poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Podatek - Help !  (Przeczytany 18938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mart_sz

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Kwi 2008, 21:47:38 »
WITAM
Wyszło mi z rozliczenia że mam do zwrotu ok 2000 kr.
Jeżeli nie mam konta w Danii to gdzie zostaną przesłane pieniądze?
Czy można podać polskie konto w moich danych "Indberetning/ændring af kontonummer"?
Pozdrawiam

Klingon

  • Gość
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Kwi 2008, 21:54:06 »
Skoro jednak ulgi sie nie naleza, jak nalezaloby prawidlowo rozliczyc podatek w tej sytuacji?
Jezeli mieszkasz z malzonkiem w Polsce to mozesz otrzymac dodatkowa kwote wolna za 4 miesiace, czyli 13167 do rubryki 59.

[Dodane: 28 Kwiecień  2008, 21:51:58]

Czy można podać polskie konto w moich danych "Indberetning/ændring af kontonummer"?
Nie, tam jest tylko miejsce na wpisanie dunskiego numeru konta.

Pytanie o wplate na polskie konto czek bylo juz kilka razy ale nie bylo jeszcze odpowiedzi - czy ktos cos sie dowiedzial w SKAT?
Moze SKAT wysyla czek? ???

Offline ptaszkin

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Kwi 2008, 22:27:10 »
Mam pytanie odnośnie ulgi na współmałżonka w polsce.Mianowicie - ja z żoną mieszkamy razem ale zameldowni jesteśmy oddzielnie . Jednym z warunków otrzymania ulgi jest fakt zamieszkiwania pod tym samym adresem.Ale czy można to jakoś inaczej udokumentować ,czy w skacie liczy się tylko zaświadczenie o zameldowaniu?

Offline Roberto261

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Maj 2008, 16:43:27 »
Czesc
Mam pytanie jestem w danii 2 miesiace (kontrakt na rok) i mam zameldowanie stale w Polsce. Dostalem 1 karte ze skatu  nie mam odliczenia za mieszkanie i wyzywienie  - pomozcie prosze jak to zalatwic i co potrzebuje. Drugie pytanie czy jezeli dojezdzam 14 km codziennie do pracy (w dwie strony) to moge miec dodatkowa ulge za dojazdy. Pozdrawiam Rob

K3

  • Gość
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Maj 2008, 17:12:49 »
Czesc
Mam pytanie jestem w danii 2 miesiace (kontrakt na rok) i mam zameldowanie stale w Polsce. Dostalem 1 karte ze skatu  nie mam odliczenia za mieszkanie i wyzywienie  - pomozcie prosze jak to zalatwic i co potrzebuje. Drugie pytanie czy jezeli dojezdzam 14 km codziennie do pracy (w dwie strony) to moge miec dodatkowa ulge za dojazdy. Pozdrawiam Rob

zdecyduj się, co chcesz: ulgę za dojazdy, czy ulgę ze względu na tymczasowe miejsce pracy ??

Bo dwóch na raz nie dostaniesz, to jakby ci płacili za to że jednocześnie "dojeżdzasz' z PL i dojeżdżasz na terenie DK

Offline Roberto261

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Maj 2008, 17:18:17 »
Dzieki K3 ze sie odezwales (as) Interesuje mnie ulga za tymczasowe miejsce pracy !
pozdrawiam

Klingon

  • Gość
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Maj 2008, 17:21:55 »
Zobacz O podatku dochodowym - dla osób mieszkających za granicą i pracujących. Na dole strony jest napisane jakie dokumenty potrzebujesz aby otrzymac "Ulge z tytulu kosztów zakwaterowania i wyzywienia". Zobacz tez ulge na wpolmazonka.

Ulga za dojazdy do pracy przysluguje przy dojazdach ponad 24 km dziennie.

poloniainfo.dk

Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Maj 2008, 17:21:55 »

Offline Roberto261

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Maj 2008, 17:25:47 »
Dzieki serdecznie za to ze pomagacie ... Czy musze isc osobiscie do skatu czy moge zalatwic ulge online przez skat.dk pozdrawiam robert

Klingon

  • Gość
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Maj 2008, 17:32:24 »
Karte podatkowa mozna zmienic online ale bedac w SKAT mozesz okazac dokumenty - chyba to rejestruja, chociaz nie wiem.

Offline Roberto261

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Maj 2008, 17:44:43 »
Dzieki Klington !!! Przejade sie do nich i dam im ksero poswiadczenia o zameldowaniu ... (dla pewnosci). pozdrawiam i dzieki  za pomoc.  Mam jeszcze jedno pytanie z innej dziedziny czy pracujac 3 miesiace  moge isc w czwartym miesiacu juz isc na urlop platny. Moj pracodawca mowi ze mi sie nalezy i moge wziac 5 dni

Klingon

  • Gość
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Maj 2008, 19:16:42 »
Od 1 maja 2008 mozna wybrac urlop wypracowany w 2007 roku. Nie slyszalem zeby mozna wybierac urlop na biezaco co nie znaczy ze tak nie moze byc.
Nabywasz prawo do 2,08 dnia urlopu za każdy miesiąc pracy. ..

Kali

  • Gość
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Maj 2008, 20:38:33 »
Witam,

Ja mam pytanko takie...

Mam zwrot podatku i prawdopodobnie dostane czek... teraz tylko jest taka sprawa że mieszkam w Polsce i tu przebywam... W Dani byłem 3 miesiące.... nie byłem tam zameldowany.... wszystkie pisma ze Skatu i z ferienkonta przyszły mi na mój polski adres.... więc mam takie pytanie: czy ten czek również przyjdzie na mój polski adres ? bo boję się żeby nie poszedł na adres duński tam gdzie mieszkałem przez te 3 miesiące....

ALe chyba powinien do Polski mi przyjsc ten czek jak reszte pism ze Skatu i z ferienkonta dostałem tez na Polski adres....

Co o tym myślicie ? Jak przyjdzie do Dani czek to może ktos wybrać nieupoważniony tą gotówke - bo w tym domku mieszkają jacyś obcy polacy wiec wiadomo jak jest;/

K3

  • Gość
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Maj 2008, 20:49:39 »
Co o tym myślicie ? Jak przyjdzie do Dani czek to może ktos wybrać nieupoważniony tą gotówke - bo w tym domku mieszkają jacyś obcy polacy wiec wiadomo jak jest;/

czek jest IMIENNY, czyli wystawiony na konkretne imię i nazwisko
na dodatek przy realizacji czeku należy się podpisać na odwrocie

Offline Quit

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: +0/-1
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Maj 2008, 19:19:16 »
Ja ostatnio realizowalam czek ze SKATu. Czek jest wazny 20 dni. Pani na poczcie zazadala dokumentu tozsamosci ze zdjeciem, nie zadowolila sie sygesikring. Malo tego, moja karta z Udlst. tez jej nie zachwycila poczatkowo, paszportu nie mialam przy sobie - to tez mozliwosc, prawo jazdy mam polskie, dowod osobisty polski - w koncu jak ja zarzucilam sterta dokumentow ze zdjeciami, to sie zdecydowalam wyplacic na podstawie karty z Udlst.
Nawet moj maz nie moglby chyba wybrac kasy z czeku, chociaz lapki se uciac nie dam.

K3

  • Gość
Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Maj 2008, 19:48:06 »
Nawet moj maz nie moglby chyba wybrac kasy z czeku, chociaz lapki se uciac nie dam.

nie, nie mógłby

imienny to imienny: albo właściciel, albo nikt

poloniainfo.dk

Odp: Podatek - Help !
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Maj 2008, 19:48:06 »

 

podatek za 2009

Zaczęty przez BetagoDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5516
Ostatnia wiadomość 09 Wrz 2009, 19:05:25
wysłana przez bruner1971
Podatek Środowiskowy

Zaczęty przez cwsm111Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4957
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2013, 17:33:42
wysłana przez cwsm111
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12362
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Podatek 19% od sprzedazy mieszkania

Zaczęty przez droningDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7326
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2010, 22:58:23
wysłana przez droning
podatek 8%

Zaczęty przez tekilDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6487
Ostatnia wiadomość 05 Paź 2008, 00:46:05
wysłana przez Klingon