poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: alimenty  (Przeczytany 17763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klingoon

  • Gość
Odp: alimenty
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Mar 2008, 10:19:13 »
i zacznijmy od tego ze ja nie chcialam zadnych alimentow
Dlaczego nie? ??? ;D

Wydaje mi sie ze jest tak jak alto napistal - w razie problemow kommune wyplaca i pozniej sciaga z klienta. Sam nie place alimentow - oddaje cala wyplate i mam spokoj. ;D

aga123456

  • Gość
Odp: alimenty
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Mar 2008, 10:26:36 »
bo nie chcialam od nikogo alimentow uwazalam ze to nie jest konieczne poniewaz sama potrafie sie zatroszczyc o swoje dziecko a tym bardziej kiedy ten facet sie usunal z naszego zycia jak bylam w ciazy i od tamtej pory nie mialam z nim kontaktu...ale ze komuna gdy im to powiedzialam to powiedzieli ze bede miala problemy i wyjeli mi na stol odpowiednie papiery i pozaznaczali odpowiednie pola i ja sie podpisalam i juz

aga123456

  • Gość
Odp: alimenty
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Mar 2008, 10:27:53 »
dzieki alto i klinton:P

aga123456

  • Gość
Odp: alimenty
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Mar 2008, 10:28:26 »
klingoon :PP

aga123456

  • Gość
Odp: alimenty
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Mar 2008, 12:13:16 »
a tak wogole to ten portal jest chyba do pomocy ludzim ktorzy chca sie czegos dowiedziec i ci ktory cos wiedza to sie wypowiadaja a a nie do zbednych komentarzy co myslicie o ludziach ktorych nawet nie znacie,ci ktorzy pisza to najczesciej sa to ludzie ktorzy szukaja konkretnych odpowiedzi od ludzi ktorzy cos konkretnego wiedza (klingoon,lilianka,alto i tacy jak oni) a nie wyciagania wnoskow z tych pytan!! Juz nie jedna osobe na forum zgnoilysciie bo szukal odp na pytanie...np.ten z ciaza swojej kumpeli....Ludzie albo odpowiedzcie na pytania albo sie nie udzielajcie...dzieki i narazie:)

Tula

  • Gość
Odp: alimenty
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Mar 2008, 14:48:41 »
a tak wogole to ten portal jest chyba do pomocy ludzim ktorzy chca sie czegos dowiedziec i ci ktory cos wiedza to sie wypowiadaja a a nie do zbednych komentarzy co myslicie o ludziach ktorych nawet nie znacie,ci ktorzy pisza to najczesciej sa to ludzie ktorzy szukaja konkretnych odpowiedzi od ludzi ktorzy cos konkretnego wiedza (klingoon,lilianka,alto i tacy jak oni) a nie wyciagania wnoskow z tych pytan!! Juz nie jedna osobe na forum zgnoilysciie bo szukal odp na pytanie...np.ten z ciaza swojej kumpeli....Ludzie albo odpowiedzcie na pytania albo sie nie udzielajcie...dzieki i narazie:)
Doradzam powściągnięcie języka -- nikt tu nikogo nie zgnoił jak na razie, a jestem tu dluzej niz Ty. To jest istotnie portal mający pomagać, ale też forum jest dyskusyjne, co oznacza, ze każdą przedstawioną sytuację można skomentować. Zakładając temat człowiek sie na to automatycznie godzi. I zaprawdę nie w Twojej mocy decydować, kto sie moze wypowiadac, a kto nie, to praca moderatorów i admina.
Cytat: aga123456
jestescie co niektorzy bezczelni...ale to jest normalne u polaka:)
Wielka jest prawda w powiedzeniu o belce i słomce ::).
« Ostatnia zmiana: 04 Mar 2008, 14:59:29 wysłana przez Tula »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: alimenty
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Mar 2008, 16:52:20 »
Bo my Polacy juz tacy jestesmy...
...jak sie juz zdunszczymy, a przede wszystkim pozmieniamy nazwiska , to juz tacy nie bedziemy. Slowo...

