poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dziecko i prawa  (Przeczytany 4704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mamiii

  • Gość
dziecko i prawa
« dnia: 25 Lut 2008, 20:23:56 »
witam...jestem w dani od 2005 roku poniewaz moja mama wziela slub z dunem, poznalam dunczyka z ktorym bylam i zaszlam z nim w ciaze po 7 tygodniu ciazy on powiedzial ze go to nie obchodzi i ze zabije to dziecko po porodzie sprawa ta zajea sie odpowiednia instytucja"faderskab" i teraz przyszly wyniki z badan DNA ze ten mezczyzna jest ojcem...ale gdy poszlam na komune to mi powiedzieli ze jezeli ten mezczyzna podpisze sie pod tymi wynikami to juz sprawa bedzie wyjasniona i ok a jesli nie to sprawa sie zajmie sad...to wszystko trwa juz 7 miesiecy bo cora wlasnie tyle ma... chcialam sie zapytac czy moge ta sprawe przegrac??!! skoro wyniki badan DNA o ojcostwo potwierdzily ze jest ojcem ...i jeszcze jedna sprawa w komunie mi powiedzieli ze ja mam pelne prawa rodzicielskie i najprawdopodobniej tak zostanie...a ja mam takie pytanie czy jesli on bedzie mial takie prawa to czy i jak to zrobic ze by mial ograniczone prawa nad dzieckiem poniewaz do tej pory nie widzial dziecka (7mies) i po drugie to sie boje ze na prawde cos zrobi glupiego (wspomnialam o tym na poczatku)....dzieki za pomoc

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lut 2008, 20:39:33 »
Współczuje sytuacji,w której się znalazłaś ale nie potrafię pomóc.
Myslę,że jedynie prawnik,specjalista od spraw rodzinnych może Ci pomóc.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lut 2008, 20:42:48 »
Czesc rzeczy sprawadzilam na stronie Statsforvaltning http://www.statsforvaltning.dk
Informacje sa tez w jezyku ang.

Nie wiem z jakiego powodu zostala pani wyslana do ojca dziecka w sprawie podpisu dokumentu, ktorego nazwy pani niestety nie podaje. Sadze jednak, ze to nie powinno byc pani zadaniem.
Jesli wymagane jest od pani Omsorgs- og ansvarserklæring, to wyraznie napisano: Hvis I ikke ønsker fælles forældremyndighed, kan denne blanket ikke anvendes.

Nie wiem dlaczego nie uznano wynikow badan DNA.
 
Uwazam, ze przy ostatnich zmianach w dunskim prawie dotyczacym dzieci, malzenstw i praw rodzicielskich z pazdziernika 2007r. warto zasiegnac rady prawnika.

mamiii

  • Gość
Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lut 2008, 20:48:51 »
to jest faderskab...i musze tu sprostowac ze nie ja zostalam wyslana tylko mi komuna po naradzie z Statsforvaltning powiedziala ze ten rezultat z badan musi byc podpisany przez ojca dziecka wtedy oni go zapisza w aktach a jesli on dalej sie bedzie upieral to sprawa pokieruje sad...   :)dziekuje za posty :))

mamiii

  • Gość
Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lut 2008, 20:51:03 »
a moze tak ze mna pogrywaja bo jestem mloda.....ale to sie odbija na dziecku bo jest dziecko traktowane jak *pies*.....

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lut 2008, 20:58:02 »
Czy ma pani moze dokument, kartke, na ktorej jest napisane, iz to wlasnie pani musi isc do ojca dziecka i otrzymac podpis na faderskabsbevis? Jakies przepis, na ktory sie powolywali?
Zakladam, ze nie mieszka pani z ojcem dziecka jak i nie mieszkala pani z nim na X - miesiecy przed porodem.
Ja nadal uwazam, ze powinno to byc zalatwione listownie lub Stastforvaltning powinien wezwac ojca pani dziecka na rozmowe w powyzszej sprawie.
Zakladam, ze wiedza o grozbach pod adresem dziecka itd.   

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lut 2008, 21:14:30 »
Nie przegrasz tej sprawy. Wyniki badań DNA są niepodważalne, ale przecież musi być sprawa sądowa na której oficjalnie stwierdzi się,
że ojcem dziecka jest taki to a taki delikwent. Oprócz tego będzie określone ile alimentów będzie płacił.
A jeżeli ojciec by się podpisał, że to jego dziecko to po prostu wszystko by się odbyło szybciej.

W tej chwili znamy wersję wypadków ze strony mamiii. Horror by można na tej historii nakręcić. Być może ta wersja różni się od wersji ojca dziecka... której nie znamy.
I wcale nie chce zabić tego dziecka tylko jest mężczyzną i chce wziąć na siebie też odpowiedzialność za wychowanie.
Jeżeli ojciec będzie chciał się spotykać z dzieckiem to trudno Ci będzie temu zapobiec. Te sprawy są rozpatrywane w STATSAMT.
Tłumaczenie, że on chce zabić dziecko przy pierwszej okazji, śmierdzi chęcią odizolowania dziecka od ojca.
Jeżeli faktycznie groził ZABICIEM to dopuścił się przestępstwa, które tu w Danii podlega karze!!! Oskarż go, jeżeli tak było !
A jeżeli zmyślasz to wiedz, że robisz krzywdę dziecku, próbując ízolować od ojca. To się zemści w przyszłości.
Dziecko ma prawo do matki i ojca. Dużo kobiet o tym zapomina, a potem musimy oglądać smutne historie w SPORLØS na DR1.

poloniainfo.dk

Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lut 2008, 21:14:30 »

mamiii

  • Gość
Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lut 2008, 21:26:19 »
dzieki....a tak wogole to ja wie mze to brzmi tak a nie inaczej ale tak na prawde bylo!! moja matka nawet to slyszla .... a ja chce zeby sie widywali ale w obecnosci mojej albo kogos zaufanego ....ale i tzk dzieki za odpowiedzi

poloniainfo.dk

Odp: dziecko i prawa
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lut 2008, 21:26:19 »

 

Wymiana prawa jazdy w DANII

Zaczęty przez MAXFITDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6457
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2016, 22:08:13
wysłana przez MAXFIT
Duńskie i polskie firmy łamią prawa pracowników z Polski

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 11733
Ostatnia wiadomość 25 Maj 2009, 13:18:53
wysłana przez govege
Skuterem bez prawa jazdy jaki mandat?

Zaczęty przez ArianV8Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6646
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2017, 10:37:09
wysłana przez basia25
Wymiana Prawa Jazdy na duńskie- posiadam tylko potwierdzoną kopie polskiego

Zaczęty przez TTSDział Pomoc!

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 24325
Ostatnia wiadomość 20 Cze 2013, 22:51:53
wysłana przez Jomir
zgubienie prawa jazdy

Zaczęty przez minkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2282
Ostatnia wiadomość 27 Wrz 2011, 12:35:26
wysłana przez minka