poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin  (Przeczytany 194479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Lut 2009, 09:13:42 »
Pobyt staly po 7 latach, w niektorych wypadkach po 5, pobyt tutaj musi byc ciagly.
Warunkiem jest zdane minimum PD2. przepracowanie minimum 3 lat z tych 5, plus niekorzystanie z pomocy socjalnej.
Okres 5 (lub 7 lat) musi byc ciagly, nie moze byc przerywany, na przyklad wyjazdami do Niemiec.
Majac pobyt staly w Danii mozna kraj opuscic maksymalnie na 6 miesiecy, po tym okresie prawo do stalego pobytu sie traci.

Ostatnie pytanie - nie mozna sie zamedlowac w folkeregistret bez pozowlenia na pobyt.
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2009, 15:50:04 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline paco244

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Lut 2009, 10:55:10 »
witam  potrzebuje zlozyc wniosek  o  pobyt  i o  numer  cpr jak   to  zrobic  i gdzie??

Tula

  • Gość
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #62 dnia: 03 Lut 2009, 10:57:38 »
witam  potrzebuje zlozyc wniosek  o  pobyt  i o  numer  cpr jak   to  zrobic  i gdzie??
Uzyc na poczatek wyszukiwarki forumowej.

Offline paco244

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Lut 2009, 11:06:05 »
a sa  jakies konkretne  formularze??

[Posted on: 03 Luty  2009, 11:03:15]

mieszkam tu juz  dwa  lata teraz  sciagnalem dziewczyne i  dlatego  o to  pytam....u mnie zalatwial  wszystko  pracodawca  wiec nie bardzo sie orjentuje

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Lut 2009, 12:13:38 »
Mirra: czytajac przepisy dot. pobytu stalego zrozumialem, ze taki pobyt jest tylko mozliwy pod warunkiem posiadania zatrudnienia w Danii. Jezeli sie myle - prosze o sprostowanie. 

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Lut 2009, 14:17:18 »
Troche nie rozumiem Twojego pytania Rogo.
Bo dokladnie napisalam o zatrudnieniu - minimum 3 lata (ostatnie 3) przed staraniem sie o pobyt staly.

Stk. 3. Efter ansøgning meddeles der tidsubegrænset opholdstilladelse til en udlænding, som har boet lovligt her i landet i mere end de sidste 7 år, og som i hele denne periode har haft opholdstilladelse på det samme grundlag efter §§ 7-9 e, jf. dog stk. 7-9, medmindre der er grundlag for at inddrage opholdstilladelsen efter § 19. En udlænding med opholdstilladelse efter § 9, stk. 1, nr. 2, kan dog tidligst meddeles tidsubegrænset opholdstilladelse ved det fyldte 18. år. En udlænding med opholdstilladelse efter § 9 c, stk. 4, kan ikke meddeles tidsubegrænset opholdstilladelse. Tilsvarende gælder udlændingens familiemedlemmer, der er meddelt opholdstilladelse efter § 9 c, stk. 1, som følge af den familiemæssige tilknytning.
Stk. 4. Uanset at betingelserne i stk. 3, 1. pkt., ikke er opfyldt, kan der efter ansøgning meddeles tidsubegrænset opholdstilladelse, jf. dog stk. 7-9, til en udlænding, der
1) har boet lovligt her i landet i mere end de sidste 5 år og i hele denne periode har haft opholdstilladelse på det samme grundlag efter §§ 7-9 e,
2) i de sidste 3 år forud for meddelelsen af tidsubegrænset opholdstilladelse har været fast tilknyttet arbejdsmarkedet som lønmodtager eller selvstændig erhvervsdrivende her i landet og må antages fortsat at være dette,
3) i de sidste 3 år forud for meddelelsen af tidsubegrænset opholdstilladelse ikke har modtaget anden hjælp efter lov om aktiv socialpolitik eller integrationsloven end hjælp bestående af enkeltstående ydelser af mindre beløbsmæssig størrelse, der ikke er direkte relateret til forsørgelse, eller ydelser, der må sidestilles med løn eller pension eller træder i stedet herfor, og
4) har opnået en væsentlig tilknytning til det danske samfund.

Stk. 9. Medmindre særlige grunde taler derimod, er meddelelse af tidsubegrænset opholdstilladelse betinget af, at udlændingen
1) har gennemført et tilbudt introduktionsprogram efter integrationsloven eller, hvis det ikke er tilfældet, har gennemført et andet forløb, der kan sidestilles hermed, jf. stk. 12,
2) har gennemført fastlagte aktiviteter i henhold til § 31 a i lov om en aktiv beskæftigelsesindsats, jf. stk. 12,
3) har bestået en af ministeren for flygtninge, indvandrere og integration godkendt danskprøve eller godkendt danskprøve sammen med en godkendt engelskprøve, jf. stk. 12,
4) har haft ordinær fuldtidsbeskæftigelse i Danmark i mindst 2 år og 6 måneder, jf. stk. 12, og
5) ikke har forfalden gæld til det offentlige, jf. stk. 12.


[Posted on: 03 Luty  2009, 14:12:12]

Przede wszystkim trzeba miec caly czas prawo do pobytu na tych samych zasadach. Troche to dla mnie dziwne. Bo na przyklad, ktos byl w Danii przez 5 lat jako pracownik UE, a pozniej ozenil sie/wyszedl za maz. Otrzymal pobyt rodzinny, to co wtedy???
Od nowa te 7 lat licza????

Nastepna sprawa - sa wyjatki od tej pracy, na przyklad dzieci, ktore przyjechaly tu przed ukonczeniem 18 roku zycia.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

walus

  • Gość
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Lut 2009, 15:35:32 »
Pobyt staly po 7 latach, w niektorych wypadkach po 5, pobyt tutaj musi byc ciagly.
Warunkiem jest zdane minimum PD2. przepracowanie minimum 3 lat z tych 5, plus niekorzystanie z pomocy socjalnej.
Okres 5 (lub 7 lat) musi nie moze byc przerywany.
Majac pobyt staly w Danii mozna kraj opuscic maksymalnie na 6 miesiecy, po tym okresie prawo do stalego pobytu sie traci.

Ostatnie pytanie - nie mozna sie zamedlowac w folkeregistret bez pozowlenia na pobyt.

[/quot

Czyli od daty otrzymania pozwolenia na pobyt liczy sie ten staz i nie ma nic wspolnego z meldunekiem w folkregister

poloniainfo.dk

Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Lut 2009, 15:35:32 »

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Cze 2009, 02:00:46 »
Wiem wiem temat klepany,czytalem 5 stron ,ale moja corka ma 19 lat.(wiec jest dorosla osoba) i o tym nikt nie wspomnial(chyba)Chce ja tu sciagnac na stale (chce jej wyrobic staly pobyt)a wiec ...jaki ja wniosek mam pobrac(albo gdzie mam sie konkretnie udac(BorupsAlle????),dodam ze mam prace na czas nieokreslony oraz jestem tu 1rok.
« Ostatnia zmiana: 23 Cze 2009, 18:14:26 wysłana przez rey2000 »

Offline Bulinka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Sie 2009, 15:51:13 »
a tak w ogóle to mój chłopak wczoraj w wiadomościach na TV2 słyszał, że politycy mają głosować na temat przeprowadzania testu (chodzi o test nazwijmy go "na poziomie turystycznym") jeszcze przed złożeniem wniosku o ubieganie się o łączenie rodzin

Offline Kasiadejv

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Lis 2009, 11:14:15 »
Witam, mam problem. Czy mogłaby Pani mi pomóc. Chodzi o to że przyjechałam tu 3 tyg temu, dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Jestem tu z narzyczonym. Obydwoje nie pracujemy. Chciałabym złożyć wniosek o pobyt,prace i leczenie tutaj. Ale nie bardzo się w tym znam. jest to dla mnie czerna magia. Nie wim co powinnam zrobić czy mogłaby pani pomóc mi. napisać takowy wniosek? Chciałabym urodzić tutaj, ponieważ w Polsce nie ma dla mnie przyszłości,
:( mój mail dejvkasia@gmail.com
Prosze o pomoc.

Olgierd

  • Gość
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #70 dnia: 09 Lis 2009, 12:25:52 »
Jesli nie masz pracy to nie dostaniesz pozwolenia na pobyt.Masz lekko ciezka sytuacje. :(Najpierw znajdz prace a pozniej mozesz sie starac o cpr (a co za tym idzie bedziesz miec opieke medyczna) i pozwolenie na pobyt.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #71 dnia: 09 Lis 2009, 14:45:19 »
Wiele osob porusza tema laczenia rodzin a w szczegolnosci zapytuje jak to zalatwic. Wszystkie konieczne wnioski dwutekstowe (angielski i dunski) znajduja sie na stronie www.nyidanmark.dk. Sadze, ze wreszczie mamy dostep do prawie wszystkich wnioskow, ktore sa nam potrzebne do zalatwienia pozwolenia pobytu pracy, nauki itp. jak rowniez przyjazdu/pobytu naszych rodzin.

Ponizej podaje sposob "wejscia" na Blanketter (blankiety/wnioski):

1. www.nyidanmark.dk

2. Klik: Blanketter

3. Teraz "Søg i blanketter" (szukaj w blankietach)otworzy sie strona
W pokazanej tabelce musisz w Arbejdsophold kliknac na "odfajkowanie" i wybrac/kliknac temat Arbejdsophold, a w Vælg undermenu musisz w ten sam sposob wybrac
temat  Opholdstilladelse 1.gang. Po wypelnieniu obydwoch tematow kliknij na SØG (po prawej stronie tabelki).

4. Teraz otworzy sie strona ze wszystkimi blankietami jakie nam sa potrzebne, np.

AR6: wniosek o zezwolenie na pobyt i prace z nowych krajow czlonkowskich EU
AR 8 Zgloszenie zatrudnienia
FA8 Wniosek o pozwolenie na pobyt i prace dla czlonkow rodziny obcokrajowca, ktory ma tutaj pracowac lub studiowac.

5. Kazdy wniosek mozna sobie wypisac w formacie PDF lub Word
 
Masz problem z dunskim, to mozesz wypelnic wniosek rowniez po angielsku, albo daj znac - pomoge.


W zwiazku z zmiana przepisow od 01.05.09 wystarczy zlozenie wniosku o rejestracje w regionalnym Statsforvaltningen.
Wniosek nr. OD1 (version4.2.1) do pobrania w Statsorvaltningen albo przez internet.


[Posted on: 09 Listopad  2009, 14:23:41]

Niefortunnie zacytowalem caly watek. Chodzilo tylko o uzupelnienie, ze od 01.05.09 nalezy jedynie skladac wniosek o rejestracje nr. DO1 (version.4.2.1). 

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Lis 2009, 17:06:50 »
Poprostu wez slub tutaj ,w komunie z narzeczonym(oczywiscie jezeli ma on staly pobyt) i po sprawie --- ;)

Offline Kasiadejv

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Lis 2009, 21:37:18 »
A jeżeli ma pobyt na podstawie kontraktu w pracy??? to mogę wziąsć tu ślub?????prosze o odpowiedz...

mamma

  • Gość
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #74 dnia: 14 Lis 2009, 17:46:51 »
Oto informacje ze strony kopenhaskiej komuny:

If you wish to get married in Copenhagen we advise that you read the following instructions carefully. If you have any questions, please telephone the City of Copenhagen at (+45) 33 66 33 66. 

In order to get married in Copenhagen you need to appear at a Citizen Service Center (Borgerservice). Here you will have to fill in a marriage form and present it along with the following documents:   

Foreign citizens have to present:

•Valid passports
•Residence permits if you live abroad 
•Schengen-visa if required or proof of entry and arrival to Denmark or Schengen   

Marriage fee
Please note that if neither of you live i Denmark, you will be charged a fee of DKK 500.

We accept payment by cash - Danish currency only - and Danish debit card, Dankort.

Please contact the City of Copenhagen well in advance for further information.

Certificate of marital status (no older than four month) from the places you were born in as well as from your present place of residence (if different).

The certificate of marital status must state:


•Name
•Date of birth
•Place of birth
•Address
•Citizenship
•Marital status

The certificate must be translated into Danish, English or German if in another language.



poloniainfo.dk

Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #74 dnia: 14 Lis 2009, 17:46:51 »

 

Pobyt na kwarantannie - zasiłek, zwonienie lekarskie?

Zaczęty przez marek90Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4036
Ostatnia wiadomość 15 Lut 2021, 22:32:02
wysłana przez Jomir
Pobyt stały dla nastolatka, a gdzie dowód?

Zaczęty przez hejliDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7095
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2013, 20:48:45
wysłana przez Jomir
pobyt stały po przepracowaniu 3 i pół roku w Danii????

Zaczęty przez katia963Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 28650
Ostatnia wiadomość 11 Sty 2010, 10:48:03
wysłana przez Svaria
Ubezpieczenie duńskie. Rachunek za pobyt w szpitalu w Polsce.

Zaczęty przez dziubasewoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10367
Ostatnia wiadomość 03 Sie 2011, 07:03:30
wysłana przez faja
Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!

Zaczęty przez dorotaa22Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8232
Ostatnia wiadomość 06 Lut 2009, 13:33:24
wysłana przez marek55