poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej  (Przeczytany 490497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1110 dnia: 25 Lut 2016, 20:13:07 »
"Wstawiane z rozmysłem", a teraz się "dekonspirujesz" ?
Zabawa ci się znudziła ?
Czy może nie ma żadnej zabawy, a jesteś zwykłym półanalfabetą, który w ten sposób się tłumaczy ze swego półanalfabetyzmu ?
A może jedno drugiego nie wyklucza? Wydaje ci się coś, ale półanalfabetą i tak jesteś  8)

Never mind- ani mnie to ziębi, ani grzeje  8).

To nie ja walę ortografy i idę w zaparte, że to "literówka " 8)

" Polak gorszego sortu"

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1111 dnia: 25 Lut 2016, 20:18:49 »
"Wstawiane z rozmysłem", a teraz się "dekonspirujesz" ?
Zabawa ci się znudziła ?
Czy może nie ma żadnej zabawy, a jesteś zwykłym półanalfabetą, który w ten sposób się tłumaczy ze swego półanalfabetyzmu ?
A może jedno drugiego nie wyklucza? Wydaje ci się coś, ale półanalfabetą i tak jesteś  8)

Never mind- ani mnie to ziębi, ani grzeje  8).

To nie ja walę ortografy i idę w zaparte, że to "literówka " 8)


jeszcze się nie zdekonspirowałem i dłuuuugo tego nie zrobię.
Cała reszta Twojej paplaniny to po prostu "killer wieczoru"  :D :D :D

Nawiasem mówiąc : z dwojga złego chyba lepszy półanalfabeta jak półgłówek ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1112 dnia: 26 Lut 2016, 22:20:16 »
hb - znowu to samo :), ja naprawdę już wymiękam (czytam Twoją wypowiedź i się za chwilę zastanawiam ... wtf? ;)) ... piszemy tematycznie (ja do Ciebie) o uchodźcach zalewających Europę Zachodnią, a Ty co chwilę piszesz o tym jak jest w Polsce :-X
O chrześcijaństwie to nie ze mną.
A propos fotek - sorry, to Jomir linkowała.

A tak podsumowując ... pamiętamy wątek o uchodźcach ... hb - sama wiesz, że pisałaś o nich przyjaźnie, żeby ich wpuszczać, Jomir bardziej wypośrodkowana ;) ... ale pisałaś, żeby wpuszczać ...

... a później stało się w Niemczech to, co się stało - masowe molestowania, gwałty, rabunki ... i proszę Cię tylko, nie dla mnie, nie dla innych, tylko dla siebie, dla własnego jakiegoś zastanowienia się - może czasami nie warto sobie ślepo ufać, tylko na chwilę przystanąć, popatrzeć na to, co się dzieje dookoła i przemyśleć sprawę. Przecież w Niemczech tych wydarzeń nie dokonały zielone ludziki, byli to ludzie, którzy zostali wpuszczeni do Europy. I myślisz, że to jednorazowe wydarzenie? - przecież to cały czas w nich siedzi. Gdyby tych ludzi tutaj nie było, to by nie było takich przykrych, dla wielu kobiet, wydarzeń. Dla mnie to było oczywiste, że taka mieszanka kultur i poziomu rozwoju jest nie do przyjęcia i będzie skutkowała różnymi nieprzyjemnościami, nie wiem jak można mieć takie klapki na oczach, by tego nie widzieć.
Pisalam, ze "mleko juz na podlodze i trzeba cos z tym zrobic". Bo jak ich nie wpuszczac jak oni juz pod Berlinem byli?
Sie wpuscili! Wiec jedyne co mozna bylo zrobic, to to wszystko jakos ogarnac,  i Mette daje rade.

Do reszty sie nie ustosunkuje - mikser do bicia piany przegrzany.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1113 dnia: 27 Lut 2016, 06:14:29 »
Pisalam, ze "mleko juz na podlodze i trzeba cos z tym zrobic". Bo jak ich nie wpuszczac jak oni juz pod Berlinem byli?
Sie wpuscili! Wiec jedyne co mozna bylo zrobic, to to wszystko jakos ogarnac,  i Mette daje rade.


Sie wpuścili ? nie zaprzeczaj faktom .Caly eurokolchoz byl świadomy zagrożenia już od arabskiej wiosny ,szturmowania Grecji i Włoch.Przed Berlinem było jeszcze sporo granic w strefie Schengen. Ja oczekuje od UE bycia dwa kroki przed niz jednego z późno.

Juz za niedługo można czekać nas sformułowanie -przecież oni tu zawsze byli.

Makrela zachowuje się jak agent ruskiego wywiadu .

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1114 dnia: 27 Lut 2016, 11:35:30 »
Jomir - aaa ... źle sformułowałem, to:
"ale pisałaś, żeby wpuszczać"
było w stronę hb. Odnośnie Twojej osoby, tylko to, że jesteś wypośrodkowana ;), takie wtrącenie.

No Makrelę to postawić przed jakimś Trybunałem za przemycanie milionów ludzi, ciężko domniemywać co się z jej głową stało.

... dobra, resztę wykasuję, dosyć już tego pisania.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1115 dnia: 27 Lut 2016, 11:59:55 »
..a moze nalezaloby wrocic do tematu> "Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej". Znamy juz i to szczegolowo poglady wielu forumowczow na temat uchodzcow -  nie probujmy ich "nawracac" i jak to mawia Jomir "nie bijmy piany. 

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1116 dnia: 27 Lut 2016, 18:27:30 »


Makrela zachowuje się jak agent ruskiego wywiadu .



Cioteczka ma teraz problem. Nagle okazało się że jakieś 150.000 najeźdźców nagle gdzieś "wyparowało"
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1116 dnia: 27 Lut 2016, 18:27:30 »

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1117 dnia: 27 Lut 2016, 20:10:53 »
  nie probujmy ich "nawracac" 

tjaaaa.... nie próbujcie ;)  Ale możecie spróbować "nawrócić" siebie samych
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1118 dnia: 03 Mar 2016, 09:48:59 »
Ku.... Czy wy się kiedyś nauczycie. Jak kraść to milliony a nie na biednego pracownika fakty z tasakiem
http://www.tv2oj.dk/artikel/295664:Aarhus--Polsk-mand-svingede-med-kOedOekse--Anholdt-for-rOeveri

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1119 dnia: 03 Mar 2016, 16:46:36 »
Rabuś jest rabusiem i powinien dostać to na co zasłużył. Ale ta medialna nagonka na wszystko co polskie, jest już irytująca (chociaż wolałbym to nieco inaczej określić). O Duńczykach nie napiszą że to Duńczyk , o ciapatych tak samo... Ale jak Polak to czemu nie ? Czasem tylko coś o cyganach napiszą, reszta przestępców jest narodowości polskiej...

pierwszy ,lepszy przykład z tej samej stronki ;

http://www.tv2oj.dk/artikel/295739:Horsens--Tre-dOemt-for-vold-i-kolonihave

Pewnie gdzieś tam można znaleźć artykuły, w których pisze się o przestępstwach, których dopuszczają się obywatele innych krajów, ale to rzadkość
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1120 dnia: 04 Mar 2016, 04:06:01 »
Co prawda nie w duńskiej...Ale w temacie...
Dla mających kłopoty z faktami, podpowiem, że "ciapty" NIE JEST określeniem narodowości, Syryjczyk to nie to samo, co , dajmy na to, Pakistańczyk .
Dlaczego nasza nacja jest tak "szczególnie wyróżniana" ?
Hm...może faktycznie się wyróżnia...

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polacy-najliczniejsza-grupa-przestepcza-wsrod-imigrantow-w-w-wielkiej-brytanii/q1efgc?google_editors_picks=true
" Polak gorszego sortu"

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1121 dnia: 04 Mar 2016, 04:27:19 »
"Rumunii – 175 tysięcy emigrantów i ponad sześć tysięcy przestępstw"
"Irlandczyków, których na wyspach jest 331 tysięcy. Dopuścili się oni 5164 przestępstw."
"Obecnie jest ich 853 tysiące i w zeszłym roku wg. National Police Chiefs' Council dokonali ponad 10 tys. przestępstw."

Beti - policz sobie średnią liczbę przestępstw na 100 000 emigrantów i zobaczysz, że Polacy, średnio, popełniają najmniej przestępstw, ale tak to jest jak się pisze tylko po to, żeby pisać z pewnym nastawieniem. Chyba, że zostałaś zmanipulowana numerkami (co często się stosuje na tym świecie).

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1122 dnia: 04 Mar 2016, 09:30:19 »
Ja bym powiedział inaczej. Polacy biorą się za kradzieże a nie potrafią kraść. Te cyferki to liczby zlapanych, czyli Polacy są najmniej sprytni przy kradzieży bo dają się złapać. Bo gdyby było przestępstw 1000 a zlapanych Polaków by było 100 to 10% przestępstw to Polacy. Ale jakby złapali tylko 1 polaka to przestępstw popełnianych jest 1% przez Polakow.  więc zanim zaczniesc kraść naucz się od innych albo nie kradnij

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1123 dnia: 04 Mar 2016, 15:02:26 »
"Rumunii – 175 tysięcy emigrantów i ponad sześć tysięcy przestępstw"
"Irlandczyków, których na wyspach jest 331 tysięcy. Dopuścili się oni 5164 przestępstw."
"Obecnie jest ich 853 tysiące i w zeszłym roku wg. National Police Chiefs' Council dokonali ponad 10 tys. przestępstw."

Beti - policz sobie średnią liczbę przestępstw na 100 000 emigrantów i zobaczysz, że Polacy, średnio, popełniają najmniej przestępstw, ale tak to jest jak się pisze tylko po to, żeby pisać z pewnym nastawieniem. Chyba, że zostałaś zmanipulowana numerkami (co często się stosuje na tym świecie).


Otóż to, spooky ...
Zobacz: to tylko przedruk z "Daily Mail" bodajże- tabloidu, ale tabloidu adresowanego do konserwatywnej części społeczeństwa brytyjskiego. Tej, której "poparciem" szczyci się PIS (no, ale to szczegół, Brytyjczycy PISem i jego zyczeniami akurat w ogóle sobie głowy nie zawracają) .
Skoro taki jest "przekaz", to ma jakiś cel, jak słusznie zauważyłeś.
Nie o manipulację MNIE, czy jakiegokolwiek innego Polaka chodziło w tym artykule i tej wypowiedzi. Autorzy artykułu, jak już nadmieniłam, opinię Polaków akurat mają...w głębokim...
Pomyśl nad tym.

PS
Oczywiście, że procentowo wygląda to inaczej, przeliczyc nie było trudno. Ale nagłówek jest nagłowkiem, nie ?
" Polak gorszego sortu"

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1124 dnia: 04 Mar 2016, 15:37:49 »
Ja bym powiedział inaczej. Polacy biorą się za kradzieże a nie potrafią kraść. Te cyferki to liczby zlapanych, czyli Polacy są najmniej sprytni przy kradzieży bo dają się złapać. Bo gdyby było przestępstw 1000 a zlapanych Polaków by było 100 to 10% przestępstw to Polacy. Ale jakby złapali tylko 1 polaka to przestępstw popełnianych jest 1% przez Polakow.  więc zanim zaczniesc kraść naucz się od innych albo nie kradnij

Lepiej nie uczyć się kraść bo się duńskie władze obrażą za robienie konkurencji. Zresztą sami Duńczycy wcale nie są lepsi... Osobiście poznałem lekko licząc pięć osób , które z kradzieży zrobiły sobie źródło utrzymania, ale kiedy tylko mogą to wrzeszczą że dla Polaków trzeba wprowadzić zakaz chodzenia w sandałach bo kradniemy nawet palcami u stóp. Taka podwójna moralność, kolejny element duńskiej spuścizny narodowej
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #1124 dnia: 04 Mar 2016, 15:37:49 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15147
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8858
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7243
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34774
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11628
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@