poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zmniejszony podatek  (Przeczytany 2936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sowa_55

  • Gość
zmniejszony podatek
« dnia: 21 Sty 2008, 15:07:45 »
Drodzy Państwo szukam mądrzejszych ode mnie którzy pomogą rozwikłać dylemat który nie daje mi spać aktualnie.

zapewne podobne tematy były poruszane, ale każda sprawa jest jakby indywidualna.

otóż pracuje w Danii od listopada, dostałem umowę na czas nieokreślony, płace 40% podatku wiem ze mimo iż w Polsce została moja żona nie mogę skorzystać z ulgi ze względu na umowę która opiewa na czas nieokreślony. a może się mylę, może z jakiejś ulgi mogę skorzystać?

jednakże Boss powiedział mi ze jeśli dostarczę zaświadczenie o rezydencji w Polsce to wowczas bedę płacił 19% podatku w Danii 

fajnie.

tylko już się boje czy to była dobra decyzja, jak ja na tym wyjdę, czy nie będę płakał na koniec roku. czy może lepiej jest wrócić na duński podatek?

Jeśli ktoś z Państwa mógłby nieco napisać w tej sprawie. Mam duże doswiadczenie i wiedzę w pracy którą wykonuje ale Niestety podatki nie są moją mocną stroną.

Klingoon

  • Gość
Odp: zmniejszony podatek
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sty 2008, 15:25:35 »
jednakże Boss powiedział mi ze jeśli dostarczę zaświadczenie o rezydencji w Polsce to wowczas bedę płacił 19% podatku w Danii
W zaden sposob nie moge doliczyc sie do 19 %.  ???

Chyba juz czytales o delegacyjnym i o uldze za podwojne prowadzenie domu i jezeli SKAT nie chce przyznac zadnej z nich (obydwie wymagaja tymczasowego miejsca pracy) to innych ulg nie ma.
Nie bardzo widze jak moglybys zle wyjsc na placeniu niskiego podatku w Danii.

Mam duże doswiadczenie i wiedzę w pracy którą wykonuje
A nie jestes moze mechnikiem samochodowym lub lekarzem, bo napewno byloby duzo pytan.  ;D

sowa_55

  • Gość
Odp: zmniejszony podatek
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sty 2008, 12:22:03 »
niestety nie jestem ani mechanikiem ani lekarzem.

wiesz chodzi o to że przekroczę próg w Polsce i obawiam się dopłaty na koniec roku nie wiem jak się wylicza taka dopłatę, czy nie będzie tak że to co zaoszczędzę przez cały rok płacąc mały podatek potem zaplacę te oszczedności w Polsce???

Klingoon

  • Gość
Odp: zmniejszony podatek
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sty 2008, 13:18:27 »
wiesz chodzi o to że przekroczę próg w Polsce i obawiam się dopłaty na koniec roku nie wiem jak się wylicza taka dopłatę, czy nie będzie tak że to co zaoszczędzę przez cały rok płacąc mały podatek potem zaplacę te oszczedności w Polsce???
Pracujac ponad pol rok w Danii bedziesz musial rozliczyc sie ze wszyskich dochodow tutaj, zostawiajac rodzine w Polsce bedziesz musial  tez rozliczyc sie tam. Mozesz uniknac placenia podatku w Polsce placac wyzszy podatek w Danii, ale jaki masz ineteres w placeniu wyzszego podatku? ;D

Tak se myśle. ;D

Zobacz tez
Jak uniknąć płacenia w Polsce podatków od zagranicznych dochodów
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej za granicą (stan prawny na dzień 1 stycznia 2007 r.).

Klingoon

  • Gość
Odp: zmniejszony podatek
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sty 2008, 14:58:39 »
Pracujac ponad pol rok w Danii bedziesz musial rozliczyc sie ze wszyskich dochodow tutaj, zostawiajac rodzine w Polsce bedziesz musial  tez rozliczyc sie tam.

Bzdura - majac rodzine w Polsce masz tam tez centrum interesów życiowych i tym samym w Danii zaplacisz podatek tylko od dunskich dochodow a w Polsce od wszystkich dochodow.

poloniainfo.dk

Odp: zmniejszony podatek
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sty 2008, 14:58:39 »

 

podatek za 2009

Zaczęty przez BetagoDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5759
Ostatnia wiadomość 09 Wrz 2009, 19:05:25
wysłana przez bruner1971
Podatek Środowiskowy

Zaczęty przez cwsm111Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5080
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2013, 17:33:42
wysłana przez cwsm111
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12842
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Podatek 19% od sprzedazy mieszkania

Zaczęty przez droningDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7602
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2010, 22:58:23
wysłana przez droning
podatek 8%

Zaczęty przez tekilDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6919
Ostatnia wiadomość 05 Paź 2008, 00:46:05
wysłana przez Klingon