poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ferie penge  (Przeczytany 62512 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #90 dnia: 22 Maj 2009, 15:38:25 »
nie wszedzie tak jest i nie zawsze pracodawca zgadza sie na pracowanie podczas wakacjii danej osoby ale wszystko jest do zalatwienia, mam dwie prace i w obydwu dostaje co miesiac wyplate, jednak tylko w tej drugiej zoobowiazany jestem na pojscie na wczasy i wczesniej pieniedzy nie otrzymam, dopabuse jak pojde na wczasy a w tej pierwszej juz w kwietniu dostalem pieniadze za caly miesiac wczasow i sam decyduje kiedy i ile dni/ tygodni chce miec wczasow w danym roku ale warto odpoczac tylko moim zdaniem nie jednorazowo, najlepiej to podzielic w ciagu calego roku a poza tym jak za malo odpoczynku to proponuje wziecie sobie raz na jakis czas wolne bezplatne

thomas212

  • Gość
ferie penge
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Maj 2009, 10:11:10 »
Witam forumowiczów pracowalem w Danii z zeszlym roku przez polską firme w Danii tylko 3 miechy mialem uzbierane  ferie penge 6 tys dkk.teraz juz nie pracuje u nich bo pszeszedlem na kontrakt prywatny,firma wyslala mi ferie karte na adres tu w Danii poszedlem na urlop w maju karte wypelnioną odeslalem im,ale do dnia dzisiejszego pieniądze niewplynely ani na nemkonto,ani na ferie konto.Firma oglosila upadlosc 17 kwietnia pieniądze moje nie zostaly wyplacone tylko moja ferie karta została odesłana do Dansk Industry.Dzwonilem do nich obiecali ze pieniądze zostaną wypłacone tylko narazie nie teraz,czekam juz miesiąc i dalej nic,prosilem swojego majstra duńczyka żeby zadzwonil do nich i sie spytal powiedzieli ze wypłacą na przyszły tydzien tydzien znowu zlecial a na koncie zero,i co ja w takim pszypadku mogę zrobić?dalej czekać

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Maj 2009, 13:52:55 »
musisz poczekaj tyle czasu ile im to zajmnie bo to wyjatkowy przypadek ale raz na jakis czas upominaj sie zeby nie zapomnieli przypadkowo o tobie

powodzenia

gooosc

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #93 dnia: 08 Cze 2009, 20:21:05 »
Witam. Szukam, szukam i nie moge znalezc ;/

Pytanie nr 1.

am indkomst                - 198 622 dkk
ferieberettigende løn    - 171 127 [podstawa obliczania feriepenge]

Czy ktos konkretnie odpowie jak obliczyc z tego nalezne Feriepenge??? 12.5 % od ferieberettigende løn [ taka kalkulacja mi sie nie zgadza, gdyz feriepenge mam otrzymac 15 892 dkk..]

Pytanie nr 2.

Jezeli na koniec 2008 roku [w ostatnim kwitku wypłaty] mam: SH overført til feriepenge  x [dkk] - czy od tej kwoty odlicza się podatek? jezeli tak - to ile? Oczywiscie rozumiem, ze te pieniadze zostana wyplacone razem z feriepenge?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

gosc

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #94 dnia: 08 Cze 2009, 21:56:24 »
witam mam pytanie czy moze ktos z was mial lub ma wplacane ferie penge na konto feriegiro moj byly pracodawca powiedzial mi ze pieniadze sa na tym koncie otwierajac strone feriegiro nie wiem gdzie sie mozna zalogowac i czy wogole cos takiego jest te konto  feriegiro lub gdzie sie zwrucic z zapytaniem o moje pieniadze wakacyjne  zaznaczam ze byly pracodawca nie chce mi na temat tych ferypenge udzielic wiecej informacji

Klignon

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #95 dnia: 08 Cze 2009, 22:39:15 »
feriegiro.dk jest jakas dziwna strona - sa tam same linki sponsorowane.
Zamow haslo do FerieKonto - zobacz http://home25.inet.tele.dk/pl/FerieKonto/login.html
Tu znajdziesz przetlumacznie formularza kontaktowego http://home25.inet.tele.dk/pl/FerieKonto/index.html

gosc

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #96 dnia: 08 Cze 2009, 23:26:23 »
jak napisales ja rowniez otwieralem ta strone i otwieraly sie jakies linki
 zamowilem kod i po wejsciu na ferie konto okazuje sie ze tam nie mam zadnych pieniedzy same zera widze ze moj pracodawca- byly  zabieral z mojej wyplaty na ferie ale co sie okazuje najprawdopodobniej pieniadze wziol sobie do kieszeni a mydli mi oczy ze pieniadze sa na jakims koncie feriegiro

poloniainfo.dk

Odp: ferie penge
« Odpowiedź #96 dnia: 08 Cze 2009, 23:26:23 »

Klingon

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #97 dnia: 09 Cze 2009, 02:26:04 »
Dowiedz sie kto administruje twoje pieniadze - musisz miec jakis adres, telefon.

gosc

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #98 dnia: 09 Cze 2009, 05:41:25 »
ostatnio pojechalem do mojego bylego pracodawcy zapytac gdzie jest moje ferypenge a on tylko powiedzial ze sa na feriegiro a on nie zna adrtesu ani numeru bo on sie tym nie zajmuje wiec poprosilem o zapytanie osoby z firmy ktora sie tym zajmuje a on na to ze nie ma takiego obowiazku mi podawac mam wejsc sobie na strone ferirgiro ale jak sam juz pisales jest to strona z jakimis linkami i nic pozatym
zapytalem pracownikow ktorzy pracowali ze mna i pracuja nadal czy oni otrzymali jakies papiery na ferie a oni potwierdzili tym ze dostali kartu juz w kwietniu z feriekonto wiec moje zdanie jest takie kasa jest na kacie ale osobistym mojego szefa wiec \nie mam co sie ludzic tyl;ko musze zglosic sprawe do zwiazkow

Offline ewel181

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Cze 2009, 20:05:02 »
Witam :)
Nie mieszkam już w Danii. Dostałam dokumenty feriepenge do Polski, chciałabym aby te pieniadze zostały wpłacone na moje polskie konto. Czy moge jakos na str. feriekonto wprowadzic mój polski nr konta?? I jak to dokładnie zrobić.
Bardzo proszę o pomoc :)
Z góry dziękuje.

gosciu-x

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #100 dnia: 10 Cze 2009, 21:58:41 »
Witam. Szukam, szukam i nie moge znalezc ;/

Pytanie nr 1.

am indkomst                - 198 622 dkk
ferieberettigende løn    - 171 127 [podstawa obliczania feriepenge]

Czy ktos konkretnie odpowie jak obliczyc z tego nalezne Feriepenge??? 12.5 % od ferieberettigende løn [ taka kalkulacja mi sie nie zgadza, gdyz feriepenge mam otrzymac 15 892 dkk..]

Pytanie nr 2.

Jezeli na koniec 2008 roku [w ostatnim kwitku wypłaty] mam: SH overført til feriepenge  x [dkk] - czy od tej kwoty odlicza się podatek? jezeli tak - to ile? Oczywiscie rozumiem, ze te pieniadze zostana wyplacone razem z feriepenge?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.



wie ktoś :) ?

Offline robertcph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #101 dnia: 14 Cze 2009, 18:14:07 »
po zalogowaniu sie na ich strone, wyslij maila do nich i napisz, ze chcesz zeby ci przeslaly pieniadze na polskie konto no i jesli pieniadze sa do 1000 koron to otrzymasz od nich czek



[Posted on: 14 Czerwiec  2009, 18:11:21]

wejdz tu www.feriekonto.dk

Offline kuku4

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #102 dnia: 15 Lip 2009, 18:19:05 »
Dostałam właśnie rozliczenie z firmy, w której do niedawna pracowałam, dotyczące feriepenge.
I z kwoty feriepenge odliczony jest podatek 38%.

Wcześniej kiedy pracowałam dla innej firmy dostałam feriepenge bez potrącania podatku:/

Zapewne tak musi być...ale dlaczego !!?? :'(

guniek

  • Gość
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #103 dnia: 15 Lip 2009, 18:34:43 »
Przyjrzyj sie dobrze napewno byl odliczony podatek - feriepenge sa tak samo opodatkowane jak kazdy inny dochød a te 38% to cały fradrag zostal zuzyty i musisz placic trækprocent. I tak bedzie rozliczenie za 2009 to sie wszystko wyrówna

Offline kuku4

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ferie penge
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Lip 2009, 18:39:32 »
Z tej poprzedniej firmy nie dostałam szczegółowego rozliczenia...dlatego tak mi się wydawało że nie odliczyli podatku, ponieważ
okres pracy w obydwóch firmach był podobny, zarobki również...
a kwota prawie o połowę mniejsza... :-\ no, ale tak musi być..trudno

poloniainfo.dk

Odp: ferie penge
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Lip 2009, 18:39:32 »

 

ferie z a kassy

Zaczęty przez jaroslawnDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3267
Ostatnia wiadomość 26 Cze 2014, 17:32:13
wysłana przez jaroslawn
reducer fradrag v.ferie

Zaczęty przez AnielaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3168
Ostatnia wiadomość 01 Wrz 2010, 10:16:05
wysłana przez andyandy
Ferie świąteczne

Zaczęty przez karolinaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3990
Ostatnia wiadomość 16 Gru 2008, 18:13:07
wysłana przez K3
A-kassa i ferie

Zaczęty przez polaczekDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3399
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2017, 15:16:41
wysłana przez polaczek
jak wypełnic ferie karte

Zaczęty przez a.art.malcikiDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4588
Ostatnia wiadomość 24 Kwi 2008, 09:35:07
wysłana przez a.art.malciki