poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Spotkania wspólnoty chrześcijańskiej w Aarhus | Każdy czwartek kl. 19.00  (Przeczytany 20588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JohnnyZet

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Wątek ten zakładam dla wszystkich obecnych i potencjalnych uczestników naszych spotkań.
Dla niewtajemniczonych kilka ważnych informacji:

Obecnie na spotkania uczęszcza około kilkunastu osób.
Są to spotkania wspólnoty chrześcijańskiej i już spieszę napisać
dlaczego nie warto się ich bać:

Po pierwsze spotykamy się przy kościele Katolickim, a więc również i Twoim, bo przecież przez chrzest jesteś do niego włączony i masz prawo z niego czerpać. Dlatego nie ma znaczenia ile masz lat i jaki masz zawód, przyjść może każdy i zaproszony czuć może się każdy, nawet jeśli nigdy do kościoła nie chodził :)

Podczas spotkania uwielbiamy po prostu Pana Boga, a on pieczołowicie się nami zajmuje.
Jest to modlitwa naszych serc, połączona ze śpiewem i grą na gitarze (choć obecnie mamy trochę problem z brakiem gitarzysty, ale wierzę, że chwilowy)

Bóg ma dla każdego, dla Ciebie i dla mnie naprawdę, wiele do zaoferowania i co ważniejsze, wcale nie musisz się bać, że cokolwiek Ci odbierze, do czegokolwiek Cię zmusi.

Sam kiedyś omijałem z daleka sam kościół i akiekolwiek wspólnoty, no na sam dźwięk tego słowa najzwyczajniej mnie mdliło :) Dziś wiem, że być we wspólnocie, to spotkać ludzi takich jak ja, mieć wspaniałych przyjaciół, którzy mają jedno i to samo, wartościowe, w świecie bez wartości, pewne Odniesienie.

Do tego Bóg pozostaje wierny wszelkim obietnicom jakie złożył każdemu z nas a jakie możesz wyczytać w Biblii.
Przytoczę choćby to jedno: "Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście, a ja was pokrzepię" Ew. Mateusza, Rozdz. 11, werset 28 (http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=254#W5)

Pan Bóg pokrzepia i daje siły za zupełnie darmo - tak, nie musisz zapłacić za to ani korony. Radość i pokój jaką wlewa w serca nie jest możliwa do porównania z niczym innym materialnym i doczesnym na tym świecie.

Z osobistego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że życie z Bogiem to zdecydowanie najlepszy wybór jakiego dokonałem w swoim życiu. Mam zaledwie 28 lat, jednak jako młody człowiek narobiłem różnych głupstw i może nie byłbym dziś tym kim jestem. Dzięki Panu Bogu mogę spokojnie patrzeć w przyszłość. On zajął się całym moim życiem. Relacją z rodzina i bliskimi, odpowiednią pracą i jej rozwojem, skończeniem studiów, osobistymi pragnieniami rozwoju, mieszkaniem, a nawet samochodem czy znalezieniem się tu! Uwolnił mnie też z nałogu palenia papabusesów (a fe!:) i dał po prostu ogromną radość życia! Nie da się opowiedzieć wszystkiego, ale niech to będzie taką małą zachętą :)

Spotkania rozpoczynamy wspólną Eucharystią, później modlimy się i słuchamy wykładu - nauczania. Poza tym poznajemy się i mam nadzieje, że będzie to szło nam tak dobrze jak dotychczas.
Jeśli więc chciałbyś poznać też normalnych i wartościowych ludzi, różnego wieku, stanu i zawodu, to spotkasz ich właśnie w tym miejscu :)

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości napisz lub zapytaj. No i do zobaczenia :)

Jasiu

marcin23

  • Gość
brakuje słów zeby wyrazić zażenowanie tym o czym piszesz!!!!!!
-Dziś wiem, że być we wspólnocie, to spotkać ludzi takich jak ja, mieć wspaniałych przyjaciół, którzy mają jedno i to samo, wartościowe, w świecie bez wartości, pewne Odniesienie.
-Jeśli więc chciałbyś poznać też normalnych i wartościowych ludzi, różnego wieku, stanu i zawodu, to spotkasz ich właśnie w tym miejscu

Tula

  • Gość
brakuje słów zeby wyrazić zażenowanie tym o czym piszesz!!!!!!
A coz Cie tak zazenowalo, Marcinie? Fakt czyjejs wiary? Nikt Cie nie zmusza do jej wyznawania, ale uszanuj i nie pokpiwaj.

K3

  • Gość
A coz Cie tak zazenowalo, Marcinie? Fakt czyjejs wiary? Nikt Cie nie zmusza do jej wyznawania, ale uszanuj i nie pokpiwaj.

nie fakt czyjejś wiary, tylko stwierdzenie, że ci co z nami to sa OK, a cała reszta to idioci, chamy i brudasy...

Offline Dawid

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
sory, jestem ciut anty kościelny, ale nie odczułem tego że Johnny mnie obraża. Jeśli człowiek organizuje takie spotkania i w to wierzy to chwała mu za to że się poświęca i działa, a ci którym się to nie podoba niech się nie doszukują ukrytych ataków.
pozdrawiam

p.s.

jeden ma wartości w wartościowych spotkaniach  8) drugi ma wartości gdzie indziej, co nie musi znaczyć przeca, że jego wartości są mniej wartościowe  ;D

Tula

  • Gość
nie fakt czyjejś wiary, tylko stwierdzenie, że ci co z nami to sa OK, a cała reszta to idioci, chamy i brudasy...
Tego nie napisal, nadinterpretujecie. Mysle, ze przez troche nieszczesliwe sformulowanie "normalnych" ludzi mial raczej na mysli to, ze stereotypowo widzi sie katolikow jako takich troszke nawiedzonych, podczas gdy oni, w wydaniu niemoherowym, sa wlasnie normalni :).

Offline lolo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
siemeczka
ladnie napisane johnny ;D

uczestnicze w trych spotkaniach i uwazam,ze sa fantastyczne!!!! (szczegolnie charyzmatyczny prowadzacy ;D)
musze powiedziec,ze modlitwa na spotkaniach jest bardzo naturalna i duzo ciekawsza (moim zdaniem) niz w kosciele.poza tym uwazam ,ze ludzie uczestniczacy w tych spotkaniach zblizaja sie do siebie przez wspolna modlitwe.moj udzial w pierwszym spotkaniu kojarzyl mi sie nieco z chrzescijanami w Quo Vadis(hihihihihihi)
zapewniam jest cool i pasuje wspaniale do mlodych(ale nie tylko ) ludzi. :D
jak bedzie nas wiecej prawdopodobnie nasza wspolna modlitwa wygladac bedzie jak na amerykanskich filmach,gdzie(glownie )ciemnoskorzy modla sie spiewajac i wstajac z lawek pragnac pochwalic pana Boga. ;D ;D ;D

posssdro i zapraszam rownierz ;D ;D ;D ;D ;D ;D

poloniainfo.dk


Offline Dawid

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
wolą dodania małego spamu do tematu, śmiem pytać retorycznie....

czemu polacy się zawsze kłócą nawet jak nie ma o co? ???

Offline JohnnyZet

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Cieszę się, że wątek wzbudza zainteresowanie :) nic nie brzydzi bardziej niż poprawność polityczna i przytakiwanie tłumom.
Cieszę się, że Ewangelia jest znakiem sprzeciwu. To nic nowego. Sam Pan Jezus powiedział, że przyszedł rzucić ogień na ziemię a wyznawcy Jego imienia będą prześladowani. No ale bez przesady, to jeszcze żadne prześladowania :)

Uważam się za uprzejmego gościa, ale czasem umiem też przywalić. W tym jednak wypadku nie muszę nikogo za nic przepraszać, bo jeśli ktoś czuje się "chamem czy brudasem" to po prostu jest mi go żal.

Normalny człowiek to taki, który jest zwyczajnie normalny:

- chodzi po ziemi, obiema stopami
- zarabia pieniądze i chce mieć dobrą pracę
- chce godnie mieszkać i żyć, dobrze wyglądać i się ubierać
- chodzi na siłownie, ma samochód, ogląda czasem tv, używa kompa
- i robi całe jeszcze inne mnóstwo fajnych ciekawych rzeczy...

..i mając i robiąc to wszystko, można być chrześcijaninem.
 
Dla mnie chrześcijaństwo kojarzyło się kiedyś z czymś potwornie nudnym. Dziś wiem, że moja wiara opiera się o Osobę, której istnienie potwierdza najbardziej dokładny dokumenty historyczny świata - Biblia, o Osobę, która zmartwychwstała i żyje, po to abym Ja miał życie. Osobę, która działała cuda i znaki i która i dziś udziela swojej mocy. Cieszę się, że Jezus jakiego znam, to Bóg Mocny i Wierny, nie malowany słodki z jarmarcznego obrazka, ale Syn Boży, pełen mocy. I to nie tylko jako Bóg.. ale wystarczy prześledzić Jego dzieje w Ewangeliach. Braveheart z melą gips się chowa. Jezus, który potrafi wypędzić przekupniów ze świątyni, który ma odwagę powiedzieć kohorcie, która przyszła go zgładzić - kogo szukacie, Ja Jestem, który potrafi przeciwstawić się faryzeuszom i piastującym stołki obłudnikom...
... i Jezus, który potrafi pochylić się nad cierpieniem, wzruszyć się do łez i objąć opieką potrzebujących, miłujący braci swoich i przyjaciół. To jest nasz Bóg. Oddający życie nie uroniwszy łzy czy głosu narzekania.

Masz rację K3, chrześcijaństwo nie jest dla mięczaków.

Lolo, brachu, dzięki za piękne świadectwo! CU next czw ;)


[Dodane: 14 Maj  2008, 19:37:55]

aha no i zgodnie z prośbą, podaję miejsca w Biblii, którymi jutro
będziemy się zajmować, dla tych, którzy chcieli odszukać je sobie już w domu,

dokładne wersety podam w trakcie, poniżej rozdziały

Księga Mądrości, rozdział 1 (Mdr)
Psalm 51 (Ps)
List do Rzymian 3 + 6 (Rz)
Ewangelia Św. Jana 8 (Jn)

Cu!

marcin23

  • Gość
ja powiem tak ze ciesze sie ze powoli kosciól traci wplywu a to dlatego ze ludzie robia sie coraz bardziej swiadomi,bardzie zaradni i juz powoli sa wstanie samemu kabusewac swojim losem,nieporzebuja zadnej dotryny ktora jako glowny cel stawie sobie potporzatkowania ludzi w sposob jaki w danym czasie jest skuteczny i bedzie okreslac spoleczenstwu jak ma zyc czarpiac przy tym korzysci materialne!

dlatego ja uwazam ze chrzescijanstwo i inne religie w takim fanatycznym podejscu jaki masz kolego jest wlasnie sa dla mieczakow ludzi zaglobionych nieumiejacych samodzielnie sobie poradzic i irytuje mnie publiczne wyrazanie tej hipokryzji naklanijac przy tym kogokolwiek.mojim zdaniem kazdy powinnien zachowac to dla siebie a jak ktos bedzie chcial dolaczyc to zawsze znajdzie sobie samemu kosciół

a co do przesladowan wyznawców eucharysti to wlasnie od kiedy ci mendrcy głoszacy slowo boże urosli w sile podpierajac sie przy tym powiescia o nazwie biblia rozpoczeli ere przesladowan,rozpentywania religijnych wojen zabijania przy tym miliony niewinnych ludzi pod przykrywka nawracania tych tzw.niewiernych gwalcąc zasady i porzadek obowiazujacy w danej gropie!

a normalnosc kolego to jest pojecie bardzo wzgledne i nikt inteligetny niebedzie jej podawal żadnemu okresleniu a to co ty napisales to czysta,żałosna,populistyczna tedencja!!


pozdrawiam

piatka

  • Gość
Zrozumialam, ze powstaje, albo powstala juz nowa sekta chrzescianska, ktora chce sie oddzielic od kosciola katolickiego?
Wiec po co spotykacie sie pod  kosciolem katolickim?
Malo dunskich kosciolow?



Tula

  • Gość
Zrozumialam, ze powstaje, albo powstala juz nowa sekta chrzescianska, ktora chce sie oddzielic od kosciola katolickiego?
Zle zrozumialas, Piatko; panowie nie napisali nigdzie, ze nie uznaja zwierzchnictwa papieza.

Offline JohnnyZet

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Dla wszystkich żądnych taniej sensacji sekciarskiej: zapraszam aby czytać ze zrozumieniem. To zdolność jaką nabywa się w szkole podstawowej. Nie wspomnę o poprawnej polszczyźnie...
To apropos wypowiedzi, które choć mi przykro, muszę nazwać bełkotem. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie czepiam się literówek czy błędów, sam je popełniam, nawet w pracy zawodowej, ale to chyba trochę wizytówka psychologiczna prawda?

A wracając do tematu, jeśli ktoś nie ma ochoty tego czytać to proponuję też aby oszczędził swój palec na przyszłość i najzwyczajniej nie klikał w ten wątek :) Marcin, po prostu tu nie wchodź i nie czytaj tego, jeśli Ci to nie odpowiada. Mylisz wiele wątków i przeczysz sam sobie.
Moglibyśmy porozmawiać, gdybyś właśnie Ty nie używał populistycznych haseł. Daję głowę, że nie przeczytałeś ani jednego rozdziału w Biblii a śmiesz definiować wiarę chrześcijańską. Tu nawet nie chodzi o nas osobiście, ale to tak jakbyś rzucał się na Einsteina nie mając pojęcia o fizyce, tylko dlatego, że w telewizji mówią Ci, że jego siwe wąsy to tajna broń.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś lub konstruktywnie porozmawiać to zapraszam najlepiej na żywo. Możemy się razem pomodlić, wypić piwo albo na kręgle. No ale rozumiem, że właśnie odważna postawa zachowania wszystkiego dla siebie, jak namawia nas Marcin, to najlepsze co można dla siebie i społeczeństwa zrobić. Ciekawe tylko co powiesz swoim dzieciom, jak je wychowasz i jak zamierzasz przekazać jakiekolwiek uniwersalne, dobre wartości. Pewnie włączysz im Vive albo kupisz laptopa, choć być w może w czasie kiedy będziesz je miał dzieci dawno będą uprawiać sex przez internet, to przecież nowoczesne co?

;) dobrego popołudnia

K3

  • Gość
i najlepiej, żeby na żywo też była robiona agitacja do wspólnoty...

bo tak na prawdę, to słowami " u nas jest najlepiej, poznasz wartościowych ludzi, odnajdziesz wewnętrzny spokój"... przypominasz mi agitację jednej z wielu sekt....

Offline lolo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
dla odroznienia k3....
w tych spotkaniach bierze rownierz udzial katolicki ksiadz(co chyba nie za czesto zdarza sie w tzw sektach...)
zreszta przy twojej silnej woli mozesz oprzec sie tej agitacji,prawda+ ;D ;D
nikt nikogo na sile nie uszczesliwia... :)
milego week-endu ;D

poloniainfo.dk


 

2 wolne pokoje w akademiku , Aarhus

Zaczęty przez aniaaniaDział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6529
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 10:22:14
wysłana przez aniaania
Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21575
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Złotnik w Aarhus

Zaczęty przez N.Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4294
Ostatnia wiadomość 12 Maj 2008, 11:56:45
wysłana przez N.
Sklepy zoologiczne w Aarhus.

Zaczęty przez MieciaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7423
Ostatnia wiadomość 14 Paź 2010, 22:07:45
wysłana przez Miecia
Meta a la hotel continent ale w Aarhus? hotel robotniczy

Zaczęty przez butaprenDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6643
Ostatnia wiadomość 03 Gru 2013, 20:40:51
wysłana przez farvela