poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ovrige lonmodtagerudgifter  (Przeczytany 3803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rozliczenie podatkowe

  • Gość
Ovrige lonmodtagerudgifter
« dnia: 16 Lut 2008, 15:46:07 »
Witam Wszystkich  :)
Mam pytanie do bardziej zorientowanych.
W 2007 roku miałam kartę podatkową FRIKORT z ulgą za koszty wyżywienia i noclegu. Na karcie podatkowej jest podana kwota ulgi oraz kwota dochodu nie podlegającemu opodatkowaniu. Te dwie kwoty nie są jednakowe.
Która kwotę muszę wpisać do duńskiego PIT-a w rubryce dotyczącej ulgi? Czy powinnam przepisać taką samą kwotę ulgi, która jest na karcie podatkowej czy też powinnam obliczyć ją w inny sposób?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

K3

  • Gość
Odp: Ovrige lonmodtagerudgifter
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lut 2008, 16:00:20 »
Witam Wszystkich  :)
Mam pytanie do bardziej zorientowanych.
W 2007 roku miałam kartę podatkową FRIKORT z ulgą za koszty wyżywienia i noclegu. Na karcie podatkowej jest podana kwota ulgi oraz kwota dochodu nie podlegającemu opodatkowaniu. Te dwie kwoty nie są jednakowe.
Która kwotę muszę wpisać do duńskiego PIT-a w rubryce dotyczącej ulgi? Czy powinnam przepisać taką samą kwotę ulgi, która jest na karcie podatkowej czy też powinnam obliczyć ją w inny sposób?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


rozumiem, ze płaciłaś tylko 8% ??
jesli tak, to nic nie wpisujesz, rozliczenie podatkowe juz masz wg tej ulgi

Klingon

  • Gość
Odp: Ovrige lonmodtagerudgifter
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lut 2008, 16:15:08 »
Na karcie podatkowej ulga widnieje pod "Øvrige lønmodtagerudgifter" i tam też musi być wpisana w PIT - jest to rubryka 53 lub 449.
Oblicza się następująco:
Ilość dni w Danii * 613 kr - 5.200 kr

Mając tymczasowe miejsce pracy można też otrzymać ulgę za udokumentowane przejazdy do Polski - Befordring rubryka 51.
Zobacz Oblicz ulgę za dojazd do pracy 2007.

Rozliczenie podatkowe

  • Gość
Odp: Ovrige lonmodtagerudgifter
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lut 2008, 10:19:30 »
Czy w przypadku posiadania karty podatkowej BIKORT obowiązuje rownież ten sam sposób obliczenia ulgi, którą należy wpisać do duńskiego PIT-a?
Dziękuje za odpowiedź.

Klingon

  • Gość
Odp: Ovrige lonmodtagerudgifter
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lut 2008, 20:30:04 »
Tak.
Na karcie podatkowej jest karta główna (hovedkort) dla pracodawcy głównego i karta dodatkowa (bikort) dla ewentualnych dodatkowych pracodawców.

poloniainfo.dk

Odp: Ovrige lonmodtagerudgifter
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lut 2008, 20:30:04 »