poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Artykuly o Danii w prasie polskiej  (Przeczytany 355952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #585 dnia: 16 Gru 2015, 21:54:20 »
Niestety CWSM -moj kumpel to odczul jak mu ukradli i zdewastowali motocykl
Co z tego , ze mial zdjecia z monitoringu.....a wartosc sprzeta przekraczala kwote 150 tys kr
Olali go i tyle...
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #586 dnia: 16 Gru 2015, 22:36:16 »
Cswm,

Dlaczego nie uzywasz artykulow bezposrednio z dunskiej prasy tylko znieksztalcone bzdury z polskich szmatlawcow?

 Dunska policja zostanie ilosciowo i finansowo wzmocniona, powstanie nowa szkola policyjna na Jutlandii.W rozsypce to jest rozum autora tego artykulu.

 Hjemmeværnet  (Gwardia Narodowa :) :) ) moze przejac niektore porzadkowe policyjne zadania, ale nic nie slyszalem o ich nowych zadaniach.Oswiadczenia, ze do jakiejs tam sumy nie jada bylyby kompromitujace dla policji i politykow, odpowiedz, nawet nieprawdziwa: "nie pojechalismy bo bylismy zajeci innymi wypadkami", zostanie zawsze zaakceptowana i dlatego tez jest uzywana.

Dodam, ze nie mam wcale najlepszego zdania o umiejetnosciach dunskiej policji.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru 2015, 22:47:13 wysłana przez zpatentem »

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #587 dnia: 17 Gru 2015, 03:40:34 »
Gdybyś nie wiedział , to dla przypomnienia temat tego wątku brzmi -Artykuly o Danii w prasie polskiej.
I wrzuca sie tutaj wszystko co można w polskich mediach znaleźć.I patrząc na dokonania zamieszcza sie tutaj mniej lub bardziej wartościowe znaleziska.

Oczywiście  zawsze możesz wnioskować u administratora o założenie poczekalni a na takowe materiały ,i starszyzna forumowa  stwierdzała by co jest godne lub niegodne poloniinfo,dk.

Na marginesie ,w materiale sa dwa podkreślone tematy które przenoszą do stron duńskich , to dla tych co niewiedza.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #588 dnia: 17 Gru 2015, 10:58:27 »
Zauwaz, ze cytujac tutaj idiotyczne artykuly brukowych szmatlawcow kompromitujesz w pewnym stopniu polskie media, co watpie jest twoim patriotycznym celem :) Uzywaj raczej wiarygodne zrodla (niekoniecznie GW czy Polityki : ) Po za tym sprawdz zawsze co sie pisze o tym w Dani np. googlujac:"forfald af politiet" :)

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #589 dnia: 17 Gru 2015, 17:52:44 »
Zauwaz, ze cytujac tutaj idiotyczne artykuly brukowych szmatlawcow kompromitujesz w pewnym stopniu polskie media, co watpie jest twoim patriotycznym celem :) Uzywaj raczej wiarygodne zrodla (niekoniecznie GW czy Polityki : ) Po za tym sprawdz zawsze co sie pisze o tym w Dani np. googlujac:"forfald af politiet" :)

To w temacie tego wątku (krajwspanialy) ,czy ogólnie?jeżeli tego watku to- nie zabija się posłańców.
Jeżeli rozmawiamy o aspektach politycznych,to co jest wiarygodnym źródłem i przede wszystkim dla kogo? Czy BT mogę porównać do Wybiórczej ,Beringske do Rzepy?

Nie oszukujmy sie ,rządzi internet i media społecznościowe oraz wszelkiego rodzaju blogi.Tam gdzie sam nagłówek świadczy o zawartości merytorycznej ,to w przypadku blogerów nie jest tak łatwo szufladkować.HB wszystko łyknie co jest opublikowane w GW, ja tak nie mam.

W śród znajomych na FB mam osoby które reprezentują dwie strony obecnej polityki , i  raczej są to skrajne strony , ubaw po pachy.

Czy da się skompromitować media? kto jeszcze zachował kręgosłup?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #591 dnia: 17 Gru 2015, 22:46:26 »
Cswm,


Pytasz mnie o wiarygodne polskie zrodla? Znasz je sam dobrze.

Politikken mozesz porownac do GW. EB pewnie do Ekspresu Wieczornego. Nie znam polskich gazet, kupuje czasem GW jak wracam z Polski. Berlingske i BT  ci sami wlasciciele te same polityczne opinie, BT zblizony brukowiec do EB.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru 2015, 23:02:18 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #591 dnia: 17 Gru 2015, 22:46:26 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #592 dnia: 20 Gru 2015, 11:09:30 »
http://www.bt.dk/krimi/politi-sender-kun-tyveri-for-over-100.000-kroner-til-efterforskere

Zwroc uwage, ze chodzi o tzw. "simple" kradzieze a nie wlamania rabunkowe, napady itp. Kazda rodzina ma przeciez ubezpieczenie (tak zakladam, bo to jest normalne) i od tej strony nie widze wiekszego problemu. Natomiast oczywiscie, ze zaniechanie poszukiwan sprawcow kradziezy ma znaczenie, ale zachodzi pytanie priorytetu; czy przeznaczyc wiecej godzin pracy policji na takie sprawy, to znaczy zlapanie zlodzieja, czy na inne bardziej wazne sprawy.     

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #593 dnia: 20 Gru 2015, 11:17:15 »
W zalaczonym linku podano okreslenie "simpel tyver". W wiekszosci wypadkow chodzi o:

Betegnelsen »simpelt tyveri« dækker over tyveri af eller fra tasker, jakker, kolonihaver, cykler eller for eksempel smartphones, som danskerne har lagt på café-bordet, mens kaffen drikkes.
Men »simpelt tyveri« er også, hvis du har haft besøg af tyveknægte, der er gået ind ad en ulåst dør eller er kravlet ind ad et åbent vindue i sommervarmen.


Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #595 dnia: 27 Sty 2016, 20:27:09 »
http://wyborcza.pl/10,82983,19538867,dania-przyjela-kontrowersyjne-przepisy-dot-uchodzcow-wyslano.html

Czy nie wydaje się Wam to ...hm...co najmniej ...wątpliwe moralnie?
Rozumiem argumenty rządu i zgadzam się, że z jakiej racji podatnik ma utrzymywac kogos, kto ma swój majątek. Ale...konfiskata?
Moim skromnym zdaniem można było to załatwić inaczej- tak, jak to jest robione np w przypadku kontanthjaelp. Można oszacowac majątek, kosztowności i oszacować, ile miesięcy dana osoba , posiadająca taki własny majątek, może się sama utrzymac z tych pieniędzy i kosztowności. Ale...konfiskować ? Odbierac obrączki i pierscionki ? Bardzo brzydko mi to "pachnie", bardzo źle się kojarzy... :-\ . Bardzo brzydką "gębę" takie działanie przyprawia dunskiemu rządowi.
" Polak gorszego sortu"

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #596 dnia: 27 Sty 2016, 21:14:50 »
Z tym odbieraniem to średnio, ale tutaj sedno leży w czymś innym - mianowicie nie powinny być wypłacane żadne pieniądze, azyl - ok = dach nad głową i wyżywienie (ale to i tak jestem przeciwko, czyt. dalej), w głowie mojej łysej prawie się nie mieści, że różne kraje wypłacają świadczenia pieniężne tym osobom, które pochodzą praktycznie z kraju 3 świata i nielegalnie najechały Europę.
To nawet obywatel innego państwa UE musi w jakiś sposób cywilizowany się osiedlić - np. gdyby Niemiec chciał zamieszkać w Danii musi mieć pozwolenie - to odnośnie azylu, jak można wpuszczać do Europy, która posiada swoje wartości osoby, które pochodzą jakby z innego świata? - patrz ostatnie wydarzenia w okresie Nowego Roku. Czy Polacy (beti zawsze lubiłaś porównywać ;)) zbierają się w grupy kilkudziesięcioosobowe (o, jaki fajny wyraz), otaczają kobiety, zabierają im kosztowności (o, ciekawe porównanie teraz) i molestują, albo gwałcą? Jakimi wartościami trzeba się kabusewać, by coś takiego czynić? Pewnie pierwotnymi, Europejczycy wychowywani są w innym duchu, wiedzą, co jest można, czego nie, za co może spotkać kara, a jak czyjeś życie jest dla niego samego praktycznie bezwartościowe, to co wówczas? Albo jak na co dzień biegają z maczetami i się wzajemnie mordują? - jak można wpuścić takie towarzystwo w cywilizowane szeregi? Czy nie myślicie, że dla nich zebrać się w grupkę 5-osobową i napaść na jakąś willę to będzie coś nie do zrobienia? Czasami jadę tutaj i widzę jakieś domki, które praktycznie stoją na pustkowiu i się zastanawiam jak ci ludzie mogą tam spokojnie żyć? - ja bym miał chyba ogrodzenie pod prądem, z 10 alarmów jak i cały arsenał broni pod ręką, naprawdę chyba Europejczycy postradali zmysły. Albo w pamięci - jak kobiety czekały z transparentami "Refugees welcome", a tam 90% mężczyzn w sile wieku, a teraz te kobiety boją się we własnym kraju z domu wyjść, albo jak im pomagają, to mogą zostać przez nich zabite (Szwecja), albo zgwałcone (też Szwecja).

A beti ... w tym temacie - uchodźców różnimy się ogromnie (co nie wpływa jakoś znacząco na postrzeganie osoby, w sensie, że to są jakieś tam własne poglądy i praktycznie tyle), ale myślę, że niestety obstawiłaś złego konia ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #597 dnia: 27 Sty 2016, 21:17:48 »
KAzdy DUnczyk, Polak, Hindus w Danii by otrzymac pomoc socjalna nie moze miec majatku wiekszego niz 20.000 koron, a gotowki zadnej. Dlaczego uchodzcow traktowac wyjatkowo?

Sledze media w tej kwestii.
NIkt nie zabiera piercionkow, czy zegarkow, a nawet smartfonow.
Tu przychodza ludzie z walizka pieniedzy, a czasem i woreczkemi diamentow. O tym tu mowa.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #598 dnia: 28 Sty 2016, 04:06:26 »
Dlatego napisałam, że zgadzam się co do tego, że państwo nie powinno łozyc dużych w sumie pieniędzy na kogos, kto przyjeżdża, jak pisze Jomir, z walizką pieniędzy czy woreczkiem diamentow.
Mowa o nowym prawie, które DOPUSZCZA konfiskatę precjozów. Tak praktycznie...wyobrażacie sobie, jak w ekstremalnych wypadkach mogłoby to wyglądać, jakie obrazki mogłoby to generować ? Ja, jak już pisałam, mam bardzo złe skojarzenia...

Spooky, nie chodzi o "stawianie na jakiegos konia".
Tak samo, jak Ty , burzę się, czytając o gwałtach, napasciach i innych rozbojach. ZWŁASZCZA , jako kobieta , "lewaczka " i feministka ;).
Ale swoje argumenty oboje juz w tej kwestii (przyjmowania uchodźców wojennych) przedstawiliśmy .Nie mam siły pisac od nowa  ;).
Uważam zreszta, że Dania akurat podejmuje sensowne kroki, jedynie mam zastrzeżenia co do sposobu, w jaki planuje się w tym wypadku to przeprowadzić. Może "planuje" to złe słowo. może "dopuszcza się" jest odpowiedniejsze. Tak czy inaczej, stworzenie takiej możliwości w prawie , bo o tym mówimy, nie wyglada najładniej.
Naprawdę nie kojarzy się to Wam z rampą w Oświęcimiu ? Bo ja zaraz sobie cos takiego wyobraziłam  :(
" Polak gorszego sortu"

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #599 dnia: 28 Sty 2016, 04:21:34 »
beti - no to rozchodzi się o to, że system jest chory, oni sobie myśleli, że tutaj będą przybywać uchodźcy, którzy stracili wszystko, nie mają gdzie się podziać, ani co jeść, a prawda okazała się zupełnie inna i teraz chwytają się różnych pomysłów, bo nie wiedzą co robić i nie chcą być dojnymi krowami. Ale jak ktoś "idzie na Ciebie" z karabinem maszynowym, to dobrym słowem z nim nie wygrasz ... albo komiksami jak należy postępować w kraju europejskim  ;D

Dokładnie, wszystko już zostało napisane, nie zaczynajmy od nowa ;)
... przy czym gwałty, napaście i rozboje, że wystąpią, to było oczywiste, dlatego ja byłem, jestem i będę tak bardzo przeciwko, i nie robię tego bez jakiegoś celu, po prostu robię to dla siebie, dla was, dla nas wszystkich, żeby żyło nam się spokojnie i szczęśliwie.

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Danii w prasie polskiej
« Odpowiedź #599 dnia: 28 Sty 2016, 04:21:34 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 251690
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 615
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27229
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33517
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30630
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand