poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: polski sklepik  (Przeczytany 7269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dorotaa22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: polski sklepik
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Lis 2007, 17:58:16 »
Ja w Polsce jestem srednio co 2,3mies.wiec kapusta jest bardzo dobra,mam szwagra ktory prowadzi 3 warzywniaki i zawsze zabieram tutaj wiaderko i jest pyszna,apropo wedlin to moze niektore sa podobne w smakach ale w polsce coraz wieksza renoma ciesza sie wedliny z masarni ktore wedza na naturalnych wedzarniach,a tak wogole pochodze z Bydgoszczy i tam wedliny sa pyszne sa Zaklady Gzzela z Borow tucholskich super wyroby,Zaklady Miesne Bydgoskie tez dobre,moglabym tu wymienic jeszcze kilka.Trzeba zyc realiami tutejszymi i tak jemy salami,szynki i ala poledwica sopocka.Wiadomo ze nie ma dobrej pasztetowej czy metki czy kielbasy zywieckiej,suchej krakowskiej czy nawet slaskiej,polskiej itd.Z tego co wiem to my nasze jedzenie wychwalamy ale Dunczyce za nim nie przepadaja.Podoba mi sie ze nie ma naporu na slodycze.Duzy plus tego ze tu mieszkamy to ze jemy duze ilosci przeroznych owocow.Ja sie przestawilam na czarne chlebki,maz tez gorzej z dziecmi.Przetestowalam juz wszystkie lacznie z piekarniami i wszystko puch pszenny.
Ale da sie zyc,nie mozna miec wszystkiego!!!Zyje sie spokojniej,wolniej i mniej stresow!!!!

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: polski sklepik
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lis 2007, 20:52:25 »
 szukaj chleba o nazwie Italiensk brød jest podobny do naszego  ,smaczny chleb  i najlepiej z piekarni  .
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

voyager

  • Gość
Odp: polski sklepik
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Lis 2007, 22:22:54 »
ciekaw jestem (a nikt jak do tej pory o tym nie wspomnial) jak wygladalyby ceny polskich produktow na dunskiej ziemi w polskim sklepiku...
z tego co zauwazylem najwiecej polakow mozna spotkac w sklepach typu lidl, aldi itp z wiadomych powodow....
to ze kazdy chcialby aby taki sklep byl tuz za rogiem to jasna sprawa :))
pytanie tylko ilu zdecydowalo by sie tam zostawiac swoje pieniazki :))))
z samej sprzedazy kapusty i ogorkow kiszonych raczej trudno zamknac bilans miesieczny na plus.....
moze ktos podac jakies ceny z polskich sklepow np w kopenchadze? najlepiej konkretnych produktow

ale polska restauracja jak najbardziej:))) przyjde nawet na otwarcie :)))))

pozdrawiam wszystkich

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: polski sklepik
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Lis 2007, 08:11:23 »
ciekaw jestem (a nikt jak do tej pory o tym nie wspomnial) jak wygladalyby ceny polskich produktow na dunskiej ziemi w polskim sklepiku...
z tego co zauwazylem najwiecej polakow mozna spotkac w sklepach typu lidl, aldi itp z wiadomych powodow....
to ze kazdy chcialby aby taki sklep byl tuz za rogiem to jasna sprawa :))
pytanie tylko ilu zdecydowalo by sie tam zostawiac swoje pieniazki :))))
z samej sprzedazy kapusty i ogorkow kiszonych raczej trudno zamknac bilans miesieczny na plus.....
moze ktos podac jakies ceny z polskich sklepow np w kopenchadze? najlepiej konkretnych produktow

ale polska restauracja jak najbardziej:))) przyjde nawet na otwarcie :)))))

pozdrawiam wszystkich


Aby sprawdzic ceny wejdz na www.wisla.dk.

Swojego czasu oglaszal sie tez sklep z polska zywnoscia z Esbjerg, przysali nam cennik. Jak dla mnie ceny duzo za duze mam tu na mysli polskie wedliny, bo drobniejsze produkty byly w cenach przystepnych.

Chyba  lepszym bo tanszym sposobem jest nadanie torby z jedzeniem przez autokar polska - dania lub jezdzace z polski busy.

Z dugiej strony wielu z nas bedac tu dlugi czas przyzwyczailo sie do dunskiego jedzenia, a w sklepach mozna znalezc odpowiedniki polskich produktow.

Dodam jeszcze , ze w zwiazku z dosc liczna poloniia  w naszych stronach zawsze znajdzie sie ktos, kto akurat jedzie i zapyta, czy czegos potrzebujemy, wiec tak na prawde mamy staly doplyw polskiego jedzenia.

Pozdrawiam.



voyager

  • Gość
Odp: polski sklepik
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Gru 2007, 04:28:19 »
do tego wlasnie zmierzalem w zwiazku z watkiem na temat polskiego sklepu
to co napisalas doskonale znam sam woze dla znajomych smakowitosci z pl i wcale tego nie jest zbyt duzo
temat pozostaje otwarty: czy jest potrzebny polski sklepik? ja zdecydowanie uwazam ze tak - jest potrzebny ale wiem ze splajtuje po pierwszym miesiacu
zbyt male zapotrzebowanie
ale restauracja /pub? jak najbardziej:))

poloniainfo.dk

Odp: polski sklepik
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Gru 2007, 04:28:19 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30947
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17224
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 16634
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 29529
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 19602
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl