poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Rynek pracy - wiadomości w pigułce  (Przeczytany 119451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marti

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrz 2008, 18:24:36 »
margaret mitchel skąd pochodzą te informacje?

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Wrz 2008, 18:53:09 »
margaret mitchel skąd pochodzą te informacje?

Podałam za Gazetą Prawną:
http://www.gazetaprawna.pl/tagi/dania

Offline niunia

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Kwi 2012, 21:32:38 »
proszę o pomoc bo siedzę w necie 2 dzień i nic nie mogę znalęść co by mnie interesowało!!!!
mąż prowadzi w Polsce firmę budowlana tzw samozatrudnienie ma na oku kilku klientów w Danii i chciałby to wszystko załatwić legalnie co ma załatwić w Polsce (w Polsce jest na ryczałcie) a co ma załatwić w Danii z jeżykiem kiepsko ,może znacie kogoś kto prowadzi takie usługi itp..pozdrawiam zmarTwiona żona:(

Offline pyrrus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Cze 2012, 20:54:30 »
Witam,

chciałbym prosić Was o pomoc. Otóż zamierzam wyjechać do Kopenhagi do brata na maks. 3 miesiące i przy okazji tam popracować, żeby dorobić trochę na studia. Po przeczytaniu masy postów na forum jestem trochę skołowany jak wygląda sprawa z dokumentami. Po pierwsze czy (ewentualny) pracodawca przyjmie mnie bez jakichkolwiek dokumentów, typu np. zameldowanie tymczasowe na terenie Danii? A potem, jeśli już bym dostał tę pracę to czy wystarczy mi wspominany wcześniej numer CPR, czyli jak zrozumiałem coś w rodzaju polskiego NIPu, czy muszę starać się o coś jeszcze? Bo widziałem post, gdzie ktoś napisał, że przy pracy do 3 miesięcy tyle wystarczy. Proszę niech ktoś przybliży mi procedurę po zmianie w przepisach, bo przewodnik w pigułce już się nieco przeterminował. :)

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Cze 2012, 21:52:52 »
nie znam sie ale nie zapomnij przetlumaczonego aktu urodzenia i zaswiadczenia o zameldowaniu .Jak da Ci kontrakt ktos to lec z nim do skatu żebys potem nie plakał jak Ci 60 procent zapindoli wyplaty ,a tak dostaniesz kwote wolna od podatku pewnie 4000 potem otworz konto w banku i nem konto -to takie konto w koncie  :) zeby mogli urzedasy na nie kase wplacac np. feriepenge.  ps. CPR  załatwiasz jako pierwszy  ;D pozdro
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Cze 2012, 14:36:41 »
jaki znow akt urodzenia?? co to za bzdury  ::) tutaj link o pobycie od 3 do 6 miesięcy,w tym czsie nie trzeba ubiegać sie o rejestracje w Stasforvaltningen   

http://statsforvaltning.dk/site.aspx?p=6026 i to samo po polsku    http://statsforvaltning.dk/site.aspx?p=8169

a tutaj wszystko w pigułce nie tylko o pracy w Danii                                                     

http://www.nyidanmark.dk/NR/rdonlyres/65DA2C7A-1520-4E8B-A815-61374985BD43/0/vejledningspakke_netversionny.pdf     na temat pracy,więcej na stronie 15 sie zaczyna,wszystko po andgielsku

a tak w skrocie to wizyta w Skacie i założenie konta w duńskim banku,ikke?

varszafiak

  • Gość
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Cze 2012, 16:50:07 »
Co z wami ludzie ...    pobyt w Dani bez rejestracji tylko turystyczny ewentualnie poszukiwanie pracy.
Jezeli bedzie pracowal musi zarejestrowac pobyt, nawet jak przeebywa tu 2 dni.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze 2012, 17:02:56 wysłana przez varszafiak »

poloniainfo.dk

Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Cze 2012, 16:50:07 »

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Cze 2012, 19:42:43 »
a tak w skrocie to wizyta w Skacie i założenie konta w duńskim banku,ikke?
Łonskul mowie że sie nie znam ale to jak ?do skatu nie musi isc i podatkow placic?? Jesli masz na mysli tylko to że nie musi iść bo sami zalatwia to odradzam bo sam miałem 60% z wyplaty pierwszej zabrane ,moja zona też i widziałem conajmniej 5 razy pytanie tu na polonii >co mam zrobić pomocy bo skat mi zabrał poł forsy .Kiedys mi gość w skacie powiedział że najlepiej jak bede z kazdym nowym kontraktem i ewentualnymi zmianami chodził osobiście to meldować żeby unikać takich sytuacji i czekac za zwrotem do nastepnego roku. No konto to faktycznie może mieć swoje polskie najlepiej niech karty nie zabiera kolega to nie straci na legalną marihuane ,hasz whisky browar i piekne kobiety ;) tylko dorobi na studia zgodnie z planem.Pozdrawiam
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Cze 2012, 22:40:05 »
Chcesz zarobić i nie dać się skubać, moja rada.......Te trzy miesiące dymaj na czarno, a kasę bierz co tydzień w kieszeń :)  przekraczając granice pozdrów panią ze skat  ;) po angielsku ..........(jak prawdziwy turysta)

Offline pyrrus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Cze 2012, 13:02:33 »
A czy zarejestrowanie pobytu(gdzie się to robi?) wiąże się z zameldowaniem? u brata nie będę miał takiej możliwości, bo mieszka w mieszkaniu komunalnym przewidzianym na dwie osoby, więc z żoną mają tam komplet, zatem będę wtedy musiał poszukać jakiegoś lokum.
co do pracy na czarno, nie wiem jaka jest możliwość znalezienia takowej, po drugie nie chciałbym się nadziać na kogoś kto mi nie zapłaci, a po trzecie nie chciałbym mieć później jakichś problemów, gdybym chciał wrócić do Danii.
W każdym razie dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie ;)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Cze 2012, 17:07:18 »
Z kontraktem musisz udać się do statsforvaltning pod który podlegasz zarejestrować pobyt (nie musisz mieć adresu w DK).
Następnie udajesz się do skatu gdzie dostaniesz kartę podatkową.
Żeby otworzyć konto w banku musisz mieć nadany CPR nr (jeśli dobrze pamiętam to też załatwisz w statsforvaltning choć można przez komune) bez konta pracodawca kasy ci nie wypłaci
I to już chyba wszystko o ile pamiętam.....

poloniainfo.dk

Odp: Rynek pracy - wiadomości w pigułce
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Cze 2012, 17:07:18 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8754
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16642
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12486
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27027
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11545
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir