poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Niewolnicy 21wieku...  (Przeczytany 7987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lis 2011, 20:35:55 »
Zgadzam sie z Juta w 100%

Nie wazne dlaczego sie tu jest ale to z jakim nastawieniem sie tu jest.
Prace mozna znalezc w wielu innych krajach i decyzja ze przyjezdza sie wlasnie tu i tu postanawia sie spedzic reszte / czesc swojego zycia jest calkowicie dobrowolna.
Z jakim nastawieniem taka decyzje sie podejmuje zalezy tylko od nas - szklanka w polowie napelniona woda jest: w polowie pusta? czy w polowie pelna?

Spotykam tez ludzi którzy za swoje niepowodzenia, porazki, brak pracy, nic czym mozna sie pochwalic w Polsce tez obwiniaja Danie - nie swój brak wyksztalcenia, zawodu, brak znajomosci jezyka a wlasnie w Danie - tak chyba im latwiej patrzec w lustro - to nieudane zycie to nie moja wina to Dania.
Wspóczuje.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline phil

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lis 2011, 11:49:50 »
Zgadzam sie w 100% nie wazne czy sie przyjechalo dla pieniedzy, dla milosci....wazne jaki sie ma stosunek do ludzi tutaj mieszkajacych to ich kraj i nabusezumiem Rodakow ktorzy jak cos im nie idzie w Danii to tylko obwiniaja "Dunow"

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lis 2011, 16:13:49 »
 ;D właśnie... ja nie pisałam, że ludzie, którzy wyjeżdżają za pracą są śmieszni czy jak... ale po co cała ta szopka???
zwijanie się z bólu od nienawiści do dunów... a czy ci ludzie w ogóle w życiu z dunem rozmawiali?
wątpie, chyba, że dun po polsku mówił...
I czy jest tu ktoś mądry, kto mi wyjaśni logike w działaniu tych ludzi? 
pracować za granicą 5 lat, żyć jak bezdomny na zupkach chinskich, bez żadnych rozrywek typu: kino, restauracje...
po tych 5 latach wrócić do Polski i przez następne 3 lata przeżreć co sie zarobiło... a co potem? Niemcy albo Anglia  ;D 
też ch...je... wszyscy są dla nich źli, tylko oni są super debeściaki, sami lekarze, adwokaci i inżynabusewie ;D szlachta polska
całe życie z ch...ami przebywać, to ja bym pewnie też miała nie pokolei... 
ale potem za to jak mogą błysnąć w kraju, że po duńsku umieją mówić   ;D "tryk stop i godt tid"

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Lis 2011, 16:27:24 »
masz racje sopocianka tylko to napisalas po dunsku moze przerosnac sily naszych mysle ze wystarczy shit

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Lis 2011, 00:43:02 »
Tak, też się z takimi "niewolnikami" spotkałam, którzy po kilku dobrych latach w Danii nie umieli słowa po duńsku, brali rodzinne na dzieci w Polsce (bo im się jak psu micha należy) i tylko o Danii potrafili wyłącznie źle mówić... Zawsze zamykam im buzię jednym zdaniem: Jak wam tak tu źle to czemu tu dalej siedzicie?  ;)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: Niewolnicy 21wieku...
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Lis 2011, 00:43:02 »

 

W Szwecji Polacy pracowali jak niewolnicy

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3040
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2007, 13:19:29
wysłana przez mala_z_Aarhus