poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: skat pomoc  (Przeczytany 6095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mati_tupac

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
skat pomoc
« dnia: 05 Kwi 2012, 15:59:59 »
witam , mam nastepujacy problem , otoż przyjechałem do dk do pracy , umowe dostałem na 8 tyg , niestety nie miałem zalatwionego skatu bo w pore nie dostalem kontraktu i z pierwszej wyplaty (tygodniowka) skat zabral mi 55% , w ubieglym roku na 2 tyg moglem zarobic 2tys kr bez podatku , co moge zrobic wybierajac sie do skatu abym mogl zwiekszyc zarobek bez podatku ? dostalem od nich jakies papiery do wypelnienia i tyle ; /
bede wdzieczny za pomoc ,

Offline daniel438

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwi 2012, 19:10:04 »
Witam .po pierwsze musisz zalatwic sobie karte podatkowa,zmienic fradrag.napewno musisz miec przetlumaczone zam. z polski . jak zonaty i masz dzieci to ich tez meldunek i  jak zona niepracuje to jakis dokument z urzedu pracy potwierdzajacy ze malzonka nie pracuje.akt malzenstwa

Offline mati_tupac

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwi 2012, 19:52:43 »
a co to ten fradrag ? obecnie rodzice wyjechali i jestem skazany na samego siebie z tym , nie mam zony dzieci , w polsce studiuje. do dk przyjezdzam wlasnie do rodzicow raz w roku zeby cos dorobic sobie , teraz nie wyrobilem sie i 55% mi ciachneli ; / co moge zrobic zeby zalatwic sobie chociaz wyzszy 2tyg dochod bez podatku ? dzieki

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwi 2012, 20:08:16 »
Bylo juz o tym milin razy,fradrag to twoja ulga podatkowa i twoj pracodawca nie majac twojej karty podatkowej nie moze naliczyc ci poprawnego podatku bo nie wie ile on wynosi i jaka maszwolna kwote.Jesli teraz zaplaciles 55% to pozniej jak wszystko sie wyjasni skat ci to zwroci.

Offline mati_tupac

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwi 2012, 12:20:12 »
aaa no to rozumiem, a jak ustala sie ten fradrag ? da się cos zrobić zebym miał większy niz rok temu ?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwi 2012, 16:41:04 »
a co to ten fradrag ? obecnie rodzice wyjechali i jestem skazany na samego siebie z tym , nie mam zony dzieci , w polsce studiuje. do dk przyjezdzam wlasnie do rodzicow raz w roku zeby cos dorobic sobie , teraz nie wyrobilem sie i 55% mi ciachneli ; / co moge zrobic zeby zalatwic sobie chociaz wyzszy 2tyg dochod bez podatku ? dzieki
Przede wszystkim nie jest pewnym czy w zeszlym roku miales wlasciwy fradrag. Piszesz ze przyjechales do rodzicow, czyli nie ponosz wedlug mnie odatkowych kosztow na mieszkanie w Polsce ani na wyzywienie, chyba ze w Polsce masz wlasne mieszkanie za ktore ponosisz koszty (nie zameldowanie u rodzicow). Nalezy wyjasnic, ze ulga o ktorej tak wiele osob mowi i pisze, to jak ja to nazywam "delegacyjne", a wiec przyjechales do ttymczasowego miejsca pracy, co musi byc okreslone w kontralcie datami waznosco kontraktu od dnia.....do dnia.....albo jezeli prca sama wsobie jest tymczasowa, na przyklada tymczasowe miejsca wykonywana pracy (budowlanka lub skabusewanie do roznych firm pezez posrednika). To jedna sprawa. Druga to, ze musisz "byc w podrozy", co oznacza za zachowales swoje normalne  miejsce pobytu w Polsce a ze wzgledu na odleglosc do miejsca pracy, nie masz mozliwosci powrotu na nocleg do domu. A wiec byc moze, ze poza ulgami ustawowymi nie naleza ci sie inne ulgi, ale mozesz wyjasnic to w Skat, poniewaz i tak musisz wypelnic formularze o ktorych napisales. Sam fradrag o ktorym piszesz nie musi byc wynikiem ww ulg indywidualnych. Juz tylko ulgi ustawowe jak Bedkæftigelsesfradrag, czy kwota obnizajaca podatek w formie Personfradrag, daja ci kwote wolna od podatku w karcie podatkowej (Forskudsopgørelse). Nie wiem o jakich formularzach jest mowa, ale sadze ze masz wypelnic blankiet 04.063. 

Offline mati_tupac

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwi 2012, 18:12:38 »
w pracy mam okreslona date od do...dojezdzam do pracy 45 km w jedna strone a w polsce mieszkam sam , hmm te blankiety to tak , zgadza sie , sa to te ktore mowisz , jak je wypelnic ?

poloniainfo.dk

Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwi 2012, 18:12:38 »

Offline Neffisa83

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwi 2012, 20:24:44 »
tu masz wniosek o kartę podatkowa na rok 2012 w języku polskim - http://www.skat.dk/getFile.aspx?Id=91754 Może to Ci ułatwi sprawę.

poloniainfo.dk

Odp: skat pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwi 2012, 20:24:44 »

 

C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9214
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
Pomoc

Zaczęty przez nata2hkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7268
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2008, 08:54:54
wysłana przez Klingon
dokument z A-kassa po urlopie porosze o pomoc

Zaczęty przez jarek23Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7750
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2010, 17:59:17
wysłana przez roga
proszę o pomoc

Zaczęty przez goścDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8207
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2008, 16:29:23
wysłana przez Jomir
Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc

Zaczęty przez ImpossibleDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7928
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 00:02:16
wysłana przez roga