poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zasiłek na dziecko  (Przeczytany 3222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aleksandra1978

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
zasiłek na dziecko
« dnia: 28 Mar 2008, 20:27:52 »
WITAM WSZYSTKICH  ! Mam pytanie mój maż pracuje w Danii od 4 lat i nie pobierał zasiłku na naszego syna.Prosze o pomoc gdzie może sie udać po dokumenty związane z pobieraniem zasiłku na dziecko....? Pozdrawiam  :)

Offline alba7575

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zasiłek na dziecko
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwi 2008, 09:09:48 »
witaj!
 mąż ze swojej komuny niech pobierze druk e 411 i e 401, wypełniony w części a. ma mieć też postawiona pieczątkę komuny na tych drukach- podobno na górze druku, ale ja mam na drugiej stronie, tam gdzie jej miejsce. Ja jestem dopabuse na początku załatwiania po raz pierwszy formalności. podaje numer do Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie( tam się załatwia wszystkie formalności i tam ci powiedzą jakie dokumenty trzeba miec do złożenia wniosku o zasiłek) 0-22 kierunkowy  622-42-32.
Część dokumentów załatw sobie sama bo będzie szybciej np. zaświadczenie z mopsu o niepobieraniu zasiłku w polsce, zaświadczenie o zameldowaniu .jak coś będę wiedzieć więcej to napiszę .
pozdrawiam

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zasiłek na dziecko
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwi 2008, 19:47:59 »
podaje numer do Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie( tam się załatwia wszystkie formalności i tam ci powiedzą jakie dokumenty trzeba miec do złożenia wniosku o zasiłek)
pozdrawiam

Wydaje mi sie,ze wszystkie formalnosci to sie zalatwia w Urzedzie Marszalkowskim odpowiednim do miejsca zamieszkania  8)

kopenhaga2500

  • Gość
Odp: zasiłek na dziecko
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwi 2008, 20:28:40 »
hej

niech uda sie do urzedu miejskiego w danii tam gdzie mieszka i niech zlozy dokumenty o bornebidrag, im szybciej to zrobi tym lepiej jednak nie liczcie ze dostaniecie je wstecz chyba ze przepisy zmienily sie.

te pieniadze naleza sie wam pod warunkiem ze w polsce nie dostajecie zadnych pieniedzy na dziecko i oni to sprawdzaja, czasami kaza danym osoba wyslac dane dokumenty do polskiego urzedu do akceptacji badz sami to robia.

pozdr. robert

Offline dragonki

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: +0/-0
Odp: zasiłek na dziecko
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwi 2008, 21:13:25 »
wyplacaja wstecz!!tylko teraz nie pamietam czy 2lata wsteczy jakos tak to jest...ale wyplacaja wstecz!
szkicowanie-malowanie obrazow na scianie...spojrz na zdjecie z profila. :) to w pokoju mojej MISKI:)

Offline Agner

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zasiłek na dziecko
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwi 2008, 23:44:12 »
Urząd w Polsce nazywa sie rcps tzn regionalne centrum polityki społecznej przy urzedzie marszałkowskim ja musiałam tez dostarczyć zaswiadczenie o dochodzie za pierwszy przepracowany miesiąc przez męża oczywiście chodzi o okres od kiedy się możesz starać potwierdzenie zameldowania,akt urodzenia dziecka,akt małżeństwa oczywiście na drukach wielojęzycznych,jeżeli pracujesz to zaświadczenie o zatrudnieniu, z MOPSu o nie pobieraniu w kraju rodzinnego,dochód męża musi być  brutto i netto ,umowa o pracę męza i formularze wypełnione E400 tylko nie wypełniaj w części B ,to należy  do urzędników  to powinno być wszystko,niedawno sama to załatwiałam i czekam na odpowiedz :D

[Dodane: 03 Kwiecień  2008, 23:40:34]

dowiedz się tylko ile wstecz możesz się starać i wtedy ten dochód męża z pierwszego miesiąca w tym okresie

[Dodane: 03 Kwiecień  2008, 23:43:32]

pozdrowienia i powodzenia
 :) :)

poloniainfo.dk

Odp: zasiłek na dziecko
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwi 2008, 23:44:12 »

 

Zasiłek rodzinny

Zaczęty przez asienka17225Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3359
Ostatnia wiadomość 28 Lut 2019, 09:59:26
wysłana przez asienka17225
Pobyt na kwarantannie - zasiłek, zwonienie lekarskie?

Zaczęty przez marek90Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4040
Ostatnia wiadomość 15 Lut 2021, 22:32:02
wysłana przez Jomir
zasiłek rodzinny

Zaczęty przez GośkaDział Podatki

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 11472
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2006, 19:31:36
wysłana przez Grzegorz_Odense
Zasiłek transferowany

Zaczęty przez giętkiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5847
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2010, 17:40:53
wysłana przez roga
Zasiłek dla bezrobotnych

Zaczęty przez dzinxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5137
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2018, 11:16:52
wysłana przez Jomir