poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: operacja  (Przeczytany 2963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gość

  • Gość
operacja
« dnia: 23 Lut 2008, 14:55:06 »
niedługo będe miał operacje,jak jest w szpitalu? i czy dobrzy chirirurdzy?tuaj są, u nas w polsce niezaciekawie.prosze o info pozdrawiam

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: operacja
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lut 2008, 16:07:01 »
O tym czy dobrzy chirurdzy tu są to się okaże po operacji. ;)  Żartuję
Nie wiem w którym szpitalu będziesz operowana, ale zdolnych ludzi mają technika też wysoko.
Doświadczenia dużo. Obsługa bardzo miła, jak w hotelu. Cały czas będą Cię informować co teraz się będzie działo...
Jeżeli znasz duński lub będziesz miała tłumacza, to jak na wycieczce turystycznej :)
No chyba, że Cię przed operacją uśpią. Jak mnie usypiali, to powiedzieli "Dobranoc".
A jak mnie obudzili, bo w końcu musieli, to dostałem ciepły kocyk. I im powiedziałem "Ale miałem piękny sen.."
Może jedynym minusem jest jedzenie. Takie "przemysłowe", albo ja miałem smak zepsuty po tych medykamentach.
Kiedyś przechodziłem operację przy znieczuleniu lokalnym i cały czas żartowałem z pielęgniarką, która czuwała nad ciśnieniem,
serduszkiem i innymi tam bzdurami.
Przed operacjami dają jakiegoś"głupiego Jasia", żeby się rozluźnić. Proszę nie mylić! Chodzi o rozluźnienie psychiczne ;)
Powinieneś też w któymś momencie dostać papiery z informacją co się będzie działo i kiedy, być może kto Cię będzie operował.
Z kim masz się kontaktować ze wszelkimi pytaniami odnośnie operacji. I jaka jest procedura, gdybyś uważał, że coś zrobili źle.
Trochę się boją instytucji "Patient Klagenævnet", gdzie można zgłaszać skargi. Mam nadzieję, że nie będziesz musiał.


Zdrówka życzę.

piatka

  • Gość
Odp: operacja
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lut 2008, 18:54:41 »
Złe jedzenie w dunskich szpitalach?
 Chyba zarty robisz. Mozesz wybrac co chcesz, napoje, soki, woda, ciasto, owoce i jeszcze kawa i ciasto dla odwiedzajacych.
Dlugo sie czeka na operacje niepilne, ale  przy waznych kolejka sie skraca, obsluga profesjonalna, lekarze z duzym doswiadczeniem, szpitale wyposazone w najlepszy sprzet, choc po operacji wypuszcza sie pacjenta do domu bardzo szybko, nie ma poszpitalnych sanatoriow, rehabilitacja tylko w koniecznych przypadkach, jesli powiesz, ze bedziesz cwiczyl sam, to dadza ci liste cwiczen.
 I jeszcze........... pacjent, ktory ma trudnosci z poruszaniem sie po operacji dostaje nakladke na sedes, kule i taka fajna łapke do podnoszenia rzeczy z podlogi.
Zasada jest taka, ze jesli dajesz rade, nie zawracasz glowy, ale jesli masz jakis problem, dzwonisz i mowisz.
Sa to doswiadczenia sasiada, ktory mial operowane dwa biodra jednoczesnie, wymiana stawow.
 na badanie kontrolne ma sie zglosic po trzech  miesiacach.................
Osoba po operacji  wstawienia trzech baypasow w Polsce, zostala przebadana w Danii, a poniewaz dobrze sie czula, nastepne badanie za pol roku..................
 wiec troche inne realia niz w Polsce, nie zawraca sie glowy lekarzom bez potrzeby,
 zycze duzo zdrowia..............

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: operacja
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lut 2008, 18:59:18 »
Złe jedzenie w dunskich szpitalach?
 Chyba zarty robisz. Mozesz wybrac co chcesz, napoje, soki, woda, ciasto, owoce i jeszcze kawa i ciasto dla odwiedzajacych.

Woda, jak woda, soki mieszane. A ja pisałem raczej o normalnych posiłkach. Smakowało mi to plastikiem!
No chyba, że tak byłem otumaniony lekami, że zjadłem razem z folią.
Następnym razem będę przynosił kanapki ze sobą.
Za kawę czy herbatkę w OUH w Odense, trzeba wrzucać parę koron do kubka, jeżeli sie przychodzi w odwiedziny.
I to jest na wielu oddziałach. Ciasta nie widziałem.

Pozdrawiam


poloniainfo.dk

Odp: operacja
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lut 2008, 18:59:18 »

 

Problem z operacja i praca

Zaczęty przez MorziDział Pomoc!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7788
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2011, 17:57:59
wysłana przez neletop
Operacja oczu w Danii

Zaczęty przez lukkuaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3052
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2020, 13:47:34
wysłana przez lukkua
operacja w polsce pracownika z danii

Zaczęty przez aganowaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3143
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2012, 19:35:39
wysłana przez MalaCzarna
Operacja kregoslupa

Zaczęty przez tito11Dział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3383
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2019, 08:45:08
wysłana przez adam3212
operacja Al Capone w Farum

Zaczęty przez vaxa_rysDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10429
Ostatnia wiadomość 29 Kwi 2009, 22:43:39
wysłana przez wujek dobra rada