poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mlode mamusie w Danii  (Przeczytany 274550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolcia19877

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
mlode mamusie w Danii
« dnia: 03 Kwi 2008, 16:31:20 »
szukam kobiet ktore podobnie jak ja sa w ciazy lub niedawno zostaly mamusiami, moglybysmy podzielic sie swoimi doswiadczeniami,poplotkowac o naszych malenstwach itp czy jest ktos zainteresowany?

Offline dragonki

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwi 2008, 21:06:28 »
czesc ja zostalam mamusiom 9mies ( dzies ma 9mies.:)) dziewczynki jest dla mnie wszystkiem!!!i jest bardzo grzeczna:) po prostu ANIOL.o godz 07 rano przebieram Misie i klade ja do luzeczka z butla i je po czym wychodze od niej z pokoju i ona zalezy albo zasypia albo sie bawi w luzeczku kocykiem albo karuzelka ale do 8-9 mam spokuj.a potem ja zabieram z luzeczka i przebieram w normalne ciuszki i jemy se sniadanko.zasypia znowu gdzies tak kolo 11 w wozku jak jest brzydka pogoda to otwieram okno i spi do 14 a jak jest ladna pogoda to idziemy na spacer a o 15 jemy obiadek.potem Misia juz nie spi tylko se raczkuje i stawia pierwsze kroczki i sie bawi.o godz.19.40 jakos daje jej butle i je a o 20 idzie sie kapac i myjemy zabeczki bo ma 3 juz i dostaje 4:)  po czym ubieram ja juz w ciuchy do spania i klade ja do luzeczka i caluje na dobranoc i wychodze.Misia zasypia sama i az do 07 rano:) oczywiscie to jest na ten czas bo na stary czas to bylo to samo tylko o godzinke wczesniej:)(nie o 20 tylko o 19 szla sie kapac) no i to chyba tyle :) jeszcze gada mama,tata,baba,daj,mam,am,mniam :) a jak wasze?!:)
szkicowanie-malowanie obrazow na scianie...spojrz na zdjecie z profila. :) to w pokoju mojej MISKI:)

Tula

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwi 2008, 14:19:46 »
Najpierw poprawmy bledy:
czesc, ja zostalam mamusią 9-cio miesięcznej ( dzis ma 9. miesięcy :)) dziewczynki, jest dla mnie wszystkim!!! I jest bardzo grzeczna:) po prostu ANIOL. O godz. 7 rano przebieram Misie i klade ja do lózeczka z butla i je, po czym wychodze od niej z pokoju i ona zalezy albo zasypia, albo sie bawi w lózeczku kocykiem albo karuzelka, ale do 8-9 mam spokój. A potem ja zabieram z lózeczka i przebieram w normalne ciuszki i jemy sniadanko. Zasypia znowu gdzies tak kolo 11 w wozku jak jest brzydka pogoda to otwieram okno i spi do 14 a jak jest ladna pogoda to idziemy na spacer a o 15 jemy obiadek. Potem Misia juz nie spi tylko sobie raczkuje i stawia pierwsze kroczki i sie bawi. O godz.19.40 jakos daje jej butle i je a o 20 idzie sie kapac i myjemy ząbeczki bo ma 3 juz i dostaje 4:)  po czym ubieram ja juz w ciuchy do spania i klade ja do lózeczka i caluje na dobranoc i wychodze. Misia zasypia sama i az do 7 rano:) oczywiscie to jest na ten czas bo na stary czas to bylo to samo tylko o godzinke wczesniej:)(nie o 20 tylko o 19 szla sie kapac) no i to chyba tyle :) jeszcze gada mama,tata,baba,daj,mam,am,mniam :) a jak wasze?!:)
W temacie zas, mam wrazenie, ze Karolci chodzilo o spotkanie w realu i pogadanie o dzieciach.
Przy okazji, czy matki moga mi wyjasnic, co wy tak z tymi zdrobnieniami? Ząbeczki, czapeczki, lóżeczko, sniadanko, kroczki...

Klingon

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwi 2008, 15:15:41 »
co wy tak z tymi zdrobnieniami? Ząbeczki, czapeczki, lóżeczko, sniadanko, kroczki...
Chyba dlatego że to wszystko jest małe. ;D

PS. Małe dzieci wchłaniają wiedzę jak gąbka wodę, dlatego trzeba je maksymalnie aktywować. :)

Oj chyba zabłądziłem. :-X
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2008, 19:18:06 wysłana przez Klingon »

Offline karolcia19877

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwi 2008, 15:57:00 »
chodzi mi szczegolnie o poklikanie z "mamuskami" chociaz  kto wie moze sie kiedys umowimy na spotkanie:) moje malenstwo jest jeszcze w brzuszku za jakis miesiac przyjdzie na swiat. coraz czesciej ostatnio mysle jak to bedzie-porod i te pierwsze dni. a Ty dragonka rodzilas tutaj w Danii, jak wspominasz ten okres?

Offline dragonki

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwi 2008, 17:25:24 »
tak rodzilam w dani bo mam pobyt staly i jestem tu od 5lat jakos:) a nie bylo tak zle przebili mi wody o 01.40 i o 03.12 urodzilam sliczna i zdrowiutka coreczke i do tej pory miala na szczescie tylko katarek ale to przez 1 dzien :) zdrowa rybka:) personel przemily w odense!!!!!   
szkicowanie-malowanie obrazow na scianie...spojrz na zdjecie z profila. :) to w pokoju mojej MISKI:)

karola

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwi 2008, 17:35:33 »
Hej!

ciesze sie ze zostal poruszony taki temat, bo jakos czuje sie samotna nie majac z kim pogadac o tym i owym a z mezem to nie to samo co z innymi mamami :)
ja tez jeszcze nosze swoje malenstwo w brzuszku :) przyjdzie ono dopabuse na poczatku sierpnia. jeszcze nie wiemy czy bedziemy miec chlopca czy dziewczynke, moze w poniedzialek bedzie juz cos wiadomo. Ja bede rodzila w Kopenhadze. Wszystko jest dla mnie nowe, bo to jest nasze pierwsze dziecko :) Chetnie tez bym sie spotkala w realu moze na jakis zdrowych owocowych koktajlach :)

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwi 2008, 17:35:33 »

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwi 2008, 18:59:17 »
Witam wszystkie mamusie, zarówno te które już urodziły jak i te które dopabuse urodzą.
Ja też jestem w ciąży i moje maleństwo przyjdzie na świat w połowie lipca. Nie wiemy co to będzie, bo tak zadecydowaliśmy z mężem.
Chcemy aby pozostało to do końca tajemnicą. Uważam, że ten wątek to dobry pomysł. Sama chętnie poznałabym jakieś ciężarne dziewczyny aby pogadać i wymienić się odczuciami jakie mamy w czasie ciąży. Chętnie poznam też osoby, które już mają dzieci i powypytuję jak to jest jak maluszek już pojawi się na świecie. Myślę że powinno się zorganizować jakieś spotkanie w tym celu. Co wy a to dziewczyny?
Pozdrawiam wszystkich.i
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline dragonki

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwi 2008, 20:27:44 »
no wlasnie moja Miska po kapieli polozona w luzeczku u siebie w pokoju i spi...jak to dobrze ze nie mam problemu z nia nie musze usypaiac jej w jakies przeruzne sposoby tylko sama zasypia kiedy jest czas!:)
szkicowanie-malowanie obrazow na scianie...spojrz na zdjecie z profila. :) to w pokoju mojej MISKI:)

Offline karolcia19877

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwi 2008, 21:31:07 »
ja mieszkam miedzy Esbjerg-Ribe ze spotkaniem super pomysl tylko jak na razie to po malu szykuje sie na porodowke to juz 35tydzien:) my bedziemy mieli synka-Wojtusia:) to nasze pierwsze dziecko :) dokladnie sie zgadzam z Karola ze nie ma to jak poplotkowac z doswiadczonymi mamusiami.
Dragonka na prawde gratuluje takiej grzeczniutkiej corci i co najwazniejsze ze jest zdrowa mam nadzieje ze z moim syneczkiem bedzie tak samo:) a wlasnie dragonka podpowiedz mi co powinnam spakowac do szpitala?

Offline dragonki

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwi 2008, 21:49:26 »
ja poszlam "tak jak stalam" praktycznie bo to tez moje pierwsze i sie balam wiec jak tylko mnie zabolalo to do szpitala...ale w szpitalu dali mi doslownie wszystko ubrania dla mnie i reczniki+ dla dziecka jak juz urodzilam to dali ubranka i pieluchy i pampersy:) ale mi przywiezli rzeczy dla Misi na drugi dzien i mialam swoje rzeczy dla dziecka:) wiec to tylko przy wyjsciu ze szpitala potrzebujesz lift albo rozek i ubrac dziecko...takrze nie martw sie bo ja na prawde poszlam tak w tym co mialam na sobie reszte mi dali...
szkicowanie-malowanie obrazow na scianie...spojrz na zdjecie z profila. :) to w pokoju mojej MISKI:)

kasia79

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwi 2008, 22:44:38 »
Karolcia, 27 grudnia rodzilam w esbjerg ( chyba tu bedziesz rodzic?).  Dostaniesz wszystko ( pizame dla siebie, podklady, ubranka dla dziecka, pieluchy, srodki czystosci sa w lazience), mozesz wziac cos swojego jesli chcesz, ale nie musisz. Moze jakies klapki/kapcie/buty ci sie przydadza.
Jedzenie i picie ( tez przekaski miedzy posilkami) zapewniaja.

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwi 2008, 23:20:10 »
Dziewczyny popieram ten temat ;) , choc u mnie to dopabuse plany odnosnie ciazy, ale wszystkie wasze doswiadzenia dotyczace ciazy i porodu sa jak najbardziej pozadane na tym forum, wiec dopinguje was do dzielenia sie z nami informacjami.

Pozdrawiam.

karola

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwi 2008, 16:34:59 »
widze ze jest nas coraz wiecej, ja dopabuse od marca jestem tu na stale i musze sie przyzwyczaic do troszke dziwnego traktowania ciezarnych...jak wy sie czujecie w Danii bedac w ciazy? Zdaje mi sie ze w Polsce wszyscy sa bardziej przewrazliwieni jezeli chodzi o ciaze, tu wydaje sie ze to jest 'normalne' i nie naleza ci sie zadne ulgi...zgadzacie sie z tym?

Zdaje mi sie ze bedziemy miec z mezem tez troche klopotow jezeli chodzi o wszystkie formalnosci zwiazane z porodem w Danii i z moim pobytem tu. (moj maz jest Dunczykiem, ale nie ulatwia to niczego, bo ja jeszcze nie mam skaczonych 24 lat, zostal mi rok...) Mam strasznie duzo pytan i watpilwosci...mam nadzieje ze sie spotkamy niedlugo w 'realu' :)

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Kwi 2008, 18:31:47 »
widze ze jest nas coraz wiecej, ja dopabuse od marca jestem tu na stale i musze sie przyzwyczaic do troszke dziwnego traktowania ciezarnych...jak wy sie czujecie w Danii bedac w ciazy? Zdaje mi sie ze w Polsce wszyscy sa bardziej przewrazliwieni jezeli chodzi o ciaze, tu wydaje sie ze to jest 'normalne' i nie naleza ci sie zadne ulgi...zgadzacie sie z tym?

Zdaje mi sie ze bedziemy miec z mezem tez troche klopotow jezeli chodzi o wszystkie formalnosci zwiazane z porodem w Danii i z moim pobytem tu. (moj maz jest Dunczykiem, ale nie ulatwia to niczego, bo ja jeszcze nie mam skaczonych 24 lat, zostal mi rok...) Mam strasznie duzo pytan i watpilwosci...mam nadzieje ze sie spotkamy niedlugo w 'realu' :)
:)


Hej Karola, jesli chodzi o ta mniejsza wrazliwosc, to byc moze wynika ona z tego, ze tak na prawde ciaza nie jest choroba, co slyszalam juz tutaj niejednokrotnie.
U mnie w pracy kobietki ciezarne pracuja jakby nigdy nic, dopabuse przy koncu widac , ze daje sie im taryfe ulgowa i one same mecza sie dzwigajac ten spory brzuszek, ale kazda stara sie wytrzymac do 8 miesiaca i dopabuse idzie na macierzynski.

Duza roznice widze tez w podejsciu do niemowlat. W Pl chucha sie i dmucha na malenstwo. Ja zesztywnialam widzac jak maglasowane bylo 3 miesieczne dziecko przez swoich rodzicow, moich przyjaciol. W pl podtrzymuje sie glowke, zeby czasem cos sie nie stalo i tp, a ja wychodzac od nich bylam w szoku, bo tam niczego takiego nie zauwazylam, a jest to juz ich 3 dziecko, wiec raczej maja praktyke. Tatus jedzac obiad z malym na rekach, przekladal go z prawej na lewa reke, nie zwracajac w ogole uwagi na dyndajaca sie szyjke, pomyslalam, ze to facet, wiec moze nie wie, ale mama dokladnie tak samo trzymala dziecko przez caly wieczor.

Druga sprawa ktora byla dla mnie zaskoczeniem. Wiem, ze dzieci powinny przebywac na swierzym powietrzu itd, ale nie wyobrazalam sobie , ze dzien w dzien mozna wystawiac wozek z dzieckiem na popoludniowa drzemke na dwor, nie wazne czy pada deszcz, czy snieg, bo wieje kazdego dnia, naklada sie welniany sweterek, buciki, przykrywa placzace dziecko, na wozek jakis pokrowiec, po czym idzie sie do domu, jak sie dziecko wyplacze to usypia i pogoda w ogole nie odgrywa tu zadnego znaczenia.
Na poczatku przerazilo mnie to, no ale sa to w koncu potomkowie wikingow, twardzi ;). Musze jednak przyznac , ze dzieci te na prawde sa zahartowane i bardzo sporadycznie choruja.

Kolejna sprawa to powrot do pracy mlodej mamy. Zazwyczaj nastepuje to tuz po skonczeniu sie urlopu macierzynskiego.Dziecko oddaje sie do zlobka i wraca sie do pracy.
Tutaj nurtuje mnie pewna rzecz i mam nadzieje,ze podzielicie sie swoimi doswiadczeniami.
ja i moj maz jestesmy polakami, z pewnoscia do dziecka bedziemy mowic po polsku. Oboje uczymy sie jezyka, ale wiadomo, ze w domu bedzie sie mowic po polsku. I tutaj zastanawiam sie jak to wyglada, kiedy malenstwo jest w zlobku, w domu rozmawia sie po polsku, w zlobku po dunsku...

Jesli ktoras z was przerabiala ten temat, to prosze napiszcie cos :D

 ;) ;) ;)m_m

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Kwi 2008, 18:31:47 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 249590
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 36
Ostatnia wiadomość Wczoraj o 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26381
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32658
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29533
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand