poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dekalog emigranta :)  (Przeczytany 15489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klingon

  • Gość
Odp: dekalog emigranta :)
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Lut 2008, 21:00:53 »
A co do Klinogoona chodzilo mi o to,że on jak wnioskuje z tego co napisał ma jakieś wyrzuty,że chodził na religie,a kto wie czy jego potomkowie nie będą miec zupełnie odmiennego zdania na ten sam temat.
Nie wiem gdzie wyczytałeś o jakiś wyrzutach. ;D

"nie wypieraj się nigdy wiary"
Napisałem że sam nie wybrałem aby być katolikiem dlaczego więc miałbym zostać nim dożywotnie?
Nawet jak sam bym wybrał to zawsze mogę zmienić zdanie.

"by twoi nowi bracia i twoje dzieci nie wyparły się ciebie"
Nie ma powodu ani straszyć ani namawiać innych żeby wyparli się mnie.

Moje dzieci miały wybór i wybrały dłużej spać niż chodzić na przygotowanie do konfirmacji - były to pierwsze lekcje. Jednego dnia mój syn zapytał czy może iść do konfirmacji.
Pewnie - odpowiedziałem i zaciekawiony zapytałem dlaczego?
Bo dostaje się prezenty - odpowiedział.  ;D

Thunder86

  • Gość
Odp: dekalog emigranta :)
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Lut 2008, 21:41:55 »
Ja odniosłem wrażenie,że nie jesteś zadowolony z tego,że chodziłeś na religie,w koncu sam tak napisałeś,że  żałujesz. :)

Klingon

  • Gość
Odp: dekalog emigranta :)
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Lut 2008, 23:36:24 »
Chodzenie na religię nie było moją decyzją więc nie mogę tego żałować. Nie mam też do nikogo żadnych wyrzutów.
Szkoda tylko, że dzieci w Polsce nie mają wiele do powiedzenia - ale to inny temat. ;D

Dodane: 04 Luty  2008, 22:18:54

 Dzisiaj w TV jeden stand-up komik powiedział, że kiedyś był troszeczkę wierzący ale stracił całkowicie wiarę jak zobaczył piorunochron na kościele. ;D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: dekalog emigranta :)
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Lut 2008, 00:06:10 »
Co do tego, ze Kosciol walczyl z komuna moze nie ma dwoch zdan... Jak i co do tego, ze i wspolpracowal. Chociaz zarowno w jednym, jak i w drugim przypadku unikalabym generalizacji. Walczyli pojedynczy Ksieza,  i wspolpracowali pojedynczy Ksieza.
Kosciol jako instytucja, nigdy oficjalnie nie wystapil przeciwko komunie. Owszem wspieral rodakow walczacych, ale tylko tyle...



Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: dekalog emigranta :)
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lut 2008, 00:29:34 »
Rerum novarum (Rzeczy nowych) - encyklika papieża Leona XIII ogłoszona 15 maja 1891.
Divini Redemptoris o bezbożnym komunizmie - encyklika papieza Piusa XI ogloszona 19 marca 1937
Centesimus annus (łać. - Set a rocznica) - encyklika papieża Jana Pawła II ogłoszona 1 maja 1991

To jedyne trzy, ktore pamietam z zajec etyki i religii. We wszystkich trzech jest krytyka komunizmu itd.

Inna sprawa jest biernosc pewnej czesci Kosciola, mimo posiadanych "wytycznych".


poloniainfo.dk

Odp: dekalog emigranta :)
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lut 2008, 00:29:34 »

 

Poradnik emigranta

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Pomoc!

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 99874
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2008, 15:07:19
wysłana przez Asiaa