Ogólne > Informacje

Polskie i Duńskie znaki jednocześnie na klawiaturze.

(1/12) > >>

willy:
Problem ten męczył mnie od dawna, jak mieć możliwość pisanie jednocześnie polskich i duńskich znaków beż dodatkowych tricków.
Aż w końcu się zebrałem i stworzyłem nowy layout klawiatury który pozwala na jednoczesne używanie Polskich i Duńskich znaków.
Do wyboru są dwie wersje, dla użytkowników komputerów z duńską klawiaturą (danishpl.exe) i dla użytkowników komputerów ze standardową (US) klawiaturą gdzie polskie znaki uzyskuje się naciskając prawy alt (Alt Gr) i literkę (polishdk).

W wersji dla klawiatury duńskiej (danishpl.exe), polskie litery uzyskuje się naciskając prawy alt (Alt Gr) i odpowiednią literkę (czyli np Alt Gr + a daje ą) - efekt uboczny: symbol euro przeniesiony z literki e na literkę u (tak jak w polskiej klawiaturze)

W wersji dla polskiej klawiatury programisty, polskie litery uzyskuje się naciskając prawy alt (Alt Gr) i:
[ dla å
; dla æ
' dla ø
czyli dokładnie tam gdzie są one na duńskiej klawiaturze.

Wielkie litery uzyskuje się naciskają dodatkowo shift.

Opis instalacji
Ściągnąć i zapisać odpowiedni plik na dysku. i następnie go uruchomić. Przez nawet około minutę może się wydawać że nic się nie dzieje, ale zaraz potem powinna się pojawić informacja o poprawnej instalacji.
Do instalacji mogą być potrzebne prawa administratora, i trzeba pozwolić instalatorowi na wykonanie zadań. Może się też pojawić monit o nieautoryzowanym prgramie który próbuje coś zrobić, i trzeba mu na to pozwolić.

Tera można klikając na ikonkę języka/klawiatury w prawym dolnym rogu wybrać odpowiedni układ, lub jeszcze lepiej w panelu sterowania w opcjach (chyba) regionalnych usunąć wszystkie inne układy i zostawić tylko ten.

W razie pytań czy problemów pytania proszę umieszczać tu. Jeśli okaże się to konieczne, zrobię obrazkową instrukcję.
Wszelkie komentarze także mile widziane.

pozdrawiam Willy.

Klingon:
Nie instalowałem dodatkowych programów tylko w Windows do duńskiej klawiatury dodałem polską - zmieniam między nimi naciskając "Left Alt+Shift" (można zmienić).

K3:

--- Cytat: Klingon w 25 Lis 2007, 00:02:30 ---Nie instalowałem dodatkowych programów tylko w Windows do duńskiej klawiatury dodałem polską - zmieniam między nimi naciskając "Left Alt+Shift" (można zmienić).

--- Koniec cytatu ---

ja tak samo... zaleta: działa na każdym komputerze

willy:
To też działa na każdym komputerze i nie trzeba przełaczć układu klawiatury ponieważ jest to właśnie dodatkowy układ klawiatury widoczny w ustawieniach jako "Danish + polish letters" lub "Polish (programmers) + Danish letters".
Zachęcam do wypróbowania. Jak się nie spodoba ponowne uruchomienie instalatora umożliwia odinstalowanie tego układu klawiatury z systemu. Powinno działać na wszystkich windowsach. Przetestowane na Vista i XP w wersjach duńskiej i angielskiej.
Czekam na opinie.

Manior:
Wypróbowałem. Działa ok.
Potwierdzam, że oszczędza się przełączanie między klawiaturami. Szczególnie przydatna ,gdy w jednym tekście chcemy mieć szybką możliwość pisania zarówno polskich jak i duńskich liter. Przez ustawienie tej klawiatury jako standard Win wybiera ją przy starcie i nie musimy więcej o tym myśleć.

Jeszcze raz dzięki willy. Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej