poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 229474 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

TRAGEDIA

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #420 dnia: 17 Mar 2009, 00:31:00 »
wszyscy jesteśmy na celowniku co z tego czy ktoś złożył o pozwolenie na jazdę do skatu, oczywiście wszyscy Polacy wiedzą, że w Danii nie można jeździć na polskich blachach jeśli jest się dłużej niż 14 dni, ma się pobyt, cpr itd, ale oczywiście za wszelką cenę trzeba ominąć prawo-typowe dla naszego narodu. Ludzie wyjechaliście z Polski bo tam jest permanentna bieda-spowodowana w dużej mierze przez rządzących POLSKĄ. Spójrzcie jednak na siebie, jesteście tacy sami jak oni, jak by tu wymigać się od prawa w Danii. A potem wszyscy nas mają za krętaczy, itd...........ciekawe dlaczego. W Danii jest taki przepis odnośnie samochodów, ale wszyscy jeżdżą dalej jak jeździli i czekają nie wiadomo na co zamiast kupić jakiś tańszy samochodzik i nie mieć problemów. Nie uczcie narodu duńskiego krętactwa, bo przyszłe polskie pokolenie nie będzie miało gdzie wyjechać "za chlebem". U nas w Polsce już by był wielki bunt w takiej sytuacji. Niektórzy cieszą się że mają fury za 200 tys myślą że Duńczykom  oczy wychodzą i są zazdrośni. Jak by tacy byli jak większość POlaków to by tak było. BRAK MI SŁÓW  :-[

Ehhhh

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #421 dnia: 17 Mar 2009, 00:40:49 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie uczcie narodu duńskiego krętactwa

Nikogo nie trzeba uczyć "krętactwa". Nikt nie jest święty i jak rozmawiam z kolegami z pracy to mówią że robiliby dokładnie to samo na naszym miejscu, gdyby mieli taką możliwość. W "drogim" Państwie oni też szukają sposobów na zaoszczędzenie paru groszy w kieszeni. Poza tym, krętactwo czy oszczędność to cecha charakteru, a nie narodu.

Peter

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #422 dnia: 17 Mar 2009, 05:39:05 »
wszyscy jesteśmy na celowniku co z tego czy ktoś złożył o pozwolenie na jazdę do skatu, oczywiście wszyscy Polacy wiedzą, że w Danii nie można jeździć na polskich blachach jeśli jest się dłużej niż 14 dni, ma się pobyt, cpr itd, ale oczywiście za wszelką cenę trzeba ominąć prawo-typowe dla naszego narodu. Ludzie wyjechaliście z Polski bo tam jest permanentna bieda-spowodowana w dużej mierze przez rządzących POLSKĄ. Spójrzcie jednak na siebie, jesteście tacy sami jak oni, jak by tu wymigać się od prawa w Danii. A potem wszyscy nas mają za krętaczy, itd...........ciekawe dlaczego. W Danii jest taki przepis odnośnie samochodów, ale wszyscy jeżdżą dalej jak jeździli i czekają nie wiadomo na co zamiast kupić jakiś tańszy samochodzik i nie mieć problemów. Nie uczcie narodu duńskiego krętactwa, bo przyszłe polskie pokolenie nie będzie miało gdzie wyjechać "za chlebem". U nas w Polsce już by był wielki bunt w takiej sytuacji. Niektórzy cieszą się że mają fury za 200 tys myślą że Duńczykom  oczy wychodzą i są zazdrośni. Jak by tacy byli jak większość POlaków to by tak było. BRAK MI SŁÓW  :-[


Tobie chyba zęby idą ;D a może "pomagasz" w zarejestrowaniu auta w Danii za "drobną" opłatą paru tysięcy??!!!
 

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #423 dnia: 17 Mar 2009, 08:13:33 »
Nikogo nie trzeba uczyć "krętactwa". Nikt nie jest święty i jak rozmawiam z kolegami z pracy to mówią że robiliby dokładnie to samo na naszym miejscu, gdyby mieli taką możliwość. W "drogim" Państwie oni też szukają sposobów na zaoszczędzenie paru groszy w kieszeni. Poza tym, krętactwo czy oszczędność to cecha charakteru, a nie narodu.


dokładnie tak jak pisze kolega.... dunczycy też tak by robili i co ważniejsze robią. A przypadki przetaczałem wczesniej.

[Posted on: 17 Marzec  2009, 08:13:01]

Tobie chyba zęby idą ;D a może "pomagasz" w zarejestrowaniu auta w Danii za "drobną" opłatą paru tysięcy??!!!
 

.......tam się czepiasz go ;D

lilianka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #424 dnia: 17 Mar 2009, 12:06:37 »
śmiac mi sie z tego chce , juz inaczej nie mozna napisac , ilu z nas sie wyrwało z tej biednej Polski ( jak kolega pisze )własnie po toi zeby cos miec , cos oszczedzic a nie po to zeby całe oszczednosci ładowac w dunskie auta, ilu z Nas chce tutaj życ na zawsze ? garstka,  wielu chce za 2 , 3 lata wrócic ,chce miec troszeczke lepsze zycie.
a dodam jeszce ze oprócz prawa Dunskiego jest jeszce prawo Unijne, nie wiem które jest wazniejsze ,chyba Polska nalezy do Unii,??

Wyrwichwast

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #425 dnia: 17 Mar 2009, 13:15:56 »
śmiac mi sie z tego chce , juz inaczej nie mozna napisac , ilu z nas sie wyrwało z tej biednej Polski ( jak kolega pisze )własnie po toi zeby cos miec , cos oszczedzic a nie po to zeby całe oszczednosci ładowac w dunskie auta, ilu z Nas chce tutaj życ na zawsze ? garstka,  wielu chce za 2 , 3 lata wrócic ,chce miec troszeczke lepsze zycie.
a dodam jeszce ze oprócz prawa Dunskiego jest jeszce prawo Unijne, nie wiem które jest wazniejsze ,chyba Polska nalezy do Unii,??


to skoro wyrwałaś się z biednej Polski, aby zarobić i kupić auto, to dlaczego akurat do Danii ??
jest tyle innych krajów, np. Szwecja, która nie ma podatku rejestracyjnego....

to tak, jakby iść do sklepu, gdzie jest tani chleb, ale masło już ukraść, bo jest za drogie....

Peter

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #426 dnia: 17 Mar 2009, 16:46:42 »
W ten weekend jedziemy z szefem naszej firmy do polski po dawno obiecywane samochody służbowe. W sumie pracuje u nasz 4 polaków. Każdy z nich będzie miał teraz wypasioną firmową furkę z polskimi blachami. Radca prawny naszej firmy uznał, że jeżeli auta bedą uzytkowac obywatele kraju czlonkowskiego (w tym wypadku Polski) to firma może zaoszczędzic masę pieniędzy i kupić auta w jednym z krajów UE (Polsce). I Skat nic już nie ma do tego. Takie prawo Unijne drodzy rodacy.

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #426 dnia: 17 Mar 2009, 16:46:42 »

lilianka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #427 dnia: 17 Mar 2009, 16:57:40 »
wyrwichwast , ja nie miałam wyboru gdzie jechac dostalam konkretna oferte pracy i tyle, wczesniej zapiepszałam na kasie w supermarkecie ze niecałe 600 zł ( bo to była moja 1 sza praca ) , wiec te 100 kr obiecywane w Danii było dla mnie zbawieniem , a wierz mi że wtedy nie było mnie stac na żadne auto , wiec, nie interesowałam sie podatkiem żadnym , miałam tydzien na przyjazd do Danii wiec z internetu zaczerpnęłam podstawowych informacji o tym kraju i tyle,.i te porównanie z tą kradzieża jest akurat nietrafne, bo przestepca sie nie czuje w żaden sposób :) pozdrawiam

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #428 dnia: 17 Mar 2009, 18:29:47 »
Wyrwichwast  >:( ty się człowieku zastanów zanim coś napiszesz??? nie rób z nikogo "złodzieja masła",
bo tu jak każdy Polak przyjechałem zarobić pieniądze a nie KRAŚĆ i nie wyrzucać pieniędzy w błoto na jakieś średniowieczne opłaty rejestracyjne. ciężko pracowałem żeby kupić sobie auto i nie mam zamiaru oddawać kasy za frajer >:(
mam znajomego co 15 lat siedzi we Włoszech i każde auto jakie miał i to co ma obecnie jest na polskich blachach. tyle lat w Italii i nikt nigdy mu nie kazał niczego płacić.
no ale tu nie Italia. Norwedzy też mają takie porypane przepisy ale tam możesz starać się  o pozwolenie na  jazdę na polskich blachach np na czas podróży do polski.

Wyrwichwast

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #429 dnia: 17 Mar 2009, 18:51:54 »
wyrwichwast , ja nie miałam wyboru gdzie jechac dostalam konkretna oferte pracy i tyle, wczesniej zapiepszałam na kasie w supermarkecie ze niecałe 600 zł ( bo to była moja 1 sza praca ) , wiec te 100 kr obiecywane w Danii było dla mnie zbawieniem , a wierz mi że wtedy nie było mnie stac na żadne auto , wiec, nie interesowałam sie podatkiem żadnym , miałam tydzien na przyjazd do Danii wiec z internetu zaczerpnęłam podstawowych informacji o tym kraju i tyle,.i te porównanie z tą kradzieża jest akurat nietrafne, bo przestepca sie nie czuje w żaden sposób :) pozdrawiam

każdy kraj ma swoje zalety i wady... skoro wybrałaś Danię, to żyj według tutejszych zasad....
a skoro cię nie stać na duńskie auto, to nie kombinuje, czyli po prostu: nie kradnij....

Wyrwichwast

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #430 dnia: 17 Mar 2009, 18:54:32 »
Wyrwichwast  >:( ty się człowieku zastanów zanim coś napiszesz??? nie rób z nikogo "złodzieja masła",
bo tu jak każdy Polak przyjechałem zarobić pieniądze a nie KRAŚĆ i nie wyrzucać pieniędzy w błoto na jakieś średniowieczne opłaty rejestracyjne.

w średniowieczu nie było samochodów.. to po pierwsze...
po drugie: skoro akceptujesz tutejsze przywileje w postaci dobrych zarobków, to dlaczego negujesz obowiązki ??

każde państwo ma swoje plusy i minusy.... nie akceptujesz minusów w Danii, to trzeba było siedzieć w Polsce i brać tamtejsze plusy...

lilianka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #431 dnia: 17 Mar 2009, 20:35:44 »
to nie kombinuje, czyli po prostu: nie kradnij....


Halo , chyba sie za bardzo spoufalasz, nigdy nic nie ukradłam i nie zycze sobie zebys tak o mnie mówił !!!, moze masz lepsza prace, Dunke za żone albo cos takiego to szczescia Ci  zycze i kupuj sobie takie auta jakie chcesz to nie mój problem, tak jak moje nie powinno byc problemem Twoim .

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #432 dnia: 17 Mar 2009, 20:47:56 »
Wytlumaczcie mi w czym lezy problem z kupnem samochodu w Danii bo nie bardzo to czuje. Ze trzeba wydac wiecej kasy niz w Polsce, zgadzam sie, ale przeciez rownie dobrze pozniej samochod mozna sprzedac takze za wyzsza cene niz w Polsce wiec po co w ogole ta dyskusja?  ???

Kupujesz, jestes do tylu. Sprzedajesz i odzyskujesz pieniadze (oczywiscie nieco mniejsze ze wzgledu na zuzycie i starzenie sie samochodu ale w Polsce tez czas dziala na niekorzysc w takim samym stopniu). I nie ma problemu, wszystko jest zgodnie z prawem. No chyba ze komus chodzi o wozenie sie maybachem...

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #433 dnia: 17 Mar 2009, 20:51:20 »
ciacho chodzi o to ze trzeba wiele więcej siana na start o to w tym wszystkim chodzi,a co do wyrwichwasta to tak jak lilianka mówi, ma żonę Dunkę i go utrzymuje  ;D

Peter

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #434 dnia: 17 Mar 2009, 21:16:57 »
w średniowieczu nie było samochodów.. to po pierwsze...
po drugie: skoro akceptujesz tutejsze przywileje w postaci dobrych zarobków, to dlaczego negujesz obowiązki ??

każde państwo ma swoje plusy i minusy.... nie akceptujesz minusów w Danii, to trzeba było siedzieć w Polsce i brać tamtejsze plusy...
Dania ma obowiązki wobec Unii Europejskiej, a ta wyraźnie mówi NIE podwójnemu podatkowi rejestracyjnemu dla obywateli państw członkowskich pracujących w Danii.
A dobre zarobki mamy bo dobrze pracujemy. Nikt nam tego za darmo nie dał. I na całe szczęście jesteśmy Polakami, a nie duńczykami i na legalu możemy sie wozić polskimi furkami, a nie szrotami z DK na kufrze.

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #434 dnia: 17 Mar 2009, 21:16:57 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 22279
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26184
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23432
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8855
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 41141
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo