poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kontrakt w firmie Dunskiej!!!  (Przeczytany 3795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marek

  • Gość
Kontrakt w firmie Dunskiej!!!
« dnia: 04 Cze 2006, 15:59:36 »
Hej!!Mam takie pytanie!!Od kilku miesiecy pracuje przez JOB SERVER w firmie!!Ostatnio szef zaproponowal mi abym przeszedl bezposrednio na kotrakt do jego firmy!!Pracujac przez Job Server mam okreslona stawke godzinowa licha bo licha ale nie martwia mnie podatki,mieszkanie itd!!Wiem ze Job Server robi jakies powiedzmy \"myki\"z placeniem podatkow za pracownikow!!Przed wyjazdem musialem pokazac dowod zameldowania i ostatnie oplaty z czynszu!!!Podobno w ten sposob placi sie mniejsze podatki ale na tym koncza sie moje informacje!!W zwiazku z tym czy przechodzac bezposrednio na kotrakt do firmy dunskiej mozna placic mniejszy podatek???Jaka jest minimalna stawka za godzine pracy w Danii??Co powiniem jeszcze wiedziec przed podpisaniem kontraktu aby nie wpasc w jakas pulapke zwlaszcza finansowa???Z gory dzieki i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow!!!Marek

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Kontrakt w firmie Dunskiej!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Cze 2006, 19:51:22 »
.
Poruszony temat jest bardzo obszerny . Dlatego odpowiem tu tylko bardzo skrótowo na zadane pytania .

Przy kontraktach do roku czasu osoby ze stalym zameldowaniem za granica nie placa w Danii zadnego podatku do sumy ok. 23.000 kr miesiecznie . Maja tylko potracane 8% zarobku na cele socjalne i bardzo drobna sume ( ponizej 100 kr miesiecznie ) na ATP ( dodatek do emerytury ) .

Stawka minimalna przy pracy w ogrodnictwie wynosi  105,42 kr za godzine .

Zalatwienie mieszkania nie jest w Danii zadnym problemem a w malych miejscowosciach jest to dodatkowo tanio ( ok. 1000 - 1200 kr miesiecznie za jednoosobowy pokój ze wszystkim ) .

Prosze przestudiowac artykuly na forum Hyde Park w watku \"DANIA JEST PANSTWEM PRAWA\" dla nabrania rozeznania w sprawach - a nastepnie skontaktowac sie ze mna poczta wewnetrzna dla przedyskutowania szczególów .

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Kontrakt w firmie Dunskiej!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Cze 2006, 20:43:50 »
Dwa scenariusze:

Pracuje tu do roku czasu, przysluguje mi zwolnienie z podatku. Pod koniec roku pracodawca przedluza mi kontrakt na nastepny rok. Czy place podatek jak reszta dunczykow TYLKO w nastepnym roku, czy rowniez zostane rozliczony z poprzedniego?

Podpisuje kontrakt z gory na 15 miesiecy. Czy przysluguje mi zwolnienie od podatku w pierwszych 12 miesiacac?

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Kontrakt w firmie Dunskiej!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Cze 2006, 21:11:31 »
.
Mysla ze miarodajne informacje przy bardziej skomplikowanych sprawach mozna uzyskac tylko w urzedzie podatkowym .

Ale \"na zdrowy rozum\" to powinno dzialac tak . Odpis delegacyjny jest tak wysoki dlatego poniewaz ktos na delegacji ma wyzsze koszty utrzymania niz ktos majacy tu gospodarstwo domowe . Ale trudno uznac \"delegacje\" ponad rok - bo w tym czasie juz sie na pewno zagospodarowalismy - miedzy innymi poniewaz otrzy,alismy przez 365 dni po 596 koron dziennie zwolnienie podatkowe . To jest naprawde kupa szmalu . Wiec do roku sie zagospodarowyújemy a potem placilmy jak Dunczycy . Tak ja sadze ze to dziala .

Na pewno ponad rok niczego sie nie da przeciagnac chociaz slyszalem o przekretach ze ludzie pracowali rok w jednej firmie , potem wyjechali na tydzien do Polski wymeldowujac sie grzecznie w Folkeregister - a za tydzien wrócili , zameldowali sie znowu i podjeli prace w \"konkurencyjnej\" firmie która w tym akurat wypadku bardzo zgodnie ze swoim \"konkurentem\" wspólpracuje . No ale to ich ryzyko czy komputer urzedu jest odpowiednio oprogramowany aby taki \"fortel\" wylapac .

Jednak jezeli chodzi o firmy posredniczace to przypuszczam ze w tym roku zostana one tak przetrzepane ze sie im na dlugo odechce jakichkolwiek przekretów . Zeby dac innym przyklad ....

poloniainfo.dk

Odp:Kontrakt w firmie Dunskiej!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Cze 2006, 21:11:31 »

 

TVP Polonia w dunskiej kablowce.Czy jest mozliwosc odbioru

Zaczęty przez pepeAKAkunlaoDział Kultura

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5273
Ostatnia wiadomość 09 Lis 2014, 13:01:07
wysłana przez kayutek
Polski akcent w dunskiej reklamie

Zaczęty przez KilupDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3158
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2009, 19:21:13
wysłana przez Kilup
Wynajem cięzarówki do dunskiej firmy.

Zaczęty przez DawiddDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3815
Ostatnia wiadomość 18 Paź 2017, 08:49:19
wysłana przez Dawidd
Jaki jest poziom nauczania w duńskiej szkole?

Zaczęty przez CzaryMaryDział Edukacja

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 58014
Ostatnia wiadomość 05 Lut 2011, 07:35:10
wysłana przez inna
o milosci polsko-dunskiej:)

Zaczęty przez o milosciDział Hydepark

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16316
Ostatnia wiadomość 22 Gru 2008, 19:47:15
wysłana przez Jomir