poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: strata pracy/zasiłek  (Przeczytany 22930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Kwi 2009, 09:21:36 »
Po pierwsze Lilu tu nie pracujesz... ze tak sie czepie personalnie :) Tobie sie przeciez pracowac nie oplaca...

A po drugie... znow apeluje: przeczytaj ze zrozumieniem, a nie zloscia.

Napislam wyraznie - znam tylko taki przepis, jezeli ktos zna inny, niech go po prostu poda. Przepisy od listopada zmieniaja sie praktycznie z dnia na dzien, wiec trudno za nimi nadazyc nie korzytstajac z "monitora rzadowego" o ile tutaj wogole cos takiego jest.

A co do ludzi wykorzystujacy system.... szlag mnie trafia i bedzie trafial...
Znam po prostu obieg pieniadza w panstwie i wiem, ze kasa jakiegokolwiek kraju nie jest studnia bez dna.
Wiec jezeli sie wiecej bierze niz wklada, to po prostu cos sie konczy.
Mnie osobiscie wkurza po prostu to, ze jedni tylko wkladaja, a inni pobieraja, bo im sie "nalezy".
Owszem, zgadzam sie, ze jesli ktos ciezko pracowal, placil podatki i teraz sie zdarzylo, to mu pomoc trzeba.
Ale do cholery, jak ktos pracowal kilka miesiecy, nie wplacil ani grosza do wspolnej kasy, a zaczyna z niej wyciagac, to mi sie juz nie podoba...
I osobiscie jest mi totalnie wszystko jedno czy wyciaga Polak, Arab czy Dunczyk... nie lubie pasozytnictwa spolecznego i juz.

Jeszcze raz zaznaczam - nie mam nic przeciw zasilkom, dla tych ktorzy cokolwiek do wspolnego kosza wlozyli!!!!
Ale nie uwierze, ze jak ktos w Danii zdazyl przepracowac 8 miesiecy, to zdazyl zaplacic podatek.
Mysle, ze ponad 95% przybyszy z UE przez pierwszy rok korzysta z ulg.

CO mi szkodzi???
Tobie tez powinno szkodzic moja droga...
Zaczyna sie od tego, ze zaczyna brakowac na jednej kupce... wiec sie przeklada z drugiej... na drugiej tez zaczyna brakowac, na trzeciej tez... wiec w koncu zaczynaja sie ciecia budzetowe...
Wez pod uwage, ze budzet finansuje zarowno zasilki, ale tez sluzbe zdrowia i edukacje...
Ciecia na przedszkolach i szkolach juz sie odbywaja..
Czyz Twoje dziecie nie chodzi do przedszkola??? Tak, wiec moja droga CIEBIE TEZ TO POWINNO OBCHODZIC....

Ale przeciez PANSTWO JEST NICZYJE, CO NIE?????

Naprawde jestem zaskoczona, ze tak inteligentna i wyksztalcona osoba jak Ty, moze byc tak krotkowzroczna.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi 2009, 09:55:22 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Roslinka

  • Gość
Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Kwi 2009, 10:54:18 »
Ja popieram poglądy Mirry. Mnie sie wydaje ze urzedasy daja te zasilki bo sie boja byc oskarżeni o nierówne traktowanie obywateli EU a przepisów sami nie znaja no bo dlaczego jednemu dadza a drugiemu nie? Duńczyk zeby dostac pomoc socjalna musi byc goły i wesoły a tu Polak podjeżdrza sobie pod socjal audikiem konto ma wypchane a pomoc dostaje.

Offline ciacho

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Kwi 2009, 11:03:27 »
Zaczyna sie od tego, ze zaczyna brakowac na jednej kupce... wiec sie przeklada z drugiej... na drugiej tez zaczyna brakowac, na trzeciej tez... wiec w koncu zaczynaja sie ciecia budzetowe...
Wez pod uwage, ze budzet finansuje zarowno zasilki, ale tez sluzbe zdrowia i edukacje...
Ciecia na przedszkolach i szkolach juz sie odbywaja..
Czyz Twoje dziecie nie chodzi do przedszkola??? Tak, wiec moja droga CIEBIE TEZ TO POWINNO OBCHODZIC....

Ale przeciez PANSTWO JEST NICZYJE, CO NIE?????

Naprawde jestem zaskoczona, ze tak inteligentna i wyksztalcona osoba jak Ty, moze byc tak krotkowzroczna.


Daleko nie trzeba szukac przykladu kraju z deficytem budzetowym  ;)
ale to chyba nasza przywara narodowa - maksimum korzysci przy minimum wkladu wlasnego. Kraj to wedlug wiekszosci krowa dojna i doic nalezy az jej sie boki zapadna. No i Polska wyglada jak wyglada.  ::)

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Kwi 2009, 23:39:29 »
Mirra, nie mam nic personalnie. Dziękuję, nie musisz mi schlebiać.

Będzie krótko: trudno mi się zgodzić z tym,że piszesz, że 95% obcokrajowców korzysta z ulg.. to chyba nie jest aż tak duża ilość..? A nawet jeśli, to co z pozostałymi 5%..?

Piszę,bo mnie to dotyczy. Czy uważasz,że Polacy nie przyjeżdzają całymi rodzinami?
A przypominam, że w momencie, kiedy żona i dziecko są również w Danii- płaci się całkowity podatek. Niezależnie od tego, czy ta żona pracuje, czy też siedzi w domu i gotuje tylko obiady ::)

Owszem, piszesz o wyciąganiu pieniędzy ze wspólnej kasy. Tak, wolałabym,żeby moje dziecię miało posiłki w przedszkolu, zamiast ćkać się kanapkami. Ale komuny ponoć na to nie stać  >:(  Tyle tylko,że JESTEM PEWNA, że jeśli tej kasy nie wyciągnie Polak, to ją wyciągnie Arab, Niemiec, Francuz- obojętne kto- nie mam niczego do innych nacji.
Więc zapewne moja placówka przedszkolna nie dostanie pieniędzy na kuchnię- tak czy owak. ( Tu mogę przytoczyć artykuł z gazety o cenach przedszkoli, o tym,że ceny bardzo rosną,że teoretycznie komuny pobierają większe pieniądze na zapewnienie posiłku dzieciom,ale w rzeczywistości traktują jako podatek i przeznaczają te kwoty na zupełnie inne cele- taki OT)

I ostatnie- przeważnie nie jest tak,że zasiłek mogą pobierać osoby,które nic nie włożyły do wspólnej kasy.
Z tego,co wiem,  by dostać kontanthjaelp (poza szeregiem innych warunków) należy przedstawić wypowiedzenie z pracy- "fast"(kiedy płaci się normalny podatek..), gdzie pracodawca musi napisać powód wypowiedzenia (przy czym żaden z powodów NIE MOŻE znajdować się po stronie pracownika).
Więc- parę oddechów - i spokojnie..


PS. Pracuję. Przecież napisałam to jasno i wyraznie :D

Tubylec

  • Gość
Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Kwi 2009, 00:35:45 »
Emocje - emocje - zgadzam sie ze naduzywanie pomocy socjalnej jest wysoce naganne - ale uzywac jej mozna-po to jest.Jesli ktos stracil prace to pomoze mu to utrzymac sie na powierzchni. Nie jest jednak zamierzeniem pasywne siedzenie w domu bo placa-to nie o to chodzi.Jak najszybciej znalezc prace i do przodu.Zawszee znajda sie ludzie,ktorzy beda chcieli brac ile sie da,na szczescie dunczycy ciut zmadrzeli i kontanthjelp dla osob nie majacych stalego pobytu jest ograniczona do 6 miesiecy-potem niestety kasa sie zamyka poniewaz nie ma podstaw do stwierdzenia ze dana osoba ma nadal zwiazek z dunskim rynkiem pracy a tylko takim pomoc sie nalezy.Slysze wielu polakow-czsem skora cierpnie i ma sie ochote powiedziec co ty tutaj robisz?Dawac dawac dawac.A Duny to glupki i frajerzy trzeba ich wydoic-a jak noga sie powinie to pomocy rodacy-w Polsce pracy niema,zycie drogie,wszystko kosztuje-ale jak miales prace to podatku nie,ubezpieczen od bezrobocia nie bo trzeba placic-trzeba kupic fure zeby wszystkim oko zbielalo i w Polsce po supermarketach wyscigi wozkami - zakupy,zakupy,szpan.Dzieki bogu nie dotyczy to wszystkich-sa normalni solidni ludzie,ktorzy mysla troche dalej niz pol metra od nosa i to oni ratuja renome polaka. :) Ten sie smije,kto smieje sie ostatni.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Kwi 2009, 13:58:41 »
Lilia.... GRATULUJE pracy !!!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline patsy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta

poloniainfo.dk

Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Kwi 2009, 07:09:31 »

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Kwi 2009, 07:29:41 »
Powiem szczerze, ze szlag mnie trafia jak czytam o takich przypadkach jako opisales Willi... ktos przepracowal 8 miesiecy, pewnie nie placac podatkow... a teraz my, ktorzy placimy pelne podatki, musimy takich utrzymywac.
Dziwie sie, ze Dunczycy to wciaz toleruja.

Dunczycy to toleruja bo jak mi wyjasnil jeden w pracy - on woli zaplacic wiekszy podatek na takiego alkotrzaska co nic nie robi, ciagnei z socjalu i pije, tylko po to by sie o tym ze problem alkotrzaskow w Danii wystepuje,  nie mowilo.

PS
A nie jest tak przypadkiem ze wlansie te 8% ktore placimy to wlasnie oplata na socjal ktory pomoze w razie utraty pracy, a podatek idzie na komune, panstwo, kosciol i sluzbe zdrowia ?

« Ostatnia zmiana: 08 Kwi 2009, 08:41:50 wysłana przez Svaria »
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

poloniainfo.dk

Odp: strata pracy/zasiłek
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Kwi 2009, 07:29:41 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8766
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16672
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12510
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27045
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11980
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir