poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: polskie szkoly  (Przeczytany 36120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
polskie szkoly
« dnia: 17 Maj 2008, 10:27:39 »
witam.mam pytanie czy istnieja w kopenhadze lub okolicach polskie szkoly dla dzieci??
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Tula

  • Gość
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2008, 10:49:24 »
Jest tylko ta weekendowa przy polskiej ambasadzie, do ktorej Mirra podala Pani linka.

gosc

  • Gość
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2008, 19:27:33 »
Zapytaj w polskich kosciolach, dzialaja tam polskie szkoly

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2008, 19:39:28 »
W Kopenhadze o polskim ksiedzu Zdunku slyszalem tylko same zle rzeczy. Osobiscie go nie widzialem, ale kolega mial byc swiadkiem albo chrzestnym, nie pamietam juz. Wielebny objechal go, jak tylko uslyszal, ze jest po rozwodzie i oczywiscie nie pozwolil na czynne uczestnictwo w obrzedzie :)

Osobiscie szkoly sygnowanej przez tegoz ksiedza (o ile istnieje w ogole) nie polecam...

Tula

  • Gość
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2008, 19:49:47 »
W Kopenhadze o polskim ksiedzu Zdunku slyszalem tylko same zle rzeczy. Osobiscie go nie widzialem, ale kolega mial byc swiadkiem albo chrzestnym, nie pamietam juz. Wielebny objechal go, jak tylko uslyszal, ze jest po rozwodzie i oczywiscie nie pozwolil na czynne uczestnictwo w obrzedzie :)
Mial racje, zgodnie z prawem kanonicznym.

gosc 999

  • Gość
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj 2008, 19:52:50 »
W Aarhus do kosciola katolickiego dla Polakow moga przyjsc wszyscy...........
 moga przyjac komunie ,  niewazne czy sa rozwiedzeni wg prawa cywilnego,
 argumennt ksiedza:
ponoc..................nie sprawdzalem, ze gdyby nie tolerowal rozwiedzionych, nie mial by komu udzielac komuni......

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2008, 20:50:35 »
Cytat: Tula
Mial racje, zgodnie z prawem kanonicznym.

Prawo kanoniczne to jedno, a zyczliwe podejscie do innych (a raczej jego brak) do drugie, niestety...

Dla przypomnienia stary artykul o nim:

http://www.polonia.dk/biuletyn/biuletyn.php?id=86


poloniainfo.dk

Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2008, 20:50:35 »

Frodo

  • Gość
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj 2008, 21:26:58 »
W Kopenhadze o polskim ksiedzu Zdunku slyszalem tylko same zle rzeczy. Osobiscie go nie widzialem, ale kolega mial byc swiadkiem albo chrzestnym, nie pamietam juz. Wielebny objechal go, jak tylko uslyszal, ze jest po rozwodzie i oczywiscie nie pozwolil na czynne uczestnictwo w obrzedzie :)

Osobiscie szkoly sygnowanej przez tegoz ksiedza (o ile istnieje w ogole) nie polecam...

Prosze nie wymyslac klamstw o Ks. Zdunku - radze pojechac i sobie z nim porozmawiac. Ks. Zdunek jest jak najbardziej OK! Znam Ks. Zdunka od dwudziestu paru lat i NIGDY nie spotkala mnie przykrosc ani "objechanie" z jego strony.

Offline Slawek Kopenhaga

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj 2008, 11:58:25 »
Jak napisalem, kolege potraktowal zle. Artykul, ktory jest skomentowany w linku powyzej, tez zle o nim swiadczy. W koncu jest jego autorem i sam wystawil sobie swiadectwo...

Byc moze jest ok w rozmowie prywatnej w stosunku do osob, ktore praktykuja religie.
W kazdym razie jest Pan (i) pierwsza osoba, o ktorej slysze cos dobrego o nim :)

Ale czlowiek wypowiadajac sie na pismie (zwracam uwage na skomentowany przez Krzysztofa artykul) wystawia sobie opinie tym, co napisal.

To samo odnosi sie tez do Forumowiczow - byc moze ci zlosliwi i niemili w codziennym zyciu tez sa zupelnie inni...

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj 2008, 12:46:34 »
Wracajac do meritum. O ile sie orientuje, to tylko polska szkola sygnowana przez ambasade ma uprawnienia do nauczania zgdonie z wytycznymi Ministersrstwa Oswiaty i wystawiania swiadectw, ktore sa dokumentami panstwowymi.

Pytanie, jaki cel ma spelniac polska szkola. Podtrzymac znajomosc jezyka ojczystego czy pelnic funkcje oragnu edukacyjnego umozliwiajacego dalsze ksztalcenie.
Bowiem niedzilna szkolka koscielna takich uprawnien nie ma.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Frodo

  • Gość
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj 2008, 15:55:57 »
Jak napisalem, kolege potraktowal zle. Artykul, ktory jest skomentowany w linku powyzej, tez zle o nim swiadczy. W koncu jest jego autorem i sam wystawil sobie swiadectwo...

Byc moze jest ok w rozmowie prywatnej w stosunku do osob, ktore praktykuja religie.
W kazdym razie jest Pan (i) pierwsza osoba, o ktorej slysze cos dobrego o nim :)

Ale czlowiek wypowiadajac sie na pismie (zwracam uwage na skomentowany przez Krzysztofa artykul) wystawia sobie opinie tym, co napisal.

To samo odnosi sie tez do Forumowiczow - byc moze ci zlosliwi i niemili w codziennym zyciu tez sa zupelnie inni...

Drogi Panie Slawku.

 Wydaje mi sie, ze Pan rozmawia z osobami. ktorych komentarze Ojca Zdunka "kuja w oczy." Dlaczego?
1) Ojcies Zdunek jest fantastycznym psychologiem, ktory BARDZO szybko "czyta" czlowieka. On wie jak mozna "sprowokowac" czlowieka.
2) Pana znajomy widocznie CZUJE sie "winny," skoro komentarz Ojca Zdunka tak na nim podzialal. :)
3) Czy Pana znajomy, po rozwodzie, moglby przyjmowac Komunie Sw w Polsce? Nie czarujmy sie...ale w polskim KK na 100% nie.
4) Nie jestem BARDZO praktykujaca  osoba - w niedziele tez nie zawsze jestem na mszy, ale Ojciec Zdunek NIGDY mi tego nie wypowiedzial.
5) A co do  "W kazdym razie jest Pan (i) pierwsza osoba, o ktorej slysze cos dobrego o nim :)" - to wiekszosc z Was na tym forum to sa "dzieci  ;)." Ja proponuje zapytac osoby, ktore mieszkaja w Dani wiecej niz 20 lat :). Opinie beda naprawde inne od Waszych.
6) A tak dodatkowo: "Niech Wam Swieconka w gardle stanie" - takie byly zyczenia Wielkanocne pewnego ksiedza z Kopenhagi.

PS. Na koniec: Czy moglby mi Pan podac link na artykul ktory jest napisany przez Ojca Zdunka?

Pozdrawiam

Klingon

  • Gość
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maj 2008, 18:30:22 »
On wie jak mozna "sprowokowac" czlowieka.
prowokacja - działanie mające wywołać u kogoś odpowiednią, zamierzoną reakcję, spowodować dokonanie czynu o następstwach zgubnych dla tej osoby lub osób z nią związanych.

- widocznie CZUJE sie "winny,"
- wiekszosc z Was na tym forum to sa "dzieci  ;)."
Widać że nie tylko Tata Zdunek umie prowokować.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj 2008, 20:06:54 »
Chcialabym tylko zwrocic uwage, ze tematem watku sa "polskie szkoly", a nie ksiadz Zenek.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Zdzislaw

  • Gość
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Maj 2008, 10:07:40 »
Cytat: Klingon
prowokacja
Widać że nie tylko Tata Zdunek umie prowokować.

Czarni to zlodzieje jak Rydzyk.

Jak ktos daje dziecko do koscielnej szkoly, to musi go nie kochac. Jak go czarni wyucza, to bedzie po dzieciaku.

Tfu, jak najdalej od czarnej zarazy.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj 2008, 10:13:07 »
Osobiscie nie praktykuje i od kosciola jestem daleko, aczkolwiek uwazam, ze lepsze koscielne wychowanie niz zadne. Wartosci katolickie nie sa zle same w sobie. Wazne by osoby je przekazujace nie wypaczaly ich.

Do rodzicow nalezy nauczenie dzieci wyboru oraz selekcji informacji.

Moja corka miala obowiazek chodzenia na religie do konca podstawowki, po to by poznac to co oferuje kosciol i ewentualnie przyjac to lub odrzucic. W gimnazjum miala prawo wyoboru. Zdecydowala sie dalej uczestniczyc w lekcjach. Zrezygnowala w drugiej klasie, bo stwierdzila, ze lekcje polegaja jedynie na robieniu psikusow katechecie, wiec ja to nie interesuje.
Uwazam, ze do pewnego wieku, rodzice musza zdecydowac, bo dzieci dopabuse ucza sie o tym co jest dobre co jest zle. Pozniej trzeba uwierzyc, ze juz wiedza i potrafia dokonac wyobru.
Moja corka jak widac potrafila.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: polskie szkoly
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Maj 2008, 10:13:07 »

 

polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12499
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Nad polskie góry

Zaczęty przez SporoceDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 55650
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2019, 10:42:46
wysłana przez murawskian
czy moge stracic polskie prawo jazdy w danii ?

Zaczęty przez jarras37Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 46141
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2008, 16:53:24
wysłana przez vera
Polskie menu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14471
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2009, 17:32:14
wysłana przez willy
Polskie wypieki w Danii

Zaczęty przez anoli-a2Dział Hydepark

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 19294
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2013, 21:56:14
wysłana przez aisak