poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 228094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Praw_nick

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #510 dnia: 21 Mar 2009, 01:09:51 »
asd  caly czas piszesz o oplacie rejestracyjnej. A wystepuje ona wowczas, gdy ktos zdecyduje sie przerejestrowac auto.

A kwestia wazniejsza jest to - dlaczego ktos musi przerejestrowac auto, w koncu PL jak i DK naleza do UE, ochrona ubezpieczeniowa dziala w calej UE.

Przeciez w kazdym panstwie mogliby ustanowic przepisy, ze cudzoziemcy musza przerejestrowac auto na tablice panstwa goszczacego i ponosza za to olbrzymie oplaty (dopisac do tego, ze obywatele tego panstwa tez ponosza takie oplaty - zeby miec spokoj ze strony UE odnosnie dyskryminacji i chronic rynek wewnetrzny). Jednakze, jak widac, nie kazde panstwo stosuje taki trick.


asd

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #511 dnia: 21 Mar 2009, 01:21:10 »
ty tez nie rozumiesz przerejestrowania od wycofania z ruchu pojazdu - współczuje tak załatwianie papierów w twoim wykonaniu.


Vera naprawde skoncz juz pisac na temat prawa bo Tobie nie wychodzi. Zachowujesz sie tak samo jak niejaki Peter. Probujesz przekonac nas do racji, ktorej nie masz. Probujesz nas przekonac, ze to co Ty mowisz jest wazniejsze niz to co mowi ustawa Prawo o ruchu drogowym.

Wiesz kiedy pojazd jest dopuszczony do ruchu na terytorium Polski. Wtedy kiedy np. jest zarejestrowany w ewidencji (art. 71).

A kiedy pojazd jest wyrejestrowany z ewidecji czyli wycofany z ruchu. Wtedy gdy pojazd zostal np. zarejestrowany za granica lub sprzedany za granice (art. 79).

Art. 79 ust 4 mowi ponadto „Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:
1) odzyskanego po kradzieży;
2) zabytkowego;
3) mającego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15, uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla dokumentowania historii motoryzacji;
4) ciągnika i przyczepy rolniczej.”
 

P.S. Dla mnie jestes facet bez jaj. Normalny facet przyznalby sie do bledu, a nie robil z siebie idiote. Nalezy najpierw zapoznac sie z przepisami (stanem faktycznym), a pozniej zabierac glos.

P.S.2. Juz Tobie odpowiadam na Twoje przyszla odpowiedz, ze jestem taki madry bo pisze jako „gosc”. Pisze jako "gosc" poniewaz dla mnie to nie ma zadnej roznicy. Jezeli sie zarejestruje to jedynie bedziesz wiedzial kiedy i jakie posty napisalem, ile w ciagu dnia, w jakich godzinach oraz bedziesz mogl napisac do mnie na PW. Czy to sa informacje przydatne ? Wedlug mnie NIE.

P.S.3. Po tych Niemczech to chyba ciagnikiem jezdziles, ze mogles ponownie zarejestrowac w Polsce.




vera tylko prosze Cie, nie zabieraj sie jeszcze za kwesie prawne, bo to naprawde bedzie przegiecie  :-\

http://www.rp.pl/artykul/117896.html

Kodeks drogowy zostal wlasnie przyjety przez Senat, teraz wroci ponownie do Sejmu a nastepnie bedzie czekal na podpis prezydenta.

To jest z kwietnia 2008r.  Do tej pory nic sie nie zmienilo. Aktualne Prawo o ruchu drogowym mozna znalezc na stronie sejmowej, o wlasnie tu



asd  caly czas piszesz o oplacie rejestracyjnej. A wystepuje ona wowczas, gdy ktos zdecyduje sie przerejestrowac auto.

A kwestia wazniejsza jest to - dlaczego ktos musi przerejestrowac auto, w koncu PL jak i DK naleza do UE, ochrona ubezpieczeniowa dziala w calej UE.

Przeciez w kazdym panstwie mogliby ustanowic przepisy, ze cudzoziemcy musza przerejestrowac auto na tablice panstwa goszczacego i ponosza za to olbrzymie oplaty (dopisac do tego, ze obywatele tego panstwa tez ponosza takie oplaty - zeby miec spokoj ze strony UE odnosnie dyskryminacji i chronic rynek wewnetrzny). Jednakze, jak widac, nie kazde panstwo stosuje taki trick.

Oplata rejestracyjna jest wowczas gdy rejestruje sie auto po raz pierwszy w Danii.

Poniewaz takie sa dunskie przepisy, ktore sa zgodne z przepisami unijnymi.

I co mam Tobie tutaj napisac. Mieszkales we wszystkich panstwach UE, ze tak piszesz. Nie za bardzo rozumiem, jak jakies panstwo moze ponosic oplaty za cos co jest zgodne z przepisami unijnymi (np. oplata rejestracyjna w Danii). Poza tym poszczegolne panstwa moga stosowac przepisy unijne, ale jak nie chca to nie musza (jedynie w przypadkach gdy jest to korzystniejsze dla obywateli i niedyskryminujace innych).

