poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mlode mamusie w Danii  (Przeczytany 274645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #675 dnia: 12 Sie 2013, 09:44:35 »
Aisak sprawdzilam i 1990 tez jest nowa, jesli chcesz mozesz mnie zrugac za takie jej przyjecie  :-[

Wiesz, ze nie o to chodzilo. Tylko o spoleczny odbior polonii w realu, w prawdziwym srodowisku Polakow. Glupio jest mi ciagle tlumaczyc znajomym, ze tu nikt nie ma manii wyzszosci , ani nie jest sadysta z powolania. I czesto sa to ludzie, ktorzy kiedys pisali na polonii,  sa w Danii 7-10 lat, ale przestali pisac..., albo wrecz przeciwnie-dopabuse przyjechali, sa przerazeni, nie znaja zasad forum, pytaja, jak potrafia, bez zlych intencji...

Po co ciagle tlumaczyc, ze sie tak ich przyjelo, bo on/ona zrobila to wczesniej? Sama dyskusja jest jak najbardziej w porzadku. Tylko brak dyskusji, a odreagowanie na zasadzie, mialam zly dzien, ide komus dokopac, a najlepiej zrobic to w grupie, bo lepiej sie poczuje ??? ?
No wybacz...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #676 dnia: 12 Sie 2013, 09:47:02 »
Waruiny  Rodzinnych nie dostanie odrazu,ani pelnej kwoty bo przepisy sie zmienily,juz nie jest tak latwo dostac je jak kilka lat temu...Ale w miesiac da sie zalatwic formalnosci,tylko trzeba tego chciec!!!
Dostanie pelna kwote, jesli spelnia warunki. EU zakwestionowala  dunskie proby ogranicznia. Pisano o tym juz nie raz na forum.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #677 dnia: 12 Sie 2013, 10:08:02 »
Wiesz, ze nie o to chodzilo. Tylko o spoleczny odbior polonii w realu, w prawdziwym srodowisku Polakow. Glupio jest mi ciagle tlumaczyc znajomym, ze tu nikt nie ma manii wyzszosci , ani nie jest sadysta z powolania. I czesto sa to ludzie, ktorzy kiedys pisali na polonii,  sa w Danii 7-10 lat, ale przestali pisac..., albo wrecz przeciwnie-dopabuse przyjechali, sa przerazeni, nie znaja zasad forum, pytaja, jak potrafia, bez zlych intencji...

Po co ciagle tlumaczyc, ze sie tak ich przyjelo, bo on/ona zrobila to wczesniej? Sama dyskusja jest jak najbardziej w porzadku. Tylko brak dyskusji, a odreagowanie na zasadzie, mialam zly dzien, ide komus dokopac, a najlepiej zrobic to w grupie, bo lepiej sie poczuje ??? ?
No wybacz...
Asiak wiem. Ale gdzie tu w tej dyskusji miało miejsce dokopywanie i wywyższanie się? Ludzie mieli prawo wyrazić własne zdanie i powiedziałabym że dyskusja przebiegała całkiem kulturalnie.
Naprawdę tłumaczysz realnym osobom postepowanie ludzi z forum?

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #678 dnia: 12 Sie 2013, 10:15:32 »
Asiak wiem. Ale gdzie tu w tej dyskusji miało miejsce dokopywanie i wywyższanie się? Ludzie mieli prawo wyrazić własne zdanie i powiedziałabym że dyskusja przebiegała całkiem kulturalnie.
Naprawdę tłumaczysz realnym osobom postepowanie ludzi z forum?
Wchodzi tu wielu moich i ... nie tylko moich znajomych ;). Lub tez wspolnych znajomych...  :D

No nie do konca tak, ze tlumacze ( chociaz czasami tak...) , tylko przekonuje, zeby weszli, zadali pytanie i sie nie bali...

Inaczej to wyglada, jak tu sie znamy i wiemy, ze nikt nie ma zamiaru wywyzszac sie, ani dokopac, a inaczej z zewnatrz... Chodzi mi tylko i wylacznie o argumenty ad personam. A tu sie pojawily...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

1990

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #679 dnia: 12 Sie 2013, 10:18:43 »
 Irdis tyle czasu juz tu jestes na tym forum i musialas szukac i sprawdzac czy jestem nowa???   

    Wcale nie usprawiedliwiam electre...Czytajac jej post pierwsza mysl jaka mi przyszla na mysl to to,ze kolejna osoba chce od panstwa cos za darmo-cos wyludzic,lecz druga mysl mi przyszla,ze mozne ktos jej jakis glupot naopowiadal co to jej sie bedzie nalezalo przyjezdzajac tu,kto wie?dlatego wiec moze spytala tu na forum....   
 
Co do pieniedzy z panstwa to ja tej kasy nie dostawalam, na moje konto to nie wplywalo! wiec nie nie mow ze korzystalam   
                    MIlego Dnia

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #680 dnia: 12 Sie 2013, 10:22:04 »
 

    Wcale nie usprawiedliwiam electre...Czytajac jej post pierwsza mysl jaka mi przyszla na mysl to to,ze kolejna osoba chce od panstwa cos za darmo-cos wyludzic,lecz druga mysl mi przyszla,ze mozne ktos jej jakis glupot naopowiadal co to jej sie bedzie nalezalo przyjezdzajac tu,kto wie?dlatego wiec moze spytala tu na forum....   
 
Tak czesto bywa, ze Polak Polakowi glupoty naopowiada, jeszcze w Polsce. I potem taka osoba, rzeczywiscie bez zlych intencji,mysli, ze jej sie to nalezy, jak psu kosc, wiec naiwnie pyta, a my dostajemy alergii, tudziez bialej goraczki :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #681 dnia: 12 Sie 2013, 10:56:38 »
Idris, napisałaś to, co mi się cisnęło pod palce, ale z braku czasu zrezygnowałam ze szczegółowego komentarza.

Poza tym jeszcze jedno.
Elektra tak całkiem "świeża" w Danii nie jest, sama pisała, że już tu kiedyś była z  chłopakiem (co to znaczy , że "była" i na jakich zasadach, tego nie wyjaśnia ;)) .
No, to powinna coś- niecoś wiedzieć, jak tu wszystko działa, nie?

" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #681 dnia: 12 Sie 2013, 10:56:38 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #682 dnia: 12 Sie 2013, 13:50:29 »
Dostanie pelna kwote, jesli spelnia warunki. EU zakwestionowala  dunskie proby ogranicznia. Pisano o tym juz nie raz na forum.
Naprawde sie zmienilo???
Ma sie zmienic, jeszcze nie oznacza, ze sie zmienilo. I jak sie zmieni.
Poki co takie sa reguly:
https://www.borger.dk/Sider/Boerne-ungeydelse-regler-udlaendinge.aspx

A ostatnia obowiazujaca ustawa jest z 2010 roku:
https://www.retsinformation.dk/Forms/R0710.aspx?id=130670

Jak pisalam, Unia naciska, Dania kombinuje. Poki  co jest jak jest.
A jest masowa wymiana koszulek miedzy partiami.
Jeszcze raz zacytuje Edyte: "Wszystko sie moze zdarzyc..."
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #683 dnia: 12 Sie 2013, 13:54:28 »
Wchodzi tu wielu moich i ... nie tylko moich znajomych ;). Lub tez wspolnych znajomych...  :D

No nie do konca tak, ze tlumacze ( chociaz czasami tak...) , tylko przekonuje, zeby weszli, zadali pytanie i sie nie bali...

Inaczej to wyglada, jak tu sie znamy i wiemy, ze nikt nie ma zamiaru wywyzszac sie, ani dokopac, a inaczej z zewnatrz... Chodzi mi tylko i wylacznie o argumenty ad personam. A tu sie pojawily...
A nie lepiej ze znajomymi rozmawiac na inne tematy, a forum traktowac jako inna rzeczywistosc???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #684 dnia: 12 Sie 2013, 13:57:39 »
Irdis tyle czasu juz tu jestes na tym forum i musialas szukac i sprawdzac czy jestem nowa???   

    Wcale nie usprawiedliwiam electre...Czytajac jej post pierwsza mysl jaka mi przyszla na mysl to to,ze kolejna osoba chce od panstwa cos za darmo-cos wyludzic,lecz druga mysl mi przyszla,ze mozne ktos jej jakis glupot naopowiadal co to jej sie bedzie nalezalo przyjezdzajac tu,kto wie?dlatego wiec moze spytala tu na forum....   
 
Co do pieniedzy z panstwa to ja tej kasy nie dostawalam, na moje konto to nie wplywalo! wiec nie nie mow ze korzystalam   
                    MIlego Dnia
Podziekowalam przez przypadek.
Jezeli, jak twierdzisz ktos komus naopowiadal glupot, to czemu uwazasz "prostowanie" informacji za okaz wrogosci???
Coz, prawda nie zawsze pasuje, ale chyba trzeba ja przyjac, a nie sie obruszac???
Betti, pieknie odpisala dziewczynie, ujmujac sprawe calosciowo. Ale nikt nie raczyl jej nawet podziekowac. Coz, zabraklo w poscie Betti przyklasku i zdania "dawaj, bedzie dobrze , tu kasa z nieba spada". Niestety tak nie jest.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Ratatata

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #685 dnia: 12 Sie 2013, 14:26:50 »
Electra zrobi jak zechce ale ja nie ryzykowałabym przyjazdu tutaj bedąc miesiąc przed samym porodem  8) a co jak dzieciątko zechce pojawić się wcześniej na tym świecie ? Ja sama najpierw dopięłabym wszystko na ostatni guzik a potem pakowała walizki :)
Osobiście czekałam na pozwolenie  ponad miesiąc a na żółte karty około 3 tygodni.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #686 dnia: 12 Sie 2013, 14:32:08 »
Irdis tyle czasu juz tu jestes na tym forum i musialas szukac i sprawdzac czy jestem nowa???   

    Wcale nie usprawiedliwiam electre...Czytajac jej post pierwsza mysl jaka mi przyszla na mysl to to,ze kolejna osoba chce od panstwa cos za darmo-cos wyludzic,lecz druga mysl mi przyszla,ze mozne ktos jej jakis glupot naopowiadal co to jej sie bedzie nalezalo przyjezdzajac tu,kto wie?dlatego wiec moze spytala tu na forum....   
 
Co do pieniedzy z panstwa to ja tej kasy nie dostawalam, na moje konto to nie wplywalo! wiec nie nie mow ze korzystalam   
                    MIlego Dnia

Uważasz, że będąc ileś tam na forum powinnam znać Nicki wszystkich uczestników?
Jeśli e dostała zle informacje to zostały one sprostowane. W czym wiec problem?

Nie korzystalas z pieniędzy państwowych? Czyli co przywiozlas z sobą z Polski spore oszczędności za które zylas dopóki maz nie znalazł pracy? No jeśli tak to nic dziwnego, że dostałaś tak szybko pozwolenie.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #687 dnia: 12 Sie 2013, 14:47:18 »
Podziekowalam przez przypadek.
Jezeli, jak twierdzisz ktos komus naopowiadal glupot, to czemu uwazasz "prostowanie" informacji za okaz wrogosci???
Coz, prawda nie zawsze pasuje, ale chyba trzeba ja przyjac, a nie sie obruszac???
Betti, pieknie odpisala dziewczynie, ujmujac sprawe calosciowo. Ale nikt nie raczyl jej nawet podziekowac. Coz, zabraklo w poscie Betti przyklasku i zdania "dawaj, bedzie dobrze , tu kasa z nieba spada". Niestety tak nie jest.

Oj, tam- wiadomo, że dla "dzięków" tego nie robimy  ::).
Bo forum dawno juz pustkami by świeciło ;D ;D ;D
" Polak gorszego sortu"

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #688 dnia: 12 Sie 2013, 16:20:41 »
Wchodzi tu wielu moich i ... nie tylko moich znajomych ;). Lub tez wspolnych znajomych...  :D

No nie do konca tak, ze tlumacze ( chociaz czasami tak...) , tylko przekonuje, zeby weszli, zadali pytanie i sie nie bali...

Inaczej to wyglada, jak tu sie znamy i wiemy, ze nikt nie ma zamiaru wywyzszac sie, ani dokopac, a inaczej z zewnatrz... Chodzi mi tylko i wylacznie o argumenty ad personam. A tu sie pojawily...

Nie piereżywaj towariszcz Aisak. Wiekszość ludzi tutaj załatwia po prostu interesy. Takiego społecznika jak Ty to ze świeczką szukać, hahaha.

Offline electra_89

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 11
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #689 dnia: 12 Sie 2013, 17:11:53 »
Po pierwsze - nie zdążyłam jeszcze podziękować za odpowiedzi, bo po pierwszych kilku godzinach otrzymałam tylko jedną, która zawierała istotne informacje. Także - dziękuję.
Po drugie - przeszukiwałam forum ale większość postów dotyczyło starego systemu zasiłków na innych zasadach, więc raczej do niczego by mi się to nie przydało.
Ja w Danii byłam przez 3 miesiące ale jeszcze przed ciążą, byłam bardziej w odwiedzinach, nie miałam zamiaru zostać na stałe, chłopak w tym czasie pracował też i zjechał do Polski razem ze mną, nie interesowaliśmy się raczej takimi sprawami.
Jeśli chodzi o obecną sytuację to nie planowałam rodzić w Danii bo jak chłopak pracował w kwietniu to nie było nic pewnego na dłużej, po prostu pojechał zarobić i był 1,5miesiąca, ciężko było żyć osobno. Teraz sytuacja się zmieniła, jest opcja na mieszkanie, meldunek tylko problemem jest to, że jest już za późno, dlatego szukam jakiegoś punktu zaczepienia, bo mooże coś się uda. Właśnie przez namowę innych, którzy próbują mnie ściągnąć, bo mówią, że ich żony rodziły i dostały pieniądze za poród i zasiłek, żeby mogli bez problemu utrzymać dziecko na starcie. Jakbym planowała to wcześniej to na pewno wyjechalibyśmy z rok wcześniej, żeby razem zarobić itd. Teraz do pracy pójść już nie mogę, wiadomo, że jakbym mogła to nie pytała bym o żadne zasiłki. Chcę po prostu być koło niego, chyba normalna rzecz. A wyłudzać też nie mam zamiaru, bo z chęcią szła bym do pracy, żeby dziecku niczego nie zabrakło, jeśli dziecko było by już na tyle duże żeby mogło byc w dagpleje, od razu szukała bym pracy. Zależy mi tylko na tym, żeby w ostatniej chwili nie zostać na lodzie. No ale trudno, nic na siłę.
Jeszcze raz dziękuję większości za cenne informacje, większości, bo niektórzy widzę nie potrafili "ugryźć się w język", musieli pokazać swoją wyższość i wyśmiać. :/

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #689 dnia: 12 Sie 2013, 17:11:53 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 250023
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 220
Ostatnia wiadomość 19 Kwi 2024, 09:15:48
wysłana przez Nancyfrank
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26540
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32854
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29830
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand