Ogólne > Praca w Danii

Pozwolenie na pobyt i pracę - temat bumerang - proszę o poradę :)

<< < (3/6) > >>

lilianka:
no dokładnie, wiem o tym ale byłam w zeszłym tyg. w KOmmune w Koldning z zamiarem zameldowania sie i usłyszałam ze dopuki nie dostane tych papierków nie ma mowy :(( Tula powiedz mi jeszce czy rejestracja w Statsforvaltning. bedzie równoznaczna z otrzymaniem pozwolen, ?

Tula:

--- Cytat: lilianka w 20 Maj 2008, 13:58:52 ---Tula powiedz mi jeszce czy rejestracja w Statsforvaltning. bedzie równoznaczna z otrzymaniem pozwolen, ?

--- Koniec cytatu ---
Tak wynika z Østeaftale. Dlatego nie bardzo wiem, co masz niby pokazac meldujac sie... Moze przy okazji wizyty w Statsforvaltning zapytasz o to/poprosisz o jakies potwierdzenie na papierze, ze zlozylas wymagane dokumenty? Albo po prostu wydrukuj nowe przepisy, zanies je do folkeregistret i niech debatuja, co z tym fantem zrobic ;).

mala_z_Aarhus:
Wydaje mi sie, ze zgodnie z litera prawa wszystko zalezy kiedy i jak kto przyjechal. Jesli pani Lilianka wystapila o wniosek o pobyt i prace przed 1.maja, to musi czekac na otrzymanie pozwolenia itd, bo stosuje sie stare zasady, w tym wypadku poprzednia wersje Østaftale.

lilianka:
no tak, jestem w Danii juz 9 msc, no ale czy nie wystarczy teraz zarejestrowac sie w Statsforvaltning. ? czeka sie na potwierdzenei rejestracji do 3 tyg. i sprawa załatwiona?
czy moze mi ktos podac link do druku D1? dziekuje

Tula:

--- Cytat: lilianka w 20 Maj 2008, 14:37:40 ---no tak, jestem w Danii juz 9 msc, no ale czy nie wystarczy teraz zarejestrowac sie w Statsforvaltning. ? czeka sie na potwierdzenei rejestracji do 3 tyg. i sprawa załatwiona?

--- Koniec cytatu ---
Jesli Twoja sprawa jest w toku, a wynika, ze jest, to prawo nie dziala wstecz. Musisz czekac do skutku, objely Cie stare przepisy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej