poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: DR Licens  (Przeczytany 6664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
DR Licens
« dnia: 20 Wrz 2012, 17:54:37 »
Czy ktoś wie jak to jest z licencja DR..mój chłopak zameldowany jest u MNIE(własnościowe) w mieszkaniu i już drugi raz przyszło do niego zapytanie jak chce uiszczać opłaty za licencje tzn miesięcznie czy w dwóch ratach-jak to jest?ja jako właściciel mieszkania place już wiec czy ten haracz musi być przez niego tez płacony?Myślałam ze jedno domostwo jedna licencja?!
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrz 2012, 18:48:26 »
Temat był już omawiany , płaci się tylko jedną licencje na "gospodarstwo domowe" Listy śmiało możesz  ignorować albo jeżeli chcesz i masz ochotę to wyjaśniaj sprawę  :)

varszafiak

  • Gość
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrz 2012, 19:53:29 »
Jezeli jestescie para  i powadzicie wspolne gospodarstwo domowe płaćcie jedna DR-ke.
 Jezeli nie, a Skat wie o tym najlepiej to placi każdy z osobna ...  jak studenci ..5 osob w pokoju 5 licencji.

To czy placa to inna bajka  :D


piotr1

  • Gość
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrz 2012, 20:01:50 »
varszafiak, to placic to czy nie...nie wiem co robic...jedne duny mowia zeby olac, inne zeby placic, polakow tu ni mo...i nie wiem kurna..zastrzela mnie czy nie?

varszafiak

  • Gość
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Wrz 2012, 08:29:22 »
varszafiak, to placic to czy nie...nie wiem co robic...jedne duny mowia zeby olac, inne zeby placic, polakow tu ni mo...i nie wiem kurna..zastrzela mnie czy nie?
Próbując postawić sie na Twoim miejscu, poczekałbym na ewentualna wizytę gościa z DR, i placil od tego momentu.

Czy zrobiłbym dobrze? nie wiem...  kazdy "pracuje" na wlasny "rachunek"

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrz 2012, 14:27:15 »
Temat był już omawiany , płaci się tylko jedną licencje na "gospodarstwo domowe" Listy śmiało możesz  ignorować albo jeżeli chcesz i masz ochotę to wyjaśniaj sprawę  :)
[/quote


ooo co to nie! wyjaśniać nic nie będę-nadgorliwość gorsza od faszyzmu!Poczekam na mam nadzieje przystojnego Pana z DR.-)Choć oko pociesze;-)
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrz 2012, 18:46:39 »
Nie wiem czy dobrze odpowiem ale prawdopodobnie zeby placic jedna licencje na gospodarstwo domowe to musicie zarejestrowac Wasz zwiazek .Zglosic w komunie skacie czy gdzie tam trzeba ze jestescie para (nie potrzeba do kleru sie udawac ;) ) bo w Danii tak mozna to wtedy placicie raz .
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

poloniainfo.dk

Odp: DR Licens
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Wrz 2012, 18:46:39 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Wrz 2012, 19:23:01 »
Odpowiedz Seba08 jest wlasciwa. Oczywiscie placi sie licencje od domostwa, ale kto o tym wie ze twoj chlopak jest twoim chlopakiem i ze stanowicie domostwo. Moze tez byc tylko lokatorem mieszkajacym pod tym adresem i stad traktowanie Was od strony Danmrks Radop jako 2 oddzielne osoby. Najlepiej wyjasnic toi znaczy zadzwonic do Licenskontoret.

Offline Wojtek7

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Wrz 2012, 19:41:43 »
A czy mając polską TV w domu (dekoder n-ki, własna antena) trzeba płacic DR Licens, nie oglądając duńskiej TV?

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Wrz 2012, 20:33:38 »
Do Wojtek7-jesli odbieracie kanał telewizji Trwam jedyne co musicie to zacząć się modlić aby gość z DR zapukał do moich drzwi nie Waszych;-)
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Wrz 2012, 20:44:27 »
Ser du tv,hører du radio,eller er du på nettet to płacisz Wojtuś:-)mowa nie tylko o antenie telewizyjnej..pozdrawiam i dzięki choopaki za podpowiedzi.
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Offline Wojtek7

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrz 2012, 22:27:30 »
Radia nie słucham, internet mam z telenora czyli nie z kablówki, chyba że czegoś nie wiem?

varszafiak

  • Gość
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Wrz 2012, 08:02:57 »
Radia nie słucham, internet mam z telenora czyli nie z kablówki, chyba że czegoś nie wiem?
Posiadasz urządzenie umożliwiające odbiór rtv, i na tej podstawie jestes zobowiazany placic DR-ke.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: DR Licens
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrz 2012, 08:34:54 »

poloniainfo.dk

Odp: DR Licens
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrz 2012, 08:34:54 »

 

DR LICENS

Zaczęty przez piotrus69Dział Hydepark

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8520
Ostatnia wiadomość 01 Paź 2010, 12:14:45
wysłana przez malin
DR- licens og programservice

Zaczęty przez triciaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5391
Ostatnia wiadomość 04 Wrz 2009, 23:59:34
wysłana przez klmklm