poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Powrót do Danii ??  (Przeczytany 3921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal2zydek

  • Gość
Powrót do Danii ??
« dnia: 10 Mar 2008, 13:15:05 »
Witam  ;D !!
Więc sprawa wygląda tak cały rok 2006 i pierwszy kwartał 2007 pracowałem w Danii, a następnie z powodu wygaśnięcia kontraktu z firmą pozostawiłem mój polski adres w komunie i wróciłem do POLSKI. No i niedawno zadzwonił kolega Duńczyk że ma dla mnie prace ale muszę znaleźć tylko adres (meldunek) w Danii gdyż firma może zatrudniać Polaków bez pozwolenia na prace.  ???  Więc teraz mam pyta czy takie firmy są w Danii czy jest taka możliwość by pracować bez pozwolenia ?    ???     ???
A co do meldunku to czy mając już numer CPR mogę przyjechać i zameldować się w Danii?  ???
I jeszcze karta podatkowa na ROK 2008 którą dostałem w grudniu 2007- Czy ona jest aktualna? ???

Będę wdzięczny za jakieś info!  ;D  POZDRAWIAM

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powrót do Danii ??
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Mar 2008, 13:42:06 »
Chyba zle zrozumiales dunczyka. Firma moze zatrudnic polakow bez pozwolenia oznacza, ze firma dunska nie musi kazdorazowo uzyskiwac zezwolenia na zatrudnienie
sily roboczej z innych krajow UE. Sa firmy, ktore sa tego zwolnione. Ty majac dunski CPR. nie powinnienes miec problemu z zameldowaniem itp. Osobiscie radzilbym Ci abys jednak zglosil, ze masz nowa prace. Zawsze lepiej miec spokoj.

Dodane: 10 Marzec  2008, 13:35:15

 I jeszcze jedno. Karta podatkowa na 2008 jest wazna, ale czy deklaracja o wysokosci zarobkow, ulg itp. podana w tej karcie nadal jest aktualna? Czy bedziesz zarabial w przyblizeniu ta sama kwote co w 2007?, czy ulgi beda takie same itp. Wszystko to ma znaczenie na podatek, ktory pracodawca na podstawie tej karty bedzie Ci
potracal. deklaracje na 2008 mozesz sobie zmienic i wpisac aktualne dane jakie znasz.   

michal2zydek

  • Gość
Odp: Powrót do Danii ??
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Mar 2008, 13:52:16 »
Ale czytałem gdzieś na tym forum że istnieją jakieś duński firmy które są uprzywilejowane i można w nich pracować w oczekiwaniu na pozwolenie ???

michal2zydek

  • Gość
Odp: Powrót do Danii ??
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Mar 2008, 14:02:04 »
A co do pozwolenia na prace to czy ono jest nadal aktualne czy muszę składać papiery o nowe ???

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Powrót do Danii ??
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Mar 2008, 14:23:13 »
Ale czytałem gdzieś na tym forum że istnieją jakieś duński firmy które są uprzywilejowane i można w nich pracować w oczekiwaniu na pozwolenie ???

Tu sa informacje o takiej mozliwosci http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/eu_and_nordic_citizens/citizens_of_new_eu_member_states/advance_aproval_for_hiring_employees_new_eu_member_states.htm

A tu lista firm, musisz tylko kliknac w to podkreslone zdanie
http://www.nyidanmark.dk/da-dk/Ophold/borgere_fra_eu_og_norden/statsborgere_nye_eu_lande/liste_forhaandsgodkendte_arbejdsgivere.htm

Dodane: 10 Marzec  2008, 14:20:00

 
A co do pozwolenia na prace to czy ono jest nadal aktualne czy muszę składać papiery o nowe ???

To jest napisane w Twoim pozwoleniu.

michal2zydek

  • Gość
Odp: Powrót do Danii ??
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Mar 2008, 14:52:08 »
 ;D Tak ta firma znajduje się na tej liście  ;D  ale co do mojego pozwolenia to ma je mój poprzedni pracodawca więc co do daty zakończenia mogę tylko spekulować ale czy przysyłali by kartę podatkową jeśli nie mam pozwolenia na prace???

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Powrót do Danii ??
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Mar 2008, 15:43:07 »
Tak, Skat dziala niezaleznie od Urzedu Imigracyjnego.
WIec mozesz miec dokumenty ze Skatu, nie majac pozwolenia.

Zgodnie z moja wiedza, mozesz rozpoczac prace w tej firmie, a w tak zwanym "miedzyczasie" czekac na swoje pozwolenie.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Powrót do Danii ??
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Mar 2008, 15:43:07 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 250433
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 495
Ostatnia wiadomość 19 Kwi 2024, 09:15:48
wysłana przez Nancyfrank
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26696
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33018
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29979
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand