poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mlode mamusie w Danii  (Przeczytany 275234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #315 dnia: 04 Maj 2009, 21:46:47 »
Dziękuję kobiety,przelecę się (a raczej poczłapię ;) ) po te Tena Lady.
A co do pępka to "co kraj to obyczaj".

Cytuj (zaznaczone)
Czy znacie jakies dobre kremy na odparzenia pupy dostepne w Danii?
W paczce z matasa jest próbka panthenol creme i informacja "perfekt til pleje af røde barnenumser" :D

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #316 dnia: 05 Maj 2009, 06:52:29 »
Dziekuje za pomoc.  ;)

Dziękuję kobiety,przelecę się (a raczej poczłapię ;) ) po te Tena Lady.
A co do pępka to "co kraj to obyczaj".
W paczce z matasa jest próbka panthenol creme i informacja "perfekt til pleje af røde barnenumser" :D

anha, kup te o duzej chlonnosci (z tego co pamietam 6 z 8 kropelek sa ok) i nie za duzo, 1 lub 2 paczki powinny wystarczyc zanim przejdziesz na zwykle podpaski ktore sa o wiele tansze.

A Mylicon dziala tak samo jak to niemieckie cudo, roznica jest tylko w producencie i rozpuszczalniku uzytym w kropelkach  :)

aneczka

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #317 dnia: 05 Maj 2009, 07:46:53 »
Ciacho, o to niemieckie cudo to chodzi Ci o SAB SIMPLEX, wlasnie mam zamiar go zamowic ale jak mowisz ze to co podalas to to samo... dzis pojde do apteki i kupie, wyprobujemy bo wlasnie walczymy z kolkami, mozno to kupic bez recepty?

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #318 dnia: 05 Maj 2009, 08:05:29 »
Ciacho, o to niemieckie cudo to chodzi Ci o SAB SIMPLEX, wlasnie mam zamiar go zamowic ale jak mowisz ze to co podalas to to samo... dzis pojde do apteki i kupie, wyprobujemy bo wlasnie walczymy z kolkami, mozno to kupic bez recepty?

Sab Simplex to tez dimetikon tylko pod inna nazwa i inny producent. Meticon mozna kupic bez recepty (przynajmniej mi sie to udalo), chociaz aptekarz mowil zeby przed podaniem skontaktowac sie z lekarzem, ale tak poprostu musi mowic. Kropelki podaje sie przed kazdym posilkiem i redukuja nadmierna ilosc gazow w jelitach. Radzilabym wyprobowac najpierw te dunskie - mojemu dziecku pomogly. A jezeli to nie podziala to wtedy sprobowac skombinowac niemiecki odpowiednik - niby to samo ale kto wie, jak dziecko meczy kolka to trzeba sie chwytac kazdego sposobu az do skutku  ;)

Dodatkowo, poza kropelkami,  polecam masaz brzuszka i cieple kapiele, troszke rozluzniaja maluszka. Powodzenia!

aneczka

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #319 dnia: 05 Maj 2009, 08:24:43 »
Oj  tak trzeba probowac wszystko, ze starsza corka nie mialam problemow z kolkami a teraz rece opadaja, maly widac ze cierpi a my mu nie umiemy pomoc. Brzuszek masujemy, kapiele tez , ciepla pieluche do brzuszka przykladamy i nic nie pomaga. W Polsce podobno tez jest jakis odpowiednik tego niemieckiego cuda ale czytalam ze nie dziala tak jak on, zobaczymy. Dziekuje za szybka odpowiedz, o 9.30 otwieraja apteke wiec od razu pojde kupic.

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #320 dnia: 05 Maj 2009, 10:35:41 »
Oj  tak trzeba probowac wszystko, ze starsza corka nie mialam problemow z kolkami a teraz rece opadaja, maly widac ze cierpi a my mu nie umiemy pomoc. Brzuszek masujemy, kapiele tez , ciepla pieluche do brzuszka przykladamy i nic nie pomaga. W Polsce podobno tez jest jakis odpowiednik tego niemieckiego cuda ale czytalam ze nie dziala tak jak on, zobaczymy. Dziekuje za szybka odpowiedz, o 9.30 otwieraja apteke wiec od razu pojde kupic.

Trzymam kciuki i napisz czy kropelki pomogly!

Offline karolcia19877

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #321 dnia: 05 Maj 2009, 13:56:38 »
hej dziewczyny ja na kolki uzywalam INFACOL kupiony w Polsce mojemu synkowi od razu pomogl. polecam bo wiem co  znacza "kolki niemowlece". pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #321 dnia: 05 Maj 2009, 13:56:38 »

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Piekące sutki
« Odpowiedź #322 dnia: 10 Maj 2009, 15:26:10 »
Ja w szkole rodzicielstwa uczyłam się, żeby nie przesadzać z higieną, niektóre mamy przed każdym posiłkiem myją sutki, a to niczemu nie służy, tylko skórę nam wysusza. A jak już skóra sucha, dobra jest oliwa z oliwek, podobnie dla dziecka. Tylko uwaga na plamy, nie spierają się. Do stosowania w starych  stanikach lub pod pieluchę,  bodziak. Najlepiej, jak skóra sama wchłonie. Oliwa jest bardzo odżywcza, oliwka dla niemowląt to tylko wyciąg z prawdziwej oliwy, perfumowany itp. U mnie Oliwa bardzo się sprawdziła, na brzuch też, bo  nie mam żadnych rozstępów. Skóra elastyczna, 2,5 roku po 1 porodzie i teraz 10 tydzień drugiego macierzyństwa. 

Offline Jen28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #323 dnia: 12 Maj 2009, 11:37:26 »
Witam
mam pytanie odnośnie mleka modfikowanego w Danii. Karmie piersią ale mój  miesięczny synek się nie najada więc muszę go dokarmiać . Używam Nan 1 ale to mleko chyba go uczula, czy jest w Danii jakieś mleko dla dzieci z alergią. Pytałam pielegniarkę środowiskową i ona stwierdziła, że mam  karmić  tylko piersią bo mały przybiera na wadze. Niestety ja wiem, że moje mleko mu nie wystarcza bo po opróżnieniu obu piersi nadal  szuka sutka i bardzo się złości i zaczyna strasznie płakać aż dostanie porcję mleka modyfikowanego. Proszę o radę mamusie,  które miały lub mają podobny problem  :(

ela22

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #324 dnia: 12 Maj 2009, 12:30:58 »
Ja stosuje NAN HA HIPOALERGICZNE bo jest najlepsze

Offline Jen28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #325 dnia: 12 Maj 2009, 14:14:54 »
a gdzie można kupić to mleko ?

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #326 dnia: 12 Maj 2009, 15:29:24 »
Jen28, posłuchaj Ty dziewczyno położnej, dlaczego chcesz być od niej mądrzejsza..? Tak długo,jak dziecko ładnie przybiera na wadze, wcale się go niczym nie dokarmia- ot, nawet nie powinnaś dawać dziecku mleka modyfikowanego!(jest słodsze niż Twoje, w rezultacie odzwyczajasz malucha od piersi). Przystawiaj dziecko i niech ssie, ssie, ssie- jak w jednej pusto, to już w drugiej będzie pełniej. Często maluszki po prostu instyktownie uwielbiają memłać w buzi sutka, nawet iedy niewiele z niego leci.

Czy wiesz, że WHO zaleca karmienie tylko i wyłącznie PIERSIĄ do 6. m-ca życia..?!

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #327 dnia: 12 Maj 2009, 15:29:45 »
NAN HA 1 kupisz np. w Kvickly i Bilka. O niebo lepszy dla malego alergika i polecany przez tutejszych pediatrow jest Profylac sprzedawany tylko w aptekach bez recepty, ale cena za puszke wynosi 200kr.

Zastanow sie dobrze czy dokarmiac dziecko z butelki. Jezeli to zrobisz to najprawdopodobniej stracisz pokarm zupelnie, a tak jezeli bedziesz przystawiac dziecko do piersi tak czesto jak sie da, to laktacja powinna sie unormowac i po paru dniach maly sie w koncu naje tyle ile chce.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #328 dnia: 12 Maj 2009, 15:30:38 »
Dokładnie- im więcej dziecko ssie- tym więcej go produkujesz.

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #329 dnia: 12 Maj 2009, 15:32:40 »
A, nie musze chyba dodawac ze dla dziecka z alergia najlepsze jest mleko mamy, ktore najlepiej chroni przed wszystkimi reakcjami alergicznymi i pozwala uniknac klopotow w przyszlosci. Zastanow sie ze 3 razy zanim siegniesz po mleko z butelki  ;)

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #329 dnia: 12 Maj 2009, 15:32:40 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 257556
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1832
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28808
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35251
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 32967
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand