poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: jakie obywatelstwo?  (Przeczytany 27358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polsko-dunskie ob.

  • Gość
jakie obywatelstwo?
« dnia: 07 Mar 2008, 12:41:30 »
witam...mam pytanie czy moze ktos sie orientuje czy gdybym dala dziecku dunskie obywatelstwo i nazwisko (po ojcu dunie) to czy automatycznie dostanie prawa rodzicielskie i czy moze mi zabrac dziecko??(uprzedzam ze nie pije,nie pale nie znecam sie nad dzieckiem,nie robie nic co nie jest wpozadku z dzieckiem.....).dzieki z gory za odp.

Tula

  • Gość
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Mar 2008, 12:53:01 »
A to ojciec nie ma teraz praw rodzicielskich? Zawsze myślałam, że obydwoje rodzice mają, dopóki sąd ich nie pozbawi...
Co do Pani pytania o obywatelstwo, nie mam pojęcia jak to działa przy dzieciach i jak się o nie dla dziecka ubiegać.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Mar 2008, 14:10:03 »
Zacznijmy od ustalenia pewnych faktow:
Jezeli w dokumenty dziecka zostanie wpisany ojciec, a tym samym dziecko zostanie uznane przez ojca. To automatycznie zyskuje on prawa rodzicielskie. Obywatelstwo nie ma nic do rzeczy.
Jezeli ojciec razaco zle sprawuje te opieke, moze jej zostac pozbawiony. To samo dotyczy matki.
Jezeli rodzice nie mieszkaja razem nalezy ustalic kto powinien sprawowac opieke nad dzieckiem, ale to wcale jeszcze nie musi sie wiazac z pozbawianiem praw rodzicielskich.
Z reguly, choc prawo tego nie nakazuje, opieke nad bardzo malymi dziecmi sprawuje matka, z oczywistych powodow.
Czasami by ulatwic zalatwianie spraw zwiazanych z dzieckiem np. podejmowanie decyzji z nim zwiazanych, mozna ograniczyc prawa rodzicielskie ojca.

Przechodzac do sedna, nadanie konretnego obywatelstwa nie wiaze sie ze sprawowaniem wladzy rodzicielskiej, a uznanie ojcostwa.
Prosze sie nie bac, ze ktos Pani odbierze dziecko, to nie jest tak, ze ktos przychodzi i zabiera i juz... To jest zawsze proces dosc dlugotrwaly i kazda ze stron ma szanse przedstawic swoje racje. A sad stara sie podjac decyzje najkorzystniejsza dla dziecka.

Jako matka polecam Pani jednak porozumienie z ojcem. Kochac go Pani nie musi, nie musi Pani z nim zyc, ale tak sie zlozylo, ze macie wspolne dziecko.
Najgorsza rzecz jaka mozna dziecku "zafundowac" to rozdarcie pomiedzy rodzicami.
Z tego co Pani pisze, wynika, ze ojciec tez jest zaniteresowany wychowaniem dziecka, niech wiec Pani mu da szanse.
Przeciez chodzi o szczesliwe i zdrowe emocjonalnie dziecko.
« Ostatnia zmiana: 07 Mar 2008, 15:57:46 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

polsko-dunskie ob.

  • Gość
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Mar 2008, 15:40:15 »
dziekuje za odpowiedzi...a odpowiadajac na posta P.MIRRY to ojciec tego dziecka nie widzial od kad sie urodzilo....a to pytanie retoryczne....poniewazsie zastanawialam nad tym azeby nadac dziecko jego(dunskie)nazwisko zeby bylo dziecku lzej w zyciu i dunskie obyw. czyli rozumiem ze moge bez problemu i zamartwien tak zrobic....a jesli chodzi o te szanse dla niego to owszem jestem za tym ale tylko w mojej albo kogos "zaufanego" obecnosci,nie sam na nam!
dziekuje i pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Mar 2008, 15:55:50 »
Tym bardziej, jezeli dziecko jest od poczatku z Pania i sprawuje Pani te opieke dobrze, nie musi sie Pani marwic.
Sad kieruje sie zawsze dobrem dzieckaa, a odebranie jej od matki, z ktora jest od urodzenia, do ojca, ktorego nie zna, bylo by szkoda dla niego.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

polsko-dunskie ob.

  • Gość
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Mar 2008, 17:59:45 »
no tez tak myuslalam:) wiec moge spokojnie dac nazwisko ojca....dzieki

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Mar 2008, 18:31:05 »
Jak chcesz, napisz do mnie na pw, lub gg , chcialabym CI cos powiedziec, tak bardziej osobiscie...
« Ostatnia zmiana: 07 Mar 2008, 20:33:02 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Mar 2008, 18:31:05 »

polsko-dunskie ob.

  • Gość
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Mar 2008, 19:56:47 »
MirrA nie mam gg...mam skype albo maila jak chcesz:)

polsko-dunskie ob.

  • Gość
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Mar 2008, 20:02:26 »
tylko dla ciebie zainstalowalam sobie gg:)

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Mar 2008, 21:41:37 »
a jesli chodzi o te szanse dla niego to owszem jestem za tym ale tylko w mojej albo kogos "zaufanego" obecnosci,nie sam na nam!
dziekuje i pozdrawiam

To przykre, rozumiem.  Domyślam się, że ojciec dziecka jest pedofilem.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Mar 2008, 21:54:05 »
Nie pomyslales, ze dziewczyna moze miec jakies powody, by nie chciec dziecka z nim zostawic?
Jak chcesz to zapytaj dlaczego, a nie tak od razu z grubej rury...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

polsko-dunskie ob.

  • Gość
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Mar 2008, 08:41:40 »
dzieki MIRRA :*  a do Maniora:hehe nie no pedofilem zadnym to akuat nie jest:) chodzilo mi np.o to ze mi zabierze dziecko albo skrzywdzi (ale w inny sposob jak pedofil)...(a wogole to mam powody zeby tak myslec) dzieki za odp.:*

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Mar 2008, 17:00:08 »
Widzę, że zrozumiałaś ironię. :)
Dlaczego o tym tak napisałem:
Niestety pracowałem jako tłumacz dla StatsAmt i tyle się takich spraw i obaw nasłuchałem, że aż przykro było.
W większości wypadków nie było żadnych podstaw ograniczać roli ojca po rozwodzie !!!!
I nadal tych obaw nie rozumiem.

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Mar 2008, 18:16:37 »
Manor, rozumiem Twoje spojrzenie na sprawę jako mężczyzny, niestety kobiety niejednokrotnie dostawały po głowie. Odkąd jesteśmy (Polacy) w Unii i w Schengen, częściej zdarzają si e przypadki wywożenia dzieci za granicę bez zgody drugiej strony. Od wczoraj głośno jest w PL o porwaniu dziecka przez ojca Polaka z obywatelstwem belgijskim. Dziecko też miało podwójne obywatelstwo i teraz matka moze bic głową w ścianę bo policja belgijska uznała, że nie naruszył prawa, ma pełnię praw rodzicielskich chociaż do tej pory neispecjalnei interesował się dzieckiem, nie płacił nawet alimentów http://wiadomosci.onet.pl/1707153,11,1,1,item.html
Znane są też przypadki w Niemczech, kiedy tamtejsze sądy zbyt mocno ingerują w wychowanie, zakazując używania jęz. polskiego przy dziecku (małżeństwa mieszane) czy nawet odebranie dziecka matce.

Offline dragonki

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: +0/-0
Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Mar 2008, 19:26:00 »
no to ja juz nie wiem co robic :)  slyszalam tez nie raz o takich sprawach i wlasnie sie tego boje ze jak dziecku dam dunskie obywatelstwo i jego nazwisko to mi dziecko zabierze ale z drugiej strony to ja mam prawa rodzicielskie a on dopoki sie o nie nie bedzie staral to ichnie ma...i nie ma podstaw zeby mi zabrac dziecko  bo jej nigdy nie widzial ani tez ja nie pije i nie robie nic zlego co mogloby zaszkodzic  mojemu dziecku...to jest najwazniejsza osoba dla mnie i nigdy bym nie pozwolila mu czy tez komus innemu zabrac czy tez skrzywdzic!! po moim trupie.... :) no ale dlatego tu tez napisalam zeby poznac jakie kto ma dos wiadczenia i wiedze :) dzieki za to:*
szkicowanie-malowanie obrazow na scianie...spojrz na zdjecie z profila. :) to w pokoju mojej MISKI:)

poloniainfo.dk

Odp: jakie obywatelstwo?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Mar 2008, 19:26:00 »

 

Jakie sa szkoły w Vejle

Zaczęty przez monik93Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8631
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2011, 07:50:38
wysłana przez monik93
Jakie dokumenty będę teraz potrzebowac?

Zaczęty przez mtxmarekDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5817
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2007, 21:37:33
wysłana przez mtxmarek
Opuszczam Danie, jakie formalnosci?; skuter

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6077
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2010, 17:26:29
wysłana przez Asfalt
Jakie sa ceny papu w DK??????

Zaczęty przez ZurichDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6844
Ostatnia wiadomość 21 Gru 2007, 12:17:17
wysłana przez Zurich
jakie sa formalnosci?

Zaczęty przez monaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5879
Ostatnia wiadomość 04 Maj 2006, 13:02:36
wysłana przez Grzegorz_Odense