... chociaz zasadniczo, ja juz wole byc bezczelna niz ... :)



A swoja droga:
Nigdzie nie znalazalam zapiisu na temat, ze "ten portal jest do pomocy ludziom, ktorzy chca sie czegos dowiedziec" ...
ZNalazlam jedynie to:
10. Nieś pomoc nowym Forumowiczom zgodnie z posiadaną wiedzą.
Zgodnie z moja wiedza, pomoc komus, to nie zawsze oznacza przytaknac. Czasami najlepsza pomoca jest potrzasniecie kims kiedy zle czyni.
« Ostatnia zmiana: 04 Mar 2008, 17:52:30 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: alimenty
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Mar 2008, 16:52:20 »

Offline alto

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: alimenty
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Mar 2008, 17:52:08 »
Prosze mowoc za siebie . Jestem polka ale zdecydowanie odcinam sie od tych uogolnien "my polacy........

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: alimenty
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Mar 2008, 17:53:11 »
Ale to nie ja uogolnilam.... Ja tylko uzylam ironii, przytaczajac cudze slowa....

Szkoda, ze jest pani polka... ja jestem jednak Polka...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline alto

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: alimenty
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Mar 2008, 20:10:55 »
To jest co prawda inny watek a Pani MIRRA zdecydowanie nie toleruje innych pogladow jak wlasne a czas przyjac do wiadomosci , ze ludzie sa roznie i tym samym maja rozne poglady.
Z rodzaju Pani komentarzy wynika , ze program polskiego zawarty w szkole podstawowej Pani opanowala ale chyba nie na wszystkich lekcjach Pani byla:
1. przytaczajac  cudze slowa  naleze uzyc pewnego rodzaju znaczkow ktore nosza nazwe  "CUDZYSLOW"
2. slowa " zdunszczymy" nie znalazlam w slowniku polskim ,chyba ze to  jakis nowe slowo , ktore ma  zwiazek z wkupowaniem sie w pobyt w Danii.




Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: alimenty
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Mar 2008, 20:38:45 »
Uzylam ironiii przytaczajac cudze slowa... znaczy ni mniej ni wiecej, jak: dowolnie je zinterpretowalam, ironizujac...
Co slowa: "zdunszczony", owszem mozna uznac go za blad jezykowy, jesli tworzy go osoba nie majaca swiadomosci jego tworzenia. Zapewniam jednak Pania, ze w moim przypadku jest to neologizm.
Uzycie cudzyslowia, natomiast, jest uzaleznione od tego, czy przytaczamy cudze slowa w postaci mowy zaleznej czy niezaleznej. Tak tez nie zawsze jest on wymagany.

Na podstawie, ktorej wypowiedzi wnioskuje Pani, ze nie toleruje innych pogladow???
Bo to, ze mam wlasne zdanie, ktore potrafie umotywowac, to jeszcze nie jest brak tolerancji.

Faktem jest jednak, iz o ile juz pogodzilam sie z roznej jakosci ortografia na forum, o tyle "polska, polak, polka" wciaz mnie raza.
Tym bardziej, ze o ile Polak i Polska nie traca swego znaczenia w wyniku uzycia malej litery. O tyle polka, to nazwa czeskiego tanca ludowego.
« Ostatnia zmiana: 04 Mar 2008, 23:57:59 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: alimenty
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Mar 2008, 23:41:28 »
Przepraszam, ale co to znaczy:
"wkupowanie sie w pobyt w Danii"?

poloniainfo.dk

Odp: alimenty
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Mar 2008, 23:41:28 »

 

alimenty

Zaczęty przez edithDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3100
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2011, 16:14:34
wysłana przez urszula74
alimenty

Zaczęty przez danielDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4147
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2014, 01:09:53
wysłana przez Mareczek
skat a alimenty z danii

Zaczęty przez skat a alimetyDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4445
Ostatnia wiadomość 12 Lis 2008, 08:10:32
wysłana przez skat a alimety
Alimenty

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 51777
Ostatnia wiadomość 17 Mar 2013, 19:34:33
wysłana przez 1941
Alimenty a rodzinne

Zaczęty przez aRtiDGDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4221
Ostatnia wiadomość 03 Lis 2015, 21:34:29
wysłana przez farvela