poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Opieka medyczna  (Przeczytany 250188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poly

  • Gość
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Wrz 2009, 09:11:40 »
to pisz jasniej czarodziejko

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Wrz 2009, 09:17:14 »
Tobie pewnie musialabym narysowac  ;D


a mam talent ::o

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Wrz 2009, 10:27:29 »
Do wiekszosci lekarzy trzeba sie rejestrowac sa jednak jeszcze tacy gdzie mozna przyjsc i czekac w kolejce, wszystko to mozna wyczytac w miejskim spisie lekarzy przy danych wybranego lekarza. Pisze tu o Kbh.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Wrz 2009, 10:32:16 »
Nie jestem przykladna Dunka, ale po prostu nie kombinuje.

Na poczatku???
Po prostu nie przyjechalam tu w ciemno, na wydre...
Przygotowania do wyjazdu trwaly rok...
Wszelkie przygtowania... tlumaczenie wszelkich papabusew, szkol dla dzieci, dokumentacji itp.
Wniosek na pozwolenie na pobyt zlozylam tez wczesniej, tak wiec przyjechalam na gotowe (jak wielu mi zreszta zarzuca), ale to gotowe sama (lub wespol z mezem) sobie przygotowalam.

Znalam angielskii (nigdy bym sie nie wybrala na stale za granice nie znajac jezyka).

Tak wiec ot po prostu...
Jak sobie poscielesz, tak sie wyspisz....

Co do rejestracji do lekarza...
Droga Zelandio, masz racje to lekarz daje link do rejestracji, ale wybor lekarza w tej sytuacji ogranicza sie do wyboru lekarza w obrebie danej kliniki. Klinike natomiast masz jedna, wpisana na zoltej karcie.
Niestety nie jest tak, ze mozesz sie rejestrowac do dowolnej kliniki wedlug uznania.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Wrz 2009, 11:13:49 »
Ale Aneczko, nie wiem czy zwrocilas uwage piszemy o tym samym.
Lekarza mozna wybrac w komunie, tak jak mowisz, daja CI liste i sobie wybierasz, tyle ze czasem wyboru nie ma (tak jak na przyklad w mojej komunie).
Przecze jedynie Zelandii, ktora twierdzi, ze lekarza ot tak po prostu na internecie sie wybiera... Link i bach, rejestrujesz sie gdzie chcesz, bez wzgledu na to, co jest na zoltej karcie.

Nigdzie nie napisalam gorsi czy mniej uczciwi... ale przyznasz, ze chodzenie do lekarza na czyjasc karte, to lekka przesada...
Natomiast :) posadzenie mnie o mocherowy beret bardzo mnie bawi :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

***Aneczka***

  • Gość
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Wrz 2009, 11:18:25 »
ech no nie zwrocilam ;D ;D ;D

rokas

  • Gość
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Wrz 2009, 11:21:02 »
Cytat: author Mirra
posadzenie mnie o mocherowy beret bardzo mnie bawi
MoHerowy, pani doktor :D

A w temacie chodzenia na cudza zolta karte do lekarza: kiedy moja wowczas jeszcze nie malzonka zachorowala, bedac tu tylko turystycznie, i musiala isc do lekarza, bo sie zwyczajnie o nia balem (miala 40 stopni goraczki), to w ogole nie wiedzieli, co z tym fantem zrobic. Niemal wyblagalem, by ja przyjeli. Przyjeli i dostalem rachunek do zaplacenia, ponad 300 dkk plus recepte na antybiotyk. I nie mialo znaczenia to, ze ja mialem zolta karte.

poloniainfo.dk

Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Wrz 2009, 11:21:02 »

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Wrz 2009, 11:27:56 »
i... ale przyznasz, ze chodzenie do lekarza na czyjasc karte, to lekka przesada...
 

Nie przesadzaj, czasem niezbedna koniecznosc, tak jak udzielenie pierwszej pomocy. Bylem m.in. z paroma budowlancami; jeden skoczyl z konteinera i nie mogl juz wiecej skakac, a drugi szlifowal bez okularow, bo polak wszystko potrafi  ::), obydwoje na moje pytanie o polskie ubezpieczenia popatrzyli na mnie z ogromnym zdziwieniem; mieli, ale papiery zostaly w Polsce.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz 2009, 11:39:27 wysłana przez jamjurand »

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Wrz 2009, 11:44:38 »
Aneczko , Ty nie musialas przyjezdzac na gotowe, bo Ty nie przyjechalas z bagazem zyciowym, Nie martwilo Cie czy dzieci beda mialy szkole.
O sobie pisac nie bede bo nie czuje takiej potrzeby. ;D

A droga Mirra znowu czyta bez zrozumienia.(rece opadaja)  Gdzie ja napisalam,ze mozna sie rejestrowac do ktorej sie chce placowki? Pisalam o lekarzach. I nawet wczoraj sie rejestrowalam i wybralam sobie ktorego chce, nie tego do ktorego bylo szybciej bo wizyte mam dopabuse za miesiac. A moze.... w Twojej placowce tego jeszcze nie ma i stad Twoje niedowierzanie? Hmmm od 2 tyg chyba to jest u mnie.
ECH....

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Wrz 2009, 12:25:25 »
ROKAS, wskaz mi miejce, w ktorym napisalam, ze jestem doktorem!!!!

Czepiasz sie tego w kazdym watku, przy byle okazji ...

Napisalam raczej, ze ukonczylam studia dokotoranckie i ze nawet nie otworzylam przewodu. Od studiow doktoranckich do bycia doktorem jest jeszcze kawal drogi, ktorej ja (jak zreszta tez juz kiedys napisalam) nie przebede, bo brakuje mi motywacji, checi i Bog wie czego jeszcze...

WYSTARCZY????
A teraz po prostu wyluzuj, albo idz do lekarza leczyc kompleksy. Bo to juz nudne sie staje, a widze ze ignorowanie Twoich monotonnych uwag nie przynosi rezultatu.

[Posted on: 15 Wrzesień  2009, 12:21:45]

Wypowiedz jednej z uczestniczki:

Co do wyboru lekarza!!!

Bywa z tym roznie, w zaleznosci od Kommuny.
Ja osobiscie 2 razy zmienialam Kommune co oczywiscie wiaze sie ze zmiana zoltej karty. W jednej nie pytano sie mnie o lekarza. "Przydzielono" mnie do jakiejs przychodni i tyle. Bez podania nazwiska konkretnego lekarza.
W drugiej natomiast, zapytano czy chce kobiete czy mezczyzne lekarza. Po otrzymaniu zoltej karty, dowiedzialam sie jak sie nazywa moj lekarz.

A tu TWOJA ODPOWIEDZ ZELANDIO: Teraz mozna rejestrowac sie przez internet i wybor lekarza jest dobrowolny.

No comments.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz 2009, 23:14:05 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Katarynka

  • Gość
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Wrz 2009, 12:57:24 »
A ja proponuje zebyscie sie przestały kłócic o pierdoły i niech ta mądrzejsza sobie odpusci. Obie macie racje bo moze byc i tak i tak.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Wrz 2009, 19:14:53 »
A ja proponuje zebyscie sie przestały kłócic o pierdoły i niech ta mądrzejsza sobie odpusci. Obie macie racje bo moze byc i tak i tak.
Proponuje wrocic do sedna sprawy: 1. wybor lekarza w danej komunie jest dowolnym pod warunkiem, ze lekarz ten ma "wolne miejsce" (normowana ilosc pacjentow na 1 lekarza), 2. zachowane sa przepisy o odleglosci miedzy miejscem zamieszkania a klinika, 3. kazdorazowa zmiana powoduje wydanie nowej "zoltej" karty, 4. zmiana lekarza kosztuje 120 kr. jezeli dobrze pamietam,, 5. "zolta karta" jest karta osobista (nazwisko/cpr.) - lekarz nie moze na ta karte przyjmowac inne osoby, a jezeli to robi o nie jest zgodne z przepisami.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Wrz 2009, 19:38:17 »
Hmm, idę do przychodni, którą mam przypisaną, ale tam leczy 4-ech lekarzy, zatem mam wybór.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Wrz 2009, 21:37:01 »
Hmm, idę do przychodni, którą mam przypisaną, ale tam leczy 4-ech lekarzy, zatem mam wybór.
Od wyboru do koloru Lilia  ?? ;))
Ja nawet w ciazy bedac, nie przyjmowal mnie ten sam lekarz. A dzis zazyczylam sobie kobiete ,a nawet zagrozilam ( ;) ) mowiac: -bo nie przyjde wcale!! :D  :P Przyszlam, prosby byly wysluchane :)

Offline Mrozik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: +5/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Wrz 2009, 22:04:37 »
WItam!
Mam pytanie,otoz moja dziewczyna korzystala ostatnio z serii spotkan u fizjoterapeuty.Zostala skabusewana od lekarza rodzinnego,gdyz ma problemy z kregoslupem.
Czy za te spotkania bedzie musiala zaplacic czy pokryje jej to ubezpieczenie.Nie placimy zadnych ubezpiczen dodatkowych tylko te,ktore potracaja nam przy wyplacie.Znajoma  mowila,ze mamy wejsc na strony danicy pension i tam pobrac jakis formularz i to oddac do komuny.Czy to prawda,ze trzeba tak zrobic.
Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: Opieka medyczna
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Wrz 2009, 22:04:37 »

 

Płatna opieka nad własnym dzieckiem.

Zaczęty przez HolgerDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10303
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2014, 10:36:20
wysłana przez Jomir
Opieka nad chorym dzieckiem

Zaczęty przez nodanDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6246
Ostatnia wiadomość 13 Lis 2009, 11:11:24
wysłana przez mamma
opieka nad dzieckiem

Zaczęty przez zerkaDział Odense

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7976
Ostatnia wiadomość 23 Kwi 2008, 10:07:23
wysłana przez TO ZNOWU JA
opieka zdrowotna podczas pobytu poza Danią

Zaczęty przez anialdDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8371
Ostatnia wiadomość 13 Lip 2012, 22:03:11
wysłana przez aaaaaa
opieka zdrowotna w polsce

Zaczęty przez bambusDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 13414
Ostatnia wiadomość 23 Cze 2008, 07:29:09
wysłana przez Stoget_fan