poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej  (Przeczytany 490552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1080 dnia: 23 Lut 2016, 16:59:16 »
Ile lat mozna siedziec w Turcji nic nie robiac? WOjna w Syrii trwa od pieciu lat. W obozach w Turcji tylko siedza, nie pracuja, jedzenie sie skonczylo. Dzieci nie chodza do szkoly. Siedza i patrza  w niebo...
A ile lat można siedzieć w Danii/Szwecji/Niemczech... etc nic nie robiąc ?  Odp: aż do udanego zamachu. Bo przez wszystkie te lata społeczeństwa tych krajów , zmuszone przez lewackie rządy będą musiały tych nabusebów utrzymywać i znosić z ich strony ataki, wyzwiska i gwałty.
Ale ludzie! SKad w W Was tyle nienawisci? Gdzie Wase resztki wspolczucia???
Nie mowie, zeby oddawac swoj chleb, czy dom, ale chociazby probowac zrozumiec?

To nie jest nienawiść... To nasz pierwszy i najbardziej naturalny mechanizm obronny ; instynkt samozachowawczy. Ten sam mechanizm kieruje pracodawcą niechcącym zatrudnić kryminalisty lub dzieckiem unikającym zapałek z powodu dotkliwego oparzenia. Cieszy fakt że odwołujesz się do współczucia... Chyba wszyscy im współczują Jomir. Oprócz głównych sprawców ich niedoli. Myślę że powinnaś napisać taki liścik do tego co "ma Oba" i rezyduje właśnie w "łajt hausie". To on wykończył Saddama i Kadafiego w imię tańszej ropy. Oczywiście cel był o wiele bardziej "szczytny" bo u Saddama zrobili zdjęcia satelitarne kilku beczek po oleju które szumnie nazwali bronią chemiczną a u Kadafiego trzeba było "wprowadzić demokrację". Wsadzili kij w mrowisko i robią z tego kasę i śmieją się w kułak bo są z dala od tej zarazy. A my, Europejczycy musimy ponosić za nich konsekwencje. Europa "musi" przyjąć dziesiątki tysięcy tych darmozjadów podczas gdy uSSa przyjęły około 1000 (sic!), słownie; TYSIĄC tych "uchodźców". Niezła liczba co ?  319-milionowe państwo , które rzekomo jest światową potęgą !  Natomiast taki zapyziały Vordingborg -małe , 18-to tysięczne miasteczko na zadupiu w grudniu 2015 musiało przyjąć 1500, tysiąc pięćset sztuk tej stonki... Wiesz teraz o czym mówię ?  A o współczucie zapytaj te dziewczyny które zostały dotkliwie pobite i okaleczone tylko za to że miały krzyżyk na szyi albo szły na spacer z psem. Możesz też o to współczucie zapytać kobiet z Kolonii albo rodzinę i dzieci angielskiego żołnierza, któremu te popaprańce ucięły głowę. A jak nie chce Ci się daleko szukać to zapytaj ludzi którzy mieszkają w pobliżu Vollsmose, Tingbjerg, Husum, Ballerup, Brabrand i kilku podobnych miejsc. Pogadaj z tymi ludźmi a później zrób sobie mały "apdejt" słówka "współczucie"
A przynajmniej przestac gardzic i nienawidziec!!!
Uwielbiać ich na pewno nie będę
Ja wiem, ze obojetnosc, wcale nie jest dobra, ale w tej sytuacji, jezeli pojawi sie w miejscu pogardy i nienawisci, bedzie juz namiastka ludzkosci.

Nieeeeenoooooo..... Teraz to aż bym chyba zapalił... Gdybym palił. Jak przyjdą zgwałcić moją żonę/córkę/siostrę to też mam być obojętny ? Wtedy czy dopabuse jak mi obetną głowę ?
Natomiast jezeli dzieje sie to w stosunku do ludzi, to za przyklaskiem i pozwoleniem spolecznym.

Mylisz się dość mocno Jomir... To akurat jest domena ich "kultury"  i ich "religii" , które to chcą nam narzucić.
DO jakiego swiata doszlismy???



Odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta ; do kapitalistycznego. Przecież wszystko co amerykańskie jest takie dobre i wspaniałe. Mamy ajfony i coca-colę i powinniśmy być szczęśliwi i wdzięczni wujciowi Samowi za te dobrodziejstwa. Równocześnie powinniśmy dać się gwałcić i mordować zarazie, którą to ON rozpuścił po świecie...
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1081 dnia: 23 Lut 2016, 17:03:03 »
Jeszcze jedno :)  Drogie panie w ośrodkach dla tych biedaków potrzebni są wolontariusze, a w szczególności kobiety  :-* jechać czynić świat lepszym droga wolna i nasze błogosławieństwo !!!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1082 dnia: 23 Lut 2016, 18:12:23 »
W wielu przypadkach się z Tobą nie zgadzam Jomir :-). Ale twój ostani post trafia w samo sedno problemu. :-). Zgadzam się w 100 %
Istota forum dyskusyjnego nie jest w koncu wzajemne przyklaskiwanie.
RAz sie zgadzamy, raz nie.
Poszanowanie wlasnych zdan, chyba o to chodzi i to sie nazwya dyskusja :)
Dziekuje :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1083 dnia: 23 Lut 2016, 18:18:11 »
Istota forum dyskusyjnego nie jest w koncu wzajemne przyklaskiwanie.
RAz sie zgadzamy, raz nie.
Poszanowanie wlasnych zdan, chyba o to chodzi i to sie nazwya dyskusja :)
Dziekuje :)

No chyba ze na forum ma się bratnia dusze ,i klepie się jej podziękowania coby nie napisała.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1084 dnia: 23 Lut 2016, 18:22:20 »
Dla mnie podziewkowanie oznacza "zgadzam sie", nie trzeba byc moim przyjacielem bym sie zgadzala.
A i z moimi przyjaciolmi sie czasem nie zgadzam. Widzisz, znow sie sprowadza kwestia do szacunku i tolerancji.

NO, ale w koncu kazdy ma swoj wlasny system wartosci.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1085 dnia: 23 Lut 2016, 18:25:26 »
Pisałem o bratniej duszy nie o przyjaciołach.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1086 dnia: 23 Lut 2016, 18:30:29 »
Bo ja bardzo wdzięczny chłopak jestem... za wszystko dziękuję :D 

A tak na poważnie to faktycznie.... kiedy zgadzam się z czyimś zdaniem to "klepię dziękuję" . Niedawno nawet Becia się załapała ;) Napisała coś fajnego to jej ładnie podziękowałem
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1086 dnia: 23 Lut 2016, 18:30:29 »

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1087 dnia: 23 Lut 2016, 18:31:07 »
Napisała coś fajnego to jej ładnie podziękowałem
Dzizas gdzie?

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1088 dnia: 23 Lut 2016, 18:33:09 »
Mam bardzo dobrą pamięć, ale cholernie krótką ; nie pamiętam. Ale poszukam i wkleję ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1089 dnia: 23 Lut 2016, 20:09:11 »
Polecam ostatni akapit...
I jak to bylo? Pecunia non olet?

Tudziez_: "moral er godt, dobbelmoral er dobbelt så godt...


http://www.msn.com/da-dk/nyheder/udland/rapport-chokerer-menneskesmuglere-i-europa-har-indtjent-44-milliarder/ar-BBpSGcd?li=AAb1P9X&ocid=UP21DHP
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1090 dnia: 23 Lut 2016, 20:14:53 »
Popyt napędza podaż... Kolejne twarde prawo kapitalizmu ;)  Ty swoje współczucie oddajesz za darmo, inni mają na wszystko cenę. Spekulanci i kombinatorzy znajdą się wszędzie
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1091 dnia: 23 Lut 2016, 20:25:07 »
Przynajmniej jak patrze nawet o polnocy w lustro, to mnie nic nie straszy!

No, ale takie narzekanie, ze przylaza, tutaj, a tu prosze, sami rodacy w imie szmalu ich przywoza.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1092 dnia: 24 Lut 2016, 09:50:20 »
Ile lat mozna siedziec w Turcji nic nie robiac? WOjna w Syrii trwa od pieciu lat. W obozach w Turcji tylko siedza, nie pracuja, jedzenie sie skonczylo. Dzieci nie chodza do szkoly. Siedza i patrza  w niebo...

Nie zapraszam tutaj, bo moj scernariusz sie spelnil. Ale ludzie! SKad w W Was tyle nienawisci? Gdzie Wase resztki wspolczucia???
Nie mowie, zeby oddawac swoj chleb, czy dom, ale chociazby probowac zrozumiec?

A przynajmniej przestac gardzic i nienawidziec!!!

Ja wiem, ze obojetnosc, wcale nie jest dobra, ale w tej sytuacji, jezeli pojawi sie w miejscu pogardy i nienawisci, bedzie juz namiastka ludzkosci.

Psy, konie, kurcze jeze i kaczki sie ratuje.. a ludzi traktuje, nawet nie jak psy, bo psy sie przygarnia, a przynajmniej miske z woda i jedzeniem poda. A jak ktos kijem pogoni, to jest pietnowany.
Natomiast jezeli dzieje sie to w stosunku do ludzi, to za przyklaskiem i pozwoleniem spolecznym.

DO jakiego swiata doszlismy???

I jeszcze raz, nie che tu zapraszac polowy Azji Mniejszej, nie chce im dawac naszych pieniedzy, za samo bycie, ale gdzies sa granice egoizmu, i gdzies musza sie pojawiac jakies ludzkie odruchy. Jakies... chocby...


Jomir..w ogolnym tego toku myslenia-przyznaje Ci racje przez duze "R"....jednak...
Majac na wzgledzie dobro kultury europejskiej w wiekszosci chrzescijanskiej , wypracowane wartosci zycia , zasady moralne , ogolnie obowiazujace kanony systemow prawnych i spolecznych , jako osoba o pogladach raczej radykalnych , nie zgadzam sie na wpuszczanie "tego" lub "tej" ,  do wyboru "motlochu" lub "dziczy" w szeregi panstw o zupelnie innej kulturze , mentalnosci i swiatopogladzie,
Jezeli w europie nie ma mozliwosci aby dojrzaly  mezczyzna pojal za zone 13-14 latke bo to "pedofilia" bo prawo takie obowiazuje , to dlaczego w przypadku tej religii mamy byc "tolerancyjni " i wiekszosc tlumaczy to " bo taka maja kulture i nic nie mozemy zrobic"-czyli co dajemy przyzwolenie juz na "dzien dobry" , ze tak mozna...wiec palec juz podany a gdzie reeszta dloni to tylko jeden z przykladow...
"Nachodzcy" roszczeniowi obserwowani przeze mnie w mediach , pyskujacy w wywiadach "oddajcie nam nasze pieniadze " - jak mialo to miejsce w osrodku we wloszechnie nastrajaja mnie raczej pozytywnie do siebie - w jakim sensie naleza im sie jakies ? Przecietny europejczyk musi sobie wypracowac swoja emeryture , swiadaczenia, dorobic sie domu , samochodu a takie "nygusy "mowia mi w dunskiej telewizji , ze "sa niezadowoleni z pobytu a bo pada , bo autobus nie jazdzi czesto , a tu maja dwa samochody na podjezdzie" -co to jest!!! Przykro mi ale takich mi nie zal i wole jeze i zaby ratowac niz takie "talatajstwo" , ktore jest pretensjonalne , sie im nalezy , i wszystko im przeszkadza.
Dlaczego nie pomagac im na ich terenie, gdzie jest napisane , ze europa ma sie wszystkim zajmowac , ma wrecz obowiazek. Wiem , ze to egoistyczne podejscie ale co , zabrac obywatelom wlasnych panstw aby utrzymywac "nieproduktywnych darmozjadow " ?
Jest pomoc humanitarna ONZ , Unicef etc , etc co robia te organizacje ? Piora kase ?
Nie jest mi obojetna przyszlosc nastepnych pokolen i uwazam , ze proceder powinno sie ukrocic, a jezeli juz ma trwac dalej to nie jak jakas partyzantka, Procent tych co naprzwde potrzebuja pomocy i posiada jakies "ambicje " do asymilacji i integracji w nowych ojczyznach jest znikomy niestety.
Wiedza jak funkcjonuje prawo w danych krajach i beda to skutecznie wykorzystywac na niekorzysc rdzennego obywatela.
Organy porzadkowe , policja , wojsko , straz graniczna  ma powiazane rece w mysl "poprawnosci politycznej " ustawodawcow rzadzacych....wiec sila rzeczy nie do ogarniecia
Jezeli w dunskiej tv slysze o projekcie  doplat nawet do 40 tys kr dla pracodawcow zatrudniajacych "nachodzcow"...to jak szanuje sie obywateli dunskich poszukujacych pracy...gdzie w firmach nie ma miejsc pracy a nagle okazuje sie , ze dla nch sa ...kpiny?
W wielu krajach wzrastaja niepokoje spoleczne i to dopabuse poczatek, w Finlandii , Szwecji , Norwegii nawet w Danii spoleczne ruchy obywatelskie po nazwa SONS OF ODIN patroluja ulice celem ochrony kobiet .
Nasililo sie to zwlaszcza po ostatnich atakach w Kolonii i nie tylko , okazuje sie bowiem ,ze i w calej skandynawi co jest skutecznie retuszowane....
To o taki swiat i zycie nam chodzi ? bac sie wyjsc na ulice aby nie prowokowac swoja osoba tych fanatykow religijnych mamy byc mniejszoscia w krajach swojego pochodzenia i zamieszkania...w imie poprawnosci politycznej...niestety nie.
Odzywa sie patriotyzm skrzetnie sprowadzony przez srodowiska lewicowe i komunistyczne do rangi "nacjonalizmu"
Bycie nacjonalista to nic zlego.Niestety i komunistyczna i lewicowa  propaganda odniosla sukces tworzac negatywne nacechowanie tego slowa i stworzenia w swiadomosci masowej znaku równosci pomiedzy nacjonalizmem a systemami totalitarnymi takimi jak nazizm czy faszyzm.
Zycie i egzystencja nie moze odbywac sie dla jednych kosztem drugich....
To ich religia , przekonania , brak systemow wartosci  moralnych powoduje niechecdo nich i egoizm potencjalnego obywatela kraju europejskiego,strach jest nowym czynnikiem.
Zwlaszcza przy obecnym postepie mediow , gdzie wiadomosci sa od reki ludzie widza co sie dzieje i nie daja sobie wmowic , ze jest tak kolorowo jak widza ich zachowanie , gesty podcinania gardla , slysza o gwaltach , zabojstwach wolontariuszy w osrodkach dla nich
Niestety smutna prawda , kto chce zycia w strachu ...nikt
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1093 dnia: 24 Lut 2016, 10:37:36 »
Kultura chrzescijanska powiadasz...
Hm... kilka lat temu, moja corka chciala na wigilie do babci (mojej eks-tesciowej) zaprosic swoja przyjaciolke z Tajwanu, nota bene chrzescijanke. Uslyszala "ale jak to, tak z zoltym do wigilii zasiasc" ?
Wiec ta kultura, jak widac idealna nie jest i chyba cos nie tak z ta miloscia blizniego, skoro nawet kolor skory (juz nawet nie religia) dzieli, nie?

