Ogólne > Kącik Kulinarny

Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki

<< < (2/3) > >>

mawi:
kup tą , uważam że jest najlepsza do wypieków dostaniesz ją w Fakta  lub Super Best , fotex ,bilka

Mirabelka:
Kremowki czyli inaczej Kremowki papieskie. Tak zostaly nazwane na czesc naszego zmarlego Papieza Jana Pawla 2. Inaczej nazwane Napoleonkami.

anha:

--- Cytat: Mirabelka w 04 Lis 2007, 20:05:06 ---Kremowki czyli inaczej Kremowki papieskie. ... Inaczej nazwane Napoleonkami.
--- Koniec cytatu ---
To nie jest prawda.
Na jednym z forów kulinarnych była dyskusja na ten temat.
Napoleonka ma krem z samego budyniu a kremówka jest bardziej puszysta bo z dodatkiem masła.

--- Cytuj (zaznaczone) ---Nazewnictwo jest sprawą dyskusyjną bo podlega regionalizmowi
--- Koniec cytatu ---
więc pewnie dla kogoś nie ma różnicy.
Dla mnie jest bo napoleonki uwielbiam a kremówek nie lubię.

Tula:

--- Cytat: Mirabelka w 04 Lis 2007, 20:05:06 ---Kremowki czyli inaczej Kremowki papieskie. Tak zostaly nazwane na czesc naszego zmarlego Papieza Jana Pawla 2. Inaczej nazwane Napoleonkami.
--- Koniec cytatu ---
Dwa razy nie. Kremowka rozni sie od napoleonki kremem i o tym juz pisalam. Po drugie, nie nazwano tego ciastka na czesc papieza (nie sadzicie swoja droga, ze gdyby to byla prawda, byloby to dla niego uwlaczajace? Czlowiek takiego formatu i jakies ciasteczka?), tylko w zwiazku z historia, jaka opowiedzial podczas wizyty w Wadowicach (slynne "a tam byla cukiernia... po maturze chodzilismy tam na kremowki"). Normalny, zwykly, chamski marketingowy zabieg. W Polsce wszystko, co ma w nazwie przymiotnik "papieski" sprzeda sie szybciej, taki nasz katolicyzm jarmarczno-supermarketowy...::)

mawi:
A ja rozstrzygnę spór ,  napoleonka i kremówka to jest to samo , płaty ciasta  francuskiego przełożone kremem budyniowym ( budyń z masłem)
 krojona w kwadraty , i nie kłócić się , cukiernik wie najlepiej ,,,nno

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej