poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: POZEGNANIE  (Przeczytany 2606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marys

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
POZEGNANIE
« dnia: 08 Maj 2008, 11:11:03 »
Pozwolilem sobie zacytowac wczesniej fragment powiesci Juliana Tuwima. Poety znanego kazdemu, kto ukonczyl przynajmniej polska szkole podstawowa. Okazuje sie, ze jeden z Wielkich tego forum uznal tworczosc Tuwima za idiotyczna, druga Wielka wpis usunela.

Dlaczego?

Przypomina mi to cenzure z czasow rezimu w Polsce.

Co nie po mysli cenzora - do skasowania. Ludziom wolno czytac tylko to, na co laskawie cenzor pozwoli.

Mysle, ze niektorzy z nas nie po to uciekali z PRL-u na wysniony Zachod, zeby znow - wsrod Polakow - odnalezc cenzure. Ja dziekuje za deja vu.

Jest to moj ostatni wpis na tym forum. Nie dlatego, ze sie kogos wystraszylem. Wlasnie sobie uswiadomilem, ze wczoraj jednak pewien Ktos mial moze racje....

Warto bylo jednak pisac - dzieki temu udalo mi sie poznac osobiscie jedna Wspaniala Osobe. Niby nic - a jednak bardzo wiele.

Pozostalych ZLOSLIWYCH, zadufanych w sobie zegnam ozieble.

Cenzorom polecam zamiane Danii na komunistyczna Koree, tam by Was dopabuse docenili.

Marys.

P.S. Nie musicie sie bawic w banowanie. Odchodze sam. Z godnoscia.




Offline kahma

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Kobieta
POZEGNANIE MARYSIA - jedna wielka obłuda
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2008, 11:59:18 »

I moja odpowiedź na nie (cytat z Hydeparku):

Marys, mam dla Ciebie propozycję: zamieść na forum obsceniczne fragmenty "Ulissesa" Joyce'a (to klasyka światowej literatury!) - będziesz miał następny powód, żeby się oburzać i pienić z powodu usunięcia. I będziesz w swoim żywiole, bo o to Ci chodzi. Taką literaturę wybiera się samemu i w odpowiednim momencie, a nie napotyka się na nią przy okazji czytania interesującego nas wątku forum. Może zacznij się wyżywać w inny sposób.
P. S. Tuwim z pewnością by Ci nie podziękował...

[Dodane: 08 Maj  2008, 11:22:47]

Doradzę Ci więcej - znajdź forum Polaków z Dublina i na nim zamieszczaj wybrane fragmenty "Ulissesa", będzie jak najbardziej na temat, ponieważ akcja tej powieści toczy się właśnie w Dublinie. Z pewnością wszyscy będą zachwyceni. ;D
[/i]

poloniainfo.dk

POZEGNANIE MARYSIA - jedna wielka obłuda
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2008, 11:59:18 »

 

Pozegnanie z GoTTie .

Zaczęty przez Grzegorz_OdenseDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4858
Ostatnia wiadomość 30 Paź 2008, 12:44:25
wysłana przez Grzegorz_Odense
coś na pożegnanie

Zaczęty przez zywotDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2347
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:57:09
wysłana przez zywot