Roslinka

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #512 dnia: 21 Mar 2009, 02:11:33 »
W sumie to nie chodzi o te pare tysiecy polakøw jezdzacych na polskich blachach tylko o to zeby nie stwarzac precedensu ze mozna. Przeciez dunczycy tez chcieliby miec taniej wiec tez uzywaliby wszystkich mozliwych sposobøw zeby rejstrowac auta u sasiadøw i po prostu miec taniej. Dlatego sa takie przepisy. Kasa panstwowa jest bez dna a i system tu jest taki a nie inny z calym dobrodziejstwem zasilkøw doplat itd.itp.
To jest tez pewien rodzaj ubezpieczenia, zostaniesz bezrobotny dostaniesz zaasilek, na dzieci dostaniesz zasilek, na zone dostaniesz zasilek a te pieniadze musza sie skads brac. Polacy chca sie dorobic i wyjechac - ale chca røwniez korzystac z tych wszystkich dóbr które maja dunczycy
no to tez trzeba placic do wspølnej kasy

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #513 dnia: 21 Mar 2009, 09:36:51 »
asd widać ze ja mogłem przerejestrować a inni nie potrafią, potem taki praw nick i mirra nie odróżniajac jednego słowa od drugiego głoszą farmazony. Współczucia dla tych co wycofują auto z ruchu a nie przerejestrowują ich hehehe.
co do linku to może lepiej przejdź przez rejestracje a potem napisz jak ci sie nie udało potem zarejestrować auta w PL.
Najwięcej bzdur napisali ci co w ogóle tego nie przeszli.

Peter

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #514 dnia: 21 Mar 2009, 12:18:19 »

tu się mylisz, to ze zarejestrujesz auto w Danii nie znaczy ze nie możesz go z powrotem zabrać do PL.

Oczywiście, że możesz, ale wiążą się z tym wszystkie oplaty importowe. Akcyza, złomowanie, przeglądy itp.
A to dodatkowe, niepotrzebne koszty. Polsce parlamentarzyści pracują nad zmianą tego, ale w sejmie zawsze mają na wszystko czas.

[Posted on: 21 Marzec  2009, 11:10:40]


Vera naprawde skoncz juz pisac na temat prawa bo Tobie nie wychodzi. Zachowujesz sie tak samo jak niejaki Peter. Probujesz przekonac nas do racji, ktorej nie masz. Probujesz nas przekonac, ze to co Ty mowisz jest wazniejsze niz to co mowi ustawa Prawo o ruchu drogowym.

Wiesz kiedy pojazd jest dopuszczony do ruchu na terytorium Polski. Wtedy kiedy np. jest zarejestrowany w ewidencji (art. 71).

A kiedy pojazd jest wyrejestrowany z ewidecji czyli wycofany z ruchu. Wtedy gdy pojazd zostal np. zarejestrowany za granica lub sprzedany za granice (art. 79).

Art. 79 ust 4 mowi ponadto „Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:
1) odzyskanego po kradzieży;
2) zabytkowego;
3) mającego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15, uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla dokumentowania historii motoryzacji;
4) ciągnika i przyczepy rolniczej.”
 

P.S. Dla mnie jestes facet bez jaj. Normalny facet przyznalby sie do bledu, a nie robil z siebie idiote. Nalezy najpierw zapoznac sie z przepisami (stanem faktycznym), a pozniej zabierac glos.

P.S.2. Juz Tobie odpowiadam na Twoje przyszla odpowiedz, ze jestem taki madry bo pisze jako „gosc”. Pisze jako "gosc" poniewaz dla mnie to nie ma zadnej roznicy. Jezeli sie zarejestruje to jedynie bedziesz wiedzial kiedy i jakie posty napisalem, ile w ciagu dnia, w jakich godzinach oraz bedziesz mogl napisac do mnie na PW. Czy to sa informacje przydatne ? Wedlug mnie NIE.

P.S.3. Po tych Niemczech to chyba ciagnikiem jezdziles, ze mogles ponownie zarejestrowac w Polsce.



To jest z kwietnia 2008r.  Do tej pory nic sie nie zmienilo. Aktualne Prawo o ruchu drogowym mozna znalezc na stronie sejmowej, o wlasnie tu



Oplata rejestracyjna jest wowczas gdy rejestruje sie auto po raz pierwszy w Danii.

Poniewaz takie sa dunskie przepisy, ktore sa zgodne z przepisami unijnymi.

I co mam Tobie tutaj napisac. Mieszkales we wszystkich panstwach UE, ze tak piszesz. Nie za bardzo rozumiem, jak jakies panstwo moze ponosic oplaty za cos co jest zgodne z przepisami unijnymi (np. oplata rejestracyjna w Danii). Poza tym poszczegolne panstwa moga stosowac przepisy unijne, ale jak nie chca to nie musza (jedynie w przypadkach gdy jest to korzystniejsze dla obywateli i niedyskryminujace innych).

Idioto!!! Ja nikogo nie próbuje przekonać do rejestracji auta w Danii. Co do uwagi z jajami, to sam ich nie masz. Zmieniasz nickname co chwile bo boisz się odpowiedzialności za to co piszesz.
Ja mieszkam tu już 4 lata i od początku jeżdżęna polskich numerach. Wielokrotnie byłem zatrzymaywany na granicy i w danii. Żadna kontrol nie dotyczyła tablc, a jak ostatnio o takie pytałem, otrzymałem taką odpowiedź.
"kontrole dotyczą obywateli danii, omijających przepisy rejestrując auta we szwecji czy niemczech"
Tak, ze "asd odp...... się.

Tula

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #515 dnia: 21 Mar 2009, 13:50:09 »
Panowie sie z laski swojej umowia na ustawke, zamiast sie obrzucac inwektywami. Temat zamykam do ochloniecia, zwlaszcza, ze nie sadze, by cos nowego bylo do dodania, poza uwagami o jajach badz ich braku oraz tym, kto jest idiota, a kto kombinatorem.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #516 dnia: 18 Lip 2009, 15:05:44 »
Watek pozostanie zamkniety z powodu nieaktualnosci podanych informacji.
Nowy watek poswiecony temu tematowi:
http://poloniainfo.dk/forum?topic=20036.0

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #516 dnia: 18 Lip 2009, 15:05:44 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21436
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25442
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 22645
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8478
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40191
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo