poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pelny obowiazek podatkowy w danii  (Przeczytany 4355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bezwarkoczy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
pelny obowiazek podatkowy w danii
« dnia: 15 Lis 2010, 14:19:18 »
witam i od razu przepraszam,jesli pytanie za malo konkretne lub omawiane wczesniej.moze roga znajdzie chwilke / przy okazji ogromny szacunek za trud pracy na forum.jestem w danii dopabuse miesiac, na laczeniu rodzin, malzenstwo z dunczykiem. przed wyjazdem ustalilam w polsce w us, ze przesle nip 3 i od 01.01.2011 nie bede juz polskim rezydentem.w danii na razie nie pracuje, ale bylam juz w skacie i maz otrzymal moj fradrag.obiecali tez wyslac mi papier dla polskiego us o tym, ze podlegam w danii nieograniczonemu obowiazkowi podatkowemu. za rok 2010 rozliczam sie tylko w polsce. ale w lutym 2011 otrzymam ze starego miejsca pracy tzw. trzynastke, na polskie konto. czy w zwiazku z nieograniczonym obowiazkiem podatkowym w danii musze ten fakt zglosic i/lub opodatkowac w danii?z gory dziekuje za odpowiedz

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lis 2010, 18:33:58 »
Normalnie "trzynastka" dotyczy minionego roku podatkowego i powinnas sie rozliczyc z tego dochodu w Polsce.

Krakers

  • Gość
Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lis 2010, 20:15:47 »
Ja sie podepne (jesli bezwarkoczowa pozwolisz ;) ), ale na temat :)

To trzeba cos robic z tym faktem? Jestem w DK od 05.2007, w Danii nigdy nie korzystalem z kompletnie zadnych ulg, zawsze podatek "38%" ... bo od poczatku ustalili, ze centrum moich interesow zyciowych jest tutaj, do Polski jezdze raz w roku - na tydzien (rekreacyjnie - wakacyjnie), aczkolwiek nigdy nie zlozylem nip3 odnosnie rezydencji podatkowej w DK. Jedyne "glupstwo", ktore popelnilem to fakt, ze "zolta karte" wyrobilem w kwietniu 2010  :-X Bank przesylal pisma do pracy, SKAT/Pension - do Polski.
Skoro w PL nie mam dochodow (od zawsze), miejsce zamieszkania (miejsce, w ktorym dana osoba przebywa z zamiarem stalego pobytu) posiadam w DK ... to czy powinienem jeszcze jakos te sprawe uregulowac? Dodam, ze nigdy sie w PL nie rozliczalem.

Z gory dzieki za odpowiedz - najchetniej optymistyczna ;), ale przelkne tez nieciekawa, wazne, zeby to wyprostowac.

Offline bezwarkoczy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lis 2010, 20:42:22 »
dziekuje roga i pozwole krakers ;).zrozumialam, ze skoro trzynastka wplynie w lutym 2011 to mam rozliczyc ja w polsce w 2012, w urzedzie wlasciwym w moim miescie dla nie-rezydentow? a dunczykow to w ogole nie obchodzi? ze wzgledu na te trzynastke musialam zatrzymac konto w polsce i nie wiem czy mi nie zarzuca, ze mam tam jakies tajemnicze dochody potem...lubie na zimne dmuchac. krakers - ja chyba za duzo nie pomoge, wiem tylko,ze slowo klucz to NIP 3.ja zamierzam go wyslac z 01.01.2011 bo jestem jeszcze na wypoczynkowym do dzis i tak mi poradzono. trzeba tez jakos te zmiane rezydencji udowodnic, dlatego prosilam w skacie o cos w rodzaju certyfikatu rezydencji podatkowej i takowy maja mi jako dowod dla polskiego us przyslac.moze bede mogla pomoc w przyszlosci w innym temacie - na razie stac mnie na tyle tylko, ale dziekuje za odpowiedz

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lis 2010, 21:01:01 »
Bezwarkoczy: ładny nick :)

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lis 2010, 21:40:12 »
Ja jestem rezydentem podatkowym od 2006 roku a nip zlozylem w kwietniu tego roku,baba w urzedzie w polsce pytala sie dlaczego dopabuse teraz skladam ten wniosek wiec jej powiedzialem ze nie moglem wczesnej ze wzgledu na zwrot za podatk vat od mat.budowlanych ale i tak patrzyla na mnie jak na jakiegos kombinatora,a tak pozatym to nie wiem czy nie musisz zlozyc go osobiscie?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lis 2010, 23:19:26 »
dziekuje roga i pozwole krakers ;).zrozumialam, ze skoro trzynastka wplynie w lutym 2011 to mam rozliczyc ja w polsce w 2012,

Chyba mnie zle zrozumialas. Mialem na mysli rozliczenie w 2010. Data  "wplyniecia" kwoty na konto nie oznaczac, ze dotyczy tego (2011) roku podatkowego. Jezeli "trzynastka" jest wynagrodzeniem za 2010 rok, to kwota ta powinna byc rozliczona w PL za rok podatkowy 2010. Moze ktos, kto w praktyce mial do czynienia z podopnym przypadkiem uzupelni .

poloniainfo.dk

Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lis 2010, 23:19:26 »

Offline bezwarkoczy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lis 2010, 08:05:50 »
dziekuje roga.rozliczal mnie zaklad i nigdy nie sprawdzalam jak oni te trzynastki ujmuja. jesli tak, to problemu nie ma, jasne ze caly 2010 rozliczam w polsce. interesuje mnie tylko, czy podleganie nieograniczonemu obowiazkowi w danii nie wiaze sie z tym, ze trzeba im ujawnic jakies wplywy  na konto rowniez w polsce, czyli owa trznastke, wyjasniwszy co to jest i jak zostalo opodatkowane.nie chce zeby mnie scigali potem jakimis karami.
czarymary - dzieki ;).wlasciwie nick wymyslila moja corka, ktora sama juz z warkoczy wyrasta..czyli az nazbyt doslowny,a brzmi jak bysmy caly czas mieli po 20 lat... za to go lubie  :)

poloniainfo.dk

Odp: pelny obowiazek podatkowy w danii
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lis 2010, 08:05:50 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248292
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26112
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32429
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29297
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9630
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa