poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: witam dostalem roczne rozliczenie za wode i mam do zaplaty 15tys koron  (Przeczytany 14159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline og

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
tak jak w temacie dostalem ze mam doplacic 15tys koron za wode czy to normalne ze mam tyle doplacic mieszkam z zoną tylkoi we dwuch korzystamy z wody i tyle nam przyslali do zaplaty niewiem czy wlasciciel niechce cos na tym zyskac pomuszcie  moze ktos z was dostal rachunek taki do doplaty prosze o pomoc

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
A nie dal ci rachunku z iloscia zuzytej wody?jesli ci dal to zobacz ile zuzyles m.szesc. na rachunku powinienes tez miec ile kosztuje metr szesc.wody.Jesli uzywaliscie duzo wody do mycia naczyn i do kapieli (nie wiem co masz czy wanne czy prysznic) to uwierz mi ze rachunek jest calkiem realy,ja mialem kiedys u siebie kuzynke i przez trzy michy jej pobytu zuzyla tyle wody(prysznic) co ja razem z zona przez rok i mialem do doplaty ponad siedem kola.Przed jej przyjazdem zuzywalismy niecale trzysta metrow szesc.na rok a w nastepnym roku kiedy on au nas goscila wyszlo ponad 700m.szesc. >:(

Offline og

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
dziekuje ci za pomoc myslalem ze to jakis kit ze tyle moze byc wiec od dzisaj niepiore w domu i nie napuszczamy wody do wanny tylko szybki prysznic dziekuje za pomoc

Offline 6palcy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
15tyś koronek to ile tej wody zużyliście?

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
 Przeanalizujcie rachunek bo wspomniane 7 tys a juz o tych 15tys co mowa w temacie to kupa kasy. Rodzina+ci co przyjezdzaja w odwiedziny dodatkowo warsztat gdzie duzo wody idzie do przygotowanie pod malowanie i polerowanie aut i nigdy nue mialem zadnej doplaty. A jezeli to prawda to albo macie kreta albo kran odkrecony 24/7. I nawet jak uzywasz wanny  to nie ma takiej opcji doplaty no chyba ze macie basen zamiast wanny.
To ze jest 7 czy 15 tys do doplaty to nie ma znaczenia bo nie podaliscie jakie mieliscie rachunki przedtem.

[Posted on: 21 Lis 2010, 21:00:02]

dziekuje ci za pomoc myslalem ze to jakis kit ze tyle moze byc wiec od dzisaj niepiore w domu i nie napuszczamy wody do wanny tylko szybki prysznic dziekuje za pomoc
Nie daj sie zwariowac, ale jak niechcesz prac to twoj wybor.

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
No, wera ma racje ,15 kafli !!!,może zeskanuj,i ten fragment z płatnoscią i zuzyciem wody wrzuć tu???

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9

poloniainfo.dk


Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna

Offline samtron007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Witam,cena wody to ok.16dkk m3,scieki to ok.22dkk m3 moze sie roznic od regionu,a wiec zuzyles ok.390-400m3wody .Skontaktuj sie moze z leo1 to wam taniej wyjdzie tego słonia kąpac ;D

Offline MartynaM

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: +7/-9
To bylo wiadomo od poczatku.

Rozwine moze moja zbyt krotko moze zaprezentowana konkluzje.

Odnioslam sie do pytania
tak jak w temacie dostalem ze mam doplacic 15tys koron za wode czy to normalne ze mam tyle doplacic mieszkam z zoną tylkoi we dwuch korzystamy z wody i tyle nam przyslali do zaplaty niewiem czy wlasciciel niechce cos na tym zyskac pomuszcie  moze ktos z was dostal rachunek taki do doplaty prosze o pomoc

Moja pelna odpowiedz powinna wygladac tak:

Wnioskujac z opisu, ze czteroosobowa rodzina placi przecietnie 6 tys. - to 15 tys. przy 2 osobach to duzo.
Albo zuzywacie panstwo nabusezsadnie duzo wody, albo instalacja jest nieszczelna, albo ktos chce przy waszej pomocy wyprawic sobie wypasione swieta.

Wszystkie opcje proponuje przeanalizowac.


Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Tak jak pisalem ja razem z zona zuzywamy rocznie ok.280-320 m.szesc.wody plus pralka,przyjechala zajebista kuzynka i zuzycie po jej trzech miechach pobytu wzroslo do prawie szesciuset  >:(ale jak ona brala prysznic to mnin.pol godz,bo to korwa wlosy dlugie i chyba kazdy wlos z osobna myla,a to depilacja co drugi dzien a woda napierdala pod prysznicem non stop,i jak myla po sobie naczynia to jeden talerz i szklanke z 10min, i to samo woda no full a licznik bije.Od tamtej pory jak tu przyjezdza to jusz u nas nie ma prawa bytu tylko co wakacje te rzy miechy zatrzymuje sie u swoich ziomkow a ja mam spokojny sen o zuzyta wode.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Tak jak pisalem ja razem z zona zuzywamy rocznie ok.280-320 m.szesc.wody plus pralka,przyjechala zajebista kuzynka i zuzycie po jej trzech miechach pobytu wzroslo do prawie szesciuset  >:(ale jak ona brala prysznic to mnin.pol godz,bo to korwa wlosy dlugie i chyba kazdy wlos z osobna myla,a to depilacja co drugi dzien a woda napierdala pod prysznicem non stop,i jak myla po sobie naczynia to jeden talerz i szklanke z 10min, i to samo woda no full a licznik bije.Od tamtej pory jak tu przyjezdza to jusz u nas nie ma prawa bytu tylko co wakacje te rzy miechy zatrzymuje sie u swoich ziomkow a ja mam spokojny sen o zuzyta wode.

glupoty piszesz o twoim zuzyciu
jesli mowisz, ze zuzywasz 300 m3 to znaczy, ze dziennie ok. 1000litrow?
 na co?
powiedzmy:
kapiel 100 l
pralka 15
 zmywarka 15
golenie i mycie zebow 10
 gotowanie 30
spluczka 20
razem ok. 200litrow, co przez rok daje 73m3
moze sie myle?

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
niewiele to pomoze ale nieszczelna toaleta -sedes moze zuzyc nawet 400 000 l wody rocznie.

Podaje za bolius .dk - boligejernes vidnescenter, spróbuje dac link:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Xee15YAwBqAJ:www.bolius.dk/alt-om/reparationer-og-skader/artikel/typiske-skader-paa-tekniske-installationer/+ut%C3%A6t+vandhane+koster&cd=1&hl=da&ct=clnk&gl=dk&client=firefox-a
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
dlatego napisalam jakie moze byc srednie zuzycie wody, zeby kazdy mogl wyeliminowac nieszczelnosci
kiedys kapal mi kran i vicevært powiedzial, ze robie alarm, bo to niewiele...
ale jak zapytalam, czy zaplaci za wode,  wymienil baterie
kapiacej spluczki wcale nie slychac, ale wystarczy przylozyc kawalek papieru toaletowego i jesli bedzie wilgotny bez spuszczania wody, znaczy uszczelka do dupy

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Chlopie co ty za wytyczne tu podajesz wez sie zastanow i jakie przyklady tutaj serwujesz,kapiel sto litrow? jak masz wanne to wchodzi ok.200-250l.i to wanna musi byc dla pigmei,kibel poj.miedzy 6-8 l.razy dwie sosoby razy minimum cztery razy dziennie(chyba ze ty srasz raz dziennie to kibla i piec razy lejesz pod blokiem)to ci wyjdzie to co napisales,pralka jedno pranie 40-60 litrow.mycie zebow dwie osoby razy dwa razy dziennie,a gdzie jakis obiad,kawa herbata,mycie garow.Wedlug tego co piszesz to jest nierealne do uzyskania przy normalnym uzytkowaniu kranow i swobodnego korzystania z dobrodziejstw jakim jest prysznic i wanna.

poloniainfo.dk


 

Rozliczenie

Zaczęty przez edipolo1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4728
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2007, 21:39:16
wysłana przez edipolo1
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15067
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Zerowy dochód. Rozliczenie.

Zaczęty przez pablito08Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6577
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2011, 22:07:12
wysłana przez pablito08
Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc

Zaczęty przez ImpossibleDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7841
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 00:02:16
wysłana przez roga
przerwa miesięczna a rozliczenie z Sakat

Zaczęty przez Joachim33Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3429
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2009, 15:32:56
wysłana przez Joachim33