poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV  (Przeczytany 20133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klingon

  • Gość
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwi 2008, 20:50:05 »
To jest wytłumaczenie dlaczego nie masz rozliczenia rocznego - osoby z ograniczonym obowiązkiem podatkowym muszą zatwierdzić podane kwoty.

Offline beata29

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwi 2008, 21:48:16 »
Rubryka 59 jest to szczególna ulga na małżonka w Polsce.
Zobacz Zmiana do rozliczenia rocznego 2007 i potem wybierz "PIT dla osób z ograniczonym obowiązkiem podatkowym". Ten PIT musisz wypełnić.
 
niby rozumiem ale... w 2007 mąż pracował tu od lipca, ja z córką dojechałyśmy we wrześniu. w grudniu zaczełam prace( pierwsza wypłatę dostałam w styczniu wiec nie rozliczm sie za tamten rok) i wtedy też złożyłam pozwolenie na pobyt i prace. dostałam je dopabuse teraz, tzn. w marcu.
 moje pytanie brzmi:
za ile miesiecy mam policzyć tą ulgę? od lipca do końca roku? czy też od lipca do wrześnie? czy ta ulga obejmuje niepracujących małżonków w polsce czy w danii też?

Klingon

  • Gość
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Kwi 2008, 22:06:40 »
Na małżonka w Polsce można dostać szczególną kwotę wolna (39.500 rocznie). Mieszkając w Danii automatycznie otrzymujesz kwotę wolną (39.500 rocznie) bez względu czy pracujesz. Tak więc jeżeli SKAT zarejestrował twój pobyt tutaj to złożysz te dwa okresy. Zobacz na TastSelv twoje dokumenty.
Inna sprawa, jeżeli mąż otrzymywał diety to mieszkając z rodziną mogą jemu nie przysługiwać.

Offline beata29

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Kwi 2008, 22:29:44 »
próbowałam sie zarejestrować na tast selw ale nie moge zamówić podpisu cyfrowego bo chyba nie ma mnie jeszcze w folkeregistret. wciąż czekam na żółtą karte. próbowałam tez wejść poprzez kod tast selv z kart podatkowej ale tez mi sie nie udało., dostałm taki komunikat:
Du har i TastSelv-koden forsøgt at taste telefonnummeret til TastSelv.
 
Du skal taste den senest udskrevne kode. Hvis du tidligere har anvendt TastSelv på internettet, er du blevet bedt om at vælge en personlig kode, og det er så den kode, du skal taste.

Har du glemt koden, eller er den spærret efter tre forgæves forsøg, kan du bestille en digital signatur via linket ”Bestil digital signatur” i toppen af siden.

 
więć nadal nie wiem co robić.

[Dodane: 13 Kwiecień  2008, 22:22:25]

właśnie sprawdziłam dokładnie, na mojej karcie nie ma tast selv kode, wpisywałam tast selv telefon.....

[Dodane: 13 Kwiecień  2008, 22:24:09]

więc jak sie sie moge dowiedzieć czy skat zarejestrował mój pobyt i od kiedy? chyba zwariuje :'(

[Dodane: 13 Kwiecień  2008, 22:26:40]

cpr i karte podatkowa dostałam w grudniu wiec może "zauważyli" mnie tutaj w grudniu?

Jan Odense

  • Gość
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwi 2008, 08:37:44 »
Du har i TastSelv-koden forsøgt at taste telefonnummeret til TastSelv.
TY probowalas w TastSelv-kodzie wpisywac TastSelv-telefon (zapewne wpisywalas nr. telefonu: 70101070 - to jest numer na ktory mozesz dzwonic by podac zmiany do PIT-u)
Du skal taste den senest udskrevne kode. Hvis du tidligere har anvendt TastSelv på internettet, er du blevet bedt om at vælge en personlig kode, og det er så den kode, du skal taste.
Musisz wpisac ten ostatni kod, ktory byl ci wypisany. (oni maja na mysli ten kod, ktory otrzymalas ostatnio)
Har du glemt koden, eller er den spærret efter tre forgæves forsøg, kan du bestille en digital signatur via linket ”Bestil digital signatur” i toppen af siden.
Zapomnialas kod lub kod zostal zablokowany po trzech niepomyslnych probach wpisywania. Mozesz zamowic  nowy kod poprzez link : "Bestil digital signatur” , ktory znajduje sie  na szczycie strony.


więć nadal nie wiem co robić.

[Dodane: 13 Kwiecień 2008, 22:22:25]


właśnie sprawdziłam dokładnie, na mojej karcie nie ma tast selv kode, wpisywałam tast selv telefon.....

[Dodane: 13 Kwiecień 2008, 22:24:09]


więc jak sie sie moge dowiedzieć czy skat zarejestrował mój pobyt i od kiedy? chyba zwariuje 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jezeli nie bedziesz w stanie sama wejsc na ten link i uzyskac nowy KOD - powinnas pofatygowac sie osobiscie do biura skatu w twojej miejscowosci.
Ja bylem w piatek bo moj kod nie dzialal- okazalo sie, ze oni sami nie mogli tam na miejscu ustalic mi kodu- wpisali na miejscu moje poprawki i dostane poczta nowy PIT rozliczeniowy. - Jan

Klingon

  • Gość
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Kwi 2008, 09:22:08 »
Nowy kod mozesz zamowic tutaj
https://www.tastselv.skat.dk/borger/bestilkode
Potem wpisz dunski PESEL

W ewiedencji ludnosci jest ten adres na ktory SKAT wysyla korespondecje. Ewt. napisz jaki pokazuje sie komunikat kiedy probujesz zamowic podpis cyfrowy.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Kwi 2008, 10:06:21 »
Mi sie poprostu wydaje ze servery skatu sa za bardzo obciazone i nie daja sobie rady. Tak to przynajmniej wyglada z mojego punktu widzenia. Dziwne komunikaty itd...
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

poloniainfo.dk

Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Kwi 2008, 10:06:21 »

Klingon

  • Gość
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Kwi 2008, 10:59:24 »
Komunikaty nie sa dziwne kiedy je sie przeczyta, np.

"Du har i TastSelv-koden forsøgt at taste telefonnummeret til TastSelv."
W pole z TastSelv-kodem probowles wpisac numer telefonu do TastSelv.

To ilustruje jakie ludzie maja problemy nie znajac jezyka.
Dlatego jest wazna aby wkleic komunikat, wtedy bedzie latwiej znalezc przyczyne.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Kwi 2008, 13:53:17 »
Owszem w tym przypadku sie zgodze, jednak sam kilka dni temu probowalem sie zalogowac korzystajac z podpisu cyfrowego i przez dobra godzine nie udalo mi sie ... ciagle jakies bledy byly itd.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Jan Odense

  • Gość
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Kwi 2008, 16:44:18 »
Niestety, jak pisalem bylem sam osobiscie w skacie i tam dojrzala pani powiedziala mi, ze nie moze znalezc w ich systemie kodu dla mnie. Zazartowalem, ze jak mnie wywaliliscie z DK to mi oddajcie 90 tys. skatu- na to nie poszla. wpisala moje poprawki na miejscu wyprintowala nowy PIT a potwierdzenie nadplaty i poprawiony PIT przesla mi poczta. Wychodzi na to, ze ten zapowiadany przez nich farvel til selvangivelsen jakos jeszcze dobrze nie dziala

lilianka

  • Gość
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Kwi 2008, 17:42:58 »
ja zamowiłam nowy kod do tast selv i ... nie działa :) buzka

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Kwi 2008, 20:25:28 »
Piatka na strazy moralnosci narodu :)

Szkoda, ze nie zacznie od poskromienia wlasnej ...

Oczywiscie nie mam na mysli moralnosci :)

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: prośba o tłumaczenie- SKAT TASTSELV
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Kwi 2008, 20:25:28 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13377
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15206
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7298
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17871
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga
skat

Zaczęty przez tłumaczenieDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4890
Ostatnia wiadomość 01 Lip 2008, 15:26:38
wysłana przez Klingon