poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)  (Przeczytany 7647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomasz Rakowski

  • Gość
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)
« dnia: 25 Lis 2010, 19:13:39 »
Witam.
Przed zadaniem pytania przewertowałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Sytuacja wygląda następująco: Jestem "świeży" w Danii, przyjechałem ok 2 tygodnie temu i załapałem tymczasową pracę do końca roku. Mam zacząć od tej soboty. Gdy pracodawca wręczał mi kontrakt (to było w środę) powiedział, że zanim zacznę pracę, muszę się zgłosić do SKAT, gdzie zostanie mi wydany CPR i muszę z tym do niego wrócić. Bez tego nie mogę zacząć pracować. Pojechałem więc do SKAT z wszystkimi potrzebnymi dokumentami i poprosiłem, żeby wydali mi ten numer. Jednak w SKAT bardzo miła pani powiedziała, że oni tego od ręki nie dają ponieważ trzeba zweryfikować dane, które podałem, ale postara się "as soon as possible"(ok tygodnia). Wróciłem do pracodawcy i powtórzyłem mu to samo co pani w SKAT, a na to on stwierdził ponownie, że nie mogę zacząć pracy bez CPR. Stwierdził też, że inni to jakoś załatwiali w jeden dzień, on nie wie jak i żebym zapytał swoich "polish people". Jutro pójdę do pracodawcy i powiem mu, że tego nie mogę załatwić przed rozpoczęciem pracy i że SKAT obiecał wysłać papiery za tydzień. Boję się tylko, że mój kontrakt pójdzie do kosza.
Czy będę mógł zacząć pracę bez CPR??
Czy jest jakieś magiczne słowo\zdanie klucz, które otwiera drzwi do uzyskania CPR od ręki?? Jutro mam na to ostatni dzień
Mieszkam w Greve, byłem w SKAT w Koge. 

Dziękuję za odpowiedź     
Pozdrawiam,Tomek.

polka40

  • Gość
Odp: problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lis 2010, 20:32:19 »
jakis glupi pracodawca.ja zaczynalam prace jak ty nie mialam na poczattku cpr i placilam jedynie wyzszy podatek,przerazilam sie tym podatkiem i polecialam do skata po cpr  to mnie zmobilizowało .tak mi sie wydaje ze zeby zaczac prace to kontrakt ci potrzebny .kiedys cpr wydawali od reki .teraz nie.czeka sie wlasnie okolo tygodnia ,

Tomasz Rakowski

  • Gość
Odp: problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lis 2010, 11:22:49 »
Dzisaj sprawa zakończyła się tak, że pracodawca powiedział: OK, przyjdź gdy już bedziesz miał CPR, bo bez niego to nielegalne. To tyle w temacie. A więc czekam...
Dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lis 2010, 23:37:29 »
Wszystko wyglada ok. Twoj pracodawca jest po prostu ostrozny. Powodzenia

Offline CHOINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lis 2010, 10:47:23 »
Zwykle na CPR  nadany w skacie , czeka sie okolo 14 dni , sam to przerabialem i przychodzi on na wskazany przez ciebie adres (zalezy tez jaki adres wpisales w rubyke , czy to jest PL czy DK  ) no i rownierz podobno do pracodawcy  przychodzi twoja karta podatkowa na ktorej widnieje CPR , chodz tego ci nie potwierdze , ale tak sie wypowiadaj siw ludzie pracujacy w Skacie .
Mozesz normalnie , bez zadnych barier pracowac (legalnie) do momentu przyjscia twojego CPR i twoj pracodawca niema co sie obawaiac .
Popros tylko jedynie abys wyplate dostal juz jak przyjdzie ta karta podatkowa z twoim CPR , ineczej to ci potraci 60 % od wyplaty



Pozdro.
 

poloniainfo.dk

Odp: problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lis 2010, 10:47:23 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8445
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12323
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11300
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6216
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus
Problem z kontraktem

Zaczęty przez jacek30Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4346
Ostatnia wiadomość 21 Maj 2010, 12:57:04
wysłana przez magda27n