poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kontrakt w firmie dunskiej.  (Przeczytany 2959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zurich

  • Gość
Kontrakt w firmie dunskiej.
« dnia: 01 Gru 2007, 19:47:09 »
Na poczatku napisze ze "wyszukiwarka mnie nie gryzie" ;) i przestudjowalem watki na tym forum.Jesli cos przegapilem to prosze  o link. :)

Prosze o wypowiedzi i spostrzezenia (mozeacie jakies rady) tych ktorzy podpisali kontrakt bezposrednio z pracodawca dunskim.
Tzn.
Jak jestescie traktowani przez pracodawcow i wspolpracownikow (dunczykow)?
     
 Czy warunki kontraktu sa dotrzymywane i nie sa stosowane jakies "sztuczki"(jakies dodatkowe oplaty za mieszkanie , koszty administracyjne itd.)?Bo czytalem o agencjach ktore robia takie numery.
     
Czy firma pomaga w zalatwienu wszystkich spraw urzedowych tak jak to deklaruja zazwyczaj w ogloszeniach(CPR, SKAT itd)

Ogolnie prosze o wszystkie wasze spostrzezenia jesli chodzi o kontrakt z firma dunska.
     

danek

  • Gość
Odp: Kontrakt w firmie dunskiej.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Gru 2007, 23:35:43 »
Witaj

Sprawa jest dosc indywidualna.
Wszelkie sprawy zwiazane z tym co piszesz reguluje uklad zbiorowy parafowany przez firme i odpowiednie branzowe zwiazki zawodowe. Caly czas funkcjonuje bledne przeswiadczenie, ze firmy pomagaja w zalatwianiu wszelkich formalnosci. O te rzeczy musisz zadbac sam. Z kontraktem w rece do Skatu po karte podatkowa. Przedstawiasz zaswiadczenie o zameldowaniu w PL i dostajesz tzw. duz ulge podatkowa. Przy podisywaniu kontraktu firma powinna podsunac Ci do wypelnienia czesc z formularzu do Imigration Service (zakladam, ze firma ma pozwolenie z gory na zatrudnianie pracownikow) Przychodzi karta podatkowa, zanosisz do firmy, gdzie zabieraja Ci jeden z odcinkow - Hovedkort. W miedzyczasie zaladasz konto w banku. Potem przychodzi pozwolenie na prace i pobyt. Z kontraktem i pozwoleniem gnasz do swojej komuny. Skladasz wniosek o zolta karte, podajesz adres pod ktorym przebywasz, wybierasz lekarza i juz. Zolta karta przychodzi poczta na Twoj adres. Te wszystkie czynnosci MUSISZ WYKONAC SAMEMU. Co do stosunkow w samej firmie, zalezy to wylocznie od ludzkich charakterow i woli wspolpracy. Aha, Dania jest w zasadzie krajem dwujezycznym, takze wszystkie sprawy zalatwisz spokojnie po angielsku.

voyager

  • Gość
Odp: Kontrakt w firmie dunskiej.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Gru 2007, 00:10:55 »
moje spostrzezenia sa takie ze jesli cos powiedzieli i obiecali to jak do tej pory ze wszystkiego wywiazuja sie ze spora nawiązką :))
dla mnie są bardzo slownymi ludzmi
pomagali mi we wszystkim doslownie we wszystkim
skat, komuna, mieszkanie, meble, samochod firmowy do dyspozycji, pozyczka na kaucje, cokolwiek potrzebuje- zalatwia bez problemu i co ciekawe: bez zadnej zwloki
w pracy sa przemili i zyczliwi
atmosfera nieznana w pl
jestem w drugiej firmie i jest tak samo
wiem ze jestes fachowcem w swojej branzy a oni naprawde potrafia to docenic
nigdy nie krytykuj ich bledow  a bedziesz mial jak u Pana Boga za piecem tego Ci zycze
probuj smialo :) ale przed rozpoczeciem pracy ustal wszystko co Ciebie interesuje
pozdrawiam

Zurich

  • Gość
Odp: Kontrakt w firmie dunskiej.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Gru 2007, 09:21:15 »
voyager mysle ze trafilem na firme rownie konkretna i rzetelna jak Twoja.Wkoncu to ta sama branza  :)
http://poloniadenmark.info/index.php?option=com_smf&Itemid=78&topic=4618.0
Jesli dalej beda postepowac tak jak do tej pory i spelnia wszystkie obietnice z ogloszenia to mysle ze lepiej trafic nie moglem  :) A moje watpliwosci i pytania wynikaja z przesiakniecia polskimi realiami.


voyager

  • Gość
Odp: Kontrakt w firmie dunskiej.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Gru 2007, 12:56:38 »
wiesz, ja 12 lat temu wiedzialem co to north sails i sadze ze lepiej w danii trafic nie mogles
ale zapytam swoich szefow
 sa zeglarzami od dziesiatek lat i znaja firmy z branzy wiekszosc tych dunskich firm to nasi podwykonawcy

poloniainfo.dk

Odp: Kontrakt w firmie dunskiej.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Gru 2007, 12:56:38 »

 

TVP Polonia w dunskiej kablowce.Czy jest mozliwosc odbioru

Zaczęty przez pepeAKAkunlaoDział Kultura

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5273
Ostatnia wiadomość 09 Lis 2014, 13:01:07
wysłana przez kayutek
Polski akcent w dunskiej reklamie

Zaczęty przez KilupDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3161
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2009, 19:21:13
wysłana przez Kilup
Wynajem cięzarówki do dunskiej firmy.

Zaczęty przez DawiddDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3816
Ostatnia wiadomość 18 Paź 2017, 08:49:19
wysłana przez Dawidd
Jaki jest poziom nauczania w duńskiej szkole?

Zaczęty przez CzaryMaryDział Edukacja

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 58024
Ostatnia wiadomość 05 Lut 2011, 07:35:10
wysłana przez inna
o milosci polsko-dunskiej:)

Zaczęty przez o milosciDział Hydepark

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16326
Ostatnia wiadomość 22 Gru 2008, 19:47:15
wysłana przez Jomir