poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Opieka medyczna  (Przeczytany 248586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #165 dnia: 29 Cze 2012, 20:31:04 »
żaden lekarz tego nie wysłuchał bo tego nie wysłucha! wyszło w krwi i na prześwietleniu płuc. Bakteryjne zapalenie płuc, już pisałam na początku.
Badanie krwi tez zapalenia pluc nie wykazalo, a "przekazalo" jedynie informacje o infekcji w organizmie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #166 dnia: 29 Cze 2012, 20:34:12 »
Anetko bardzo współczuję twojemu dzieciaczkowi, że tak bardzo musiało się męczyć i nie otrzymało pomocy w porę bo zapalenie płuc można było zatrzymać w zarodku ba nie dopuścić do tego.
Nie potrafię sobie nawet wyobrazić co wy rodzice musieliście przechodzić,jak zamartwialiście się...

Mój znajomy lekarz pulmonolog oceniając wiedzę lekarzy i pielęgniarek w Anglii
stwierdził ,,tam aż strach chorować,, ! Chyba to samo czujecie teraz mówiąc o lekarzach duńskich.

Przeczytałam twój opis z uwagą i śmiem twierdzić że pewne objawy sugerujące zapalenie w dolnych drogach oddechowych musiały być już wcześniej jak np.głębszy i nieco szybszy oddech dziecka co można zauważyć obserwując nosek i poszerzające się skrzydełka w czasie wdechu.Dziecko jakby łapie więcej powietrza poszerzając nosek. Pojawia się lekko ,prawie niezauważalny, świszczący oddech itd itp. Wy rodzice nie musicie tego wiedzieć ale lekarz owszem tak, są to pierwsze oznaki zapalenia dolnych dróg oddechowych chociaż na słuchawkę nic nie będzie jeszcze słychać.

I tutaj już powinna być reakcja lekarza!!!

Ponadto katar - bakteryjna flegma z noska spływa po tylnej ściance gardła (zapalenie gardełka,gorączka) do oskrzeli i płuc.Tym sposobem bakterie z noska dostają się do dolnych dróg oddechowych.
Flegma w płucach jest świetną pożywką dla bakterii,mają idealne warunki do szybkiego rozwoju i juuuż zapalenie gotowe.To też lekarz powinien wiedzieć.Flegma = bakterie = możliwe zapalenie oskrzeli/płuc.

Dobry lekarz powinien rozpoznać objawy zapalenia w zarodku ,podać środki bakteriobójcze i przeciwzapalne chociażby w postaci syropku .W PL bardzo dobry syrop dla malusich to Drosetux.
Chętnie ci następnym razem pomogę jeśli tylko zechcesz.
Mala, jestem praktycznie na 300 % pewna, ze w pierwszych 3 dniach nie dzialo sie nic w plucach.
Tak jak piszesz, flegma splywala i zalegala. Ot  tyle, praktycznie rzecz normalna przy katarze. Pech chcial, ze bakterie albo wirusy sie rozwinely, ale uwierz mi, ze nie rozwinely sie w ciagu jednej doby. Blagam Cie nie siej herezji!!!!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #167 dnia: 29 Cze 2012, 20:41:55 »
Jomir tu nie ma co więcej analizować i matkę denerwować oni już przeszli swoje im wystarczy stresu.
Lekarz albo lekarze,bo jak rozumiem dziecko badało kilku różnych lekarzy -wszyscy niedouczone *** >:(
Ja bez słuchawki wysłucham co się dzieje w drogach oddechowych i reaguje w zarodku,a kurcze lekarz po studiach nie potrafi ? Ty wiesz Jomir dlaczego mogę tak napisać. Nie piszcie już więcej! Bo zaraz dostanę kociokwiku!
Dziecko skrzywdzono ! Matka w desperacji zrobiła co uznała za najlepsze dla dziecka  i chwała jej za to,że nie nie dała się zwieść lekarzynom,a słuchała instynktu! 

Order dla matki!!!

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #168 dnia: 29 Cze 2012, 21:11:37 »
 ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #169 dnia: 01 Lip 2012, 12:54:33 »
W Dani jest tak, ze jeden lekarz nie bedzie podwazal opini drugiego, jesli rodzinny zdecydowal ,ze nic wam nie jest to i lægevagt tak powie, bo nie chce problemow,i jest bardzo ostrozny w wydawaniu opini, wypisywaniu lekow itp. wiaze sie z tym, ze jest tutaj olbrzymia biurokracja w szpitalu(pracuje w tej branzy)i kazdy jest rozliczany  ,ze  wszystkiego od sosuassistenta po overlæge.
nie ma to nic do rzeczy, ze jestescie Polakami, Dunczycy sa tez tak traktowani i godza sie z tym, bo nic innego nie znaja.
jak sa za granica np w Niemczech gdzie jest super opieka zdrowotna , lub w Czechach , Polsce, sa zachwyceni efektywnoscia i to panstwowej opeki zdrowotnej(byli leczeni darmowo  na niebieska karte)
nieleczone zapalenie pluc czesto prowadzi do astmy , ktora ma co drugi dunczyk , wiecie juz chyba dlaczego. :-\
ale ogolnie radze wierzyc  w samowyleczenie organizmu jak obserwuje dunskie metody leczenia:)bo nie bedziecie latac do Polski co chwila.
sama mialam zapalenie  pluc w zimie i opisalam proces leczenia na forum,przezylam je ,a juz mialam rozne mysli 8)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #170 dnia: 01 Lip 2012, 13:32:11 »
W Dani jest tak, ze jeden lekarz nie bedzie podwazal opini drugiego, jesli rodzinny zdecydowal ,ze nic wam nie jest to i lægevagt tak powie, bo nie chce problemow,i jest bardzo ostrozny w wydawaniu opini, wypisywaniu lekow itp. wiaze sie z tym, ze jest tutaj olbrzymia biurokracja w szpitalu(pracuje w tej branzy)i kazdy jest rozliczany  ,ze  wszystkiego od sosuassistenta po overlæge.
nie ma to nic do rzeczy, ze jestescie Polakami, Dunczycy sa tez tak traktowani i godza sie z tym, bo nic innego nie znaja.
jak sa za granica np w Niemczech gdzie jest super opieka zdrowotna , lub w Czechach , Polsce, sa zachwyceni efektywnoscia i to panstwowej opeki zdrowotnej(byli leczeni darmowo  na niebieska karte)
nieleczone zapalenie pluc czesto prowadzi do astmy , ktora ma co drugi dunczyk , wiecie juz chyba dlaczego. :-\
ale ogolnie radze wierzyc  w samowyleczenie organizmu jak obserwuje dunskie metody leczenia:)bo nie bedziecie latac do Polski co chwila.
sama mialam zapalenie  pluc w zimie i opisalam proces leczenia na forum,przezylam je ,a juz mialam rozne mysli 8)
hmm... cos mi sie nie zgadza, z tym co drugim Dunczykiem i astma....
DUska czesc mojej rodziny, to okolo 40 osob, astme ma tylko moj polski syn...
No chyba, ze mialam farta i trafilam do grona tych co drugich???

Co do reszty nie do konca sie zgadzam (choc tez pracuje w branzy).
Zdarzylo sie juz kilkakrotnie, ze jeden lekarz stawial inna diagnoze, a drugi druga, ba nawet i trzecia :)
Jedyna roznica jest taka, ze ten drugi stawia swoja i diagnoze i nie komentuje, tudziez obgduje tego pierwszego.
Co do biurokracj to jest i jej nie ma. Regiony probuja stosowac "zamordyzm" i kontrolowac wszystko, a w praktyce istnieja "rozne panstwa w panstwach" roznie to wychodzi  ;D

Ja osobiscie wole podzial na dobrych lekarzy i kiepskich, niz polskich i dunskich.
Nigdy nie narzekalam na polska sluzbe zdrowia, jak i nie narzekam na dunska. Moze mialam farta, a moze po prostu wieksze zrozumienie dla trudu tej pracy?

Wracajac do sedna czyli zapalenia pluc, moja corka chorowala w tym roku trzy razy na zapalenie oskrzeli,i za kazdym razem choroba byla "zlapana" w dobrym momencie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #171 dnia: 06 Lip 2012, 15:47:11 »
ok kazdy ma prawo do wlasnego zdania ;D

poloniainfo.dk

Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #171 dnia: 06 Lip 2012, 15:47:11 »

Offline ROBOTIK

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #172 dnia: 03 Lut 2013, 13:08:10 »
witam mam pytanko czy w dunskiej aptece dostane cos dla dziecka na zbicie goraczki lecz nie czopki cos do wypicia tak jak w pl. np . ibum dla dzieci ?

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #173 dnia: 03 Lut 2013, 13:47:14 »
od niedawna można kupić 'Panodil" dla dzieci. Taki jak w Polsce :)

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #174 dnia: 03 Lut 2013, 13:53:59 »
Jomir tu nie ma co więcej analizować i matkę denerwować oni już przeszli swoje im wystarczy stresu.
Lekarz albo lekarze,bo jak rozumiem dziecko badało kilku różnych lekarzy -wszyscy niedouczone *** >:(
Ja bez słuchawki wysłucham co się dzieje w drogach oddechowych i reaguje w zarodku,a kurcze lekarz po studiach nie potrafi ? Ty wiesz Jomir dlaczego mogę tak napisać. Nie piszcie już więcej! Bo zaraz dostanę kociokwiku!
Dziecko skrzywdzono ! Matka w desperacji zrobiła co uznała za najlepsze dla dziecka  i chwała jej za to,że nie nie dała się zwieść lekarzynom,a słuchała instynktu! 

Order dla matki!!!
Co prawda to prawda :) Moja żonka zawsze w 100% przewiduje czy córka ma przeziębienie , i nie warto isć do lekarza. Czy coś wyskakuje poważniejszego i wtedy udajemy się do lekarza. Ja nigdy nie widzę różnicy :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #175 dnia: 03 Lut 2013, 14:59:00 »
od niedawna można kupić 'Panodil" dla dzieci. Taki jak w Polsce :)
Jezeli mowa o kilku latach, to rzeczywiscie od niedawna ;)

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #176 dnia: 03 Lut 2013, 15:31:35 »
Jezeli mowa o kilku latach, to rzeczywiscie od niedawna ;)
Może i tak .Kiedy kupowałem go pierwszy raz to pani w aptece powiedziała mi że jest to nowość w wydaniu dla dzieci :)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #177 dnia: 03 Lut 2013, 16:00:19 »
Może i tak .Kiedy kupowałem go pierwszy raz to pani w aptece powiedziała mi że jest to nowość w wydaniu dla dzieci :)
  Moze chciala w ten sposob skusic do kupienia ;D?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #178 dnia: 03 Lut 2013, 16:03:58 »
ja juz kupowalam w latach 90-tych ubieglego stulecia dla syna jak byl maly, tutaj w Dani i to w malym miasteczku, wiec ona troche przesadzila  ;D

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #179 dnia: 03 Lut 2013, 16:04:55 »
ja juz kupowalam w latach 90-tych ubieglego stulecia dla syna jak byl maly, tutaj w Dani i to w malym miasteczku, wiec ona troche przesadzila  ;D
troche ;D ;D ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #179 dnia: 03 Lut 2013, 16:04:55 »

 

Płatna opieka nad własnym dzieckiem.

Zaczęty przez HolgerDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10255
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2014, 10:36:20
wysłana przez Jomir
Opieka nad chorym dzieckiem

Zaczęty przez nodanDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6200
Ostatnia wiadomość 13 Lis 2009, 11:11:24
wysłana przez mamma
opieka nad dzieckiem

Zaczęty przez zerkaDział Odense

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7928
Ostatnia wiadomość 23 Kwi 2008, 10:07:23
wysłana przez TO ZNOWU JA
opieka zdrowotna podczas pobytu poza Danią

Zaczęty przez anialdDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8321
Ostatnia wiadomość 13 Lip 2012, 22:03:11
wysłana przez aaaaaa
opieka zdrowotna w polsce

Zaczęty przez bambusDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13363
Ostatnia wiadomość 23 Cze 2008, 07:29:09
wysłana przez Stoget_fan