poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin  (Przeczytany 194509 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline lenna063

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #75 dnia: 20 Wrz 2010, 12:00:05 »
Witam, wczytuje się w tym dziale w udzielone już wskazówki ale nie bardzo mogę odnaleźć odpowiedz na moje pytanie.
Mój mąż pracuje tu 6 miesięcy i dostał nast umowę na  kolejne 6 miesięcy jest to umowa (afloser) mąż nie ma określonego czasu pracy(godzin)ani wynagrodzenia miesięcznego,  chcemy sie starać o łączenie rodzin, jego pracodawca znając nasza sytuację kazał nam się dowiedzieć czy zamiast na męża mogę starać się o pozwolenie na pobyt ale na tatę który tez pracuje w Danii ma umowę na stałe. Chciała bym się zorientować czy jest taka możliwość i czy są jakieś warunki które muszę spełnić dodam że mam 26 lat. Pracodawca stwierdził, że na małżonka dostanę pozwolenie na pobyt tylko na czas trwania jego umowy czyli na te 6 miesięcy. Bardzo proszę o jakieś informacje

Offline kumcok

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 20
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
pobyt staly dla dziecka
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Cze 2012, 19:48:53 »
Witam .
A ja mam takie pytanie , poniewaz zona jest tu od 17stu lat , i ma pobyt staly , taka niebieska karte ze zdjeciem, wzielismy slub 3 lata temu i urodzila nam sie coreczka , coreczki w polsce nie meldowalismy bo tez po co , a zona nie ma zadnego adresu zameldowania w Pl bo jak wczesniej wspomnialem od dawien dawna tam nie mieszka , a z racji tego ze nie ma zameldowania w pl ,dziecko nie ma dowodu tzn dokumentu ze zdjeciem , i teraz moje pytanie brzmi , czy dziecko po zonie dostanie pobyt staly i tez taka karte pobytu ze zdjeciem ? bo zona mowi ze juz nie daja takich kart w co mi sie nie chce wierzyc , i czy teraz tylko ambasada mi zostala i wyroobienie jakiegos dokumentu ze zdjeciem dla dziecka czy jednak jest szansa na taka dunska karte o pobyt ze zdjeciem ?
prosze o odpowiedz , bo chcemy na wakacje pojechac i nie wiem co zrobic a do ambasady mam kawal drogi , a na tej karcie ze zdjeciem o pobyt dziecko przekroczyc granice moze ( tak mi sie wydaje )
z gory dziekuje za odpowiedz

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Cze 2012, 20:42:50 »
Żona ma rację. Jestem tu na tej zasadzie co ona, tylko dłużej i też muszę jechać do ambasady po paszport dla córeczki. Jeśli macie obydwoje prawa rodzicielskie to obydwoje musicie się pojawić w ambasadzie. Jest od tego wyjątek, jeśli jedno z was napisze zgodę na wydanie paszportu i podpisze to u duńskiego notariusza, to drugi rodzic może pojechać i wyrobić paszport dla dziecka sam z tym pismem. Nie musicie mieć maluszka ze sobą jeśli jest poniżej roku. Takie pismo z podpisem można też wyrobić  normalnie w konsulacie, ale niestety konsul w Aarhus jest jedynie konsulem honorowym, czyli reprezentacyjnym i ma ograniczoną "władzę". Za to nie będziecie musieli jechać po odbiór, bo wam mogą przysłać. Mieszkam pod Aalborgiem i nie miałam z tym problemu.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline slaban

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #78 dnia: 11 Cze 2012, 21:00:32 »
Najlepiej zadzwoń do ambasady i wszystko się dowiesz ale jeśli żona ma obywatelstwo polskie musi mieć dowód osobisty (dowód osobisty można wyrobić w Polsce nie mając adresu zamieszkania wyrabia się go w ostatnim miejscu zamieszkania) lub paszport jeśli nie posiada tych dokumentów wszystko się wydłuży 
Na żadnych kartach ze zdjęciem dziecko nie przekroczy granicy :)
Tylko dowód osobisty lub paszport !

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #79 dnia: 11 Cze 2012, 23:47:48 »
O własnie, o tym zapomniałam, jakie ma obywatelstwo, tak jak slaban pisze, potrzebny paszport/dowód osobisty (ja dowodu osobiście nigdy nie posiadałam) i akt urodzenia dziecka od pastora waszej parafii  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #80 dnia: 10 Maj 2013, 00:18:42 »
a tak dopiszę, bo może ktoś skorzysta - obecnie obowiązuje jedynie dokument OD1
http://www.nyidanmark.dk/resources.ashx/Resources/Blanketter/Ansoegningsskemaer/2008/OD1_ansoegning_eu_opholdsdokument_statsforvaltningen.pdf

jeśli chodzi o CPR - troche sie zmienil druk i juz teraz nie ma go w sieci. Czesc ktora byla wypelniana przez pracownika teraz wypelnia ten kto aplikuje, byc moze jeszcze nie zdazyli wrzucic tego na strony :) Ale druki sa w urzedach.
W Kopenhadze obecnie dostaje sie CPR od razu (nie wiem jak jest w innych komunach), nie trzeba czekac, czeka sie jedynie na zolta karte-2 tygodnie.

a już najlepsze miejsce to jest tu - wszystko po kolei co i jak - http://icitizen.dk/ - takze adresy gdzie trzeba sie zglosic.
oraz to - krok po kroku co należy zrobić przed wyjazdem, w trakcie etc
https://www.workindenmark.dk/en/Find_information/Information_for_job_seekers/Step-by-step

Offline emotikona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Wrz 2015, 12:23:45 »
Witam :)
Ponieważ całkiem się już pogubiłam bardzo proszę o podpowiedź:
Kilka dni temu przyjechaliśmy razem z mężem do Danii, ponieważ mój mąż dostał pracę. Ja pracy szukam. Ponieważ kontrakt mamy już w rękach chcemy zarejestrować pobyt. I tu mam pytanie: czy mogę zarejestrować pobyt razem z mężem (czyli oboje wypełniamy OD1), czy najpierw on powinien otrzymać zaświadczenie o pobycie a potem ja mam złożyć dopabuse? Do tej pory wydawało mi się że możemy jednocześnie, ale... już nie jestem tego taka pewna...

poloniainfo.dk

Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Wrz 2015, 12:23:45 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #82 dnia: 08 Wrz 2015, 19:31:50 »
NIe musicie jednoczesnie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline emotikona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #83 dnia: 08 Wrz 2015, 20:28:11 »
Czyli rozumiem, że nie musimy jednocześnie, ale możemy?
Przepraszam za głupie pytania ale naprawdę się pogmatwałam :/

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #84 dnia: 08 Wrz 2015, 20:44:14 »
To zalezy.
Jezeli meza kontrakt na czas nieokreslony, z okreslona kwota miesieczna, wystarczajaca na utrzymanie Was dwojga, to mozesz zarejestrowac sie jako jego czlonek rodziny.
W przeciwnym wypadku, nie masz szansy na taka rejestracje i wtedy, albo musisz poczekac na swoj kontrakt, albo maz bedzie musial pokazac trzy odcinki wyplat potwierdzajace jego zarobki. Ale wciaz pozostaje zasada, ze musi miec mozliwosc utrzymania Ciebie i automatycznie zobowiazujecie sie do niepobierania zasilkow.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline emotikona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Wrz 2015, 06:03:03 »
Dziękuję Jomir!
A jeszcze zastanawia mnie, kiedy następuje możliwość zameldowania? Czy zameldują nas teraz, przy rozpatrzeniu wniosku, pod adresem pod którym przebywamy, czy dopabuse zameldowanie będzie wtedy jak przejdziemy na swoje mieszkanie i podpiszemy umowę wynajmu?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Wrz 2015, 07:02:14 »
Jak sie zameldujecie, otrzymacie cpr (numer pesel), to automatycznie bedziecie mogli sie przez internet zamelodwac pod tym adresem, w ktorym mieszkacie (oczywiscie jezeli istnieje mozliwosc zameldowania w tym miejscu).
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline emotikona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Wrz 2015, 07:15:59 »
To znaczy chodziło mi oto czy rejestracja pobytu = zameldowanie pod adresem wskazanym we wniosku :) Bo właśnie prawdopodobnie nie możemy się zameldować pod tym adresem, chociaż znajomy nie widzi problemu. Mieszkanie będziemy mieć w październiku na kontrakcie.
Jeżeli teraz przy rejestracji pobytu mieliby nas automatycznie zameldować pod adresem z wniosku to wolę poczekać z tą rejestracją. Chociaż chciałabym to wszystko załatwić jak najszybciej, bo zależy mi na kursie duńskiego (najlepiej intensywnym) - chciałabym szukać pracy w swoim zawodzie. A o socjalu w ogóle mi nie zależy - nie po to tu przyjechałam :)
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz 2015, 07:32:43 wysłana przez emotikona »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #88 dnia: 09 Wrz 2015, 10:39:29 »
NIe. Rejestracja to rejestracja. A meldunek to meldunek.
Po rejetsracji otrzymacie dokument z Waszym cpr i powtierdzeniem rejestracji. Wowczas bedziecie mogli sie zameldowac.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aRtiDG

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #89 dnia: 27 Wrz 2015, 21:02:12 »
Ja mam pytanie  trochę bardziej precyzyjne, ponieważ przeszukałem kupę postów, jeszcze więcej szukałem na google i nic nie mogę znaleźć aktualnego, chodzi mi dokładnie o rejestracje pobytu w Danii i spełnienie warunku finansowego, to że trzeba mieć prace itd itd to wiem, ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnie ile ja mam zarabiać, jak znajdowałem to były jakieś informacje że aż mi się nie chce wierzyć, dlatego pytam czy jest jakaś konkretna suma roczna/miesięczna jaką muszę spełniać aby dostać pozwolenie na pobyt i pracę,  Na początek chce przyjechać sam ale po około 4 miesiącach chcę sprowadzić rodzinę: Żona, 14 letni Syn, 4 letni syn oraz roczna córka. Oczywiście jak zjedzie rodzina dzieci do szkół i przedszkoli a Żona do pracy, jak tylko ogarniemy wszystko i nie wiem konkretnie jakie będę musiał spełniać warunki finansowe sam a jakie całą rodziną, czy w ogóle mamy szanse na zarejestrowanie pobytu całą rodzina bo wiadomo, że na początku zawsze zarobi są niższe. Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za informacje 

poloniainfo.dk

Odp: Wzory wnioskow na pobyt, prace i laczenie rodzin
« Odpowiedź #89 dnia: 27 Wrz 2015, 21:02:12 »

 

Pobyt na kwarantannie - zasiłek, zwonienie lekarskie?

Zaczęty przez marek90Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4039
Ostatnia wiadomość 15 Lut 2021, 22:32:02
wysłana przez Jomir
Pobyt stały dla nastolatka, a gdzie dowód?

Zaczęty przez hejliDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7095
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2013, 20:48:45
wysłana przez Jomir
pobyt stały po przepracowaniu 3 i pół roku w Danii????

Zaczęty przez katia963Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 28652
Ostatnia wiadomość 11 Sty 2010, 10:48:03
wysłana przez Svaria
Ubezpieczenie duńskie. Rachunek za pobyt w szpitalu w Polsce.

Zaczęty przez dziubasewoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10368
Ostatnia wiadomość 03 Sie 2011, 07:03:30
wysłana przez faja
Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!

Zaczęty przez dorotaa22Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8232
Ostatnia wiadomość 06 Lut 2009, 13:33:24
wysłana przez marek55