poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pytanko na temat banku  (Przeczytany 4664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

makabra

  • Gość
pytanko na temat banku
« dnia: 08 Wrz 2008, 20:04:40 »
witam
mam taką sytuację: chciałem dostać kredyt, poszedłem do mojego banku i poprosiłem grzecznie o niego, niestety miła pani powiedziała mi że to jest niemożliwe bo bank ma złe doświadczenia z innymi kredytami dla polaków.Pomyślałem ok, poproszę moje pieniążki, zamykam konto i tak tez uczyniłem.Pani mi je wypłaciła , zamknęła konto i zapomniałem o tym banku.Jak wielkie się okazało moje zdziwienie gdy po dwóch miesiącach dostałem list że jestem im winien 5000 koron bo zapłacili mój czynsz za mieszkanie?!Zadaje sobie pytanie jak oni  to zrobili i dlaczego jeśli zamknąłem konto i wycofałem pieniążki???Spółdzielnia w której wynajmuje mieszkanie wysłała mi czek na podobną sumę, wszystko gra tylko dlaczego oni za mnie płaca jak ich zwolniłem z tego obowiązku a potem naliczają odsetki za minus w saldzie?(konta które jest zamknięte).Myślę sobie, ok, oddam im kaskę ,ale dlaczego chcą zarobić na mnie jeśli nie powinna taka sytuacja zaistnieć ,a mało tego muszę iść do tego banku i wyjaśniać że to nie moja wina.Powiedzcie mi drodzy forumowicze czy mogę od banku oczekiwać jakiegoś zadośćuczynienia za to ze popełnili błąd i mnie stresują??
pozdrawiam

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanko na temat banku
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrz 2008, 20:31:27 »
Składając wniosek o zamkniecie konta musiałeś napewno wypełnić stosowny formularz. Na tej podstawie dokonywana jest kalkulacja salda i natychmiastowa jego regulacja lub w pozniejszym terminie. Termin uregulowania salda zalicza się za koniec umowy. Wynikłe z tego pozniejsze komplikacje typu Bank czy Klient jest do tyłu juz nikogo nie interesuje.  To problem Banku, konto zostało zamkniete i jezeli to zostało przeprowadzone wg instrukcji to to bym olał.

makabra

  • Gość
Odp: pytanko na temat banku
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrz 2008, 20:36:59 »
Nie mam pojęcia o jakim formularzu mówisz,oddałem kartę, pani wypłaciła mi pieniążki dostałem dokument z rozliczeniem konta i sobie podziękowaliśmy.przyszedłem do domu myślę sprawdzę czy internetowe mi zamknęli i było zamknięte.To tyle

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanko na temat banku
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrz 2008, 21:42:03 »
Nie mam pojęcia o jakim formularzu mówisz,oddałem kartę, pani wypłaciła mi pieniążki dostałem dokument z rozliczeniem konta i sobie podziękowaliśmy.przyszedłem do domu myślę sprawdzę czy internetowe mi zamknęli i było zamknięte.To tyle



dostałeś dokument z rozliczeniem konta i zdales karte to podstawa do zamkniecia. To ze Bank przelał"czyjeś" pieniadze to jego problem. Masz miesiac za darmo, wypij za to browarka  ;)

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanko na temat banku
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrz 2008, 21:57:01 »
Zaczekaj jeszcze moment z tym browarem.
Prawdopodobnie miałeś do konta i netbanku umowę, że Twój czynsz idzie automatycznie do spółdzielni.
Domyślam się, że procedura przelewu następnego przelewu była już na jakimś etapie, gdy Ty zamknąłeś konto.
Ja bym na zaistniałą sytuację popatrzył z innego punktu widzenia. Bank, który już nie miał z Tobą umowy wypłacił
czynsz, chociaż nie musiał. Zrobił Ci w ten sposób przysługę. Teoretycznie gdyby to olali to mógłbyś mieć nieprzyjemności
ze strony spółdzielni, gdyby te pieniądze nie wpłynęły w terminie. Oni nic o Twoim zerwaniu współpracy z bankiem nie wiedzieli.
Masz dwie możliwości. Oddać kasę do banku i zachować się uczciwie i honorowo, lub nie oddawać i być ściganym.
A na dodatek spieprzyć jeszcze bardziej opinię wszystkim Polakom.

Pozdrawiam

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: pytanko na temat banku
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrz 2008, 23:41:52 »
Czy jest pan na 100% pewien, ze zamknal pan konto w tym banku?

Czesto bank, w ktorym otworzylo sie nowe konto, zalatwia niektore sprawy....

K3

  • Gość
Odp: pytanko na temat banku
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz 2008, 00:07:31 »
Prawdopodobnie miałeś do konta i netbanku umowę, że Twój czynsz idzie automatycznie do spółdzielni.

a ja dodam od siebie, że dobrze byłoby wziąć pod uwagę coś takiego, jak okres wypowiedzenia umowy o prowadzenie rachunko....

czyli wypowiadamy umowe, ale zamkniecie konta nastapi za miesiac ... skoro w tym czasie byly aktywne zlecenia PBS (nie zostaly anulowane), to niestety... bank je zrealizowal....
to jest tak samo, jak bez wypowiedzenia umowy wyplacilibysmy wszystkie pieniadze, nie zostawiajac zadnego pokrycia na poczetk stalych zlecen

[Posted on: 09 Wrzesień  2008, 00:05:59]

Czy jest pan na 100% pewien, ze zamknal pan konto w tym banku?

Czesto bank, w ktorym otworzylo sie nowe konto, zalatwia niektore sprawy....

z tego co kojarze, to w nowym banku mozna zglosic, aby wszystkie dotychczasowe zlecenia PBS byly realizowane z nowego konta..... bo dopoki ich nie zmienimy/anulujemy, to PBS obciaza stare konto...

poloniainfo.dk

Odp: pytanko na temat banku
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz 2008, 00:07:31 »

 

Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12077
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
CPR I KONTO W BANKU

Zaczęty przez haryDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6781
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2007, 11:53:39
wysłana przez malin
Konto w banku

Zaczęty przez Dominika_LuszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9334
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2013, 00:48:18
wysłana przez myszka0807
Konto w banku

Zaczęty przez jk.dk6Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3689
Ostatnia wiadomość 27 Lis 2011, 21:23:41
wysłana przez Reksio
Konto w banku, a numer CPR?

Zaczęty przez demeoDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4218
Ostatnia wiadomość 03 Wrz 2009, 13:40:16
wysłana przez zoo