poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Warto rozmawiać o Polsce  (Przeczytany 30753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lis 2010, 10:25:36 »
Do teraz:

Spróbuje jeszcze raz.
Tu nie chodzi o polskie znaki np:

 ...a co powyzej to napisalem jak bylo przebywalem 5 miesiecy w pewnym miejscu i oddalem tylko to co zaobserwowalem /sam duzo wieczorow spedzilem u tego owego czlowieka...

....dodam rowniez ze to zjawisko nie tyczylo sie polakow "murzynek" byl rowniez faforyzowany przez CZechów, niemieca powiem tak ,kazdy zabiegal o jego wzgledy i wszyscy zapraszali do ojczystych krajow....

To co tu jest napisane nie ma sensu ze znakami czy tez bez znaków po prostu  stukanie w klawiature.

Dlatego poprosilam zebys napisal to cos jeszcze raz ale zrozumiale.
 Moze pózna pora tak na pisanie wplynela, moze inne rzeczy lub plyny ;-) ....

Pozdrawiam i milego dnia zycze
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lis 2010, 11:00:03 »
Co do pisowni, to nie chodzilo mi o polskie znaki czy ortografie, kazdemu bledy sie zdarzaja, ale raczej o to, ze ten twoj post to zbieranina luznie rzuconych slow i zwrotow, ktore sie w ogole kupy nie trzymaja. Po przeczytaniu pomyslalam, ze moze mieszkasz w Danii ze 30 lat i po prostu prawie nigdy po polsku nie piszesz.
Co do rasizmu. Moje zwykle codzienne obserwacje sa takie, ze jestesmy rasistami, antysemitami i ksenofobami. Polak pracujacy np. w Irlandii mowi o swoim szefie z pogarda "asfalt" lub "bambus" i uwaza, ze nie jest rasista. Rozmawialam tez wielokrotnie z Polakami, ktorzy uwazaja, ze czarni sa gorsi, glupsi, leniwi. To sa przeciez oczywiste fakty (wg nich) i takie myslenie to nie jest rasizm. Barack Obama zachwycil cala Europe Zachodnia, w Polsce nie cieszyl sie popularnoscia, bo przeciez to Murzyn. Wypowiedz jednego z poslow o "koncu cywilizacji bialego czlowieka" to nie byl jakis dziwny wybryk, tak mysla tysiace Polakow. Nasz rasizm jest wciaz glownie slowny, bo wiekszosc Polakow widuje czarnoskorych glownie w tv. I wiekszosc Polakow-rasistow wcale sie za rasistow nie uwaza, ladnie odpowiada na pytania ankieterow, a w domu na widok czarnoskorego w tv mowi: "o czarna malpa", "asfalt" czy "bambus".
O tym co Polacy mysla o muzulmanach nie musze pisac. To tylko ciapate brudasy, leniwe i smierdzace. Takze na naszym forum mozna znalezc pogardliwe posty. O Zydach pisac nie musze, bo nie tylko mysli, ale i czyny swiadcza o naszym antysemityzmie. To akurat jest oczywiste.


[Posted on: 20 Lis 2010, 10:56:30]

O rasistowskich wypowiedziach na rozmaitych forach internetowych nawet nie napisalam, bo sami wiecie jak jest. Ci ludzie nie pisza swoich postow dla jaj, to sa szczere i prawdziwe wypowiedzi, setki obrzydliwych rasistowskich tekstow dziennie. To sa prawdziwe mysli i prawdziwe uczucia.

Offline teraz

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lis 2010, 11:51:52 »
Do teraz:

Spróbuje jeszcze raz.
Tu nie chodzi o polskie znaki np:

 ...a co powyzej to napisalem jak bylo przebywalem 5 miesiecy w pewnym miejscu i oddalem tylko to co zaobserwowalem /sam duzo wieczorow spedzilem u tego owego czlowieka...

....dodam rowniez ze to zjawisko nie tyczylo sie polakow "murzynek" byl rowniez faforyzowany przez CZechów, niemieca powiem tak ,kazdy zabiegal o jego wzgledy i wszyscy zapraszali do ojczystych krajow....

To co tu jest napisane nie ma sensu ze znakami czy tez bez znaków po prostu  stukanie w klawiature.

Dlatego poprosilam zebys napisal to cos jeszcze raz ale zrozumiale.
 Moze pózna pora tak na pisanie wplynela, moze inne rzeczy lub plyny ;-) ....

Pozdrawiam i milego dnia zycze

"ae"  przperaszam nie bede odpisywal na twoje "zaczepki" bo nie mam czasu, jesli masz problem z czytaniem ze zrozumieniem to statystycznie ,gdzies okolo 43 procent ankietowanych zadeklarowalo ze nabusezumie tego co przeczytalo wczesniej /nie moj problem.
pozatym piszac to nie patrze wstecz ,co napisalem- liczy sie pierwsza mysl i reflekcja. zapewniam Cie gdzie jest wymagane  "wstep , rozwiniecie ,zakonczenie pisze w tym stylu ,nawet uzyje akapitow. ale nie widze sensu dluzszego polonzowania tu i "teraz",gdyz nie po to jest to forum, a gwiazdek nie mysle kolecjonowac za bezsens nabijania wiadomosciami o zadnym znaczeniu.
jest sobota/weekend wiec zycze udanego weekndowania, a jesli juz tak bardzo masz ochote zrozumiec to czym sie podzielilem ,zapraszam na kawę, moze bardziej slowo mowione ,bedzie dla Ciebie przysfajalne w moim wydaniu

a tutaj mam bardzo fajny film/polecam Ci go ogladnac w sobotni wieczor  :)   jest  wspanialy;-) zycze milego seansu
Пожалуйста       taka sugestia do Ciebie jak ,Ci wszyscy ludzie musza sie czuc np.rosjanie gdy w sieci pisza europejskim alfabetem bez zachowania wlasnego, jak oni to rozszyfrywuja przeciesz jest niepoprawne, a spotykam sie z tym zjawiskiem baaaardzo czesto w sieci  hehehe ;-)  czesc



[Posted on: 20 Lis 2010, 11:21:01]

Co do pisowni, to nie chodzilo mi o polskie znaki czy ortografie, kazdemu bledy sie zdarzaja, ale raczej o to, ze ten twoj post to zbieranina luznie rzuconych slow i zwrotow, ktore sie w ogole kupy nie trzymaja. Po przeczytaniu pomyslalam, ze moze mieszkasz w Danii ze 30 lat i po prostu prawie nigdy po polsku nie piszesz.
Co do rasizmu. Moje zwykle codzienne obserwacje sa takie, ze jestesmy rasistami, antysemitami i ksenofobami. Polak pracujacy np. w Irlandii mowi o swoim szefie z pogarda "asfalt" lub "bambus" i uwaza, ze nie jest rasista. Rozmawialam tez wielokrotnie z Polakami, ktorzy uwazaja, ze czarni sa gorsi, glupsi, leniwi. To sa przeciez oczywiste fakty (wg nich) i takie myslenie to nie jest rasizm. Barack Obama zachwycil cala Europe Zachodnia, w Polsce nie cieszyl sie popularnoscia, bo przeciez to Murzyn. Wypowiedz jednego z poslow o "koncu cywilizacji bialego czlowieka" to nie byl jakis dziwny wybryk, tak mysla tysiace Polakow. Nasz rasizm jest wciaz glownie slowny, bo wiekszosc Polakow widuje czarnoskorych glownie w tv. I wiekszosc Polakow-rasistow wcale sie za rasistow nie uwaza, ladnie odpowiada na pytania ankieterow, a w domu na widok czarnoskorego w tv mowi: "o czarna malpa", "asfalt" czy "bambus".
O tym co Polacy mysla o muzulmanach nie musze pisac. To tylko ciapate brudasy, leniwe i smierdzace. Takze na naszym forum mozna znalezc pogardliwe posty. O Zydach pisac nie musze, bo nie tylko mysli, ale i czyny swiadcza o naszym antysemityzmie. To akurat jest oczywiste.


[Posted on: 20 Lis 2010, 10:56:30]

O rasistowskich wypowiedziach na rozmaitych forach internetowych nawet nie napisalam, bo sami wiecie jak jest. Ci ludzie nie pisza swoich postow dla jaj, to sa szczere i prawdziwe wypowiedzi, setki obrzydliwych rasistowskich tekstow dziennie. To sa prawdziwe mysli i prawdziwe uczucia.


poroponuje zadawac sie z ludzmi cywilizowanymi ,wiec nie bedzie problemu z ludzmi irlandi ,ktorzy zle oceniaja szefow , poprostu moze im zazdroszcza stanowiska badz cos innego. Ja sie spotkalem z gropa 30 polakow wiek 20-30 lat i jak napisalem zrobili z czarnego 'bogiem'
rozumiem , ze ludzie w angli czy irlandi zazdroszcza swoim kolegom czarnym ze badz co badz sa na wyzszym szczebelku czesto , wiec nienawisc moze sie rodzic z tego powodu ///  chociaz znam historie co kompletnie zaprzeczaja twoim tezom.

PRZYPUSZCZAM twoja wiedza o AFryce, ogranicza sie do nazywania kazdego napotkanego czarnego oo afrykanczyk (tez tak mialem do czasu) 
Barak Obama nie wiem o co Ci biega z nim , od kiedy ktos by sie liczyl ze zdaniem Polakow i akceptacja w USA :O tym mnie porazilas , nigdy takiego czegos nie slyszalem to co napisalas o braku akceptacji ze strony Polski /jakis koszmar / poslow mamy wielu rowniez mnie nie interesuje co ktos kiedys cos powiedzial

a teraz UWAGA!!!  Obama nie jest czarno skorym prezydentem zapytaj pierwszego-lepszego czarnego: OBAMA TO MULAT :) proponije sie zapoznac z biografia , zwrocila mi na to uwage czarnoskora osoba ,gdy mowilem obama=czarny

co do razizmu to czarni maja go bardzo wilele przyklad :   gdy sie poklocilem ,zawsze zaczynal mowic co polacy osiagneli i czym sa, wskazywal jakie prace wykonuja Polacy np.w dani i itp gdzie jakies osiagniecia z czego znani jestesmy w swiecie , smial sie ze polacy nie potrafia mowic w zadnym obcym jezyku etc fakt faktem.  dodal ze w polsce jest mala populacja czarnych ,gdyz nie jest atrakcyjnym krajem w porownaniu europy zachodniej dla nich , wiec opcja polska = lepiej zostac w afryce-to jego stwierdzenie,pochodzil z keni

dlugo by pisac jesli masz pytanie napisz na priv , bo zeszlismy z tematu kompletnie a prywatne wymienienie zdan powinnismy zalatwiac osobiscie , tak uwazam
zycze milego dnia  :)

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lis 2010, 12:06:32 »

O tym co Polacy mysla o muzulmanach nie musze pisac. To tylko ciapate brudasy, leniwe i smierdzace. Takze na naszym forum mozna znalezc pogardliwe posty. O Zydach pisac nie musze, bo nie tylko mysli, ale i czyny swiadcza o naszym antysemityzmie. To akurat jest oczywiste.

Mogłabyś rozwinąć swoją myśl??


Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lis 2010, 12:23:42 »
Co tu rozwijac? Wejdz na jakiekolwiek forum na jakimkolwiek polskim portalu wybierz dowolny temat i szybciutko zobaczysz dowody ostrej nienawisci forumowiczow do zydow, amerykanow, rosjan, niemcow, cyganow,homoseksualistow, a najbardziej wrogosc wobec innych forumowiczow; typowo nowopolski totalny brak proby akceptacji, zrozumienia czy tolerancji wobec "innych".

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lis 2010, 13:47:56 »
O Zydach pisac nie musze, bo nie tylko mysli, ale i czyny swiadcza o naszym antysemityzmie. To akurat jest oczywiste.
 
Chodziło mi o wytłuszczony fragment...
Co tu rozwijac? Wejdz na jakiekolwiek forum na jakimkolwiek polskim portalu wybierz dowolny temat i szybciutko zobaczysz dowody ostrej nienawisci forumowiczow do zydow, amerykanow, rosjan, niemcow, cyganow,homoseksualistow, a najbardziej wrogosc wobec innych forumowiczow; typowo nowopolski totalny brak proby akceptacji, zrozumienia czy tolerancji wobec "innych".
Ale to nie ma nic wspólnego z rasą, wyznaniem czy orientacją. To jest po prostu nienawiść do wszystkiego i wszystkich  ;D
Oprócz tego internet ma to do siebie, że spotkasz tam masę cudów i dziwolągów niespotykanych w rzeczywistości. Sczególnie na forach portalów (i?)typu onet.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lis 2010, 17:37:02 »
Mogłabyś rozwinąć swoją myśl??

Pogrom kielecki, Jedwabne, rok 1968, wypowiedzi osob zwiazanych z Radiem Maryja, Widzew-zydzew, "cala Polska sie wstydzi, mistrzem Polski sa Zydzi", propagowanie wiary w "swiatowy spisek zydowski", traktowanie politykow pochodzenia zydowskiego itd. Wystarczy w pociagu powiedziec glosno cos niepochlebnego o Zydach, aby  zebrac sporo grupke antysemitow.


[Posted on: 22 Lis 2010, 17:34:00]

Oprócz tego internet ma to do siebie, że spotkasz tam masę cudów i dziwolągów niespotykanych w rzeczywistości.

Nie, te cuda i dziwologi spotykasz codziennie na ulicy, w pracy, szkole, kosciele... Ci ludzie sa wokol nas, ale w realu nie przyznaja sie do swoich pogladow. Dopabuse na necie moga powiedziec to co naprawde czuja i mysla.

poloniainfo.dk

Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lis 2010, 17:37:02 »

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Lis 2010, 22:27:53 »
Politikens netavis mandag den 22. nov:

Gigantisk Jesus er kommet til live i Polen

En 33 meter høj statue af Guds søn er blevet rejst i Polen.

Se mere her: http://politiken.tv/nyheder/udland/ECE1114961/gigantisk-jesus-er-kommet-til-live-i-polen/

po kiego diabla komu druga Czestochowa  ??? ludzie - ratunkuuuu  ::)

Offline ksieciuniu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Lis 2010, 23:02:41 »
Frisms.nu,jezeli Tobie nie jest potrzebna,nie znaczy ze nikomu....
A tak apropo´s wiekszosci Twoich wypowiedzi,to nie sadze aby zuzywanie dunskiego powietrza przez 20 czy wiecej lat,dawalo Ci prawo do osadzania innych i bezwzglednej racji we wszystkich tematach...
Jesli o mnie chodzi,staje sie to juz lekko irytujace...
Dobrej nocy,troche wiecej obiektywizmu i.............to juz chyba wszystko..
Pozdrawiam

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Lis 2010, 23:33:19 »
Platfonodzy       ( znalazłem to w int.)


Znów jesteś za władzą
wraz z tymi, co kadzą.
Od których dostajesz po tyłku.
Choć wciąż Cię kiwają,
za głupca Cię mają,
a nie są typami osiłków.

Ty wciąż ufasz rudym
i tym z Ruskiej Budy,
co wcale po polsku nie myślą.
Co znów Ci zabiorą,
postraszą psów sforą,
za chlebem na saksy Cię wyślą.

Niemiecki, czy ruski,
żydowski, lub pruski,
dla Ciebie to nie ma różnicy.
Nie ważne kto komu,
byle coś mieć w domu
i nie bać się swojej ulicy.

Myślisz polityka
Ciebie nie dotyka,
bo zawsze Ci przecież jest źle.
Lecz może być gorzej
i nic nie pomoże,
spóźnionym, co obudzą się.

Zapomnisz o zupie.
Dostaniesz po
Kieszenie wciąż będziesz miał puste.
A ten, kogoś wspierał,
co wszystko zabierał
za Twoje urządzi rozpustę.

Ty dla nich lebiego
nie będziesz kolegą
i przy nich się nie pożywisz.
Pomoże normalność
ludzka solidarność
na którą tak dzisiaj się krzywisz!

Wciąż lubisz podziały.
Świat duży - Ty mały
i Tobie szans żadnych nie daje.
Więc trzymaj się domu
rodzinie dopomóż
i szanuj tu polskie zwyczaje>>>>

[Posted on: 22 Lis 2010, 23:13:18]




Przyszłość moim zdaniem taka byle do wiosny, bo gospodarka światowa wpada w kolejny korkociąg, bo już wkrótce opadną dekoracje. Spada realna wartość wszystkich walut światowych, rośnie inflacja, spada zatrudnienie w większości krajów, powiększa się strefa nędzy. Rosną obawy, że w Chinach pęknie bańka spekulacji mieszkaniowych. USA drukuje pusty pieniądz w postaci dolara, który z każdym miesiącem jest mniej wart. W Rosji rośnie inflacja i spadają wskaźniki produkcji. W UE gospodarki takich krajów jak Portugalia czy Hiszpania są na granicy wypłacalności, a z każdym miesiącem w tym samym kierunku przesuwają się kraje byłego bloku wschodniego. Sytuacja Irlandii i Grecji jest katastrofalna.
Czyli, byle do wiosny, przyszłość jawi się w kolorach szarości i czerni.
Pozdrawiam Jen
**********

Offline malinkaaa0071

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Lis 2010, 23:57:35 »
Trochę słów ode mnie.
Otóż krótką chwilę mi zajmę moja wypowiedź, więc nikt oczów nie zmęczy:)
Jeśli mowa o Polsce to i o Polakach porozmawiamy. Zacząć trzeba nie od jajka, a od kury.
Do Danii zaczęło przyjeżdżać O wiele więcej Polaków, niż w latach poprzednich. Wielu rodaków zdecydowało się być polskimi miotłami - bo tak wypada, żeby nie wypaść z tłumu. A z drugiej strony wielu następnych znalazlo dobrą, uczciwą i normalną pracę - to Ci co znają swoją wartość i nawet myślą o życiu tutaj ( rozumiem ) Popsuliśmy sobie rynek pracy, co można odczuć. Nie rozumiem tylko zawiści, agresji i wyścigu. Zastanawiam się właśnie. Ogloszenia sprzedam prace, wplac mi na konto 1000 zl, odstapie prace za 2000kr - ( w ogóle slowo "ODSTĄPIĘ"  ) no comments.
Czy nie można się po prostu normalnie porozumiewać?
zazdrość? no nie nawidze falszywych ludzi.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Lis 2010, 11:35:56 »
Trochę słów ode mnie.
Otóż krótką chwilę mi zajmę moja wypowiedź, więc nikt oczów nie zmęczy:)
Jeśli mowa o Polsce to i o Polakach porozmawiamy. Zacząć trzeba nie od jajka, a od kury.
Do Danii zaczęło przyjeżdżać O wiele więcej Polaków, niż w latach poprzednich. Wielu rodaków zdecydowało się być polskimi miotłami - bo tak wypada, żeby nie wypaść z tłumu. A z drugiej strony wielu następnych znalazlo dobrą, uczciwą i normalną pracę - to Ci co znają swoją wartość i nawet myślą o życiu tutaj ( rozumiem ) Popsuliśmy sobie rynek pracy, co można odczuć. Nie rozumiem tylko zawiści, agresji i wyścigu. Zastanawiam się właśnie. Ogloszenia sprzedam prace, wplac mi na konto 1000 zl, odstapie prace za 2000kr - ( w ogóle slowo "ODSTĄPIĘ"  ) no comments.
Czy nie można się po prostu normalnie porozumiewać?
zazdrość? no nie nawidze falszywych ludzi.

Nie wiedziałem, że takie oferty się pojawiają.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Lis 2010, 20:29:08 »

     źródło : http://blogmedia24.pl/node/17575
Polen und encyclopaedia-germanica.org
natenczas, Ndz., 16/08/2009 - 07:46

Przeglądając encyclopaedia-germanica.org natrafiłem na ciekawy opis naszego kraju.

http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Polen_(Land)

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Lis 2010, 23:48:31 »
A co mają napisac?
A poza tym co ty robisz na www.encyclopaedia-germanica.org? Musisz miec dużo wolnego czasu.
Pozdrawiam
    
Przeglądając encyclopaedia-germanica.org natrafiłem na ciekawy opis naszego kraju.

http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Polen_(Land)
     źródło : http://blogmedia24.pl/node/17575
Polen und encyclopaedia-germanica.org
natenczas, Ndz., 16/08/2009 - 07:46

Przeglądając encyclopaedia-germanica.org natrafiłem na ciekawy opis naszego kraju.

http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Polen_(Land)

Offline malinkaaa0071

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Gru 2010, 11:42:15 »
Nie wiedziałem, że takie oferty się pojawiają.


znalazłam dziś w dziale sprzedam:)



"sprzedam domek do sprzatania:3godziny tygodniowo w Greve na stale za 2000dkk.moj nr.52767116"

poloniainfo.dk

Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Gru 2010, 11:42:15 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15486
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9008
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7739
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 35182
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11920
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@