poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie  (Przeczytany 19728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Sty 2008, 21:40:57 »
Sie czepiasz...
Sie w koncu nalezy...
wiec trza sie domagac....
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline ego

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Sty 2008, 21:59:47 »
Zadam jeszcze raz to pytanie czy jeżeli złożyłem papiery o zasiłek na dzieci w październiku 2007 ale jeszcze nie dostałem decyzji o przyznaniu to czy teraz musze już składać nowe dokumenty na 2008??????

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Sty 2008, 22:04:20 »
Przepraszam, ja nie znam na to pytanie odpowiedzi. Mam meza Dunczyka, dzieci mieszkaja tutaj, wiec pieniadze same przychodza. Nie musialam skladac zadnych wnioskow.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Sty 2008, 22:11:08 »
Sie czepiasz...
Sie w koncu nalezy...
wiec trza sie domagac....
OT: To jest kwestia sformułowania, np. poprosiłem TDC o zwrot niesłusznie potrąconego z mojego konta abonamentu za telefon, chociaż mogłem zażądać. ;D

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sty 2008, 10:08:23 »
Zadam jeszcze raz to pytanie czy jeżeli złożyłem papiery o zasiłek na dzieci w październiku 2007 ale jeszcze nie dostałem decyzji o przyznaniu to czy teraz musze już składać nowe dokumenty na 2008??????
Proponuje zapytać w urządzie,który takie wnioski przyjmuje czyli w kommunie.

Offline dorotaa22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sty 2008, 12:16:38 »
Ja skladalam wnioski w pazdzierniku.Przybylam z dziecmi do Danii 1.09.2007.Maz pracuje od.29.05.2007. i automatycznie przelano mi na konto calosc na 3 dzieci poczawszy od 29.05.2007.Dostalam tez decyzje ze po otrzymaniu z urzedu marszalkowskiego z Polski  formularze 401,411 przyznaja itd.splacili mnie 4.01 i ze nastepna wyplata bedzie 20.01.2008.Mam pytanie jesli przebywamy w Danii cala rodzina,dzieci chodza do szkoly,a w Polsce sprzedalismy mieszkanie,wymeldowalismy sie zlozylismy NIPy 3 aby nie placic haraczu naszemu wspanialemu panstwu,to czy rodzinne bedzie automatycznie juz non stop?czy co rok te 401,411.Ja praktycznie w Polsce juz nic nie zalatwie,gdyz nie mamy tam stalego zameldowania to i nie podlegamy pod zaden juz urzad marszalkowski,nasze zycie zwiazalismy praktycznie z Dania?Prosze o rade,czy ktos jest w podobnej sytuacj,moze mieszka tu kilka lat z dziecmi?Pozdrawiam.
                                             Dora

KLignoon

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sty 2008, 13:06:37 »
Ja skladalam wnioski w pazdzierniku.Przybylam z dziecmi do Danii 1.09.2007.Maz pracuje od.29.05.2007. i automatycznie przelano mi na konto calosc na 3 dzieci poczawszy od 29.05.2007.Dostalam tez decyzje ze po otrzymaniu z urzedu marszalkowskiego z Polski  formularze 401,411 przyznaja itd.splacili mnie 4.01 i ze nastepna wyplata bedzie 20.01.2008.Mam pytanie jesli przebywamy w Danii cala rodzina,dzieci chodza do szkoly,a w Polsce sprzedalismy mieszkanie,wymeldowalismy sie zlozylismy NIPy 3 aby nie placic haraczu naszemu wspanialemu panstwu,to czy rodzinne bedzie automatycznie juz non stop?czy co rok te 401,411.Ja praktycznie w Polsce juz nic nie zalatwie,gdyz nie mamy tam stalego zameldowania to i nie podlegamy pod zaden juz urzad marszalkowski,nasze zycie zwiazalismy praktycznie z Dania?Prosze o rade,czy ktos jest w podobnej sytuacj,moze mieszka tu kilka lat z dziecmi?Pozdrawiam.
                                             Dora

"automatycznie przelano mi na konto calosc na 3 dzieci poczawszy od 29.05.2007"
To jednak urzednicy nie sa tacy straszni jak ich sie maluje. ;D

"naszemu wspanialemu panstwu"
Calkowicie sie zgadzam - Polska jest wspaniala. :)

"nastepna wyplata bedzie 20.01.2008"
To jest wyplata za pierwszy kwartal 2008. Dla pewnosci zadzwonilbym do kommune i zapytal czy potrzebne sa jakies dokumenty z Polski.

poloniainfo.dk

Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sty 2008, 13:06:37 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Sty 2008, 20:06:34 »
NIe wierze, ze wyplacono CI za drugi kwartal.
Poniewaz trzeba byc tutaj pelny kwartal. Czyli nawet jak dziecko dunskie urodzi sie 1 stycznia, to juz nie dostanie pieniedzy za kwartal pierwszy, a dopabuse do drugiego.
Wiec moim zdaniem wyplacono CI, za kwartal trzeci i czwarty.

Kolejna informacja:
czas nie liczy sie od przyjazdu, a od otrzymania pozwolenia na na pobyt.
Mialam dokladnie te sama sytuacje, przyjechalismy 20 czerwca, a pozwolenia otrzymalismy 21.07., tak wiec pierwsze rodzinne otrzymalismy 20.10.

Prostuje to, poniewaz w wyniku blednych informacji, ktos moze isc do urzedu i niepotrzebnie marnowac czas i energie.

Odpowiedzi na Twoje pytanie nie znam. My jestesmy tu na stale, ale mam meza Dunczyka, wiec nie skladalismy wogole zadnych dokumentow. Nie mam pojecia czy ze wzgledu na staly charakter pobytu, czy na mojego meza.
Ja musialam zalozyc tylko NEM konto, do czego pisemnie mnie wezwali i to wszystko. Przyszedl czas, przyszly pieniadze.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline dorotaa22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Sty 2008, 09:50:38 »
Zle mnie zrozumialas Mirra!Na decyzji wszystko jest dokladnie wypunktowane a wiec nie wyplacili dokladnie za caly drugi kwartal lecz od dnia 29.05 czyli proporcjonalnie za maj i czerwiec,potem az do konca grudnia 31.12.2007.Kwoty zgadzaja sie z naszymi obliczeniami,nie jestem jakims nowicjuszem w obliczeniach tego typu spraw,jestem ksiegowa do niedawna praktykujaca i przez 10lat zalatwialm rodzinne na dzieci z Niemiec potem z Holandii.Mowie tylko jak wygladala nasza sprawa indywidualnie,wyplacili nam od momentu podjecia pracy przez mojego meza,my pobyt dostalismy dopabuse w grudniu,CPR itd.Placa i jestem mile zaskoczona.A na tym forum ja i wielu ludzi ktorzy sa tu w Danii,i mam z nimi kontakt naczytalo sie juz tylu sprzecznych informacji ze naprawde wole trzymac sie starej maksymy:UMIESZ LICZYC LICZ NA SIEBIE.Ide do Komuny,Skatu itp kto pyta nie bladzi jakos sobie radze i zalatwiam to co mam do zalatwienia.Nie bojcie sie,nikt Was nie pogoni,wrecz przeciwnie spotykam na mojej drodze mile urzedniczki,ktore wiele tlumacza i pomagaja.
Kolejna bzdura bylo to ze na odpisie czyli na 8%zwolnienia z czesci dochodu nie dostaje sie rodzinnego,juz spanikowalo wielu i co otrzymali rodzinne ze splata!!!
Przykre jest to ze dzieki opinia na tym forum zdecydowalam sie podjac wazna decyzje o wyjezdzie,a teraz czyta sie tu tyle sprzecznych informacji.
Ale co tam ja mam optymistyczny charakter i wiem ze ludzie sa omylni i oby do przodu.
A mialo byc tu tak kolorowo!!!Nie jest zle ale wiele rodzin ma rozterki i wahania co do osiedlenia sie tu na dobre!!!Pozdrawiam!

Offline KMKIKAN

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Sty 2008, 01:46:02 »
Jak skladales w pazdzierniku to nie trzeba skladac nowego

Offline maggie23

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Sty 2008, 09:06:51 »
a my dostaliśmy zaległy zasiłek za poprzedni rok, kiedy to tylko maz był w Danii a ja z cóką jeszcze w Polsce (za 1 kwartał) i w tym roku nie musieliśmy składać ponownie wszytskich dokumentów aby uzyskać zasiłek na 2008 rok. Został nam przyznany automatycznie :)

Offline Aga WM

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Sty 2008, 14:36:51 »
Witam, jestem nową osoba na forum. Mąż dostał w styczniu wyrównanie zasiłku rodzinnego od maja 2007 do końca roku. Kiedy my musimy złozyć kolejny wniosek? i czy w ogóle musimy?
Pozdrawiam serdecznie

piatka

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Sty 2008, 12:34:31 »
Pojdzcie z tym pytaniem do komunne. :)

Lukasz Skaelskore

  • Gość
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Lut 2008, 19:32:38 »
Mam pytanko. Cz nalezy mi sie zasilek na dziecko w danii jesli nie mam ślubu z matka dziecka? Oboje przebywaja w Polsce, dziewczyna pracuje i nie pobiera tam rodzinnego. w komunie powiedziano mi ze musze udowodnic wydatki na dziecko ale nie wiedzieli jak to zrobic  ::)

Offline polaczek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Lut 2008, 17:16:20 »
mam ten sam problem co ty lukasz czy moze ktos udzielic pomocy ??

poloniainfo.dk

Odp: Zasiłek na dzieci-kolejny rok ubiegania sie
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Lut 2008, 17:16:20 »

 

jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14295
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
Gdzie najlepiej mieszka sie w Århus?

Zaczęty przez SarahDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 21473
Ostatnia wiadomość 14 Cze 2012, 19:29:18
wysłana przez air2006
muah Thai - gdzie mozna sie zapisac?

Zaczęty przez Muay Thai- gdzie znajde?Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 30592
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2014, 13:41:34
wysłana przez czesio
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11543
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Jak się rozliczyć ze skat w 2008

Zaczęty przez kaska114Dział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 21495
Ostatnia wiadomość 07 Gru 2008, 16:41:13
wysłana przez K3