poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Abolicja podatkowa  (Przeczytany 65280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Kwi 2008, 11:57:55 »
Hej Kingon.

W nprojekcie ustawy o abolicji jest miedzyinnymi mowa o: Z abolicji podatkowej nie beda korzystac podatnicy, ktorzy zarabiaja za granica od 1 stycznia 208 roku ! W projekcie ustawy przygotowano dla tych podatnikow specjalna ulge w formie odliczenia od podatlku kwoty stanowiacej roznice miedzy podatkiem obliczonym metoda proporcjonalnego rozliczania a kwota obliczona przy zastosowaniu metody wylacznie z progresja.

Jak wynika z powyzszego, nie unikniemy opodatkowania w Pl w 2008. Czy moze orientujesz sie, jak oblicza sie roznice miedzy ww  metodami oblicznia podatku.

Klingon

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Kwi 2008, 12:15:50 »
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej za granicą (stan prawny na dzień 1 stycznia 2007 r.)
Obie metody sa w/w broszurze dobrze wytlumaczone z przykladami - czytalem tylko o metodzie proporcjonalnego obliczenia.

lilianka

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Kwi 2008, 12:57:08 »
"...- Wśród dokumentów, jakie należy dołączyć do wniosku o zwrot podatku (umorzenie zaległości), są kopie dokumentów potwierdzających zapłatę podatku za granicą. Wprowadzenie takiego obowiązku pogarsza sytuację podatników korzystających z ustawy abolicyjnej w stosunku do sytuacji tych, którzy skorzystali z metody wyłączenia z progresją. Ta ostatnia nie uzależnia możliwości wyłączenia dochodów z opodatkowania w Polsce od faktu zapłaty podatku za granicą - podkreśla Marek Jarocki.

Dodaje, że zgodnie z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania przewidującymi tę metodę wystarczy, aby dochód mógł być opodatkowany za granicą. Czasami konieczność zapłaty zagranicznego podatku nie występuje, np. z uwagi na nieprzekroczenie kwoty wolnej od podatku.

- Abolicja podatkowa nie obejmie jednak takich sytuacji, chyba że przepisy projektu zostaną w trakcie dalszych prac legislacyjnych zmienione - tłumaczy ekspert Ernst&Young
..."
czyli ta abolicja wcale nie musi dotyczyc Polaków którzy płaca tylko 8 % :(


[Dodane: 08 Kwiecień  2008, 12:33:22]

tekst pochodzi z :   http://www.waluty.com.pl/article.php?id=33102

[Dodane: 08 Kwiecień  2008, 12:34:36]

to było by zbyt piękne, żeby w Danii nie płacić podatku ze względu na wysokie ulgi.,i w Polsce też tego uniknąć... chociaż to może być krzywdzące w sytuacji , gdy ktoś  ma do zapłaty podatek od 1 kr nad ulga :) pozdrawiam :))

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Kwi 2008, 13:02:35 »
Ta abolicja dotyczy osob, ktore placily w Danii normalny podatek, a wiec 38% lub wiecej i mimo tego musialy rozliczac sie w Polsce.

lilianka

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Kwi 2008, 16:00:06 »
a co z osobami które płaciły 38 % ponad kwote wolna od podatku( również wysoką), wiec te 38 % było od niewielkiej sumy????

[Dodane: 08 Kwiecień  2008, 13:06:00]

Ta abolicja dotyczy osob, ktore placily w Danii normalny podatek, a wiec 38% lub wiecej i mimo tego musialy rozliczac sie w Polsce.
nie wiem,ale mi sie wydaje ze jesli ktoś płaci tutaj podatek 38 % i wiecej i sie rozlicza w PL, to wychodzi kwota ujemna??? wiec oco z tym wszystkim chodzi ? pozdrawiam

lilianka

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Kwi 2008, 16:08:04 »
no ja wiem o tym :)) ale ona ma roznież dotyczyć Danii... i tutaj nie rozumiem :) pozdrawiam

lilianka

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Kwi 2008, 16:16:04 »
ależ ja sie nie wymiguje :) juz sie rozliczyłam w Pl, nie mam bardzo dużo do zaplacenia.,ale kieruje mna ciekawosc ... bo skoro moge z tego skorzystac, to czemu nie..../nie popieram płącenia podatku w PL od zarobionych za granica pueniedzy, wolałabym płacic PL podatek od zarobionych w PL pieniedzy ...  , przecież każdy wolałby przcować we własnym kraju /: ))

poloniainfo.dk

Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Kwi 2008, 16:16:04 »

Offline kerad38

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Kwi 2008, 16:50:19 »
tez sie zastanawiam czy zaplacic w polsce polowe tego co mam a niby pozniej zrobic korekte .poczekac zreszta zaplaty na abolicje

lilianka

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Kwi 2008, 17:23:31 »
kerad38, ale z tego co pamiętam Ty tak samo jak ja masz ulgę i płacisz 8 %...no a z  tego co było wczesnej napsiane wynika,ze ta abolicja nas nie będzie dotyczyła? ja osobiście wysłałam emeile do kilku U.S w Polsce,ale nie sądzę by ktokolwiek mi na dzień dzisiejszy udzielił jakiejkolwiek informacji,pozdrawiam

gość

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Kwi 2008, 20:58:38 »
Tak wlasnie, Lilianko, wygladaja ci Twoi rodacy, ktorzy nie maja pojecia, ze trzeba placic podatek...
Takie beda Rzeczypospolite, jakie ich mlodziezy chowanie. Obywatelsk
[
I tak wyszlo wprowadzą abolicje bezwzględu na to, czy mialem ulge podlegam obowiązkowi płacenia podatku w dani.a jaki wyjdzie to tylko kwestia przychodu  i wysokości ulgi  mialem troche racji TULA.   :-*

lilianka

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Kwi 2008, 21:28:36 »
gość piszesz że  :

[
I tak wyszlo wprowadzą abolicje bezwzględu na to, czy mialem ulge podlegam obowiązkowi płacenia podatku w dani.a jaki wyjdzie to tylko kwestia przychodu  i wysokości ulgi  mialem troche racji TULA.   :-*
ale jak wytłumaczysz zdanie :
.

Dodaje, że zgodnie z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania przewidującymi tę metodę wystarczy, aby dochód mógł być opodatkowany za granicą. Czasami konieczność zapłaty zagranicznego podatku nie występuje, np. z uwagi na nieprzekroczenie kwoty wolnej od podatku.

- Abolicja podatkowa nie obejmie jednak takich sytuacji, chyba że przepisy projektu zostaną w trakcie dalszych prac legislacyjnych zmienione - tłumaczy ekspert Ernst&Young
..."
czyli ta abolicja wcale nie musi dotyczyc Polaków którzy płaca tylko 8 % :(


[Dodane: 08 Kwiecień  2008, 12:33:22]

tekst pochodzi z :   http://www.waluty.com.pl/article.php?id=33102

[Dodane: 08 Kwiecień  2008, 12:34:36]



Klingon

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Kwi 2008, 21:53:19 »
Trzeba poczekać aż abolicja wejdzie w życie, ale w wyżej opisanym przypadku osoby z tą samą ulgą które miay niski dochód nie będą podlegać abolicji, natomiast z wysokim dochodem otrzymają abolicję.

lilianka

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Kwi 2008, 22:08:10 »
i gdzie tu sprawiedliwosc??? hmm?? :))

lilianka

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Kwi 2008, 07:58:32 »
tylko że ja niżej napisałam o tej sprawiedliwości co do słów Klingona :
Trzeba poczekać aż abolicja wejdzie w życie, ale w wyżej opisanym przypadku osoby z tą samą ulgą które miały niski dochód nie będą podlegać abolicji, natomiast z wysokim dochodem otrzymają abolicję.

bo jeśli dobrze zrozumiałam tu chodzi oto, ze jeśli 2 osoby miały ulgę 15 000 kr/ msc, pierwsza zarabiała 14 999/msc i nie obejmie go abolicja PL, a druga zarabiała 15 001 i ta abolicja go już obejmie ...a podatek w PL zapłaciły jednakowy... ( tak to rozumiem ) Klingonie czy mam racje????

ale ja nie wiem czemu tak tego dochodzę.... zapłaciłam przecież trochę podatku 38 % ... pozdrowienia z samego rana .

Klingon

  • Gość
Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Kwi 2008, 08:56:13 »
Tak wynika z cytatu z artykulu, chociaz watpie zeby abolicja zostala wprowadzona w tej formie, bo jest to niesprawiedliwe - tylko ludzie z niskimi dochodami nie beda objeci abolicja i zaplaca podatek. ;D

poloniainfo.dk

Odp: Abolicja podatkowa
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Kwi 2008, 08:56:13 »

 

pomocy karta podatkowa cpr

Zaczęty przez jacek456Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8280
Ostatnia wiadomość 21 Mar 2014, 23:43:09
wysłana przez roga
Ulga podatkowa

Zaczęty przez DanielDział Podatki

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5130
Ostatnia wiadomość 17 Sty 2008, 16:47:20
wysłana przez dar_czar
Zaliczkowa deklaracja podatkowa (Forskudsopgørelse 2012)

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9875
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:16:06
wysłana przez noemi_1204
karta podatkowa a zasilek

Zaczęty przez tomi66Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3199
Ostatnia wiadomość 27 Lip 2015, 07:31:15
wysłana przez tomi66
Zaliczkowa Deklaracja Podatkowa 2011 (Forskudsopgøresle 2011)

Zaczęty przez rogaDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3866
Ostatnia wiadomość 09 Paź 2010, 20:02:51
wysłana przez roga