poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Gwiazdka przy numerze CPR  (Przeczytany 12977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GOSC1964

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Sty 2013, 01:10:10 »
Jezeli korzysta sie z uslug prawdziwego ksiegowego (nie domoroslego Pana Staszka), to takowy bierze odpowiedzialnosc za swoja prace. A w razie bledu, ma w koncu swoje wlasne ubezpieczenie OC.
No, ale taki nie robi rozliczen za 800 koron :)

Moja ksiegowa bierze, 500 koron za kazda rozpoczeta godzine pracy/spotkania. I to mam po znajmosci, jako, ze przez ostatnich 5 lat, dalam juz jej sporo zarobic.





















Moi przyjaciele przez chyba 3 -lata korzystali z uslug "dobrego-kreatywnego ksiegowego", do dzis placa zalegly Skat, bo naliczono im cos ponad 800.000 do splaty. Coz, kazdy ma to co lubi. Ja domoroslym ksiegowym, zwlaszcza takim, ktorzy ledwie co osiedli w Danii mowie "NEJ, TAK".
Ale jak kto woli  ;D
To i tak mniej dalas zarobic swojemu ksiegowemu .mnie rozlicza juz moj ksiegowy 11 lat i prawde podaje w zeznaniach i nie doplacam nic .CZY TO WAZNE ILE KTO PLACIC ZA ROZLICZENIA .to jakich ty masz znajomych co po tyle tysiecy koron musza doplacac ?chcesz powiedziec  ze to wina ksiegowego ?czy osoby opodatkowanej .Daj na luz bo sie podniecilas ze az strach .KAZDY MA PRAWO MIEC SWOJEGO KSIEGOWEGO A KSIEGOWY MA SWOJE STAWKI ZA UDLUGI .w zeszlym tygodniu bylam u mojego ksiegowego aby wysunol propozycje rozliczenia mnie i trwalo to zaledwie 20minut a co tu mowic o kazdej rozpoczetej godzinie jego pracy.to co wy jeszcze tam robicie?przestan idiociec na forum bo to godzinami sie nie odbywa.,!!!nastpnie twoi przyjaciele sa w czepku urodzeni bo przez 3LATA moga dplacac zaleglosc ,to jest najlepsze
 

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Sty 2013, 04:16:17 »
To i tak mniej dalas zarobic swojemu ksiegowemu .mnie rozlicza juz moj ksiegowy 11 lat i prawde podaje w zeznaniach i nie doplacam nic .CZY TO WAZNE ILE KTO PLACIC ZA ROZLICZENIA .to jakich ty masz znajomych co po tyle tysiecy koron musza doplacac ?chcesz powiedziec  ze to wina ksiegowego ?czy osoby opodatkowanej .Daj na luz bo sie podniecilas ze az strach .KAZDY MA PRAWO MIEC SWOJEGO KSIEGOWEGO A KSIEGOWY MA SWOJE STAWKI ZA UDLUGI .w zeszlym tygodniu bylam u mojego ksiegowego aby wysunol propozycje rozliczenia mnie i trwalo to zaledwie 20minut a co tu mowic o kazdej rozpoczetej godzinie jego pracy.to co wy jeszcze tam robicie?przestan idiociec na forum bo to godzinami sie nie odbywa.,!!!nastpnie twoi przyjaciele sa w czepku urodzeni bo przez 3LATA moga dplacac zaleglosc ,to jest najlepsze
 

Jak zwykle merytorycznie  ;) ;D ;D ;D
"JA mam tak, JA znam to, U MNIE było śmak, JA płacę tyle i koniec- każdy, kto twierdzi inaczej,"idioci ( :o ??? ::)- jakis nowy twór słowny ;D) na forum".
Jak dobrze być osobą wszechwiedzącą ;D.

" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Sty 2013, 09:08:32 »
To i tak mniej dalas zarobic swojemu ksiegowemu .mnie rozlicza juz moj ksiegowy 11 lat i prawde podaje w zeznaniach i nie doplacam nic .CZY TO WAZNE ILE KTO PLACIC ZA ROZLICZENIA .to jakich ty masz znajomych co po tyle tysiecy koron musza doplacac ?chcesz powiedziec  ze to wina ksiegowego ?czy osoby opodatkowanej .Daj na luz bo sie podniecilas ze az strach .KAZDY MA PRAWO MIEC SWOJEGO KSIEGOWEGO A KSIEGOWY MA SWOJE STAWKI ZA UDLUGI .w zeszlym tygodniu bylam u mojego ksiegowego aby wysunol propozycje rozliczenia mnie i trwalo to zaledwie 20minut a co tu mowic o kazdej rozpoczetej godzinie jego pracy.to co wy jeszcze tam robicie?przestan idiociec na forum bo to godzinami sie nie odbywa.,!!!nastpnie twoi przyjaciele sa w czepku urodzeni bo przez 3LATA moga dplacac zaleglosc ,to jest najlepsze
 

No! Jak zwykle kulturalnie!
Wiesz, po 11 latach w Danii, wstydzilabym sie dawac ksiegowemu rozliczac zwyklego "Pita". Co to za filozofia jak sie jezyk zna? wpisac cyfry w odpowiednie kolumny, a reszta robi sie sama.
Podane przyklady dotycza rozliczenia spolek i bilansow. Ale stawki takie sa po prostu u ksiegowych. Nad "pitem" posiedzi poltorej godziny, nad bilansem nawet i kilkadziesiat godzin.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Sty 2013, 10:45:05 »
kto to jest przemek i jakiej odpowiedzi udzielil odnosnie gwiazdki? Nie znalazlam tego na forum, Roga, wyjasnisz?
Tez czekalem na ta odpowiedz, poniewaz nie musialbym zuzywac dodatkowo czasu. W kazdym razie - nie jest to osoba bez meldunku, jak to przypuszczano w ktoryms z postow. Sprawdzilem moja i mojej zony karte podarkowa i widze, ze * to jedynie informacja majaca na celu wziecia pod uwage ewentualnego sambeskatning af ægtefæller. Nie oznacza to ze sytuacja ta zawsze ma miejsce ale moze wystapic i dlatego "komputer" Skatu musi wiedziec ze jest mowa o malzonkach. Sambæskatning, ktore przed laty obejmowal wiele elementow rozliczen podatkowych, zostal juz dawno zniesiony, ale pozostaly takie elementy jak np. niewykorzystanie Personfradragu przez jednego z malzonkow lub przeniesienie niewykorzystanego Bundfradrag. W Skat rowniez znajduja sie informcje o otrzymywaniu nieopodatkowanych swiadczen, np. rodzinne itp. A wiec * to wedlug mnie nieszkodliwa informacja pozwalajaca na wlasciwe potraktowanie podatnikow bedacych w wiazku malzenskim.

Offline GOSC1964

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Sty 2013, 20:37:11 »
No! Jak zwykle kulturalnie!
Wiesz, po 11 latach w Danii, wstydzilabym sie dawac ksiegowemu rozliczac zwyklego "Pita". Co to za filozofia jak sie jezyk zna? wpisac cyfry w odpowiednie kolumny, a reszta robi sie sama.
Podane przyklady dotycza rozliczenia spolek i bilansow. Ale stawki takie sa po prostu u ksiegowych. Nad "pitem" posiedzi poltorej godziny, nad bilansem nawet i kilkadziesiat godzin.
nie mam firmy jestem zwyklym robolkiem jak wiekszosc ludzi .pomysl sobie jak robic wszystko samemu to oszednosc ale z drugiej strony jeden drugiemu daje prace .po co chodzic do fryzjera farbowac wlosy to jest takie proste mozna samemu .ale z biegiem czasu fryzjer bedzie bez pracy i tak mozna mnozyc i mnozyc i bez konca

Offline GOSC1964

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Sty 2013, 20:45:35 »
Jak zwykle merytorycznie  ;) ;D ;D ;D
"JA mam tak, JA znam to, U MNIE było śmak, JA płacę tyle i koniec- każdy, kto twierdzi inaczej,"idioci ( :o ??? ::)- jakis nowy twór słowny ;D) na forum".
Jak dobrze być osobą wszechwiedzącą ;D.
no przeciez ty monstum wszechwiedzace tez piszesz u mnie tak ,srak i owak .no dla ciebie na foru to powinno byc jedna osoba napisze ze placi tyle a reszta ma to czytac i sie podniecac.jestes bardzo ograniczonym czlowiekiem i chyba zycie cie mocno skrzywdzilo ze tyle podlosci chamstwa jest .naprawde gdybym miala tylek taki jak ty gebe masz nie wyparzona to na kibel bym sie wstydzila usiasc..masz teraz pare dni wolnego od mojej osoby---jade na 10 dniowy urlop.

jens

  • Gość
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Sty 2013, 22:22:05 »
do administratora ,to juz jest nudne jak i happybeti tak i gosc19 64 powinno sie na jakis czas zablokowac .happybeti ciagle odnosi sie krytycznie do wypowiedzi gosc19 64 ta znow broniac sie atakuje ,to wymiotowac sie chce jak sie wchodzi na forum i widzi te dwie idiotki .happybeti probuje czyms zablysnac ale jedna i druga głupota błyszczy .dac im bana niech ochłoną.to jest moje marzenie na rok 2013

poloniainfo.dk

Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Sty 2013, 22:22:05 »

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Sty 2013, 22:29:15 »
Troche mnie Jens wyprzedziles i zupelnie sie z toba zgadzam.Tez mi sie nie chce czytac o jakis "kiblach i dupach" w watku Gwiazdka przy numerze CPR.

A wracajac do tematu to ja tez mam taka gwiazdke i nie jestem mezatka - patrz: komentarz Roga i sambeskating o ktorym pisze.

Tak czy siak czekamy wciaz na jakas sensowna odpowiedz i chyba sama zadzwonie i sie zapytam  :P

jens

  • Gość
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Sty 2013, 23:06:43 »
Jak zwykle merytorycznie  ;) ;D ;D ;D
"JA mam tak, JA znam to, U MNIE było śmak, JA płacę tyle i koniec- każdy, kto twierdzi inaczej,"idioci ( :o ??? ::)- jakis nowy twór słowny ;D) na forum".
Jak dobrze być osobą wszechwiedzącą ;D.
no widzisz happybeti powiedz ze nie wcinasz sie co ciebie interesuje co ona napisała ,i ja powiem wszem i wobec czemu ty tak piszesz bo mi na privat napisałas ze myslałas ze gosc19 64 nie widzi co ty piszesz ,wklejam co mi przysłałas na priwat
 
happybeti
Full Member

Wiadomości: 144
Płeć:







(Bez tematu)
« Wyślij do: jens dnia: Wczoraj o 04:27:33 » Odpowiedz
Cytuj
Usuń



Hej
Widzę, ze byłam pod baczną obserwacją .
A tak serio, to znów zostałam postawiona w trudnej sytuacji.
Na moją uwagę dotycząca wielkich liter odpowiedziała zarówno "Gosciówa", ja ki Ty.
No i teraz tak:
odpowiem na forum, to znów będzie, że szukam awantury i zaśmiecam wątek .

Ale tak gwoli wyjaśnienia, to tamta moja uwaga nawet nie miała w zamysle byc zaczepką, bo sama "Gościówa" zarzekała się , że wpisuje mnie na listę ignorowanych i od tej pory moje posty nie będą dla niej widoczne.
 Więc pisałam to z przekonaniem, że ona tego i tak nie przeczyta.Więc jak to miałoby byc zaczepką? 

To, ze jednak przeczytała i odpowiedziała, to inna sprawa. 

Zauważ, ze nie wdałam się dalej z nią w żadną "dyskusję", choć jak popatrzysz na to, co ona wypisuje, to naprawdę zastrzezenia do poziomu tej osoby można miec spore.
Ta osoba sprawia wrażenie, ze non-stop ma "zły dzień" i "wali " na prawo i lewo, nie patrząc.
No, ale - nieważne.

A tak nawiasem mówiąc, to rozmawiałam niedawno przez telefon z jedną osobą ze "starej gwardii" tu z forum, która stwierdziła, ze prawie się tu już nie udziela, pisze tylko konkretne odpowiedzi na zadane pytania, właśnie ze względu na to "gaszenie" i krzyk o "zasmiecaniu".To naturalne, ze ludzie jakoś tam rozmawiając ze sobą, czasem zboczą z tematu,jedno prowadzi do drugiego itp.. Forum to "twór " żywy, bo składa się z ludzi i będzie żyło dopóki, dopóty ludzie będa mieli ochote tu się udzielać. Ja nikogo od "debili" , "kapusiów" itd.nie wyzywam, nie zmieniam nicków jak rękawiczki, staram się nawet w ostrej dyskusji uzywać raczej argumentów, niż inwektyw. No, ale co kto woli .

To tyle ode mnie, nawet nie tytułem wyjaśnienia, tylko po prostu wolałam znów nie zaczynać "burzy w szklance wody" na łamach forum.
Pozdrawiam i miłego weekendu zyczę.

do happybeti nie pisz do mnie na privat tych głupot bo to nie usprawiedliwia ani ciebie ani jej ,ty myslac ze ona nie widzi co ty piszesz myslałas ze dalej polecisz sobie w kulki .a jednak nie bo nawet jak cie dodała do ,,ignorowanych,,to na jej monitorze przy twojej wiadomosci jest napisane ,,ignorujesz tego uzytkownika ,,pokaz wiadomosc .i wystarczy ze sie kliknie pokaz i ona czyta to co ty napisalas .jak zauwazyłas to ona jest rejestrowana w styczniu jak wstawiła prosbe o pomoc dla pana Jacka i ty zaczelas wojne z nia ,takze nie rozumie jak mogł ci ktos powiedziec ze ona zawsze tak atakowała na forum jak tylko te 2 watki was obydwu dotycza, jestescie po takich samych pieniadzach ,ona pisze ty krytykujesz a ta sie znow broni ,i jeszcze na privat do ludzi piszesz jaka to ty niewinna jestes ,pozdrawiam i wiecej rozwagi ,nie słodkosciami załatwiamy swoje problemy ,dyskutowac trzeba umiec jak i ty tak i gosc19 64.masz moze na forum 2 lub 3 sprzymierzencow co ci pomagaja w ataku no co sie dziwic zauwaz ze juz nie raz tak było ,,HUZIA NA JOZIA,,nie maja o czym pisac naskoczymy na jednego i zgnebimy go .takieeeee to forum.pozdrawiam i wiecej prosze ni pisz do mnie na privat acha bym zapomniał do mojego kolegi tez .tak sie jakos zgadało .

jens

  • Gość
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Sty 2013, 23:31:50 »
No! Jak zwykle kulturalnie!
Wiesz, po 11 latach w Danii, wstydzilabym sie dawac ksiegowemu rozliczac zwyklego "Pita". Co to za filozofia jak sie jezyk zna? wpisac cyfry w odpowiednie kolumny, a reszta robi sie sama.
Podane przyklady dotycza rozliczenia spolek i bilansow. Ale stawki takie sa po prostu u ksiegowych. Nad "pitem" posiedzi poltorej godziny, nad bilansem nawet i kilkadziesiat godzin.
widzisz Jomir i od tego sie zaczyna ,po co pisac ze ty bys sie wstydziła bedac tu 11 lat płacic komus by cie rozliczał. ,mysle ze kazdy radzi sobie jak moze .tak sobie mysle ze nawet majac firme czemu kazdy sam nie posiedzi sobie i sam sie nie rozliczy .?niech tez posiedzi 4 godziny .tylko nie w tym problem był  stawki sa stawkami i kazdy płaci komu chce ,ja tez tu jestem  bardzo długo i zawsze dzwonie i prosze o rozliczenie .czemu -nie wiem .ale tak robie bo to nie jest trudne .moze nygustwo moze wygoda ,

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Sty 2013, 23:49:24 »
A wiesz Jens, ze i masz racje.
Jasne, ze zlecic fachowcowi, ale fachowcowi, a nie "Panu Staszkowi co to z Polski wczoraj wyjechal". Malo takich?
Nawet ten Pan Przemek (o ile jestem na wlasciwym tropie, to... ech.. podaruje sobie).

Osobiscie uwazam, ze jak sie dobrze wypelni "forskudsopgørelse", to jak sie firmy nie ma, to naprawde nie ma co wydawac pieniedzy na ksiegowego. "samo leci".

Ale generalnie, moja intencja nie bylo pietnowanie zlecania rozliczen, a zlecania ich byle komu, a konkretnie nieopowiedzialnym naciagaczom, ktorzy robia to za polowe ceny, bez uprawnien  i wiedzy.
NIe mam czasu na pisanie na forum zwlaszcza ostatnio. Stad tez pisze najczesciej skrotowo. Przykro mi, ze prowadzi to do nieporozumien.

Dzi
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

jens

  • Gość
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Sty 2013, 23:55:53 »
no ja chce isc spac .powiem ci na temat pana Przemka ze to chyba chodzi o tego co pracuje w komunie .ja ci powiem ze czy ktos daje do parciazy czy do fachowcow to juz osobny temat i kazdy sam odpowiada za siebie ,nie zbawimy swiata niczym .naprawde .teraz juz mowie wszystkim DOBRANOC.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Sty 2013, 03:57:09 »
Troche mnie Jens wyprzedziles i zupelnie sie z toba zgadzam.Tez mi sie nie chce czytac o jakis "kiblach i dupach" w watku Gwiazdka przy numerze CPR.



Jedno małe pytanie- do Jensa, Frisms i innych "zniesmaczonych kiblami i dupami".

Pokażcie mi JEDEN mój post, w którym pisałam wulgarnie, gdzie obrzucałam kogoś wyzwiskami.

A jeśli chcecie banowac kogoś tylko dlatego, że ma inne zdanie i je głośno wypowiada, to swietnie świadczy o Waszej umiejętności dyskutowania.

To tyle ode mnie.
" Polak gorszego sortu"

jens

  • Gość
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Sty 2013, 09:32:15 »
Happybeti juz zakonczcie te swoje wojenki.wasze najgorsze zachowanie. Jak i jej tak i twoje bylo w skasowanym poscie o pomoc dla szermierze .nic nie bylas lepsza od niej .atakujecie sie obydwie.pewnie forum dla wszystkich ale uderz sie w piersi ze robilas te swoje podchody pod jej wypowiedziami .wyzywasz kogos od ,,BABSZTYLA,,a tak naprawde to chyba sie nie znacie?chyba?szukasz sprzymierzencow w ataku .To czy ktos pisze merytorycznie to tez twoja aluzja do wypowiedzi ,,goscia19 64,,jak i jedna tak i druga dajcie sobie spokoj .jak juz napisalas ,,takie katolickie,,ujawnienie ,,mojej prywatnej korespondencji,,to moja sprawa nie kultura,chcialem pokazac ci ze w ten sposob wypisujac na privat na temat goscia szukasz sprzymierzencow .ja tylko zwrocilem uwage ze tak nie powinno byc a ty zebym wiecej nie czepial sie twoich wypowiedzi usprawiedliwiasz sie .po co?nie bronie ani ciebie ani jej .przejdzcie do porzadku dziennego to takie dobre i katolickie ,pozdrawiam i ja juz nie mam zamiaru wiecej wypowiadac sie w tych dwoch watkach (wole posac na temat watku)

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Sty 2013, 13:37:03 »
Zamknięte do odwołania.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

poloniainfo.dk

Odp: Gwiazdka przy numerze CPR
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Sty 2013, 13:37:03 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9986
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
Co powinien zawierac raport usterek przy przejeciu mieszkania

Zaczęty przez baterDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4474
Ostatnia wiadomość 28 Sie 2015, 09:04:12
wysłana przez zpatentem
Ulga 53 przy zmianie umowy o pracę

Zaczęty przez kadillDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7253
Ostatnia wiadomość 25 Mar 2014, 16:34:13
wysłana przez kadill
Fradrag przy pracy krótszej niż rok

Zaczęty przez DagonDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3288
Ostatnia wiadomość 17 Paź 2011, 18:50:11
wysłana przez vordingborg
Pomoc przy wyborze lekarza

Zaczęty przez Rycerzyk111Dział Hydepark

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4707
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2012, 18:24:19
wysłana przez roga