poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: rozliczenie podatkowe  (Przeczytany 155692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Lut 2008, 11:50:28 »
Kup znaczek skarbowy za kilka złotych (pani w urzędzie powie ci za ile) i złóż oficjalne zapytanie w tej sprawie. US ma wtedy chyba 14 dni na odpowiedź i odpowie ci na piśmie. Takie pismo wtedy w razie problemów możesz użyć dla dochodzenia swoich praw. Każde inne słowne tłumaczenie nie ma żadne mocy prawnej i powołanie się że Pani Krysia z okienka nr 4 tak mówiła nic nie znaczy.
JEst też druga strona medalu ... zemsta pracowników US za zadawanie trudnych pytań ...
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline malyszk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Lut 2008, 12:05:08 »
dzieki
chciałem od nich informacje na papierze ale powiedzieli mi ze nic takiego dac mi nie mogą,ale dzieki za podpowiedz,wysle im to na pismie, tylko nie chche im podawac swojego nazwiska,zeby sie potem jak napisałes nie zemscili ;D,a to akurat potrafia robic w przciwenstwie do znajomości prawa

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Lut 2008, 15:06:38 »
Chyba nie uważasz,że US odpowie na anonim.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Lut 2008, 15:46:39 »
w US W Polsce powiedziano mi ,że nie musze nawet wykazywac dochodu z Danii,przebywając dłuzej niz 183.Sprawa jest dośc skompikowana,poniewaz w samym urzędzie nie sa niczego pewni ustawa jest tak zrobina,że ja inaczej ją odczytam i US. oczywiście kazdy na swoja stronę ;D.

Pamietaj, ze Prawda Najwyzsza jest taka, ze gdzies podatek zaplacic trzeba  ;)

Tula

  • Gość
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Lut 2008, 16:48:11 »
Tak otrzymałem ulge ale to niejest powiedziane że musze rozliczyć sie w polsce "powinienem złorzyć zeznanie"moje ryzyko jeżeli urząd mnie trafi dostane kare te pare złoty więcej do zapłacenia.a jeżeli wprowadzą "abolicje podatkowa"która działa wstecz dokładne niewiem jaki okres,ale rok napewno.wtedy amnestia.A z drugiej strony US interesuje się bardziej inną grupą imigracji więcej na zachód.
Tak wlasnie, Lilianko, wygladaja ci Twoi rodacy, ktorzy nie maja pojecia, ze trzeba placic podatek...
Takie beda Rzeczypospolite, jakie ich mlodziezy chowanie. Obywatelskie.

Offline malyszk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Lut 2008, 17:50:04 »
hmm ale młodziez sama sie nie chowa ( a podatek chce zapłacic,problem jest w tym gdzie)

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Lut 2008, 19:12:05 »
ja niemam zamiaru sie rozliczać w polsce i tak będzie do zaplaty, a morze się ślizne do momentu jak rząd wprowadzi "abolicje podatkową" powinno to nastąpić w tym roku.

Tylko,ze ta abolicja ma być ponoć za lata 2004-2006   ;D a i nie wiadomo czy bedzie dotyczyc polakow pracujacych w Danii ...

poloniainfo.dk

Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Lut 2008, 19:12:05 »

lilianka

  • Gość
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Lut 2008, 22:36:42 »
TULA dzisiaj rozmawiałam ze znajomym, który pracuje tu już 2 rok,stwierdził że w tamtym roku sie nie rozliczał w Polsce i w tym też nie ma zamiaru (już 2 rok ma 8% nie wiem dlaczego?)mówil ze nie musi, bo jest tu już wiecej niz rok (???)ale podatku tu nie płaci...ja juz sama nie wiem  z czego to wynika,wiem tylko że jest wielu , którzy nie maja zamiaru sie w Polsce rozliczac.rozmawiałam też ze znajomymi mieszkającymi w Anglii.wogóle nie maja pojeciia co to podatek (hihi)i tez sie rozliczac nie bedą,nie wspomne o tym że nie byli w stanie powiedziec ile podatku płacą w tej Anglii..POZDRAWIAM,i milej nocki życze,i jeszcze miłego nowego tygodnia pracy.. P/S widze literki Duńskie i Polskie ...nice.

Dodane: 24 Luty  2008, 22:03:47

 a zresztą może młodziesz polska to rzezcywiscie pokolenie ignorantów...ale zastanówmy sie dlaczego?przecież każdy wolałby prascować i życ godnie w Polsce,we własnym kraju ,tylko dlaczego ten kraj nie daje nam tej możliwosci...

Klingon

  • Gość
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Lut 2008, 23:02:01 »
pracuje tu już 2 rok,stwierdził że w tamtym roku się nie rozliczał w Polsce i w tym też nie ma zamiaru (już 2 rok ma 8% nie wiem dlaczego?)mówil ze nie musi, bo jest tu już wiecej niz rok (???)ale podatku tu nie płaci...
Myślę, że w Danii dał zaświadczenie z ewidencji ludności że mieszka w Polsce i dlatego otrzymał ulgę, a w polskim US powiedział że mieszka w Danii (ma tutaj rezydencję podatkową).
Kwestia komunikacji między polskim US i ewidencją ludności w Polsce lub SKAT przestanie honorować wypis z ewidencji ludności i będzie żądał certyfikat rezydencji.

PS. Przesłanie do polskiego US danych o wszystkich polakach pracujących w Danii nie zabierze wiele sekund. Ktoś tylko musi mieć czas na nie spojrzeć.

Offline michalina

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Lut 2008, 12:20:58 »
Mogę jedynie się domyślać jeżeli chodzi o tą sprawę gdzie facet nie płaci podatku już drugi rok w Polsce.Otóż nie trzeba rozliczać się co roku w Polsce .  W sytuacji kiedy kończąc pracę za granicą i przyjeżdżając do Polski należy rozliczyć się w ciągu 30 dni kalendarzowych.I nie ma tu znaczenia fakt jak długo było się za granicą.Po prostu jak mu wyliczą podatek to dopabuse zobaczy.

lilianka

  • Gość
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Lut 2008, 18:55:16 »
nie, nie dał zaświadczenia z ewidencji ludności.on pracuje u tego posrednika u którego ja pracowałam,tam każdy miał ulge,nikt żadnych dokumentów nie dawal...

Dodane: 25 Luty  2008, 18:35:16

 KLLINGON powiedz mi proszę,jak dostane ten pit duński to skąd mam wpisać dane do niego?jak już wspomniałam mam te roczne rozliczenie od firmy,ale w nim brakuje mi jednej wypłaty.już od początku stycznie próbuje się czegoś od tego pośredniaka dowiedzie i ECHO!!!

Klingon

  • Gość
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Lut 2008, 18:55:29 »
Z jednej strony ulgę otrzymał mając tymczasowe miejsce pracy bez możliwości noclegu w miejscu stałego zamieszkania.
Z drugiej zaś strony rezydencję podatkową ma w Danii.
Pytanie czy można mieć miejsce stałego zamieszkania w Polsce i rezydencję podatkową w Danii? ???

PS. Rozliczenie roczne przetłumaczę tak jak przetłumaczyłem kartę podatkową.

lilianka

  • Gość
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Lut 2008, 19:17:22 »
Klingon ale mi oto chodzi , ze nie wiem gdzie mam sie udac z tym błednym rozliczeniem?przecież w PIT nie moge umieścic błednych danych,posredniak mnie ignoruje

Dodane: 25 Luty  2008, 19:10:58

 
Mogę jedynie się domyślać jeżeli chodzi o tą sprawę gdzie facet nie płaci podatku już drugi rok w Polsce.Otóż nie trzeba rozliczać się co roku w Polsce .  W sytuacji kiedy kończąc pracę za granicą i przyjeżdżając do Polski należy rozliczyć się w ciągu 30 dni kalendarzowych.I nie ma tu znaczenia fakt jak długo było się za granicą.Po prostu jak mu wyliczą podatek to dopabuse zobaczy.
masz racje.ale według prawa nie można np.5 lat być w Danii i liczyć na tzw.fuksa, bo już po roku dowalaja 38 % podatku, a wtedy w Polsce się nie rozliczasz...

Klingon

  • Gość
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Lut 2008, 19:17:29 »
Z tego co pamiętam to masz kartę informacyjną (Oplysningsseddel) na której kwoty nie zgadzają się z sumą z kwitów wypłat.
Jeżeli masz możliwość zeskanowania tych dokumentów to możesz ewentualnie przesłać do mnie, chyba że masz kogoś na miejscu kto zna duński.

lilianka

  • Gość
Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Lut 2008, 19:33:45 »
no niestety nie mam skanera :((  , kwoty mi sie nie zgadzaja z tego wzgledu że nie mam na nim oststniej wypłaty.bez tej wypłaty jest ok.i nie wspomne juz o tym 60 % podatku.

poloniainfo.dk

Odp: rozliczenie podatkowe
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Lut 2008, 19:33:45 »

 

Rozliczenie

Zaczęty przez edipolo1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4779
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2007, 21:39:16
wysłana przez edipolo1
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15451
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Zerowy dochód. Rozliczenie.

Zaczęty przez pablito08Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6652
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2011, 22:07:12
wysłana przez pablito08
Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc

Zaczęty przez ImpossibleDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8215
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 00:02:16
wysłana przez roga
Rozliczenie roczne z malzonkiem

Zaczęty przez Madzik1307Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10690
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2017, 14:49:05
wysłana przez Jomir