Ja uwazam, ze kazda religie trzeba szanowac, tak jak i innnosc, w rozynych aspektach.
Grozny natomiast jest fanatyzm religijny. Tego trzeba sie bac. I tu nie ma znaczenie czy mowimy o islamie, czy chrzescijanstwie, czy buddyzmie.
Kwestie fanatyzmu, rozszerzylabym rowniez do kwestii politycznych. Warto miec swoje poglady, ale warto tez zachowac szacunek do pogladow innych. I znow, fanatyzm polityczny jest grozny, nie same poglady, ktore roznia sie od innych.

To tak krotko w kwestii kultury i wartosci.
Bo jak dla mnie uczciwosc i szacunek, sa wartosciami najwyzszymi, a one nic wspolnego z religia nie maja.
Aczkolwiek takie jest moje zdanie, kazdy ma swoje poglady na swiat i wartosci.

Co do drugiej czesci wypowiedzi.
To chce zwrocic uwage, ze od poczatku wszelkich dyskusji, ja zawsze oddzielalam ofiary wojny od "lykkejægere" (sorry za dunski zwrot, ale "lowcy szczescia" po polsku jak dla mnie ma inny wydzwiek.
Jestem wielka fanka Mette Støjberg, ktora z ogromnym spokojem, konsekwetnie realizuje powiedzmy polityke "obronna" Danii. Wielu lowcow szczescia pojechalo juz do domu z placzem, twierdzac, ze tak zle to oni tam w domu (Iranie, Pakistanie itp.) nie mieli.
O zatrudnieniu i pomocy mowi sie w kontekscie osob, ktore przeszly weryfikacjie i otrzymali status uchodzcy, a nie bilet do domu.
Szacuje sie, ze tylko 30% przybyszy spelnia warunki otrzymania takiego statusu. Reszta powoli, acz systematycznie otrzymuje "wilcze bilety" , czyli jest zmuszana do opuszczenia kraju.
Mette Støjberg mowi otwarcie (nie boi sie tego), ze nie zamierza ich integorwac, bo oni nie maja tu zostac.

Polecam sluchanie dunskiej telewizji, radia, czytanie prasy. I nie tylko wiadomosci, ale polemik politycznych, czy roznych audycji radiowych.  Wowczas dopabuse bedziecie wiedzieli "co w trawie piszczy".

Osobiscie uwielabiam rozmowy Mette z dziennikarzami:)
Dziennikarz bulgocze piec minut, atakuje i pyta. A ta tylko totalnie spokojnie, rzuca trzy zdanka, ktore sa tak konkretne, ze dalej sie nie da pytac :)

Tak bylo tez z tymi namiotami - reportaz z blota, zimna, zdjecia, ujecia.
A Mette krotko: w takich namiotach zyja nasi ratownicy i zolnierze na misjach. Skoro oni moga, to uciekinierzy tez moga.





Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1094 dnia: 24 Lut 2016, 11:46:53 »
Jomir przyznaje racje ,starsze pokolenie no coz...."ciezki orzech"
Co do Mette to tak,czsami akurat trafiam na jej komentarze i ma to sens,,,stanowczo i grzecznie ale "Nie"...i na tym to ma polegac istota dyplomacji a zarazem ochrona wlasnego kraju.
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1094 dnia: 24 Lut 2016, 11:46:53 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15335
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8933
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7418
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34935
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11723
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@