poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: należne ulgi dla polaków pracujących na umowe o prace na czas nieokreslony  (Przeczytany 29286 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ROBCIO CPH

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
hej

umowa nasza jest do konca roku 2008 wiec na okres tymczasowy,,,ciekaw tylko jestem czy warto udac sie do skatu samemu bo na tego posrednika nie ma co liczyc obysmy tylko sobie nie zaszkodzili.słyszalem kiedys,ze sa osoby ktore znaja to prawo dosc dobrze i zalatwiaja te ulgi w miare maxsymalne hmm tylko gdzie ich znalezc i oto jest pytanie :)

Offline Jacek27

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Witam
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Aalborgu będzie spotkanie  z przedstawicielami skatu  6 marca o 17,30 godzinę jeszcze potwierdze  w związkach 3f sondergade 62 jesli masz pytania przeslij mi je na maila papaj27@o2.pl przekaże aby mogli sie do nich przygotowac
pozdrawiam
Jacek

Klingon

  • Gość
Dopabuse gdy jeden znic udał sie do Skatu okazało się że mają do zwrotu niemałe pieniadzę,teraz czekaja na rozliczenia ze Skat
Zaległy podatek
ponad 40.000 kr. - zapłać najpóźniej 17 marca 2008 i uniknij 7% odsetek.
poniżej 40.000 kr. - zapłać najpóźniej 1 lipca 2008 i uniknij odsetki.

Dodane: 10 Luty  2008, 21:02:30

 
umowa nasza jest do konca roku 2008 wiec na okres tymczasowy,,,ciekaw tylko jestem czy warto udac sie do skatu samemu bo na tego posrednika nie ma co liczyc obysmy tylko sobie nie zaszkodzili.
Na stronie SKAT możesz orientacyjnie obliczyć podatek. Stawki i sposób obliczenia jest na w/w stonie (ulga za koszty wyżywienia do czerwca, za nocleg cały rok).
W Polsce masz rezydencję podatkową i tam będziesz musiał rozliczyć się z duńskiego dochodu.

Offline malyszk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Dzięki Klingon
A nie ma takiej opcji żeby wrócic to w Skat razem z podatkiem zwiekszonym przez kolejny rok?

Klingon

  • Gość
Mniejszy zaległy podatek przechodzi na następny rok, większy trzeba spłacić w 3 ratach - na ile pamiętam. Jednak będziesz musiał zapłacić odsetki a 7 % to sporo.

Offline malyszk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Jeszcze jedno
Mając umowe na stale i po roku koncząc pracę w Danii, przy czym nie zminieamy umowe na czas określony w dalszym ciągu bede musiał zwrócic podatek w Danii nie pracując juz w Danii i będąc poza jej granicami??


poloniainfo.dk


Offline malyszk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Serdeczne dzięki Pozdrawiam

K3

  • Gość
Na stronie SKAT możesz orientacyjnie obliczyć podatek.

W ktorym to miejscu jest ?? Bo nie znalazlem :/

Klingon

  • Gość
WypełnijSam Obywatelu - u góry jest link do strony SKAT.
Po prawej stronie jest "Beregn skat og skattekort 2008" - na tej stronie nie musisz być zalogowany ale musisz sam wpisać dochód.

Po zalogowaniu na WypełnijSam-Menu po prawej stronie jest link do zmiany karty podatkowej - tutaj będą wypełnione liczby które SKAT zna. Tutaj trzeba uważać żeby nie zatwierdzić i tym nie zmienić karty podatkowej.

K3

  • Gość
WypełnijSam Obywatelu - u góry jest link do strony SKAT.
Po prawej stronie jest "Beregn skat og skattekort 2008" - na tej stronie nie musisz być zalogowany ale musisz sam wpisać dochód.

Po zalogowaniu na WypełnijSam-Menu po prawej stronie jest link do zmiany karty podatkowej - tutaj będą wypełnione liczby które SKAT zna. Tutaj trzeba uważać żeby nie zatwierdzić i tym nie zmienić karty podatkowej.

a to... bo myslałem że piszesz jak sprawdzić ile wyszło za poprzedni rok

Klingon

  • Gość
Tam są też punkty:
Ændre årsopgørelsen (oplysningskortet/selvangivelsen) - 10 marca otrzymasz rozliczenie
Beregn skatten

Offline flyvemaskine

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Pytanie?.....Jak się oblicza Befording dotyczący wyjazdów do Polski? Czy na podobnej zasadzie jak dojazdy do pracy? Wg SKAT-a należy te podróże udokumentować.
Myślę ,że wydruki rezerwacji  wystarczą ( przelot samolotem).Mam rację ?    Pytanie oczywiście dotyczy przy ograniczonym obowiązku podatkowym.
                                       Chętnie poczytam osób nieużywających przy odpowiedzi słowa 'chyba".       Natomiast pozdrawiam wszystkich.

Klingon

  • Gość
Kwotę oblicza się tak samo jak za dojazdy do pracy.

Wg SKAT-a należy te podróże udokumentować.
Myślę ,że wydruki rezerwacji  wystarczą ( przelot samolotem).Mam rację ?    Pytanie oczywiście dotyczy przy ograniczonym obowiązku podatkowym.
Chętnie poczytam osób nieużywających przy odpowiedzi słowa 'chyba".
Zadałem via email pytanie SKAT i otrzymałem odpowiedź, że ulga przysługuje za udokumentowane przejazdy bez wytłumaczenia jak je udokumentować. Kto inny zapytał w SKAT i otrzymał odpowiedź że nie można udokumentować przejazdów.
Tak więc "chyba" jest użytecznym słowem. :)

Offline flyvemaskine

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Klingon... Ty tego słowa nie użyłeś...OK. Myślę że gdyby SKAT zapytał: Jak możesz udokumentować swoje podróże do Polski?
 Odpowiedż : Latałem samolotem ,liniami takimi.... i na potwierdzenie przedstawiam potwierdzenie zakupu biletu....
                    Powinno "chyba" wystarczyć....myślę.
  Druga opcja -"nie można" to pewnie "nie trzeba"---tu chodzi o to ,że dowodu nie załączamy przy rozliczeniu rocznym...

poloniainfo.dk


 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14971
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19224
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49864
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15640
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19869
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior