poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?  (Przeczytany 20188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gosc

  • Gość
Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« dnia: 09 Maj 2008, 22:02:36 »
Witam,

tak czytam to forum i przegladam posty o tych podatkach i jakos nie potrafie wyglowkowac dokladnie co i jak. Dopabuse co zaczalem prace w Danii, narazie mam umowe na okres probny 3 miesiace, pozniej mozliwe na stale. I ostatnio lukam sobie w kwitek z wyplaty i mam napisane, ze place 39% tutaj, ale caly czas staly meldunek mam w Polsce. To teraz niech mi ktos powie, czy jak dojdzie do rozliczen PITow za rok, to jak bede jeszcze musial zaplacic jakis podatek w Polsce? Czy juz nie, bo przeciez tutaj place pelny, bez zadnych ulg. Aaa i niech mi ktos powie, gdzie moge znalezc progi podatkowe naliczane w Danii? I jak to bedzie, jakbym dostal umowe na stale, to lepiej wymeldowac sie z Polski i tutaj zameldowac czy jak?

Pozdrawiam

simonkocon

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2008, 22:15:12 »
chłopie, co tutaj jest nie do zrozumienia. Każdy płaci zawsze 38 , 39 czasem 40 procent od reszty pieniędzy która zostaje mu po odliczeniu fradragu i to nigdy sie nie zmieni. Zawsze też będziesz płacił 8 proc. dla komuny. Co do podatku w Polsce to zapłacisz jeszcze dodatkowo 40 proc. bo przy takich wysokich zarobkach jesteś dla urzędu skarbowego krezusem i zaliczasz się do najwyższego progu podatkowego. wszystko

K3

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2008, 22:17:46 »
chłopie, co tutaj jest nie do zrozumienia. Każdy płaci zawsze 38 , 39 czasem 40 procent od reszty pieniędzy która zostaje mu po odliczeniu fradragu i to nigdy sie nie zmieni. Zawsze też będziesz płacił 8 proc. dla komuny. Co do podatku w Polsce to zapłacisz jeszcze dodatkowo 40 proc. bo przy takich wysokich zarobkach jesteś dla urzędu skarbowego krezusem i zaliczasz się do najwyższego progu podatkowego. wszystko

nie dodatkowo... bo podatek zapłacony za granica odlicza sie od polskiego... nie wprowadzaj w błąd

Klingon

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2008, 22:21:32 »
Bedac zatrudniony na okresi probny masz tymczasowe miejsce pracy i mozesz otrzymac diety. Przenoszac rezydencje podatkowa do Danii, tutaj bedziesz musial rozliczyc sie z polskiego dochodu i zaplacic podatek od ewentualnej nieruchomosci w Polsce.
Progi podatkowe sa tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Podatki_w_Danii

PS. 8% placi sie do panstwa, gminny podatek jest ok. 24,7 %.
Od polskiego podatku proporcjonalnie odliczasz podatek zaplacony w Danii - zobacz http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/broszury_informacyjne/web_praca_najemna_2007.pdf
To moze jeszcze poprawic sie wraz z ustawa o abolicji

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2008, 22:21:44 »
Zapomniales Simonie o jednym:
od podatku naleznego w Polsce, odlicza sie juz zaplacony podatek za granica, wiec do zaplaty pozostaje nie wiele. A najczesciej nic, jesli odliczy sie diety, rozliczy z niepracujaca lub malo zarabiajaca zona, ulgi prorodzinne itd...

Moim zdaniem placenie podatku w Danii jest wygodniejsze. Nie przeliczalam nigdy tego dokladnie, ale jestem prawie pewna, ze roznice nie sa powalajace.
Natomiast jest kwestia psychologiczna, w Danii pobieraja Ci co miesiac, a gdybys nie placil w Danii, to nagle w Polsce wyskoczy do zaplaty ze 30 tysiecy, to mozna zawalu dostac.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline simon

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2008, 22:25:42 »
przepraszam że wprowadziłem w błąd

gosc

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2008, 22:35:11 »
wiec do zaplaty pozostaje nie wiele. zawalu dostac.
strazniczka ortografii robi bledy??????????? ;D ;D ;D ::) ::) ::)

poloniainfo.dk

Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2008, 22:35:11 »

Gosc

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2008, 22:40:33 »
od podatku naleznego w Polsce, odlicza sie juz zaplacony podatek za granica, wiec do zaplaty pozostaje nie wiele.

No tak, czyli jak w Polsce placilem 19% podatku a tutaj 39% to co mam placic w Polsce skoro tutaj placilem 2 razy wiecej? Nie kumam tego troche :/

Klingon

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Maj 2008, 22:43:39 »
W Danii masz wieksza kwote wolna od podatku, 41000 rocznie. Takze mozesz miec dodatkowe ulgi jak np. diety przez 3 miesiace. W Polsce tez wejdziesz na wyzszy prog podatkowy.

PS. W Danii placisz 8% + 0,92 * 39 %

polemic

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Maj 2008, 22:48:06 »
Widzę, że w Twoim przypadku będzie potrzebna pomoc biura rachunkowego.
Jak zapłacisz to zrozumiesz

Klingon

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Maj 2008, 22:52:14 »
Tutaj mozesz orientacyjnie obliczyc dunski podatek: http://tastselv.skat.dk/
Tu jest tlumaczenie: http://home25.inet.tele.dk/pl/Skat/TastSelv/Borger.html

Gosc

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Maj 2008, 22:59:59 »
Widzę, że w Twoim przypadku będzie potrzebna pomoc biura rachunkowego.
Jak zapłacisz to zrozumiesz

No to wlasnie chcialbym miec teraz poglad jakis ogolny, zanim zdecyduje sie na ewentualne zostanie tutaj przy umowie na stale w Danii. I czy wtedy lepiej wymeldowac sie z Polski zeby nie placic w Polsce zadnego dodatkowego podatku. Nie jestem zonaty, wiec jakis tam ulg z tej dziedziny nie bede mial. Co do okresu probnego to na umowie mam napisane, ze pierwsze 3 miesiace (okres probny) obie strony moga odstapic od umowy w ciagu 5 dni, po tym czasie okres wypowiedzenia jest 3 miesiace, itd, czyli w sumie ta umowe moge traktowac jako stala i na kwitku mam wyszczegolnione, ze A-SKAT 39% AF, nigdzie nie mam nic o 8% napisane. Co do diet, to tez raczej nic z tego, bo mieszkanie mam praktycznie 2km od pracy, wiec raczej zadne dojazdy sie chyba tutaj nie licza.

K3

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maj 2008, 23:05:39 »
No to wlasnie chcialbym miec teraz poglad jakis ogolny, zanim zdecyduje sie na ewentualne zostanie tutaj przy umowie na stale w Danii. I czy wtedy lepiej wymeldowac sie z Polski zeby nie placic w Polsce zadnego dodatkowego podatku.

Czytaj ze zrozumieniem: wcale sie nie musisz z PL wymeldowywać....

a  to dlatego, ze w polskim rozliczeniu często wychodzi: dochód: 100000, wiec podatek 30000, ale podatek zapłacony za granica to 40000 wiec nie płacisz nic...
dopabuse gdy podatek wg polskich zasad okaże sie większy nic duński, to płacisz różnicę....

i nie patrz na żale co nie których, co maja do zapłaty w PL po kilkanaście tysięcy PLN... mieli w Danii 8%, to właśnie dlatego dopłacają różnicę...

Gosc

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Maj 2008, 23:13:35 »
Czytaj ze zrozumieniem: wcale sie nie musisz z PL wymeldowywać....

a  to dlatego, ze w polskim rozliczeniu często wychodzi: dochód: 100000, wiec podatek 30000, ale podatek zapłacony za granica to 40000 wiec nie płacisz nic...
dopabuse gdy podatek wg polskich zasad okaże sie większy nic duński, to płacisz różnicę....

i nie patrz na żale co nie których, co maja do zapłaty w PL po kilkanaście tysięcy PLN... mieli w Danii 8%, to właśnie dlatego dopłacają różnicę...


No i o takie wyjasnienie mi wlasnie chodzilo, dzieki K3, poprostu place tutaj dunski pelny podatek, a nie jakis z ulga.

Klingon

  • Gość
Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Maj 2008, 23:14:28 »
Co do diet, to tez raczej nic z tego, bo mieszkanie mam praktycznie 2km od pracy, wiec raczej zadne dojazdy sie chyba tutaj nie licza.
Wyszlem z zalozenia ze miejsce stalego zamieszkania masz w Polsce i dopoki jestes zatrudniony na okres probny, masz tymczasowe miejsce pracy - nie mozesz wiedziec czy zostaniesz zatrudniony na stale.

PS. Warto miec ulgi, np. polski podatek 30 tys., dunski 40 tys. to lepiej zaplacic dunski 35 tys.
Albo dunski 20 tys. i doplacic do polskiego 10 tys. ;D

poloniainfo.dk

Odp: Pytanko o podatek pelny placony tutaj a w Polsce jaki?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Maj 2008, 23:14:28 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14917
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8768
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6887
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34498
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11306
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@