poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dziecko w drodze... co dalej??  (Przeczytany 18197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

K3

  • Gość
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Maj 2008, 20:55:59 »
Zapewne mysla, ze caly swiat robi tak, jak USA...
Swoja droga wydaje mi sie, ze w obu Amerykach jest prawo ziemi, nie wiem, czy gdzies jeszcze.

Prawo ziemi obowiązuje obecnie w Argentynie, Brazyli, Kanadzie, Chile, Kolumbii, Stanach Zjednoczonych, Jamajce, Meksyku, Peru, Pakistanie, Barbados, Urugwaju i Wenezueli
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ius_soli

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Maj 2008, 01:14:45 »
Beata i Szymon.

Jezeli nie masz pozwolenia na pobyt w Danii, to zgodnie z obowiazujacymi przepisami mozesz przebywac w Danii 3 miesiace jako turystka albo 6 miesiecy w poszukiwaniu pracy. Osobiscie radzilbym Wam, abys Ty jaknajszybciej, jeszcze przed porodem, zlozyla wniosek do Udlændingeservice o laczenie rodzin (formularz FA8).
Nie musicie byc malzenstwem. wladze akceptuja rowniez forme partnerska, ale we wniosku musicie to udokumentowac, np. ze mieszkaliscie razem w Polsce.
Nie wiem tylko jak odpowiedzial Szymon na pytania w swoim wniosku, ktory zlozyl w zwiazku z otrzymaniem pozwolenia na pobyt i prace. Byly tam rubryki dotyczace
malzonkow lub innych osob, rowniez osob towarzyszacych, tzn. starajacych sie o pobyt razem z wnioskodawca. 

piatka

  • Gość
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Maj 2008, 20:57:10 »
A ja mimo ze nie mam tutaj zadnych papabusew jeszcze to rodzilam tutaj dokladnie miesiac temu i nasza dzidzia dostanie po tatusiu wszystkie papiery mimo ze tatus polak tylko ze stalym pobytem :)
moze napiszesz jakie to beda papiery?
jesli tatus uzna dziecko, bedzie ono mialo prawo pobytu i ubezpieczenia, nic wiecej

Wszystkim bez prawa pobytu proponuje zawrzec ubezpieczenie, np PZU oferuje ubezpieczenie woyager, 5 zl dziennie, daje bardzo wiele dla osob przebywajach za granica, mozna je rowniez podpisac bedac juz za granica.

Offline krott

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Maj 2008, 22:08:35 »
to prawda ,praktycznie każde ubezpieczenie typu "travel" możesz wykupic z danii przez kogoś w polsce bez potrzeby zjazdu a takze przez neta(planeta młodych-jeszcze się nie zawiodłem)a także wybrac okres od kiedy ma być zawarte.Tylko nie wiem jak w planecie z porodem ale regulamin jest na necie.
acha jest stosunkowo tanie bo chyba 45 albo 60 pln za rok


[Dodane: 03 Maj  2008, 22:06:56]

apropo moderzy dlaczego mam newbiew profilu??

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Maj 2008, 09:53:56 »
Zależy to od ilości napisanych przez ciebie wiadomości.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline Beata i Szymon

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Maj 2008, 19:20:59 »
no dzieki za informacje:) niestety wypelniajac papiery zaznaczylem ze jestem sam. a udowodnic ze mieszkamy razem w polsce tez raczej nierealne bo nie mieszkalismy tam razem... oj ta Dania... zeby sie w tych wszystkich papierach polapac to naprawde trzeba miec wielka glowe:/ od pazdziernika uzbieralem juz kartonik makulatury;)

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Maj 2008, 21:39:27 »
piatka no i wlasnie takie papiery dostanie - staly pobyt i ubezpieczenie a co niemowlaczkowi narazie potrzeba wiecej ? chyba nie pozwolenie na prace ? :)

poloniainfo.dk

Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Maj 2008, 21:39:27 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Maj 2008, 00:01:42 »
NIe sprawdzalam tego, ale cos mi sie wydaje, ze porod  o czasie nie jest zaliczany do "naglych wypadkow".
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Marys

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Maj 2008, 13:15:19 »
Jak tatus pracuje i placi podatki, to wszystko bedzie w porzadku.

Rodzine mozna sciagnac (druk AR8) w takim wypadku, pod warunkiem, ze jest slub. Sciaganie rodzin to nie tylko kwestia malzenstw dunsko-niedunskich, tyle, ze zezwolenie na pobyt rodziny zalezy od zezwolenia tatusia. Jak tatus traci prawo pobytu, to rodzina traci automatycznie tez.

[Dodane: 06 Maj  2008, 13:03:47]

Właśnie dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży. Co dalej???

Cieszyc sie :) Gratulacje :) :) :)

Klingon

  • Gość
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Maj 2008, 13:32:40 »
Właśnie dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży. Co dalej???
Musisz usmiechac sie calymi dniami to urodzisz usmiechniete dziecko. ;D

A&M

  • Gość
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Paź 2008, 21:50:31 »
Witam :)
Ja obecnie jestem w prawie identycznej sytuacji.
Moj narzeczony studiuje i pracuje w Danii-pozwolenie na pobyt i prace na czas studiow ma, ale bedzie sie staral o stale pozwolenie na pobyt. Ja mam europejskie ubezpieczenie i polska legitymacje studencka ;D
O ciązy dowiedzialam sie 2tyg temu, przylecialam tu do Danii i zastanawiam sie nad zostaniem tutaj. Jedyny problem to lekarze. Nie chca mnie przyjac w szpitalu bo mowia ze tylko emergency przyjmuja i ze skabusewaniem. Zaden lekarz z ksiazki telefonicznej nie chce mi wypisac skabusewania. To jest jakies chore! Prywatnych gabinetow nie znalazlam jeszcze, w jednym punkcie mi powiedzieli ze moga mi zrobic USG... za JEDYNE 1500dkk... Czy ktoś wie, co powinnam zrobic?  ???
Czy zna ktoś moze jakiegs polskiego lekarza? Nie musi byc ginekologiem.
Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam!

K3

  • Gość
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Paź 2008, 23:00:03 »
Ja mam europejskie ubezpieczenie i polska legitymacje studencka ;D

w takiej sytuacji jesteś traktowana tak samo jak turysta... tylko nagłe przypadki....

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Paź 2008, 23:21:42 »
Kolejny przyklad bezmyslnosci. Przepraszam, ale tak oceniam przyjazd do kraju, w ktorym absolutnie nie zna sie realiow zycia.
Doslownie powalilo mnie to, ze twierdzisz, ze to chore, ze nie chca CIe przyjac do lekarza... Przepraszam, a na jakiej podstawie mieli  by to uczynic??? Czy dunska sluzba zdrowia jest dobrym wujkiem, ktory obsluguje wszytskich obcokrajowcow??? I tak robia wiele, bo opieke zdrowotna maja wszyscy majacy tu pozwolenie na pobyt, nawet jesli nie zaplacili jednej korony podatku na cele zdrowotne. W Polsce jak nie pracujesz to opieki nie masz. A dla Ciebie dziwne, ze opieki nie masz, bo przyjechalas z innego kraju???? To jest chore!!!

Co do starania sie chlopaka o staly pobyt, to tez drobne poczucie humoru.
O staly pobyt mozna sie starac najwczesniej po 5 latach pobytu, w tym minimum 3 przepracowanych.
Moze chlopak sie starac o prawo nieograniczonego, unijnego pobytu, ale to na podstawie pracy.
Moze rowniez sie starac o prawo pobytu dla Ciebie i dla dziecka, ale to wtedy, kiedy bedzie mial wynagrodzenie i mieszkanie to umozliwiajace.
Szczerze radze poczytac forum, rozejrzec sie w tym kraju, a pozniej podejmowac decyzje.
« Ostatnia zmiana: 28 Paź 2008, 08:03:45 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Edma

  • Gość
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Paź 2008, 11:09:53 »
W Polsce kobieta w ciazy jest chroniona i ma prawo do bezplatnej opieki zdrowotnej do zakonczenia ciazy i w pologu, nawet jak nie ma ubezpieczenia.

K3

  • Gość
Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Paź 2008, 11:48:17 »
W Polsce kobieta w ciazy jest chroniona i ma prawo do bezplatnej opieki zdrowotnej do zakonczenia ciazy i w pologu, nawet jak nie ma ubezpieczenia.
a czy ty nie rozumiesz, ze tu chodzi o osobę, która do Danii przyjeżdża ot tak sobie, jest jak turysta... równie dobrze mogłaby pojechać na Madagaskar
bez obywatelstwa, bez pozwolenia, nic....

owszem, jak ma ubezpieczenie europejskie to w NAGŁYCH przypadkach to ubezpieczenie zadziała, ale nie w przypadku kiedy ktoś ot tak zechce sobie pójść do lekarza

poloniainfo.dk

Odp: dziecko w drodze... co dalej??
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Paź 2008, 11:48:17 »

 

Pieniadze rodzinne na dziecko a rozwod

Zaczęty przez kumcokDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8854
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2018, 08:27:39
wysłana przez Jomir
Dziecko!

Zaczęty przez PanslaashDział Pomoc!

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 22552
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2012, 20:23:58
wysłana przez kaja288
Chorobowe na dziecko

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8152
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2011, 17:50:58
wysłana przez kaja83
Kleszcz, dziecko i słuzba zdrowia

Zaczęty przez liliaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 8837
Ostatnia wiadomość 31 Maj 2011, 10:17:11
wysłana przez inna
dziecko w danii

Zaczęty przez annaodenseDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6905
Ostatnia wiadomość 07 Maj 2007, 09:12:31
wysłana przez mona